Dojčenie na verejnosti

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Mar 2013, 14:09

a za tento nazor som v nemenovanom fore dostala krasne odpovede typu - 3 ročne dieťa bez plienok, chodiace, rozpravajuce a s cickou v ustach - no fuuuuuuj.... Alebo 3 ročne dieťa sa musi vedieť aj inak ukludniť ako prsníkom a bolo by mi to fakt smiešne keby som videla ako pri buchnuti dieťaťa matka vytiahne trojročakovi prsník.. Takže asi takato je mienka verejnosti a kupodivu žien - matiek.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Mar 2013, 14:20

a ešte čo sa tyka prdenia a grgania na verejnosti. Pokial by šlo o moje 3 ročné dieťa a jeho potrebu si na verejnosti prdnuť alebo grgnuť určite by som ho nechala. Lepšie ako by ho malo bolieť bruško. U mna to je iné, som dospelá osoba mam 27 rokov a viem svoje potreby ovladať. Ale dojčenie nieje moja potreba, je to potreba môjho maleho dieťaťa, ktoré mu treba naplniť.
Chcela by som vidieť matku, ktorá zakazuje svojmu 2 ročnému dieťaťu na verejnosti grgať alebo prdieť. Ja medzi ne určite nepatrim
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 16:07

reanda píše:"
nie, nemusia.. ani nemusia odist z kaviarne, ked ich odtial vyhodia.. ak im vyhovuje zivot, kde su stale s niekym v konflikte


A Teba niekto vyhodil z kaviarne? Alebo narážaš na ten prípad v Nemecku? Veď nakoniec za to bola vyhodená čiašnička (či predavačka ;) ) , že diskriminovala kojacu ženu, alebo? Takže mamičke sa dostala satisfakcia, alebo? ;) Ja byť tou mastnou, spuchnutou a neupravenou mamičkou, ktorá deduškovi pokazila apetít, tak by som osobne šla orodovať za to, aby tú pani vzali späť do zamestnania, lebo byť príčinou aby môj nevábny zjav bol dôvodom na vyhodenie zo zamestnania osoby, ktorá chcela byť iba vstriecna voči starému zakonzervovanému seniorovi, ktorý mimochodom bol možno jediný štamgast toho podniku za tie roky z ktorého mali nejaké trinkgeldy .... ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 16:10

quaxi píše:JankaMich - ja velmi rada spominam, ako som kojila v parku,...si to nevsimla tlupa pubertalnych skinhedov, ktori obsadili susedne lavicky a zacali tam fajcit. Syn mal problemy s prisatim, nedalo sa zdvihnut a ist kus dalej na inu lavicku, tak som len prisla ku nim a poprosila ich, ci by nemohli ist fajcit kusok dalej,.... vyplestili na mna oci, pozreli do vystrihu, potom celi cerveni kamsi vyhybavo neurcitym smerom a odrazu onemeli, len jeden z nich zahabkal ze prepacte teta, my sme si to nevsimli - a uz ich nebolo......


To je krásne :)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 16:14

vejula píše:...Chcela by som vidieť matku, ktorá zakazuje svojmu 2 ročnému dieťaťu na verejnosti grgať alebo prdieť. Ja medzi ne určite nepatrim...


Prídi sem o 5 rokov a povedz toto: ...Chcela by som vidieť matku, ktorá zakazuje svojmu 7 ročnému dieťaťu na verejnosti grgať alebo prdieť. Ja medzi ne určite nepatrim :twisted:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Mar 2013, 16:25

nerozumiem..... Ty zakazuješ svojmu dvojročnemu dieťatku na verejnosti grgať a prdieť? Mna by to ani nenapadlo. KEd bude mať na to vek tak mu to samozrejme vysvetlim. 7 ročné dieťa asi trošku inak chape ako dvoojročne. Tak isto už sedemročne dieťa nebudem na verejnosti dojčiť, tipujem že ani doma :-D Ale prečo tu porovnavaš 2 ročne dieťa a 7 ročného velkača?
Ak sa smiem spytať, ty si od akeho veku zakazovala svojim deťom na verejnosti prdieť a grgať.... KEd už sme sa dostali na taku fajnovu temu :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Mar 2013, 20:54

vejula píše:a za tento nazor som v nemenovanom fore dostala krasne odpovede typu - 3 ročne dieťa bez plienok, chodiace, rozpravajuce a s cickou v ustach - no fuuuuuuj.... Alebo 3 ročne dieťa sa musi vedieť aj inak ukludniť ako prsníkom a bolo by mi to fakt smiešne keby som videla ako pri buchnuti dieťaťa matka vytiahne trojročakovi prsník.. Takže asi takato je mienka verejnosti a kupodivu žien - matiek.

Ano, toto je bohuzial vacsinovy nazor nielen bezdetnych, ale aj matiek. Kto nema deti, ten si mysli, ze kojenie sa praktizuje par tyzdnov, kto ma v okoli male deti, mozno vie, ze je lepsie dlhsie, co je pre nich max. cca do roka. Tym padom aj kojenie na verejnosti vacsina ludi toleruje, ak ide o babatko, ale cim vacsie dieta, tym vacsie pohorsenie. Medzi rodicmi vladne strasna panika z rozmaznavania deti a tak sa radsej dietatu nad 1 rok nevyhovie s nicim nevyhnutnym, vratane kojenia, aby to nemohlo byt brane ako rozmaznavanie. A ked sa potom niekto takto verejne prizna s hroznym "rozmaznavanim", hned ho odsudzuju. Aby deti neboli rozmaznane, su vychovavane strasne chladne - ziadne polutovanie, ked sa nieco stane, ziadne pomojkanie, kojenie len kvoli jedeniu a len do roka, do postele nepatria, na ruky nepatria... Pritom chladna vychova vobec nie je opakom rozmaznavania, takze je to uplne zbytocna snaha.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 22:15

vejula píše:nerozumiem..... Ty zakazuješ svojmu dvojročnemu dieťatku na verejnosti grgať a prdieť? Mna by to ani nenapadlo. KEd bude mať na to vek tak mu to samozrejme vysvetlim. 7 ročné dieťa asi trošku inak chape ako dvoojročne. Tak isto už sedemročne dieťa nebudem na verejnosti dojčiť, tipujem že ani doma :-D Ale prečo tu porovnavaš 2 ročne dieťa a 7 ročného velkača?


A to si akým myšlienkovým postupom vydedukovala? Prečítaj si môj príspevok ešte raz, alebo ešte raz a ešte raz...
Stále nepochopila? Kto tu hovoril o tom, že by sa tieto veci mali týkať 2 ročných detí? Iba Ty. Preto som Ti aj napísala čo som napísala... ;)

vejula píše:Ak sa smiem spytať, ty si od akeho veku zakazovala svojim deťom na verejnosti prdieť a grgať.... KEd už sme sa dostali na taku fajnovu temu :-D


Ja som svojmu dieťaťu nikdy nič nezakázala. Netreba zákaz, stačí jeden patričný pohľad. ;) Nie, moje dcéra, budeš sa možno čudovať, ale sama prišla na to, že to je nevhodné. Už v škôlke sa odmietala kamarátiť s deťmi, ktorým chýbali základné návyky ako hygiena, správanie...čo bolo teda i trochu komické, lebo bola ako za dámu, učiteĺky to dosť udivovalo aj niekedy pobavilo. Dodnes posiela iné deti umyť si ruky po záchode, alebo keď prídu zvonka...nechce sa hrať s deťmi čo si sople utierajú do rukáva, čo sa špárajú v nose, či cmúľajú palec... nás dospelých napomína, keď niekto zamľaská pri jedle, či chlípe polievku, keď behám po byte polonahá z kúpeľne, kričí nech sa zakryjem...a prisahám, že to nie je výsledok výchovy, ide to z nej, no má byť asi po kom :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Mar 2013, 22:37

vejula píše:a ešte čo sa tyka prdenia a grgania na verejnosti. Pokial by šlo o moje 3 ročné dieťa a jeho potrebu si na verejnosti prdnuť alebo grgnuť určite by som ho nechala. Lepšie ako by ho malo bolieť bruško. U mna to je iné, som dospelá osoba mam 27 rokov a viem svoje potreby ovladať. Ale dojčenie nieje moja potreba, je to potreba môjho maleho dieťaťa, ktoré mu treba naplniť.
Chcela by som vidieť matku, ktorá zakazuje svojmu 2 ročnému dieťaťu na verejnosti grgať alebo prdieť. Ja medzi ne určite nepatrim


dobry postreh :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 22:52

Boli sme nedávno na lyžovačke a v reštaurácii (podotýkam, slušnej, tapacírované stoličky, koberec, biele obrusy, čašník ako má byť atď.) a pri vedľajšom stole sedela dosť rozvetvená rodina, pravdepodobe rodičia s dospelými dcérami či synmi, neviem, ale oba páry mali malé miminká. Jedna mamička dieťa kojila na jednom konci stola, nijako to nebol rušivý pohľad, keď tam človeku oči zabehli, normálne...ale na druhom konci, bábetko si spravilo svoju potrebu, a chápem, nenechá mamička svoje dieťa ležať v sračkách, že...ale vzala ho, položila na vedľajší prestetý stôl, servítky príbory, vázičku dala nabok a tam ho začala prebaľovať. NA STOLE v poloplnej reštaurácii !!!!! Pri vedľajších stoloch normálne stolovali hostia (bol čas večere) a bola som šťastná, že som si na večeru nič neobjednala, pretože tá aróma z rozbalených plienok čo sa začala šíriť, nebola tým pravým aperitívom. Podľa mňa strašná bezohľadnosť voči hosťom. Ale nikto nič nepovedal...predstavte si, akí sme Slováci predsa len slušní :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Mar 2013, 23:02

Myslim, ze je skoda, ze sa malo dojci na verejnosti, ze dojcenie deti je akosi tabu v nasej spolocnosti. Lenze mne sa zda, ze celkovo materstvo je akosi tabu. Aspon ja mam taku skusenost, zda sa mi totiz, ze kym clovek nema vlastne dieta, tak nema sajn, ze o com to cele je. Teda aspon ja som nemala. Netusila som, ze vyspat sa styri hodiny vkuse je luxus, ktory mi v najblizsich rokoch bude dopriaty len velmi zriedkavo, netusila som, ze budem musiet zufalo bojovat o cas na uspokojenie svojich zakladnych potrieb, netusila som, ze ist sama na zachod (bez sprievodu jedneho alebo dvoch deti) je luxus... A nemyslim si, ze som bola nejak vynimocne zadubena, podla rozhovorov zo svojimi bezdetnymi kamaratmi. Napriklad sa ma kamaratka nechapavo pyta, ze co take robi zena cele dni na materskej. Alebo ked kamaratovi poviem, ze zuby sa matkam nekazia kvoli dojceniu ale kvoli tomu, ze si ich nestihaju poriadne umyvat, tak ten si mysli, ze si robim srandu, a stoji ma to nejake usilie presvedcit ho, ze to myslim vazne. Alebo mi kamarat povie, ze on ma taku predstavu, ze byt na materskej musi byt uzasny pocit, ze clovek je tak nejak panom svojho casu (hehehe, maloco je tak daleko od pravdy, ze).

Akoby matky boli zatvarane doma za dvere, nikde nie su velmi vitane. Ked som s Miskou a s novonarodenou Adelkou chodila na ihrisko do skolky, tak ma zarazili komentare niektorych mamiciek, ze chodim s novorodencom tolko po vonku. Nemysleli to v zlom, prave naopak, pacilo sa im to, jedna aj vravela, ze ona tiez s babatkom vela chodila po vonku, a vraj to jej okolie nejak komentovalo, no ale ze jej sa nechcelo sediet vnutri. Mna zarazilo, ze to bolo nieco hodne komentovania, ze to nie je uplne normalne, chodit s babatkom na verejnost. Adelka bola celkom uvrestana a kamaratkam sa to celkom pacilo, ze som mala guraz chodit v vrestiacim novorodencom po dedine, vraj oni byvali doma zavrete, lebo sa hanbili, ze im dieta place a ze s tym nic nevedia urobit. No pravdupovediac, tiez som s Miskou tolko von nechodila, ked sa narodila, snazila som sa vystihnut chvilky, ked sa mi ju darilo uspat, a vtedy som ju nosila na vzduch. No s dvoma detmi to uz neslo, proste slo sa von, spanok-nespanok, plac-neplac, bolo treba brat ohlad na i na starsiu. No a co, vravela som, ved je to normalne, ze deti plakavaju, nevie to len ten, kto deti nemal. Adelku som mala vzdy, ked to slo, priviazanu do kolisky o prsnik, casto do satky nakukali zvedave susedy aj nahodne zeny, a vzdy boli zaskocene tym, co videli - dieta pricucnute a podriemkavajuce. No nikdy sa nad tym nepohorsili, nanajvys ich to pobavilo. Okrem seba som na verejnosti u nas na dedine videla dojcit este jednu mamicku. Tiez ma dve deti, chlapcov, a tiez je asi na vela veci sama, lebo takmer vzdy ma obe deti so sebou, nema ich u koho odlozit, ze napriklad mladsie necha doma kym ide po starsie do skolky a tak. No a v takej situacii je to asi najschodnejsia cesta - dojcit dlhodobo a dojcit kde pride, neriesit rezimy v dojceni a neriesit utlocitnost prizerajucich sa, na to proste uz nie je kapacita, sorry, vazeni okoloiduci. A ked sa niekto nad tym pohorsuje, tak je to cele len tym, ze ludia nemaju sajn, o com to je, byt na deti od rana do vecera sama, materstvo je tabu.

Alebo ano, da sa, ked mate niekoho, komu deti nechate, kym idete na nakup, na urady a tak, alebo vam s nimi pomoze, ze pokocikuje, vyvetra na ihrisku - rodicia, svokrovci, manzel mozno chodi skor z prace... vtedy to mozno ustrazite, ze nedojcit verejne, stihate si to nejak zorganizovat, co je na jednej strane super, len tam je potom to riziko, ze vam do materstva svokrovci ci kto bude prilis kecat a riesit rezimy a rozmaznavanie a tlacit na obmedzovanie dojcenia a skorsie odstavenie, lebo tiez si chcu uzit vnucatka a poriadne sa on postarat, no a lahsie sa postaraju o dieta, co nie je tak strasne naviazane na matku a aj oni ho mozu nakrmit (z flase, samozrejme) a tak sa odstavuje skor. Tak ja neviem, co je lepsie.

Asi dost chaoticky pisem, pardon, ale zdalo sa mi, ze je to trochu k veci.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Mar 2013, 23:05

artemis ja važne nechapem prečo si prirovnavala to dvojročne dieťa k sedemročnemu asi mam spomalene myslenie alebo čo... PRosim polopaate vysvetliť. LEbo my sa to stale bavime o 2, 3 ročnych deťoch o ich dojčení o plnení ich potrieb, hoc aj na verejnosti. Nerozumiem prečo si tu zaplietla to 7 ročné dieťa.
Tak dvojročne dieťa sa ešte mnohokrat ani na zachod nevie vypytať, resp. je to v uplnych začiatkoch, podla mna by bolo uplne na hlavu tak malemu dieťaťu vysvetlovať, že prdnuť si môže len ked nieje v spoločnosti a ešte viac pochybujem, že tak male dieťa si to same uvedomí. Ak to tvoje dieťa dokazalo, tak mam na to jedine vysvetlenie - ty si mala nejaké pletky s Chuckom Norisom, sa priznaj
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Mar 2013, 23:12

janka dobre pišeš. Ja som tiež s malou skoro chodila von a do herne. TEraz začinam v jednom materskom centre precvičovať salsu s detičkami v šatkach a tak ma to baví. Len som zvedava či bude o to zaujem, lebo občas mam pocit, ževäčšina mamičiek na niečo take ani nema chuť... Inak carodejnica, ked sa ti bude chcieť tak dojdi kuknuť :-D a zatrsať :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Mar 2013, 23:59

vejula píše:artemis ja važne nechapem prečo si prirovnavala to dvojročne dieťa k sedemročnemu asi mam spomalene myslenie alebo čo... PRosim polopaate vysvetliť. LEbo my sa to stale bavime o 2, 3 ročnych deťoch o ich dojčení o plnení ich potrieb, hoc aj na verejnosti. Nerozumiem prečo si tu zaplietla to 7 ročné dieťa....


Vejula, my sme sa bavili o matkách, o dospelých ľuďoch, nemluvňatá, malé deti boli mimo toho :D Malé dieťa sa môže vygrcať aj na arcibiskupa, aj na prezidenta, a nie je to žiadne faux pa ;) A veď nikto tu netvrdí, že je dieťa na vine že si pýta jesť práve keď sa to môže niekomu zdať v nie vhodný čas....

...ja mám za to, že táto téma je o zaužívaných zvyklostiach, mienke, o tom, či nebol nešťastný spôsob ako sa pani v tej televízii podala, že takéto veci, treba spoločnosti ktorá má predsudky podávať v malých dávkach, jemne, inak sa dosiahne opak...

To 2 ročné vs. 7 ročné deti práve nebolo prirovnanie, ale iba ukážka, že ako sa stupňujú nároky na správanie sa dieťaťa v spoločnosti počas 5 rokov jeho vývinu :D

s tým chuckom norrisom som to nepochopila, prosím tentoraz ja Teba polopate vysvetliť... :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 30 Mar 2013, 00:18

janka píše:.... Adelka bola celkom uvrestana a kamaratkam sa to celkom pacilo, ze som mala guraz chodit v vrestiacim novorodencom po dedine, vraj oni byvali doma zavrete, lebo sa hanbili, ze im dieta place a ze s tym nic nevedia urobit. ..... Alebo ano, da sa, ked mate niekoho, komu deti nechate, kym idete na nakup, na urady a tak, alebo vam s nimi pomoze, ze pokocikuje, vyvetra na ihrisku - rodicia, .... lebo tiez si chcu uzit vnucatka a poriadne sa on postarat.....


Janka, preboha to kde žiješ? :lol: Kde sa to dievčatá hanbia chodiť po dedine s plačúcim dieťaťom? Jaj, pred sviatkami a také srandy píšeš ... Vážne to? A pred kým by sa hanbili? Pred babkami? Jój babka, by som povedala:viete, vy keď ste boli taká malá asi sa vám ani plakať nedalo, bo Vám vaša mamka naisto do úst chlebovú kôrku napchala, čo sama predtým predžula, a ako Vám bolo dobre, ale viete, ja mám ten Ajc ( :mrgreen: ), takže predžúvať kôrky dieťaťu nemôžem...a bola by vybavená celá babka :D, aj dedina by mala o čom rozprávať na dlhý čas :D

Ja som chodila s dieťaťom na úrady, do obchodu, všade, veď škrupinka do ruky a idem, nestretla som sa s negatívnymi reakciami....hm...alebo že by som si ich nevšimla? :mrgreen: Aha, spomínam si, že nevyšlo mi to inak a aj keby sa to nemalo tak raz som sa dovliekla aj s batoľaťom (podotýkam po celý čas spiacim) na súdne pojednávanie, sudkyňa bola zhovievavá , usmievala sa, iba protistrana začala namietať, že sa tým snažím súd ovplyvniť, akože získať sympatie alebo čo...trapošiaci...čo som mala decko nechať na chodbe?

Janka, ako si môžeš robiť také starosti, že myslieť´pri takýchto banalitách na to, čo si druhí pomyslia...?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 30 Mar 2013, 00:28

Oprava: vejula už nemusíš mi vysvetľovať ako si to myslela s tým CHUCKOM NORRISOM, už som si na nete zistila, čo je to za fenomén (týmto sa ospravedlňujem Chuckovi Norrisovi, že artemis o jeho schopnostiach nevedela :mrgreen:) jaj ako sa smejem, baby, ďakujem, ste mi pomohli k dobrej nálade: a týmto aj prajem všetkým pekné sviatky, užite si ich

Vejula ešte raz diky, neskutočné vtipy, najviac sa mi páčia tieto:

•Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

•Když jde Bubák spát, každou noc se podívá pod postel, jestli tam není Chuck Norris.

•Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. On ale neplakal. Nikdy.

•Někdo se umí vyčůrat své jméno do sněhu, Chuck Norris to umí do betonu.

•Kdo jinému jámu kopá, ten je u Chucka Norrise na brigádě.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Mar 2013, 21:55

artemis, Ty si vesele stvorenie, tak lahko Ta je pobavit :D Len ja som to fakt myslela vazne. Tiez som s Miskou nerada chodila kade-tade, ked bola babatkom. Ja som sa vzdy tak trapne citila, napriklad v cakarni u ortopeda, vsetky babatka tiche, spinkali v autosedackach, alebo sa ticho obzerali dookola, alebo trochu zamraucali a ked ich pokolisali, tak sa ukludnili, len ten moj kriklun vrestal na celu chodbu. A tak. A potom, ked svokra stale riesila moje mlieko, a ze preco chuda Michalku brusko boli a snad je hladna ci co, dobre ma to vytacalo, a vonkoncom som nemala chut vsetko toto riesit este aj s polovicou dediny, preto som sa radsej zatvarala doma. Mas pravdu, chcelo by to trochu viac "mamvpazizmu" co do mienky a reci inych ludi. Bohuzial som bola vychovana brat velke ohlady na druhych ludi, az nezdravo velke. Pri druhom dietati som uz take ohlady nebrala, ale nie preto, ze by som bola zrazu nejak uvedomelejsia, len som na to nemala cas, silu ani chut.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 30 Mar 2013, 23:27

janka, ty si pre mna velkym vzorom, co sa tyka dojcenia. :) Ked som este nemala dieta, tak som nechapala, ze preco sa Miska tak casto dojci a ani preco sa este vobec dojci. Vdaka tebe som si pocas tehotenstva pozhanala dostatok informacii o dojceni a tiez o noseni. :) Takze myslim, ze svojim spravanim pozitivne ovplyvnujes aj svoje okolie, nie len mna.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Mar 2013, 21:09

Vdaka, Kandy, tak to vyzera, ze ocividne to ma zmysel, dojcit na verejnosti, aj dojcit starsie deti na verejnosti. Ak aj nahodni divaci nebudu uchvateni tymto obrazom, tak to snad aspon nasadi chrobaka do hlavy a trochu ovplyvni neskorsie rozhodovanie sa.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Apr 2013, 16:52

artemis som si ista, že chuck ti už vo svojej dokonalosti odpustil :-D tie čo si dala su dobre.... mne sa vela pači ale momentalne ma akosi nič nenapada.... Snad len KEd chuck Noris spadne do vody, Chuck nieje mokry..... ale voda je Chuck Norris
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Amalia » 20 Apr 2013, 00:50

Ahojte dievčatá,

Ja by som tuto chcela povedať len to, že určite nie je začo sa hanbiť, keď žena dojčí na verejnosti, práve naopak treba byť na to hrdá, no nie všetky máme toľko sebavedomia, že im nevadia zvedavé pohľady okoloidúcich! Ja som na svoje dojčenie hrdá, moja malá ma 1r. a 8 mes. a stále dojčím, ale jednoducho to dojčenie si chcem vychutnať v intimite, a vždy keď som dojčila použila som zásteru pre dojčenie! Ďakujem niekomu tam hore, kto toto vymyslel! :-)
Ja som si ju kupila za velmi draho lebo ju tu na SK nikto nevyrabal, tak od Simply Good - britskej znacky som ju kupila za nejakych nehoraznych 25 Eur!!! ale teraz som nasla aj jednu paradnu SK firmu co to vyraba - http://www.tuti.sk - zhanala som to kamoskam ktore mali rovnaky problem, teraz porodili :-), tak som im zohnala omnoho krajsie zastery, maju tam krasny vyber vzorov, a teraz akciu na 10 Eur neviem do kedy.
Ja som si nikdy nekupovala ziadne dojcenske tricka, ved su strasne drahe.... vzdy som hladala take co maju gombiky.... a inak neskor po polroku ked bolo teplotak som si vyhrnala tricko zospodu, takze bolo uplne jedno ci tam ma nejake specialne patenty..... Ja mam uplne male prsia inak :-DDD taky paradox teda tych zien co si myslia ze velke prsia = vela mlieka..... a sa strasne cuduju akoze mozem mat stale mlieko..... no a ja som ani tie dojcenske podprdy nepouzivala, lebo sa mi to tazko otvaralo, a potom mala ked cuckala potom aj islo vela mlieka islo to aj von a mala som zababranu tu cast podprsenky pod prsom bolo to mokre a potom sa to prepilo aj na tricko.... takze som si kupila len sportove elasticke podprsenky do nich dala vlozky, a vzdy iba lahko vyhrnula hore a pod prso dala plienku latkovu, ci malicky uteracik..... no a hore som mala na krku zavesenu tu zasteru na dojcenie, je tam taka vystuz trochu ze je tam take okienko spravene zhora super vidite na dieta a vas spredu nikto nevidi, neocumuje.......
Je to fakt perfektne, vyuzila som to naplno, aj teraz este obcas, len malu uz cez den tolko nedojcim iba ked ide spat...... takze urcite je omnoho lacnejsie dat 10 Eur za jednu zasteru nez nejakych 40 Eur mozno viac za par triciek na dojcenie! :-O

Akoze ja viem ze to mozno povazujete za skryvanie sa, ale treba brat ze su jednoducho baby ktore nie su take sebavedome, ako ja, napr. ja neznasam cervene oblecenie, nemam nic take v satniku, lebo je to pre mna strasne vyzyvava farba, upozornujuca na okoloiducich, a mne strasne vadi ked ludia na mna cumia..... nevadia mi cervene steny v miestnosti, alebo kus nabytku cerveny ale na sebe mat nieco cervene jednoducho neznesiem..... je to urcita forma komplexov :-DDD, a teda ja hovorim, ze ak su taketo zeny, no chcu dojcit, tak fakt ta zastera pomoze...... a kludne som si sedela na lavicke v Carrefoure pred pokladnami kde preslo milion ludi a dojcila :-) ......

Baby, ak by ste nasli aj ine firmy co to vyrabaju a maju aj krajsie vzory, dajte vediet, budem mat dalsie tehu kamosky, tak chcem mat prehlad aby som to kupila odtial.....
Amalia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Apr 2013, 00:14

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Apr 2013, 08:44

Inak presne Amelia myslím, že si to pekne vystihla, je to aj môj problém, že som hanblivá a k tomu nízke sebavedomie, keby som možno mala telo ako modelka :D, tak by som sa nejak s tým vysporiadala, no neviem...minule som dojčila u nás v parku v dedine, ale zozadu ma zakrývala bunda a spredu kamoška držala deku, proste sem tam sa tam premelú aj kadejaký spitinohovia, alebo horší prípad puberťáci, to teda nemám chuť aby očumovali moje faldy... akože samozrejme nadojčím vonku, ale potrebujem mať pri tom súkromie. :dojcenie:
Som pozerala tie zástery, neviem, také divné mi to akési príde, aj keď účelné zrejme.. :)

Ja inak tiež tak dojčím, že vyhrnam tričko zospodu, lebo mám väčšie prsia (Géčka). A tým pádom čo sa týka podprdy, tak potrebujem kvalitnú pevnú podprsenku, tak minule som otrepala peniaze na toto http://www.anita.sk/sk/sortiment.php?sk ... ukt_ID=366
No, ale mám len dve a tie striedam, takže ja sa radím zásady radšej menej, ale poriadne... :)
Ale tričko si tiež plánujem kúpiť, práve kvôli tomu, že musím vyhŕňat tričko zospodu a vidno mi pol chrbta a brucha :? , tak tiež si kúpim zo dve tričká na leto, keď pôjdem medzi ľudí...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2013, 11:46

baby sa toto na koni premielalo a ja som zistila, že čim viac odporu ide zvonku, tym mi to je viac jedno. čím viac primirivnych nazorov čitam na dojčenie na verejnosti, tým mi menej zaleži na ludoch, ktorým to vadí. Akože nechcem vôbec provokovať, ale nech sa každý vysporiadava zo svojou hluposťou sam.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod miriam » 20 Apr 2013, 14:37

Amalia, ked som este nemala deti, kamaratka nadojcila svoje dieta pri posedeni na kave v centre pesej zony pod salou, ktoru nosila normalne na krku..Bolo to velmi efektne a nenutene, co si pri pouziti "zastery" moc neviem predstavit..Vyzeralo to niako takto : http://smartmomma.com/reno-rose-pirose- ... rielle.php
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Amalia » 20 Apr 2013, 15:20

miriam píše:Amalia, ked som este nemala deti, kamaratka nadojcila svoje dieta pri posedeni na kave v centre pesej zony pod salou, ktoru nosila normalne na krku..Bolo to velmi efektne a nenutene, co si pri pouziti "zastery" moc neviem predstavit..Vyzeralo to niako takto : http://smartmomma.com/reno-rose-pirose- ... rielle.php


Jeeej to je paradne ta sala!!! ale 40 USD !!!!!! :-OOO No keby to ta sk firma vyrabala tiez za 10 Eur ako tie zastery tak by bolo fajn..... dalsim tehu kamoskam by som to kupila.....Ta zastera na dojcenie je presne to iste ako ten sal iba je to len spredu latka, vzadu nie.... a je to 100% Bavlna, tento sal je asi iný material......

Mozno by som im tam mohla napisat nech vyrobia aj taketo saly.... mozno by to vedeli spravit!
Amalia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Apr 2013, 00:14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron