Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Dec 2011, 11:35

v mnohom suhlasim s artemis. podla toho, co si tu piseme, by teda oficialne nemal byt pediater na pomoc s dojcenim a vyzivou ako takou, kedze aj neoficialne je to tak, ze "nestihaju ist s dobou". pozrite si linky, co dala klemka v tejto teme ohladom odporucani espghan o zaciatku zavadzania prikrmov
viewtopic.php?f=4&t=515&p=11282#p11282
z toho mi pride, ze niektori nemaju cas na studium
dokumentov, ale radi cerpaju vedomosti z vysielania komercnych televizii.
super by bolo, keby na sk zaviedli tiez status tzv. hebamme do praxe. nielen, ze ta doma odrodi, ale aj v prvych mesiacoch az rokoch zivota dietata sa vlastne kompletne onho postara. mne ta moja riesi aj starsieho syna. usetrila mi od porodu minimalne 10 telefonatov pediatrovi a ktovie kolko navstev. ma take pravomoci, ze napr. zavola mojmu dr., ze bola u nas, hugo potrebuje inhalator, dr. vystavil recept, manzel ho len vyzdvihol, nemuseli sme sa nikam trepat o odlahceni ordinacie a cakarne ani nevravim. na inhalator bolo treba pockat pol dna, tak hebamme so svojimi kontaktami mi este zariadila to, ze mi z lekarne ten inh. osobne dorucili. ved som predsa sama doma s 2 chorymi detmi, no nie?!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod artemis » 16 Dec 2011, 11:49

shira: pekne si to napísala nakoniec. Úplne súhlasím.

Ja mám veľké výhrady voči niektorým lekárskym a zdravotickym prístupom, ktoré sú na Sk tradične zaužívané, a hoci DÁVNO už nemajú oporu v zákone, stále sa praktizujú z akejsi zotrvačnosti, pohodlnosti, nedbanlivosti ale hlavne nevedomosti.
Na zubárov na Sk nedám dopustiť, lebo to je špička aj v porovnaní s ostatnými štátmi, a oni sú dôkazom, že sa to dá, kráčať s dobou kvalitou aj výkonmi ku spokojnosti klienta.

Pokiaľ ide o UM, tak si laicky myslím, že UM je potravina, nie liek ani liečivo. Preto si neviem predstaviť, že by malo byť UM na lekársky predpis, o ďalšej možnosti korupcie a nekalého obchodovania ani nehovoriac.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod didulka » 16 Dec 2011, 14:40

Malo by to vyzerat tak, ze k pediatrovi pride mamicka s problemom a ten ju rovno nasmeruje na laktacnu poradkynu. Da papierik s menami a cislami a ostatne si zariadi mamicka. Beriem, ze ani pediater nemoze vediet vsetko. Tak isto co sa vyzivy tyka. Mal by odporucit nejake ambulancie zaoberajuce sa vyzivou. Co sa po... v mladom veku, to sa uz tazko naprava.
Pripadne uz v porodnici by mali byt kontakty na laktacne.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Dec 2011, 15:22

didulka píše:Malo by to vyzerat tak, ze k pediatrovi pride mamicka s problemom a ten ju rovno nasmeruje na laktacnu poradkynu. Da papierik s menami a cislami a ostatne si zariadi mamicka. Beriem, ze ani pediater nemoze vediet vsetko. Tak isto co sa vyzivy tyka. Mal by odporucit nejake ambulancie zaoberajuce sa vyzivou. Co sa po... v mladom veku, to sa uz tazko naprava.
Pripadne uz v porodnici by mali byt kontakty na laktacne.

asi 5m po porode,som mala tu mznost pisat si s doktorkou z novorodeneckeho,kde som ja rodila....bola na MK, a pisala tam,ake je tazke uviest vsetky normalne postupy do praxe atd...preto to v tej porodnici tak vyzera ako vyzera, ale to o inom....vravela,ze oni v porodnici davaju aj kontakt na laktacnu.....no ze ja o tom neviem,preco mne vtedy kontakt nedali?? ja som ani nevedela ze laktacne poradkyne existuju....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Dec 2011, 16:08

nuž, ja som sa tiež dostala k lp cez koňa, ked už som sa vzdala, nekojila som, iba odsávala a kŕmila z fľaše. hned som bola bombardovaná príspevkami, aby som kontaktovala laktačnú, že to ešte nie je stratené. ja som sa dokonca hanbila zavolať, lebo ja som zlyhala, ja som dala fľašu (nevydržala som bolesť)- tak čo teraz by som chcela?? ale túžba po dojčení bola silnejšia. takže-keby nie internetu, o existencii laktačných poradkýň nechyrujem. pripadá mi to ako niekdajší boj medzi zub.lekármi a dentálnymi hygieničkami. lekári sa tiež na začiatku vzpierali, že oni takú pomoc nepotrebujú, že nejaká hygienička s pochybnými vedomosťami im bude brať prácu, že oni si predsa poriešia to čo treba, že hygieničky sa tvára premúdrelo a nemajú čo zasahovať pacientom do úst- a podobne. v zahraničí to bola dávno samozrejmá súčasť liečby, hygieničky mali vš vzdelanie a samostatné ordinácie. starší sa stále k tomu stavajú veľmi nedôverčivo (hlavne, ked im hygienička vráti pacienta s tým, že má nekvalitne urobenú prácu :mrgreen: ) u mladších je to už úplná samozrejmosť. ale všetko chcelo čas, neustály boj hygieničiek o svoje práva, postavenie.. takže verím, že mamila bude tiež pokračovať vo svojich snahách, ženy si budú robiť kurzy lp, bude ich viacej, budú sa chcieť venovať poradenstvu a budú dobiedzať na lekárov. až sa to jedného dňa prelomí a lekári tiež pochopia, že im odpadne nejaká záťaž - stravu dojčaťa porieši laktačná poradkyňa a dr. sa už len uistí, že dieťa správne prospieva.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod leelo » 19 Dec 2011, 15:58

na druhej strane treba podotknut, ze autorkou dlhodobo jedinej brozury oi dojceni, ktora tu pred Praktickym navodom na dojcenie bola, je MUDr. Vicianova - pediater. a Mamilu ma pod palcom - MUDr. Halamova - pediater. takze pravdepodobne sa to da - sklbit narocnu pracu pediatra, kopu administrativy este aj s vyznamnymi pocinmi v prospech dojcenia. minimalne tieto dve lekarky idu s dobou a urcite nikomu nepovedia, ze nemaju cas si studovat tu zaplavu informacii. niekedy mam pocit, akoby sme sa bavili o nejakom modnom trende menom dojcenie, ktory ma svojich nadsencov a ostatni len cakaju, kedy moda pominie.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod AdaK » 30 Dec 2011, 14:08

inak musim povedat ze v poslednej dobe pocuvam od mamiciek coraz castejsie ze im pediatri hovoria hluposti o dojceni alebo im radia ukoncit dojcenie prilis skoro a podobne, cize pracuju vyslovene proti dojceniu, nastastie teda mamicky co sa na mna obratili s touto "ponosou" su rozhodnute dojcit a vedia preco a dalsie informacie zbieraju, mojou jedinou radou zatial bolo, ze ak nemaju chut vysvetlovat pedietarovi preco sa s nim na dojceni/nedojceni nevedia zhodnut, tak nech ho vymenia za niekoho kto poskytuje matkam vacsiu oporu, nastastie su tu aj taki
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 24 dní
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Dec 2011, 14:30

Moja lekarka je v tomto super a vždy hovorila že by bolo perfektne keby som vydržala do 2 rokov.

No teraz som bola s malym u jednej pani doktorky na zastupe. A teda hovorila o piti že kolko musi maly vypiť za den čajiku ked ma teplotky. Hovorim že on mi tolko nevypije ale že zas velmi vela dojčim.
A ona na to nech sa nespolieham na materske mliečko, že je sice pekne že dojčim ale pri deťoch po roku života sa už materske mlieko nezapočitava, že už pri 20 mesačnom dieťati ani nemožem mať tolko mlieka aby to malo nejaku tu vyraznu hodnotu. že nech sa nespolieham na to a len nech pekne pije ten čaj lebo skonči na infuziach.
Mno tak som sa len pousmiala, že ako može pani doktorka vedieť kolko ja mam mlieka. Ked si dovolim tvrdiť že mam skutočne mliečka dosť vela a že malý mi vypije hlavne ked je chorý mliečka vela. Ale to darmo hovoriť ona si aj tak mysli svoje.
Ale teda s tym žwe by ma nejaka lekarka odhovarala od dojčenia to som ešte nezažila
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Dec 2011, 14:36

joj zienky,ja viem ze mi asi neporadite, ale vazne neviem,ako si poradit....kedze uz byvame u nasich, to jest KK,potrebujem tam pre maleho pediatra.....ale vobec neviem,koho,za kym ist :-( Anna, luludi, vy by ste mi nevedeli poradit?? tato pediatricka,co sme mali na orave,nebola ziadna vyhra, je to stara skola,navyse malovravna..tak vzdy sme len prisli,povedali zakl. info, a odisli.....ja viem ze mam len 20,ale od prvej chvile mi tykala, a to ma nastvalo,ked uz ucitelia na strednej ziakom vykaju a mne bude doktorka mojho dietata samovolne tykat....
teraz by som chcela nejaku,co neje sponzorovana UM vyrobcami a farmafirmami,to by mi bohato stacilo...a nejaka komunikativna :-D ..no lenze ziadneho lekara nepoznam,iba moju detstku, ale k nej nechcem ist.....niezeby som bola rasistka,ale ma na starosti celu nasu obec to znamena aj romskych spoluobcanov....a skuste sediet v cakarni,kde je aj dalsich minimalne 5 RS a dalsich 10 bielych.....o zivot to tam je.....a po druhe,same plagaty o UM povylepovane...a kedze ma pozna z detstva,tak neviem,ako by sa ku mne spravala ako ku matke.....sestra mi vravela,ze ona ked bola zo svojim synom, a chcela nieco povedat,tak ju zprdla, ze sa nema robit mudrejsia....takze to uz vobec nechcem
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Jan 2012, 16:20

co za svet to zijeme..mam kamosku,11 mesacne dieta,dojcene stale viac jak hocico ine-ved vieme,ako to trva,rozpapat sa...a pediater jej len tak dal zadarmo dve krabice UM (je socielne slabsia rodina,ale aj tak kurnik,ved dojci uz 11 mesiacov)...a teraz ona to dava na ranajky do kase dcere,lebo je jej luto vyhodit to...to tym lekarom sibe?????? ako kolko nedojciacich zien tu zije,preco to dava dojciacej??
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jan 2012, 16:36

estterka píše:co za svet to zijeme..mam kamosku,11 mesacne dieta,dojcene stale viac jak hocico ine-ved vieme,ako to trva,rozpapat sa...a pediater jej len tak dal zadarmo dve krabice UM (je socielne slabsia rodina,ale aj tak kurnik,ved dojci uz 11 mesiacov)...a teraz ona to dava na ranajky do kase dcere,lebo je jej luto vyhodit to...to tym lekarom sibe?????? ako kolko nedojciacich zien tu zije,preco to dava dojciacej??

sak to je logicke, aby sa aj z nej stala nedojciaca, a mali o dalsieho zakaznika viac
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Jan 2012, 16:42

Norika, ohľadne pediatra ti odpíšem večer. Musím utekať na jedno stretnutie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod luciole » 17 Feb 2012, 16:35

Hlasim,ze sme uspesne presli k inej lekarke. Nemala som moznost stretnut sa s povodnou a vysvetlit, preco odchadzame, lebo ma sestricka prakticky vyhodila, ale hlavne, ze sme prec a dufam, ze nova bude normalnejsia, skusenosti mamiciek, co k nej chodia tomu nasvedcuju. Sice v cakarni milion letakov o UM, ale budem sa snazit na nu pozitivne posobit, tak drzte palce ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Feb 2012, 00:12

Ja to fakt nechapem s tymi letakmi. U mojho pediatra su tiez nejake v cakarni, pritom on sam je zurivy odporca UM, velmi povzbudzuje mamicky dojcit, akonahle nejaka mamicka naznaci, ze chce dat UM alebo aspon tie kasicky, tak ju hned zacne odhovarat, uz preto, ze je to kravske mlieko a on je rozhodne proti kravskemu mlieku.
Podobne moj gynekolog, v cakarni propagacne materialy eurocordu, a ked som sa ho este pred prvym porodom opytala na odber pupocnikovej krvi, tak len zavrtel hlavou, ze sa mam na to vydlabnut (chcela som darovat). Teraz uz aj tehotensku knizku mam od eurocordu, no ked mi ju davali, tak sama sestricka hodila so mnou o tom rec, ze co si o tom myslim, tak ja ze som si dost zistovala pri prvom tehotenstve a dosla som k tomu, ze je to akurat velky biznis, a ona spokojne prikyvla. Pytala som sa jej, preco to teda takto propaguju, ked sami su ineho nazoru, tak vravela nieco o tom, ze im ta firma poskytuje tie tehotenske knizky a tak.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Feb 2012, 20:29

Zas bola nasa ex-pediatricka v hlavnych spravach na Markize. Ide ma porazit, ked ju vidim, aka je to vychytena "odbornicka na vsetko". Verejne znamy odbornik podla mna napacha este viac skody, lebo mu ludia viac doveruju :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Feb 2012, 22:23

to tá staršia pani??? sranda, už som asi postihnutá ale hned ako som ju zbadala, tak som si predstavovala, aké bludy o dojčení musí narozprávať, hned na mňa spravila patričný dojem, len ten zjav :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Feb 2012, 15:01

My sme dnes mali rocnu poradnu, pediatricka sa iba spytala, ci uz nieco papa a ja ze tak trosku zacal, ale prevazne je iba dojceny, tak si to iba poznacila, ziadne blbe komenty.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 26 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Feb 2012, 16:40

Ja odkedy mam dieta a trochu viac sa zaujimam o dojcenie, preberame v praci aj temy o dojceni s mamickami, ktore pridu. Najviac je mamiciek, ktore dojcili kratko- par tyzdnov, mesiacov, ktorym nemal kto s dojcenim pomoct, potom su take, u ktorych sa babatko odstavilo okolo 9-12 mes. zrejme na zaklade cumlika prikrmov a tak, a potom su tie, ktore cez toto obdobie plynule presli dojcenim a dojcili pomerne dlho, na nase pomery, 1,5-3 roky, jednu poznam co dojcila 3,5 roka. Tych dlhsie dojciacich je ale pomerne dost, mnoho nazorov som pocula, ze dojcit do 2 rokov je dobre, zdrave a vyhodne... Takze na zaklade mojej zvedavosti som dospela k nazoru, ze az taky exot nebudem. Takze ma totolne zaraza takyto pristup pediatrov a gynekologov, ktori su urcite v kontakte s velkym mnozstvom matiek dojciacich viac ako rok... Preco to povazuju za nieco nenormalne a zle. Mam podozrenie, ze najviac fam siria detske sestry, stare skoly, z obdobia, kedy sa moc nedojcilo, a aj najviac skody narobia, lebo siria nepravdy a maju zly vplyv uz v porodnici, a potom dalej pokracuju v detskej poradni. Kym si lekarka cosi pise a riesi svoje, sestricka medzi recou dava mamickam "dobre rady" ako si napr. dlhym dojcenim nicia zdravie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Feb 2012, 21:53

Mamičky, ktoré poznám a dlhodobo dojčili ,hovoria o dojčení ako o droge, že keď už preklenieš taký ten vek 1,5-2 roky, potom už je ťažké prestať...taký záver som si vyvodila ja.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod didulka » 24 Feb 2012, 10:06

Dojcenie ako droga... Uplny suhlas. :-D
Ale zas mne dojcenie nevadi, neobmedzuje ma, neobera ma o energiu. Nevidim dovod, preco by som mala prestat. Dokonca na verejnosti odo mna cicku nechce. To skor ja jej ponuknem, lebo sa mi nalievaju prsia a vyteka mliecko. Potom mam flaky na tricku. :-D
Jedna kamaratka sa mi nedavno priznala, ze dojcila dceru 6 rokov a nikto o tom nevedel.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 24 Feb 2012, 16:38

didulka,to je krasny pozitivny priklad :goodjob: inak tiez poznam jedneho muza, ktory bol dojceny 5-6rokov,jeho tatko to vzdy spomina, ked som s malym... vravi, ze on utekal za mamou na pole,aby si mohol :dojcenie: :D mozno takych mamiciek je viac,len sa to hanbia povedat...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Klemka » 24 Feb 2012, 17:15

Anna píše:Mamičky, ktoré poznám a dlhodobo dojčili ,hovoria o dojčení ako o droge, že keď už preklenieš taký ten vek 1,5-2 roky, potom už je ťažké prestať...taký záver som si vyvodila ja.

Matka, ktorá sa dostane pri dojčení do veku dieťaťa 1,5-2 rokov, s vysokou pravdepodobnosťou dovolila dieťaťu využívať aj iné funkcie dojčenia ako výživovú. Takéto dieťa zvyčajne na prsníku zaspáva, matka ponúknutím prsníka poskytuje dieťaťu pomoc s upokojením sa pri nervozite, nezvyčajnej životnej situácii, fyzickom či psychickom zranení. Toto znamená, že tu nejde o dojčenie ako také, ale o to, že dojčenie je pre takúto matku a dieťa jednoducho neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti, "drogou", ak si to tak chceme nazvať. Samozrejme, že je ťažké zo dňa na deň prestať. Skúste si predstaviť, že tak ako fungujete s dieťaťom už zajtra fungovať nebudete a budete sa musieť naučiť robiť to inak.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod didulka » 27 Feb 2012, 13:39

jjjulia myslim, ze je to tak... Bohuzial je lahsie sa skryvat ako priznat, ze dojcime a potom byt za exota, blazna a co ja viem co vsetko. Moje dieta ma 19 mesiacov a stretavam sa s coraz negativnejsimi reakciami na moje dojcenie.

Klemka teraz som si spomenula na jednu radu ohladom dojcenia z mamickovskych casopisov. Nikdy nedovolit dietatu, aby si spajalo dojcenie so spankom. Ak dieta pri dojceni zaspi, treba ho prebrat a uspat inym sposobom. :D :D :D :D
Keby som zo dna na den prestala dojcit, fakt si neviem predstavit, ako by sme fungovali.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Feb 2012, 13:50

didulka píše:
Klemka teraz som si spomenula na jednu radu ohladom dojcenia z mamickovskych casopisov. Nikdy nedovolit dietatu, aby si spajalo dojcenie so spankom. Ak dieta pri dojceni zaspi, treba ho prebrat a uspat inym sposobom. :D :D :D :D

no mne to take smiesne nepride,ak si predstavim, kolke mamicky vezmu tuto info vazne a naozaj tuto informaciu budu takto praktizovat, je to smutne....

ja som hrozne rada,ze poznam vsetky vas, a ze mam inspiraciu ,aj ked len na dialku, je to pre mna velka opora aj v dojceni,noseni atd...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Pediatri a ich podpora/pomoc pri dojčení

Neprečítaný príspevokod didulka » 27 Feb 2012, 14:12

Norika je mi to smiesne, lebo si presne spominam ako sme prve dni doma z porodnice citali prirucky, clanky o starostlivosti o deti. A ked som sa k tej rade docitala, tak sme s muzom strasne riesili, ze nam Sara vzdy po dojceni zaspi. Preberali sme to snad hodiny. :-D
A teraz? Sa modlime, aby som ju uceckovala vecer k spanku hned na prvy krat. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron