Spánok u 2,5 ročného dieťatka

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod ivanarobert » 27 Okt 2013, 17:59

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať či ste niekto riešili spánok Vašich detí, teda neskoré večerné zaspávanie. Môj synček 2,5 ročný ráno vstáva tak medzi 8-9tou hod. ráno, potom poobede zaspí tak medzi 13-14 hod. spí niekedy pol hodiny a niekedy aj 3 hodiny ale večer je to strašné. zaspáva tak o 23 alebo aj o polnoci. neviem či to mám riešiť a čakať kedy sa mu to upraví samo alebo mu mám začať sama nejako spánok upravovať, npr. že by nespal poobede. Raz som to síce skúsila a dopadlo to tak, že o 17tej si sám ľahol do postele a tak zaspal od únavy a išiel tak či tak spať o polnoci. Už neviem čo mám robiť, ani mne sa nechce byť hore tak dlho. Dojčí sa večer iba niekedy ale ani to mu nepomáha zaspať. Dajte nejaké rady.
Obrázok užívateľa
ivanarobert
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 17 Nov 2011, 22:39
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
1. dieťa: Róbert
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod reanda » 27 Okt 2013, 18:32

moja dvojrocna spava takisto.. rano vstava medzi 7-8, poobede ide spat o jednej, alebo aj neskor spi dve az tri hodiny ... vecer, podla toho, ako je unavena, ale kedze ja sa musim venovat malemu a nemam ju kedy velmi uspavat, tak je hore niekedy aj do polnoci.. ale aj kym este maly nebol na svete, tak boli vecery, ked nezaspala pred polnocou..
ja ju spat nenutim, ked vidim, ze je ospala, alebo tak, tak sa ideme do postele dojcit a ked zaspi, tak zaspi, ked nie, tak nie.. poobedny spanok je tiez iba podla toho, ako jej vyhovuje, ja si ani neviem predstavit, ako by som ju donutila spat, ked sa jej nechce, alebo naopak
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 27 Okt 2013, 18:37

u nas je to presne tak isto :)
nie je tu niekto u koho to tak bolo a už nie je (dieta vyrástlo) ? dakujem
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2013, 19:14

dnes sa menil čas a vkladám do toho veľké nádeje, že ho skúsim uložiť o hodinu skôr... tiež sa mi stáva, že som v posteli skor ako on :mrgreen: ja myslím, že toto je o návyku. keby som sa veľmi snažila, tak by som to asi dokázala posunúť, určite by to bol na začiatku boj ale po čase by sa to snáď posunulo. ja sa snažím dostať ho do postele- nalákať ho na nejaké aktivity pokojného charakteru, napr. zoberiem tablet, pozeráme niečo a keď by som už chcela zhasnúť, tak ukážem že počítač je už horúci, musíme ho vypnúť a potom zhasnem a netolerujem vymýšľance, vysvetľujem, že všetci sme unavení a chceme spinkať. keď ho udržím v posteli, do hodiny zaspí, niekedy boli rekordy 21:30, ale do 22:00 určite spí. keby som ho do tej postele nenalákala, chytí hyperaktivitu z únavy a to je potom katastrofa, prechádza do besnoty, z nej do vzdoru a do revu... o zábavu postarané snáď do polnoci ale to ho potom už musím nechať len vyrevať a zaspať..
osobne by som nevydržala s ním do polnoci, jednak by som nič neurobila a jednak mi spánok od polnoci do 6:30 dlhodobo nestačí :lol: :lol: :lol: kde sú tie časy ked som fungovala po 2-3 hodinách spania? :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 27 Okt 2013, 19:25

u nas velmi podobne :-) dcera vstava o 7-8h rano, poobede spi 0,5-2h, ale asi 3-4x do tyzdna nespi vobec. Ak spi poobede, zaspava po polnoci, my ideme spat o 23h a ona po nas este 1-2h lozi, hra sa, nevie zaspat. Ak nespi cez obed, tak zaspi o 21-22h, ale posledne hodiny je umrncana. Skor nezaspi ani napr. pri dlhej ceste autom. Teraz dufam, ze vdaka posunu casu sa jej to posunie na aspon kusok lepsie casy. Ona sa uz nedojci, ale pri dojceni nikdy nevedela zaspat, ani ako malinke babatko, ponocovanie do 23h sa zacalo akonahle zacala chodit a vlastne odvtedy to mame stale take, len sa to postupne posuva stale na neskor. Neviem co s tym, snazim sa ju ustvat a nesmie mat od obeda nic s cukrom, potom to nie je do jednej v noci, ale iba do polnoci :-) Naschval zrusit obedny spanok moc nejde, lebo ked ho potrebuje tak proste zaspi, ked nepotrebuje tak nezaspi - bez ohladu na to, ci ju ulozim alebo nie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod janka » 27 Okt 2013, 20:13

Tak ak vecer chces skorej ukladat, tak potom treba podla mna cely den posunut dopredu, teda nenechat rano spat do 9-tej, napriklad. Potom ked Ti zaspi poobede o druhej a spi dve-tri hodiny, tak naozaj sa neda cakat, ze vecer pojde do postele o osmej. Podla mna spanok v tomto veku je uz do velkej miery o navykoch, a nie o tom, ako je to vrodene. Kamaratka tu na dedine ukladala chlapca v takom veku vecer o osmej, aj poobede jej spaval, ale tak ona s nim vstavala rano o piatej. Ja tiez ukladam stvorrocnu o osmej, ale ona mi cez den nespi a rano tiez vstavame skoro.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 27 Okt 2013, 20:27

Janka, toto som si myslela vždy i ja - ale u nas sa akoby skoršim vstavanim (malu budim, lebo Matúš už chce spať, tak aby sme šli von) nič nerieši. U nás večerné spanie nič akosi neposunie, ona zaspi tak či tak o tom istom čase, čo sa mení je kvalita jej bdenia :D myslím v zmysle umrnčanosti....
Ale je možné, že mi sme makky , keby sme vždy trvali na skorom spaní, možno by sa to nakoniec posunulo.Ale to by musela zaspavat v posteli sama, lebo ja strašne neznesiem dlhe uspavanie a ležanie v posteli, ked ja nespim a tak radšej znesiem to , že tu do 11tej pobehuje a tancuje.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod janka » 27 Okt 2013, 20:51

kinsi, urcite, ta zmena rezimu sa neurobi za den ani za dva. Ide o to, ako velmi Ti na tom zalezi, pokial Ti to takto v podstate vyhovuje, tak nie je co riesit.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2013, 21:21

kinsi píše:Janka, toto som si myslela vždy i ja - ale u nas sa akoby skoršim vstavanim (malu budim, lebo Matúš už chce spať, tak aby sme šli von) nič nerieši. U nás večerné spanie nič akosi neposunie, ona zaspi tak či tak o tom istom čase, čo sa mení je kvalita jej bdenia :D myslím v zmysle umrnčanosti....

toto práve platí aj u nás - beriem to ako dôkaz toho, že ide o návyk, ktorý by sa určite dal zmeniť, keby sme sa intenzívne posnažili.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 27 Okt 2013, 21:59

My sme sa pokusali tak, ze sme to posuvali po 5 minutach za tyzden. Lenze po tych 5 minutach sa predlzoval cas, ktory stravila hranim sa v posteli. Vobec k nicomu to neviedlo. Skusali sme tam byt s nou, to fungovalo asi do 1,5r a potom uz ju to praveze akoby vyrusovalo, stale do nas dobiedzala, aj ked sme sa vytrvalo tvarili ze spime. Potom sme mali na vyber - ulozit dieta o 21h do postele, zabit tam s nou cas do 23.30 tym, ze ona po nas lozi, skace a pod., alebo ju tam ulozit o 23.30 a zaspala hned aj bez nas. Jasne ze viac mi vyhovuje, ked nemusim cely vecer stravit samonasieranim pri lezani v posteli, pokusajuc sa uspat dieta. Potom sa to chvilu zlepsovalo, zaspavala uz aj 22.30, ale cez prazdniny sa zase vsetko pokaslalo a odvtedy bojujeme s tym, aby zaspala aspon pred polnocou. Ukladame ju o deviatej vecer, v tom case je 6-7h od skoncenia obedneho spanku, za poobedie musi prejst peso 3km v kopcovitom terene do skolky pre braceka, okolo 2h beha po ihrisku alebo v lese, vacsinou vtedy zacina vyzerat unavene (prve naznaky unavy). V posteli si pozera knizky, hra sa s plysakmi, a o 2-3h ked ideme spat, tak sa rozreve ze sme v byte zhasli, dolezie do nasej postele a tam si lozi a skace (ved uz si odpocinula, tak co by spala). Ci ju dam do tej postele o 20.00 alebo o 24.00 tak je vyseldok rovnaky. Cez obed sa hrabe do postele uz o pol jednej, aj skor, o druhej je uz vacsinou davno zobudena.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 27 Okt 2013, 22:17

Suhlasim s Jankou. Spanok deti od ich 3. mesiaca v podstate aktivne regulujem. Vtedy mi slo najma o to, aby spali paralelne, aby som mohla nieco i Doma porobit, naplanovat a byt schopna vyzdvihnut starsiu o konkretnom case zo skolky. Ked som vedela, ze treba ist poobede z domu o polhodinu skor, budila som rano deti o polhodinu skor, lebo cez den som 30 minut nebola schopna nahrabat. Aj teraz ich rano budim, lebo ked spia dlhsie ako do osmej, je Problem s poobednym spankom. Ked ten ale vynecham, su umrncani. Optimalne pre nas je vstavat o polsiedmej, najneskor o siedmej, aby boli schopni zaspat poobede o pol druhej, budim o 15tej. Ked idu o 14tej spat, tak budim o pol 4tej. Dlhsie nenecham, lebo inak problemy vecer. Ukladam medzi 20 a 21. Ak vsetci o 21 spia, som velmi spokojna, ak sa to pretiahne do 21:30, urcite su uz na druhy den problemy.
Podla mna je v poriadku akykolvek spankovy rezim dietata, pri ktorom je ono dostatocne oddychnute a rodicia su spokojni. Ak ale dieta oddychnute nie je, alebo rodicom nieco na rezime podstatne prekaza, tak sa da systematicky aspon nejaka zmena dosiahnut. Ale treba zacat uz rano a zregulovat cely den.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 27 Okt 2013, 22:24

Quaxi a kedy sa ti potom rano zobudi? A v tej postielke vydrzi ona od tej 21 sama, kym vy nejdete spat? Kedy ma tie prve zanmky unava? A keby si ju prave davala spat este skor? pred osmou? Mne to pride, ze ona tu unavu prekona a potom uz je taka nabudena...Bllbost?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 27 Okt 2013, 23:31

mamamima, presne nad tym som aj ja uvazovala. Ale ona do tej deviatej fici uplne na plne obratky, prve znamky unavy (este nie ziadne ukladanie, zivanie a pod., ale skor postupna zmena nalady) na nej badat okolo tej deviatej. Vtedy ide hned do postele, ale takto to skusame teraz 2 mesiace a za ten cas sa nam presne raz stalo, ze by zaspala. Ked nespi cez obed, tak unavu badat skor, uz o osmej, a do tej 21-22h zaspi. Rano nam zvoni budik 7.10, to ju takmer vzdy zobudi, niekedy je uz v tom case hore, a niekedy potiahne trochu dlhsie, ale do osmej sa vzdy zobudi - je tu rozruch, syna chystame do skolky. Poobede ked sa naje, ide do postele, tam je to jasny zvyk a aj ked nie vzdy zaspi, v tej posteli si aspon oddychne. Ale vecer tie iste sposoby nejako nefunguju. Urcite do velkej miery aj vdaka tomu, ze sa vyrusuju s bracekom, ten do pol hodiny zaspi, ale ona mozno uz za ten cas prekona unavu a potom nevie zaspat... Hra sa tam kludne sama cele hodiny, ma svoju armadu plysakov, ktorych donekonecna preklada, alebo pozera knizky, napr. prave teraz pocujem, ze trha nejaky papier na marne kusky uz 3/4h a bojim sa ist pozriet, aky papier to bol (co som si to slubovala od zmeny casu?) :lol: No a obcas vylezie a my ju zase nazenieme naspat. Skorsie ukladanie je problem, lebo okolo osmej manzel prichadza z prace, takze sa prave rozblaznia.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 28 Okt 2013, 23:13

Quaxi, je to jasne, na vine je manzel! :D
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Okt 2013, 00:00

:mrgreen: no ved ja to nechapem, ked nie je doma, vsetko tu fici, navarene, oprate, poriadok, odcvicene, ulohy napisane, deti nacas v posteli a potichu... akonahle je doma, tak chaos, neposlucha sa, nestihame, neporiadok, nervozita... Jednoznacne je na vine chlap 8-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 29 Okt 2013, 00:26

Quaxi, ja myslim, ze tak je to v mnohych rodinach. U nas urcite tiez, moja mama to vnimala za mladi rovnako. Ake ulohy to prosim Ta pisete? Do skolky? Ze z kolkych kociek sme postavili vezu?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Okt 2013, 07:52

Podla mna nie je dobre, ked je dieťatu umožnene sa v posteli hrať (armada plyšakov a tak). U nas, ak sa mala začne hrať, tak jej okamžite poviem, nech ide z postele preč, že my chceme spať a ruši nas to...Ale zase daň je to, že tam neostava sama, zaspava vždy s nami. Na druhej strane nejake hodinové zaspavania neprichadzaju do uvahy.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Okt 2013, 09:58

presne tak, čím menej podnetov v posteli, tým lepšie. ja som začala čítať malému knižku a aj to si niekedy nadávam, lebo ju treba prečítať 5 krát a dokonca o každom zvieratku na obrázku potom zaspievať pesničku :evil: alebo mi skáče do reči a popisuje obrázky. ale niekedy ho ukecám.. tiež neviem, čo som si sľubovala od zmeny času :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Okt 2013, 10:01

mamamima, on chodi do ZUS, tam maju aj domace ulohy, aby za ten tyzden uplne nezabudli, o com bola rec. Ked to necham na chlapa, tak ich piseme samozrejme v nedelu poobede (v pondelok je zus) a aj to nakoniec so mnou :-D Maju tam take "ulohy" typu nakresli nieco, zakruzkuj noty, povystrihuj obrazky k tejto teme a nalep... Take primerane veku, aj cela ta teoria je brana vyslovene ako hry, takze si to hned velmi oblubil a ja si chvalim, ze mi ho pekne pripravuju na skolu :-) Na nastroj treba 2-3x do tyzdna cvicit, ale my mame skor opacny problem, musim ho krotit aby necvicil privela (totiz to cele bol jeho napad, sam si vybral vytuzeny nastroj a velmi sa z toho tesi).

kinsi, u nas to bez hrania v posteli nejde, nezostane tam a beha po byte. Mame pod sebou susedov, ktori 22:01 volaju policiu, ak nam napr. len nieco padne, dupot deti ich mimoriadne stve. Takze musim dosiahnut, aby bola za kazdu cenu v posteli a ja tam s nou odmietam byt, kedze by som tam musela stravit dalsie 3h a akurat by ma to stvalo. Inac moja svokra ma tiez velmi presviedcala, ze to je zlozvyk a ked sa tam nebude mat s cim hrat, tak zaspi. Aj to skusala, ked ju strazila...aspon uverila, ze to dieta naozaj vydrzi do jednej hore bez akychkolvek problemov :lol: Ja si vravim, ze rok este vydrzime, kym som na RD mi to nevadi. A potom pojde do skolky, tam sa utaha a bude lepsie spat - tak isto to bolo aj so synom.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 30 Okt 2013, 23:04

Keď vás tak čítam, hneď mám lepší pocit, že nie som v tom sama. Ide o to, že keď sa rozprávam s ostatnými mamičkami tu na sídlisku, pripadám si ako mimozemšťan. Ich deti v rovnakom veku ako moja dcéra spávajú podstatne viac a v rozumnejších časoch, majú režim. Moja dcéra sa budí ráno okolo 8. hod, cez deň už asi štyri mesiace nespáva a napriek tomu ide veľakrát spať večer až okolo desiatej. Ak ju v pokoji dostanem do postele pred deviatou, to si blahoželám. No a ak cez deň spí, tak zaspáva naozaj až okolo polnoci. Navyše ešte nikdy neprespala celú noc, budí sa každú noc najmenej päťkrát, (už sa nedojčí), je námesačná. Máme dosť veľkú postieľku, máme ju prirazenú k manželskej posteli a malá spí v noci striedavo v nej a medzi nami. To budenie prebieha tak, že niekoľkokrát za noc si najprv sadne, pritom spí, má zatvorené oči a kníše sa dopredu a dozadu, ak ju hneď neuložím na vankúš, postaví sa a ide. Stále pri tom spí, takže je to pre ňu dosť nebezpečné. Minule som ju sledovala: postavila sa, vykročila z postieľky po manželskej posteli, našťastie zakopla o vankúš, spadla do perín a tak spala ďalej. Takto to prebieha noc čo noc, niekedy aj zo sna rozpráva, ale je pri tom pokojná, neplače. Jednoducho je iba námesačná. Neviem, ako to mám riešiť. Inak, čo sa týka večerného zaspávania, mám skúsenosť, že ak ide spať skôr, budí sa v noci oveľa častejšie, aj každú hodinu. Je to dosť únavné, stále ju sledovať, bojíme sa jej kúpiť aj posteľ, aby z nej nepadala. Večer nepozerá televízor, hodiny pred uspávaním trávime pokojnými aktivitami, najmä čítaním a rozprávaním sa. Teraz som tehotná a veru mi to dáva riadne zabrať: aj to, že zaspáva večer tak neskoro, že cez deň nespí, aj to, že sa v noci stále budí :o ale zároveň nemám silu to riešiť, lebo aspoň ráno si s ňou pospím, nadránom -až do zobudenia totiž väčšinou najlepšie spí. Máte niekto podobnú skúsenosť?
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 31 Okt 2013, 00:56

Quaxi, obdivujem Tvojho Zbojnika, ze v tak malom veku si cielavedomo vie dokonca vybrat nastroj. Takze, podla toho, co postupne pises, si viem zrekonstruovat, ze Tvoj syn v pripade, ze prave nemuziciruje, tak si umyva zuby. :)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 31 Okt 2013, 01:25

Cottonkandy,
ja Ta chapem, ako sa citis v diskusii s inymi mamickami, lebo napiek tomu, ze konkretne v tejto teme asi patrime do skupiny, ktora chodi spavat skor (do 21.), aj tak mam dojem, ze moje okolie ma ulozene deticky este skor. Aj v skolke su stretnutia, rodicovske a vselijake aktivity rodicov casovane na 19:30, 20:00. A mamicky sa zucastnia. Pre mna nepredstavitelne.
S tym intenzivnym namesacnovanim osobne skusenost nemam, ale deti v noci precitaju obe velmi velmi casto, aj ked vsetko cez den prebieha harmonicky. Ak su pretoceni, idu neskor spat, alebo sa mi stalo cez den, ze mi usli nervy a skricala som na niekoho, tak sa to v noci odzrkadli na este horsom spanku. Odvtedy, co som sa s tym i vdaka radam mamiciek na tomto fore, cca pred rokom zmierila, mi to neprekaza a neviem presne, kolkokrat su hore, ale snad 7 -10 x kazde. Kvalitu mojej noci a mojho spanku hodnotim podla toho, ci som spala na chrbte a stihla si to uvedomit. Vacsinu noci totiz spim na boku pri kojeni niektoreho dietata a uvedomujem si hlasenie sa druheho a otacanie na druhy bok, kym sa situacia opat neopakuje. Preto je pre mna poloha na chrbte symbolom slobody a samostatneho spanku. Musim zial povedat, ze v tomto castom budeni vekom zatial dake zlepsenie neprislo. Len to, ze kedysi zostali v noci dlhsie hore, terza pri cucani sa hned ukludnia a zvacsa plynule zaspia. Nad ranom sa ale u nas cucanie zintenzivnuje a stavaju sa od prsnika neodpojitelni. Vyusti to casto v nemoznost uspokojit ich potreby paralelne a kolektivnemu budicku.
Ja davam deti na noc do spacaku, prikryvku netoleruju. To ich ciastocne obmedzuje v pohybe, takze daleko nezajdu, aj keby vstali. Neviem, ci by Ti to vedelo pomoct a zabrzdit dieta v nocnom rozlete.
Inak z postele pada pravidelne i velke dieta, preto ma na zemi este matraz. Snad este nebola noc, kedy by nedruzgla. Takze myslim, ze tomu sa da tiez len prisposobit a zabezpecit makke pristatie.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod reanda » 31 Okt 2013, 10:10

Mamamima píše:Cottonkandy,
ja Ta chapem, ako sa citis v diskusii s inymi mamickami, lebo napiek tomu, ze konkretne v tejto teme asi patrime do skupiny, ktora chodi spavat skor (do 21.), aj tak mam dojem, ze moje okolie ma ulozene deticky este skor. Aj v skolke su stretnutia, rodicovske a vselijake aktivity rodicov casovane na 19:30, 20:00. A mamicky sa zucastnia. Pre mna nepredstavitelne.
S tym intenzivnym namesacnovanim osobne skusenost nemam, ale deti v noci precitaju obe velmi velmi casto, aj ked vsetko cez den prebieha harmonicky. Ak su pretoceni, idu neskor spat, alebo sa mi stalo cez den, ze mi usli nervy a skricala som na niekoho, tak sa to v noci odzrkadli na este horsom spanku. Odvtedy, co som sa s tym i vdaka radam mamiciek na tomto fore, cca pred rokom zmierila, mi to neprekaza a neviem presne, kolkokrat su hore, ale snad 7 -10 x kazde. Kvalitu mojej noci a mojho spanku hodnotim podla toho, ci som spala na chrbte a stihla si to uvedomit. Vacsinu noci totiz spim na boku pri kojeni niektoreho dietata a uvedomujem si hlasenie sa druheho a otacanie na druhy bok, kym sa situacia opat neopakuje. Preto je pre mna poloha na chrbte symbolom slobody a samostatneho spanku. Musim zial povedat, ze v tomto castom budeni vekom zatial dake zlepsenie neprislo. Len to, ze kedysi zostali v noci dlhsie hore, terza pri cucani sa hned ukludnia a zvacsa plynule zaspia. Nad ranom sa ale u nas cucanie zintenzivnuje a stavaju sa od prsnika neodpojitelni. Vyusti to casto v nemoznost uspokojit ich potreby paralelne a kolektivnemu budicku.
Ja davam deti na noc do spacaku, prikryvku netoleruju. To ich ciastocne obmedzuje v pohybe, takze daleko nezajdu, aj keby vstali. Neviem, ci by Ti to vedelo pomoct a zabrzdit dieta v nocnom rozlete.
Inak z postele pada pravidelne i velke dieta, preto ma na zemi este matraz. Snad este nebola noc, kedy by nedruzgla. Takze myslim, ze tomu sa da tiez len prisposobit a zabezpecit makke pristatie.


:goodjob: :D :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Nov 2013, 22:33

Mamamima :lol: ze ked nemuziciruje, umyva si zuby :mrgreen: Ja som z muzikantskej rodiny, takze odmalicka videl nazivo rozne nastroje, dlho vyzeral, ze ho to nezaujima, a potom si odrazu jeden vybral a doslova vydrankal, ze chce hrat. Nedalo sa nic robit - ved by ma vydedili, keby som mu to nedovolila :mrgreen: Ale ja som rada, aj keby ho to po case prestalo bavit, je to velka deviza do zivota.

Cottoncandy, uplne ta chapem, u nas v okoli tiez vsetky deti idu o osmej do postele, a zrovna to moje musi vystrajat do polnoci. Kazdy mi dava rozne rady, co s tym, ale nakoniec som skoncila pri postupoch, ktore nikto neodporuca a ktore by som ani ja sama nikomu neradila :)
Tebe sa aj budi, aj je namesacna? U nas v rodine mali namesacnu a trvalo roky, kym sa toho zbavili :?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spánok u 2,5 ročného dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Nov 2013, 20:12

quaxi, aké postupy? no daj... :lol:
u nás mal posun času "veľký" úspech - no asi si vieš predstaviť :lol: :lol: :lol: od nástupu do škôlky spával v našej posteli, teraz po 2 mesiacoch sa vypýtal opäť do svojej, včera sme zaspali o 23:00 :mrgreen: som na nervy.. ja som momentálne v stave, že popoludní už spím za pochodu, večer po deviatej už pomaly končím so silami. veľmi by som bola rada, keby chodil spávať skôr, ale máme s tým problém :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron