Pomoc pri odstaveni

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Okt 2012, 08:19

Miroslava píše:D: Mamine miecko posim si pit
J: tak ti dam moje v pohariku
D: ne, mamine miecko v psiach



:lol: malinká je síce šidlo, ale ztatááá

Inak som čítala čím si prechádzaš a teda klobúk dolu, držím ti palce, nech sa rozhodneš akokoľvek, či odstaviť alebo nie, hlavne aby ste už boli spokojné :goodjob:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Okt 2012, 09:31

Miroslava píše:Zdravim,
dakujem Vam vsetkym za ochotu a snad aj pochopenie. Prosim, neodsudzujte ma. Nebyt skveleho know how poradkyn o.z. Mamila, nekojim ani tie kratucke 2 roky. Drzim vsetky palce ostatnym mamkam aby nemuseli prechadzat tym, co my a dospiet k takemuto neprijemnemu rozhodnutiu.


"Kratučké 2 roky?" Ja som vďačná za každý deň, týždeň, mesiac. Dva roky sú, že vaúúúúúú.... Kiež by sa to aj mne tak dlho podarilo. Pochybujem, že by ťa niekto odsudzoval... Práve naopak skôr máž môj obdiv. Je úžasné, koľko si dokázala :dojcenie:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Okt 2012, 12:42

Mirky:) dakujem ze ste sa podelili s tym co prezivate, my mame za sebou koli jednej viroze len par noci, co som musela byt hore skoro nonstop, spanok najviac len na dve hodinky, ale fakt mi to dalo a dava zabrat, lebo odvtedy uz asi mesiac sa maly v noci 2-3x koji, zas len posediacky vyzaduje aby som bola a dokopy ma velmi kratku noc, navyse muz bol zas na dlhsie prec, ale pri pomyslelni na to, co zvladate je to smiesne... snazim sa mat napamati to najdolezitejsie: silu ludskej mysle :love: ... drzim palce!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Okt 2012, 21:45

Mamamima píše: Ako sa to vlastne vyvinulo? Sam odseba? Postupne? Nahle? Mam vobec dufat, ze sa to vobec este zlepsi?
Alebo tento stav pretrva pocas celeho obdobia dojcenia? Alebo len po ukoncenie ukotvenia v cca. 2 rokoch??? Neviem. Vie niekto? Ja si vzdy zopakujem, ze kym budu maturovat ich to prejde.

Samo od seba..mam pocit, že veci sa menia skokom, zo dňa na deň. jeden deň spí tak, jeden tak, dodnes neviem, čo bude v noci :mrgreen:
v podste som nemala nikdy problém s tým, že by sa malý budil extrémne často (viac ako 4x za noc). lenže u nás noc je od 22:00 do 6:00 a pomedzi jeho budenia som nestíhala zaspať - napr. kým som zaspala, bola polnoc, malý bol prvý krát o 1:00 hore, do druhej na prsníku, prinajmenšom, kým som zaspala boli 3 hodiny, to sa akurát zobudil, zase aspon hodina na prsníku, potom som začala byť hladná, bola mi zima a bolo treba ísť na wc len sa nedalo, lebo malý pricucnutý, kým sa dal položiť a kým som zaspala bolo aj 5 hod ráno a ked sa zobudil o 6, už dospával iba na prsníku. To znamená, že aj ked sa v podstate zobudil iba 3x, ja som skoro vobec nespala. potom sa začal budiť iba raz v noci okolo 2:00, na prsníku sa neuspal ale postupne preberal, tak po hodine cucania behal ešte 2 hod. po izbe, alebo sa váľal mrzutý a ospatý - jedno horšie ako druhé, úplne zlé to začalo byť, ked si vedel otvoriť dvere, odchádzal zo spálne a dokonca aj von z domu- ked som povedala že nemôže, chytal amok, zaspával znova až skoro ráno (on si dospal, ja som šla do roboty). Potom postupne sa to upravilo tak, že mi do 30-45min na prsníku zaspí a dá sa položiť a druhý krát sa ešte zobudí skoro ráno. niekedy sa ešte dá položiť a dospím, niekedy sedím do rána...
je to teraz omnoho lepšie, ako bývalo, predovšetkým v tom, že ked počúvam niektoré precitnutia a nejdem hned, zistím, že dokázal mnoho precitnutí už sám vyriešiť a sám zaspať. jedno veľmi zaujímavé zistenie bolo, ked som bola absolútne v koncoch a dala si po uložení malého večer liek na spanie, malý spal napr. až do štvrtej ráno- tj. skoro celú noc. to si vysvetľujem tým, že som spala tvrdšie a nereagovala na jeho každý pohyb, a aj som sa asi menej prehadzovala, takže sme sa nebudili navzájom. malý totiž vstával aj vtedy, ked počul v izbe šuchot- muž s nami vobec nemohol spávať, lebo už len tým, že sa otočil na posteli, zobudil nás oboch. posledných pár nocí spal s nami aj moj muž, a bolo vidno, že malý reaguje už omnoho menej, že sa jeho spánok postupne vyvíja a zlepšuje. tak som optimista :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod Miroslava » 05 Dec 2012, 14:43

Tak potrebovala som malu odstavit v juli pred 5 mesiacmi, ked mala 23 mesiacov. Stale ju kojim aj po piatich mesiacoch a pre mna je to MASAKER. Citala som tu frazy ze predcasne odstavenie predstavuje rizika pre matku aj dieta. Dalo by sa nejako kvantifikovat, ake rizika s akou pravdepodobnostou mozem cakat ked dieta predcasne odstavim v 23 mesiacoch (uz pre nas neaktualne) v 28 mesiacoch, v 30 mesiacoch, 36 mesiacoch???

Rovnako som citala, ze u odstavenych deti je riziko zleho postavenia zubkov (krive zuby). Moja mala ma spodne jednotky krivo postavene smerom dnu oproti sebe (mala cumel tak dva tyzdne vo veku 2 mesiacov, potom viac nie, nepouzivame ziadne "cucatka, cumle, flase, nasosky, len slamku obcas)). Moze to byt aj nespravnym prisatim? (Od dvoch mesiacov veku dietata nam nikto nepomohol s prisatim) hoci podla problemov a bolesti tusim, ze je to cele zle. Znicila som jej zuby dojcenim v (asi pravdepodobne) nespravnom prisati?
Miroslava
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 23 Apr 2012, 11:40
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 24 dní

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Dec 2012, 16:19

Dojčenie má trvať dovtedy, kým vyhovuje matke a dieťaťu.
Dojčenie s nesprávnym prisatím je stále lepšie ako nedojčenie. Dojčenie nie je jediný faktor, ktorý vplýva na postavenie zubov a vývoj ústnej dutiny.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pomoc pri odstaveni

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Dec 2012, 20:38

Miroslava, nikto Ti tu nedá konkrétnu radu, ako a kedy odstaviť. Toto si musíš rozhodnúť ty sama a ked Ti pomôže aspoň táto informácia, máš na to právo. Dojčenie by malo byť prínosom aj pre matku, aj pre dieťa. nie som zástancom toho, že matka sa má obetovať a trpieť na úkor dieťaťa. Ked sa rozhodneš odstaviť skôr, ako dieťa chce samo, musíš byť pevne rozhodnutá a pretrpieť detský plač a zlosť. Ale povedzme si úprimne, tak či tak musíme pretrpieť všelijaké plače a zlosti, kedže nechceme a nemôžme stopercentne vyhovieť dieťaťu, pri všetkej úcte a rešpekte k nemu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Predchádzajúci

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron