Čo na kašeľ

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2011, 15:12

Ahojte, tretí deň nás trápi škaredý kašeľ. Už celý týždeň bol zachrípnutý a od predvčera mokro kašle. Včera sme boli na pohotovosti, nech si ho vypočuje doktorka, tak povedala, že nič nepočuje. A ani malý nechcel ukázať, ako kašle. Dávam mu ráno a večer Ambrobene, včera dostal aj Fenistil. Ale neviem, dokedy mu to mám dávať. Noštek neodsávame, sestra povedala, že kým mu to samé netečie von, tak by sme mu len podráždili a poškriabali sliznicu. Tak mu len kvapkám fyziologický roztok, čo oni dávajú deťom v nemocnici. Vedeli by ste nám ešte nejako pomôcť?? A hrudník mu nemastím s eukalyptovou mastičkou, lebo mama povedala, že ak ma čo i len 37°C, tak sa mu uvaria pľúcka. :|
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Apr 2011, 13:00

norika,teplota u cloveka,nie len u babatka znamena,ze telo bojuje s infekciou,alebo tak velmi polopate napisane,predstav si,ze niede v tele mas zapal a krv ho odtial chce dostat von z tela tak prudi rychlejsie a tym vznika teplo. ja osobne by som teplotu do 38 minimalne nezrazala,nechala by som telo pracovat. ak ma vsak zvysenu teplotu,je super vyzliect do plienky,nechat ponozky a na tvoje nahe telo do satky-ty preberies to teplo a tvoj dospely organizmus sa s tym ovela lepsie popasuje. urcite si pozri,ci je ten eukaliptovy balzam pre babatka vhodny. 37 nie je este teplota,plucka mu nezhoria :) kazdopadne,dojcis na poziadanie a treba skusit prikladat este castejsie,nech dost pije.

nostek,treba davat ten fyzio roztok a nechat 5-10 minut posobit,ja potome este kvapnem jednu kvapku a odsavame vysavacovou odsavackou,neublizis urcite a treba skusit,ci nieco odsajes,lebo nasej sa odsat nedalo napriklad nic,mala to tak medzi nosom a hrdlom. na soplik na perfektne pomohli homeopatika viburcol,daju sa kupit na slovensku a su bez vedlajsich ucinkov,ale treba mat trpezlivost a davat rano a vecer. tiez na ten kasel by som dala homeo nejake,ale neviem,co je na kasel,musis si pozriet ty. lieky maju vela vedlajsich ucinkov a vseobecne nie som zastanca chemie a liekov u deti,opatrna by som s tym bola.
dalej,zvlhcovat izbu,ak nemas zvlhcovac,tak mokre utierky,uteraky,pradlo(plienky :) )vyvasat do izby atd.

ako dalsia super vec je C vitamin,ja kupujem v DMke cistu kyselinu askorbovu.je to prasok,ktory by si si mohla davat ty(je kysely,maly nevipije asi),ale to znamena aj gram-dva trikrat denne-do mliecka prejde z toho a malemu to posilni imunitu. my si davame C vitamin vsetci,ak na nas nieco lezie,vtedy to potlaci prichadzajucu chorobu.

neviem,ci som nieco nezabudla,co som chcela napisat,ak hej,dopisem.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jún 2011, 10:10

zienky, maly mi po tej siestej chorobe ostal zahlieneny....ako mu s tym mam pomoct?? ked uz nie je chory, len to ma??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 10:15

skus si v lekarni kupit koloidne striebro a to kvapkat do nosteka,ked je zahlieneny. ale mam skusenost,ze ak su to take hlieny,co sa nedaju odsat odsavackou,tak treba vydrzat. po chorobe ste ostali zahlieny pravdepodobne pre to,ze okrem toho,ze jeho telo bojovalo s tym,co malo,muselo aj so zle podanymi antibiotikami :( takze trpezlivost.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jún 2011, 21:47

no uz aj kasle, a cim je viac hodin,tym vidim,ze je mu horsie, ne moc, ale i tak...a aj ja citim nieco,ako nadchu....

prosim vas,poradte mi,ako odsavat....naozaj je lepsi odsavac na vysavac??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 21:54

ja som este na kasel dala stodal sirup,je to homeopatikum a pomohla rada mojej mamy-dali sme zovriet vodu a v nej niekolko lyzic soli a nad to,ked sa parilo,sme hanicku naklonili trochu,treba opatrne,nech sa toho nechyti ale naozaj pomohlo a ulavilo sa jej. spala na velkom vankusi vedla mna,teda vyvysena bol a akombinovala so este nejake homeopatika a ja som brala velke davky cisteho cecka,aby jej to islo do mlieka.
do nosteka treba kvapnut fizio.roztok a pockat aj 5 minut a potom odsat,jednoznacne vysavacovou odsavackou,je aozaj najlepsia. a potom som kvapla koloidne striebro. za tyzden bola uplne fit,bez liekov,len homeo a to striebro.ale zas,ten sirup som jej dala len dvakrat,lebo ona skor nos mala plny.

mas nablizku dmko? tam dostat za 2 eura ciste praskove cecko,to by si si mala davat vo vacsich davkach.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jún 2011, 22:00

ja uz som mu dala ambrobene....a fenistil kvapky....teraz buba na brusku...len neviem,ci dycha nostekom ,alebo pusou...
najväcsi strach mam z toho, ze sa mu tak upcha nos, ze nebude moc sat z prsnika,,,to sa nam este nestalo a ani nechcem...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod lucinka » 20 Aug 2011, 15:21

my teraz prekonavame nadchu/virus...sople, kasel a tak klasicky. Nie je to prvykrat, ale teraz to bolo horsie tym, ze sa velmi tazko nadojcil, cucol si, pustil sa, aby sa nadychol, zase sa prisal a tak dookola, ked chcel zaspat, tak bol zufaly, lebo mu to neslo, musela som uspavat v manduce/na rukach/kociku. Bala som sa strajku, lebo sa tym padom chcel dojcit ovela menej, tak som to nechala na nom, bola pri nom s odhalenym hrudnikom, nech si da vzdy, ked sa mu bude chciet, nenutila som, uz je to ovela lepsie. Davala som mu aj cerstvo vytlacenu pomaranacovu stavu a odstriekane mlieko z poharika. Ozaj odporucam odsavacku na vysavac, mne sa to tiez nejak nepozdavalo, ale odkedy ju mame, pouzivame len tu, drobec ma z toho zabavu a neplace, tak ako pri pouzivani hadickovej/balonikovej, kedy to aj tak bol problem nieco odsat. Kasel este stale ma, tiez davam homeopaticky Stodal. Ja som tak proti vsetkym tym chemikaliam/liekom!
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: :)))

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Aug 2011, 17:28

luci,ked bolo najhorsie,nechala som zovriet vodu so solou a nadtym trochu naparovala malu,pomohlo tie perfektne. a koloidne striebro na vatovu tycinku a nostek vytierat.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 21 Aug 2011, 16:18

aj my bojujeme s niečim podobným. Mňa bolelo hrdlo od Minulého pondelka. Dávala som si Vincentku cukríky, vysoké dávky C z DM-ky ako radila essterka a rôzne čaje. Hrdlo mi pomaly prešlo ale teraz mám zase zapchatý nos. Malý od včera začal tak chrapľavo dýchať. Začala som mu odsávať nos tak 2x denne. Väčšinou má riedky soplík a nejde toho veľa a tak ako si písala essterka .. viem, že to má niekde medzi nosom a hrdlom... lebo aj keď mu odsajem.. ešte to ta m počujem. :-(
Neviem či by som so sebou nemala ísť k doktorovi.. nakoľko sa to so mnou ťahá už vyše týždňa a stále sa to extra nezlepšilo... a bojím sa, aby sa nepoťažilo malému. ???
Čo odporúčate?.
Ozaj essterka kde si kúpila koloidné striebro.. ja vždy keď ho pýtam v lekárni.. tak sa na mňa pozrú ako keby som si pýtala modré z neba. A môže sa takému malému dieťatku dávať koloidné striebro??? Dík
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod zuzu » 26 Aug 2011, 22:15

Ja som tiež proti všetkým tým chemikáliám, ktorými nás vybaví naša Dr...ale naposledy som malému "ordinovala" čisto prírodné lieky /najskôr mal vysokú teplotu, potom soplíky a kašeľ/, a keď po týždni začal zvláštne chrčať, išla som ku Dr. a vraj poriadne chytené priedušky...tak sme dostali svoje prvé antibiotiká, v siedmich mesiacoch :x

Ináč dcéru sa mi podarilo vyliečiť od kašla pomocou kaloby (kvapky, môžu sa podávať až od jedného roka) - a to ju naša Dr. liečila 9 mesiacov čím sa len dalo...
zuzu
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19 Aug 2011, 22:48
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Katarínka
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jakubko
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Sep 2011, 09:20

Ahojte, maly asi prechladol. Je zahlieneny az to počuť. V noci mu to stekalo,az ho dusilo.

Neviem, čo mám robit, nechcem hned utekat ku doktorka, chcem mu pomôcť sama. Kvapla som mu fyziologicky roztok, ale odsavat nechcem. Ako sa zbaviť tých hnusnych hlienov? Uz nás niekolko krát potrapili aj v minulosti.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Sep 2011, 00:18

Najlepsi fyziolgicky roztok je MM. Daj si mliecko na lyzicku a normalne mu to tam nalej.
Ja som hlieny pri nadche odsavala, ja mam taku balonikovu odsavacku, zda sa mi dost setrna. Dolezite pri odsavani mu uzavriet tu druhu dierku. Ked je soplikov vela, tak stecu a mozu narobit neplechu, taktiez sa mu zle dojci, nema ako pritom dychat. Uz je dost velky, mozno bude ochotny sam si vyfuknut nos. Jednu dierku zakry a druhu nech skusi vyfuknut - mozno najdes nejaky trik.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 16 Sep 2011, 08:51

ahoj Norika,my sme tiez na sople pouzivali odsavacku na vysavat,pekne malemu tie hlieny vysala,nedam dopustit
na kasel ja davam cibulovy sirup:nakrajas cibulu do pohara a zasypes cukrom,tu stavicku papa po lyzickach aj 4-5x dene 1 polievkovu
a naparovat nad vodou s morskou solou a 1kv eukaliptoveho oleja...
Ale ked ma teploty,tak to je zapal,mala by to vidiet lekarka,ja neuznavam antibiotika len tak hala bala,ale niekedy treba dat,hlavne ked sa deticky trapia s dakou bakteriou...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 1 mesiac, 22 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Sep 2011, 09:26

Norika, aj ja myslím, že odsávanie je fajn, lebo keď si predstavím, že mám plný nos a nemôžem sa vysmrkať, asi by som zdivela...takže keď sa bábo nevie ešte vysmrkať, odsávačka mu uľaví. My máme tiež vysávačovú, v noci to nie je ktoviečo, ale je to super rýchle a šikovné, Hanka zatiaľ bola chorá našťastie len raz, no to mala iba 2 mesiace a pekne si dala odsať. Tiež sme používali fyz.roztok (libenar) a mliečko, to mi príde tuším naozaj lepšie a účinnejšie

aj ako prevencia, nech mu to nesteká a náhodou nesadne na priedušky
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Nov 2011, 09:15

no uz zasa sme chori :( ja uz som z toho na prasky...nie z tej choroby, ale ze uz jeto x-ty krat....uz zacinam mat obavy,ze doktorka ma mozno pravdu a mozno je to alergia...dnes sme mali ist na alergologicke, kde sa objednava na 2 mesiace dopredu,ale zrusilo sa to,pred chvilou mi volali....kycha ma sopliky a vcera pokasliaval.... mam mu kupit a davat aj vitamin C? a budem kvapkat fyziologa do nosteka, odsavat, skusim ten cibulovy caj, ale akosi som nepochopila, to sa len nasype cukor na cibulu, to sa nezalieva vodou??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 23 Nov 2011, 09:44

nie vodu,nakrajaj cibulu a zasyp cukrom a ono to po takych 3hod pusti stavicku cibulovo sladku a tu daj malemu pit...ja dam tak 5ml do tej odmerky z liekov a miesam to z kvapkami sinupret,tie su skvele na dychacie cesty...takze sirup davam podla navodu na sinuprete 3xdenne kvapky+cibul.sirup a pomedzi to dam aj samotny cibulovy sirup jak ma napadne
inak je dobry aj caj majorankovy...do zovretej vody medzi prstami rozdrvenu majoranku a nechat 10min luhovat a dat vypit...tak celodenne popijat
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 1 mesiac, 22 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod akdarka » 30 Dec 2011, 21:58

baby, nieco na kasel okrem toho cukroveho "sirupu" z cibule?
nejake ine rady? maly mi kasle uz skoro 2tyzdne - suchy, skor k veceru, u dr sme boli (hrdlo ciste, priedusky OK)...tak neviem ako mu ulavit
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Dec 2011, 23:28

akdarka... skús STODAL... nám pomohol. :-) alebo Vincentka sirup je perfektný.. je to skorocel a materina dúška.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Mar 2012, 17:06

ake mate skusenosti so stodalom?? je dobry na vsetky druhy kasla?? muz potrebuje nieco na vykasliavanie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Mar 2012, 22:02

Pred tyzdnom som u nasich listovala Domaceho lekara, co vydal Reader Digest. Tam lekarka (odbornicka pneumologie z nejakej univerzity v USA) odporucala ziadne lieky na vykasliavanie, ale vela vela tekutin, aby sa hlieny zriedili a a mohli ist lahko von.

Kazdopadne, ak sa rozhodnes pre lieky, tekutiny mozes pridat :D .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Mar 2012, 09:39

a ako u deti, ja stale neviem,ako najlepsie riesit sopliky a hlieny....pocujem,ze maly je cely zahlieneny,, ale nesteka mu to,aj celkom dore dycha,ae nie je to take c
iste....bud vcera prechladol,alebo je to kvoli zubku,alebo jedno s druhym...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod didulka » 05 Mar 2012, 10:50

Uplny suhlas s JankaMich. Mojmu muzovi to povedal pan profesor z plucneho. Na kasel ziadne sirupy, nic.

Norika ja som Sare kupila rakytnikovy olej v bio-obchode a za den a pol bolo po hlienoch a po kasli.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Mar 2012, 13:28

didulka, a ako davkujes? iba v chorobe alebo aj ako prevenciu?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo na kašeľ

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Mar 2012, 13:45

ale on este nekasle,len neviem co robit,aby to do toho kasla nepreslo....naposledy,ked mal sopliky,tak sme to ustali, a nejako presli...ale takto sa to neda,len dufat ze to same prejde...a ja neviem co robit, ako sa hlienov zbavit,ci cakat ze same zmiznu, tekutiy hlavne v MM, ale co viac
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron