Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Apr 2011, 17:17

Ak áno, aký??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Apr 2011, 19:50

urcite ano. Ja mam pre krpca biodermu 50 faktor, Tomi je taka bledula. Natieram tvar,ruky ale nevystavujem ho priamemu slnku. Ale aj v tieni musia byt chraneni :-) a zase v satke sa obzera a niekedy aj svieti na neho..
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Apr 2011, 21:12

hmm, a co vit. D?? takto sa moc nedostane k babu v prirodzenej forme, to len bude dilema v lete..... ze nemozme len tak behat po slnku...
a neviem co na hlavicku, v ciapke mu bude asi horuco, a klobucik vietor odfukne, alebo maly zhodi....ja viem, ze pre niekoho banalita, ale pre mna problem :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod bubelko » 28 Apr 2011, 21:26

norika, ako pise akdarka krem urcite a nie na priame slnko. my mame eucerin pre deti, tiez 50 faktor. ale su aj ine.
a co sa pokryvky hlavy tyka, my pouzivame a pouzivali sme aj pri starsom klobuciky na snurky. tie zostali na hlave vzdy ;)
bubelko
 

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 28 Apr 2011, 21:47

No ja si dovolím s Vami silno nesúhlasiť. Strániť dieťa pred slnkom je neprirodzené a hlavne zdraviu škodlivé. Pokiaľ skutočne niekto používa faktor 50 na dieťatko, ktoré ani nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu, prakticky s istotou zabraňuje jeho telu v tvorbe vitamínu D. I malé dieťa je vhodné, samozrejme s mierou, vystavovať slnečnému žiareniu. My práve naopak dbáme na to, aby sa naša malá denne min.20-30minút vystavila slniečku, keďže je ešte zima,aspoň tváričku a ručičky a to práve preto, aby sme predchádzali deficitu vitamínu D. Je jasné, že v lete sa budeme chrániť - klobúčik, pobyt von mimo hodín s najostrejším slnkom, prípadne v nutných prípadoch krém s ochranným faktorom, optimálne fyzikálnym, výška faktora podľa okolností.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Apr 2011, 22:13

vcul bud mudry :-D

asi kazdy podla svojho uvazenia, ja osobne nikdy som nepouzivala opalovacie kremy, ale kedze som biela, ked ma spieklo, tak ma spieklo paradne...samozrejme ze nenecham maleho behat hodinu po priamom slnku

a kamoska na MK napisala, ze jej nejaka znama zo zdravotnictva povedala, aby sme deto zakryvali hlavicky, kvoli hrozbe z Japonska..

no clovek uz isto nevie, co robit
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Apr 2011, 22:33

no tak aj som trosku specialny pripad,lebo byvam pri afrike a tu je slnko silne stale.
malej davam daylong baby,s mineralnym filtrom,som velmi spokojna,super je,ze tieto kremy staci dat tesne pred tym,ako ideme von,nie 20 minut dopredu. natieram jej tvaricku a to co trci z kocika.mame kocik z otacacou ruckou,ale aj tak sa slnku nevyhneme a okrem ineho,slnecne luce sa odrazaju,teda aj v tieni. spalenie je velmi nebezpecne,nasa pokozka si vsetko pamata a raz nam to moze vratit.
na havicku mam klobucik,so zavazovanim pod krkom,tiez ma ochranny faktor,50.
norika,u nas fuka celorocne a poriadne,ako na ostrove a neodfukuje nam klobucek,bez klobucika/capicky hlavy by som nesla von,moze dostat upal. a uz nie je taka mala,takze odkedy sedi,naklana sa z kocika kade-tade.
pre mna je dolezite chranit pokozku.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Apr 2011, 22:39

ja som to nemyslela tak,ze mu nedam nic na hlavu,lebo to aj tak odfukne, ale tak, ze neviem, co dat, nevedela som, ze su klobuciky so snurkami :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod didulka » 28 Apr 2011, 22:39

A v lete k moru co? Staci nejaka 30-tka pre deti??? Alebo 50 mineralny filter? Potrebujem malu poriadne vykupat v mori a trosku opalit. Kvoli problemom s alergiami.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Apr 2011, 22:55

ja zijem na kanarskych a davam daylong baby factor 30,ono dlhsie ako pol hodinu by nemala byt na priamom slnku urcite a od tej pol 11 do 4tej poobede by nemala byt na slnku vobec,podla mna ani v tieni,lebo to je okrem ineho aj strasne teplo.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod didulka » 29 Apr 2011, 09:15

Este jedna vec. Mne predali v lekarni pre dcerku Avene mineralny faktor 50. Lenze doma som zistila, ze je farebny. Normalne ako make-up. Manzel je z toho dost nervozny, ked ju tym kremujem.

Diky estterka, pojdem kupit ten Daylong. Mne sa moc nepaci kremovat dieta tak, aby ani jeden slnecny lucik na nu nepadol.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Apr 2011, 16:02

No ja sa pridavam ku kinsi. Misku ziadnym kremom nenatieram. Ked zacina jar, vystrkujem ju co najviac von, nech sa opaluje pomaly, aby ju neskor prudsie slnko nespalilo. Vlani bola v lete ako ciganca opalena, len vlasy vybielene od slnka. Pediater ju tak videl a nic mi na to nepovedal, ale on je taky trochu alternativny. Ked je prudke slnko, ma na hlavicke tenky biely bavlneny klobucik, po okrajoch s navlecenou klobukovou gumickou, krasne jej to drzi na hlavicke, vietor to neodfukuje. Samozrejme v horucom lete ju vystavujem slnku s rozvahou.

Nerozumiem, co je hrozba z Japonska.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod estterka » 29 Apr 2011, 17:20

no len viete,to slniecko je uz teraz velmi skodlive,nie je to ako ked my sme boli deti :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Apr 2011, 17:45

ja tiez maleho natieram a chranim - pokozka si pamata a zbytocne maleho nechcem zatazovat skodlivym ziarenim..
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Apr 2011, 10:17

ja nosím malého hodne v manduce, takže nie je šanca držať ho stále v tieni, kedže normálne chdíme po vonku ;) mám pre tomáška takú lahkú šnurovaciu šiltovku a daylong baby 30. je pravda, že slnko už nieje to, čo kedysi. ja som ako malé dieťa behala po dvore len so šatôčkou na hlave :D teraz neviem neviem... či nechám o rok tomáška len tak pobehovať, uvidíme.rozhodne by som ho dobre natrela. v jeseni sa chystáme aj k moru, ja totiž slnko milujem, aj to najprudšie ale v dnešnej dobe sa už natieram aj ja. tomáškovi by som asi do mora radšej nechala tričko na sebe a samozrejme niečo na hlavu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 26 Aug 2014, 21:02

Neviem, v ktorej teme sa posledne diskutovalo o opalovacich kremoch, preto pokracujem sem.
Podavam spravu o pouziti oleja z malinovych semien, ktory som na zaklade Vasich odporucani vyskusala.
Jeden zo zdrojov uvadza, ze ma ochranny faktor az 60, teda siroko-daleko najvyssi z prirodnych olejov (avelanovy, mrkvove semienka okolo 8).
Ale z nedostatku skusenosti som sa odvazila az 2. tyzden pri mori, po uvodnom opaleni pod ochranou chemikalii....Ale ten druhy tyzden som pouzival vylucne len ten olej. Aj na deti. Nik z nas sa nepripiekol, sme jemne hnedi. Vstrebava sa to mozno trochu horsie ako klasicke kremy, ale zas nie tak zle. V porovnani s olivovym olejom dobre. (To je pravdepodobne dane dlzkou retazca mastnych kyselin prevazne zastupenych v tom ktorom oleji. Napr. olivovy sa vstrebava zle, zatial co napr. kokosovy vyborne - ten ma stredne az kratke retazce (do 14 uhlikov)) Ten malinovy tak stredne az lepsie. Ale je dobre si uz nic na seba neobliect, ked si to nanesiete, lebo sa to trochu prilepi.
Po kupani som to nenatierala opat. Zdrziavali sme sa v tieni a cez obed pauza. takze som natierala len 2 x denne pred doobednym a poobednym kupanim.
Mala som ale podstatne lepsi pocit co sa tyka starostlivosti o pokozku, nebola sucha, nesupe sa... Tam, kde som nenatierala - nohy, ostala pergamenovita a sucha.
Nevyhoda spociva v cene, ale zase staci toho skutocne malilinko na jedno pouzitie. Preto je cena relativna, lebo draheho kozmetickeho pripravku sa minie na jedno natretie podstatne viacej. Dalej je to v nepraktickej sklenenej flasi, co sa blbo nosi v taske na plaz, lahko vyteka. Co sa tiez da vylepsit preliatim do dakej mensej kozmetickej s davkovacom.
Zaverom: vyborne odporucanie, dakujem.:-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Aug 2014, 23:06

dakujem za tip, mám avelánový olej, s ktorým som ako hnedokožec veľmi spokojná. dieťa mám však neuveriteľne biele, tak na budúce leto to určite vyskúšam. nie som zástancom stránenia sa slnka, malý v tieni neobsedí takže natierať ho musím.. na plecia a krk dávam maximálny faktor.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod snežienka » 02 Sep 2014, 18:22

Mamamima: bio malinovy olej, ktory som kupila, je originalne v 200ml umelohmotnej flasticke. Kedze sme sa slnili len pri riecke, preliala som si z neho do sklenej flasticky z rozprasovacom od ruzovej vody :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 08 Sep 2014, 21:25

Snezienka, uz som medzitym nasla i mensie balenia s rozprasovacom na slovenskom nete. Som predtym ani nevedela, ze su. Bola som rada, ze som sa vobec dostala k samotnemu oleju. V DE to vobec neviem najst. Na SVK i v obchode, i na nete. Pisu na flasi, ze prirodne oleje z Nemecka, ale neviem sa tu k nim dostat.:-) Ale budem to riesit presne, ako pises, nalejem do dakej inej flasky, napr. po agranovom. :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 09 Sep 2014, 08:27

Po tomto lete povazujem diskusiu o oplovacich kremoch za provokaciu :mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Sep 2014, 09:58

tusim mas pravdu, asi bude lepsie prejst na repelent, lebo komare zacinaju vo vacsom utocit. Tak tu mam super tip - dat do Alpy vacsie mnozstvo klincekov, chvilu nechat postat a striekat sa tym. Ziaden smrad, naopak, pekne to vonia a funguje to.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 09 Sep 2014, 10:02

ale stipe, nie? mna alpa vzdy hrozne stipala.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Sep 2014, 12:04

Ani nie, mam to v rozprasovaci, takze ide toho na kozu menej ako normalne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 09 Sep 2014, 19:11

Aha, ja som to vzdy pouzivala na vate a potom to stipalo a chladilo. Ako decko som sa s tym v lete natierala na noc, aby ma to chladilo kym budem zaspavat, potom sa mi lepsie spalo :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Je potrebný opaľovací krém pre bábätká?

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2014, 21:08

quaxi píše:Po tomto lete povazujem diskusiu o oplovacich kremoch za provokaciu :mrgreen:

asi tak... nám jeden júnový týždeň stačil na test avelánového oleja, pričom moje dieťa zhorelo a mňa opálilo tak pekne do hneda, že ešte teraz to mám.. bolo to cca 2 týždne pred pôrodom, a keď sa mi na sále po pôrode tá natiahnutá opálená koža na bruchu zhrnula do kopy, mala som na bruchu tmavohnedý kruh vo farbe tmavého černocha ... no ale chvalabohu za to slnko, po príchode z pôrodnice následne každý deň aspoň raz pršalo po celé leto, takže už som sa na slnko nedostala... zase čakám na oblúbený jún...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron