Cvičenie a dojčenie

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Cvičenie a dojčenie

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 23 Mar 2012, 10:35

Ahojte, žienky. Nenasla som tu taku temu, tak zakladam novu.
Po porode, ked som este nebola dostatocne informovana o dojceni a hladala som info, tak som sa stretla s nazorom, ze cvicenie a dojcenie nejdu dokopy. Existuje fama, ze sa po cviceni mliecko kazi, respektive nechuti dietatku tak, ako by malo. Tento tyzden som bola u kamosky a polozila mi na tuto temu otazku. Ostala som troska zaskocena :) Nevedela som rychlo reagovat. Logicky mi pride hlupe sa v cviceni obmedzovat, ak ma o to mamicka zaujem. Potesi ma odborny nazor aj nazor a skusenosti aktivne sportujucich a zaroven :dojcenie: mamiciek.
:dojcenie: zdar :lol:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Cičenie a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Mar 2012, 10:56

Cvičenie je plne kompatibilné s dojčením, obavy z kyseliny mliečnej v mlieku alebo z toxínov nie sú opodstatnené. Naše poradkyne spolupracovali už aj s vrcholovými športovkyňami, ktorých tréningy boli omnoho náročnejšie než bežná zumba či iné cvičenie, ktoré dnes matky bežne robia. Nie je dôvod sa obmedzovať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Cičenie a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Mar 2012, 21:48

Tiež mi to príde divné, lebo v domácnosti som sa dostala na pôvodnú váhu a som dorobená ako z cvičenia, takže tuky a toxíny sa vyplavujú rovnako...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Cičenie a dojčenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Mar 2012, 23:55

Ja som za taky opatrnejsi sport, urcite vsak aspon dobra podprsenka. Tie prsniky su totiz o dost tazsie a pri tom pohybe to potom nie je taka pohoda.

Samotne dojcenie a intenzivne nosenie, spojeny s primeranou aktivitou (taka zahrada napr :mrgreen: ), sa mi zda dostatocna zataz pre beznu mamicku. AK je vsak niekto sportovec, tak prenho zrejme primerana aktivita je este vyssia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Cičenie a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 25 Mar 2012, 10:25

Dokonca som niekde počula alebo čítala, že šport podporuje produkciu MM, ale je to asi ruka v ruke s endorfínmi, ktoré sa pri športe ako cielenej aktivite vyplavujú. Pamätám si to preto, lebo martina Moravcová podľa rozhovoru v časopise dojčila iba tri mesiace, tak som si povedala, že prečo neoslovila laktačnú poradkyňu, lebo toto je mesiac, v ktorom je veľa detí odstavených a krmených UM a ona mala určita endorfínov až-až.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Cičenie a dojčenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Mar 2012, 19:13

Aj uspesni ludia su ludia ako ostatni a ak nedostanu spravnu podporu dojcenia od zaciatku, mozu mat rovnake komplikacie ako ostatne mamicky. Dokonca mozu mat vacsie obavy niekoho zavolat, z obav o svoje sukromie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron