Koncept kontinua :-)

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Petra » 01 Nov 2011, 23:00

Neviem do akej temy s tymto, ale odporucam - pekne zhrnute a sugestivne i pre neveriacich :-)
V sulade s konceptom kontinua:
http://www.psychologytoday.com/blog/mor ... ppy-babies
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Nov 2011, 15:28

peti asi som blba ale fakt neviem čo je to ten koncept kontinua a po anglicky moc neviem, tak možeš mi to približiť?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 04 Nov 2011, 15:36

Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Petra » 04 Nov 2011, 21:12

Vejula, fakt vyborna - a v cestine :-)
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Nov 2011, 21:40

to je podla mna mensia nevyhoda :-D ze je v CZ, kedze je trocha tazsie napisana..este aj cestinu lamat :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Nov 2011, 22:20

Čítala som to, je pravda, že knižka je sugestívna a že po prečítaní som bola fakt nadšená, ale potom sa musíš prispôsobiť realite, s mojou rodinou sa cítime v "lese" super odľahčene, ale realita je taká, že dieťa môže a musí ochutnať všetko po určitú hranicu... je určite pravdou, že indiáni žijú jednoduchšie, ale spokojnejšie, no my s naším sociálnym prostredím veľa nenarobíme...snažím sa správať v duchu tejto knihy, ale....niekedy mám pocit, že aj kvôli mojej vyčerpanosti nepriamo prenášam zodpovednosť na neho samého, v našom prostredí je hlavným problémom diplomatická komunikácia medzi sebou v rodine / dá sa to naučiť/,teraz ma napadlo, že som kdesi čítala, že najviac detských úrazov sa stáva v prítomnosti rodičov...,takže dačo v tom je, ale vo všetko exotickom je niečo, čo je v našich podmienkach už jednoducho riskantné...ale prečítať odporúčam.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Petra » 04 Nov 2011, 22:36

Anna :goodjob: Moje pocity su uplne rovnake. Je to vyborna inspiracia, kniha je velmi sugestivna, asi taka musi byt, aby sme si z nej co-to "vzali", ale v dnesnej realite je to casto krat boj s veternymi mlynmi... Deti v nasich podmienkach musia mat hranice, ak v nich chcu/chceme zit. Lebo malokomu z nas sa podari vytvorit si svoj vlastny svet, svoju komunitu. Ale koncept je nieco ako vyssi princip - riadit sa jej myslienkami, aspon vtedy, ked je to trochu mozne. Ale na druhu stranu netrapit sa nad tym, ak nie je, asi.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Nov 2011, 23:47

vdakaaa prečitam, som zvedava
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 05 Nov 2011, 10:23

pripájam sa knížka je ťažké čítanie pokiaľ nemáš čistú myseľ a nie si sústredená. Čeština to ešte šťažuje. Veľa krát sa mi stalo, že som sa musela vrátiť pár strán, nakoľko som sa zrazu stratila v autorkyných chaotických myšlienkach. :-) (Knihu som čítala pri kojení po troškách) Inak je pekná ale mojou naj knihou by som ju nenazvala, nakoľko to nie je také to relaxačné čítanie. ;) a ja potrebujeeeeeeeem veeeeeeeeeeeľa relaxovať, veď aj tak nič nerobím na tej materskej "DOVOLENKE" ako mi to nedávno vysvetlil môj sused - na dôchodku. :twisted:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 05 Nov 2011, 11:17

Presne, treba sa naozaj sustredit, ja co zhltnem kazdu knizku za max 2 dni, som toto citala asi 2 tyzdne, a velakrat tu istu stranku, lebo som netusila, co som prave docitala. Oplati sa precitat a vybrat si to, co sa da realizovat (nosenie v satke, spolocne spanie, dojcenie na poziadanie a ine), ale tiez by som asi nenechala mojho maleho sediet pri velkej rokline ci jame a spoliehat sa, ze mu instikt nedovoli do nej spadnut...kedze mi uz parkrat spadol z postele a instinkt nikde :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Nov 2011, 11:59

tamoulik píše:Presne, treba sa naozaj sustredit, ja co zhltnem kazdu knizku za max 2 dni, som toto citala asi 2 tyzdne, a velakrat tu istu stranku, lebo som netusila, co som prave docitala. Oplati sa precitat a vybrat si to, co sa da realizovat (nosenie v satke, spolocne spanie, dojcenie na poziadanie a ine), ale tiez by som asi nenechala mojho maleho sediet pri velkej rokline ci jame a spoliehat sa, ze mu instikt nedovoli do nej spadnut...kedze mi uz parkrat spadol z postele a instinkt nikde :)


presne na to stale myslim...aj ja som sa hnevala, ked maly si sadol na postel a tak krivo, ze keby ho nechytime tak sa zgruli dole...ale to bolo len raz...snazim sa praveze dôverovat mu,aj ked mam tyky chytat ho a strach, ze si nieco spravi....v poslednom case napriklad vyberie si z dedkovho suflika srubovaky , drzi si to v ruke pred sebou a kraca tak po celom byte...moja mama ked to vidi, tak len huka, ze mu ho mam zobrat, lebo spadne a napichne sa...
a furt dookola to vravi, az ma to rozculuje, akokeby to mohla tou myslienkou privolat...ja som si vedoma toho nebezpecenstva, ale ako napisala autorka, deti nie su samovrahovia, tak snad maly si nic nespravi, ci?? robili by ste na mojom mieste inac? :D lebo ak mu vezmeme ten srubovak,je zle nedobre...

a este by som sa vas chcela opytat na jednu vec, ja som tu knizku este neprecitala celu, ale neviem, ci sa o tom este docitam, ci to tam je vobec rozpisane,alebo len okrajovo zhrnute...ako to je u yequanov s detmi,ked maju rodicia styk?? su aj deti pritomne?? do akeho veku, aky to ma na nch vplyv??? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Nov 2011, 10:43

mala som známu čo robila na luníku 9 učitelku zš. rodičia aj decká tam bývali v jednej izbe v hojnom počte, súložili bez okolkov a decká to už v 3.triede nacvičovali na spolužiakoch :twisted:
behať dieťa so šrubovákom by som nenechala ani náhodou :( dovera je jedna vec, druhá vec je riziko. nech sú v rovnováhe. proste doverujem, to áno, ale nie až za cenu, že dieťa si može vážne ublížiť.
chystala som sa knižku pozhánať, ale podla toho čo píšete, ani neskúšam, ja čím som staršia, tým jednoduchšie knižky mi robia radosť :D až ked sa nakoniec dostanem k D.Steelovej, budem vediať, že som na sklonku intelektuálneho života :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: teraz som si stiahla rabr, mám dost na pol roka ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 06 Nov 2011, 20:41

shira píše:ja čím som staršia, tým jednoduchšie knižky mi robia radosť :D až ked sa nakoniec dostanem k D.Steelovej, budem vediať, že som na sklonku intelektuálneho života :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:goodjob: :goodjob: :goodjob: velmi mozem tie tvoje komenty :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 06 Nov 2011, 21:33

Shira, RABR je este horsie ako Koncept Kontinua, ja som uz 3 mesiace na 35 strane...medzitym som radsej precitala dalsich 5-6 kniziek :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 06 Nov 2011, 21:36

no, ja som na tom podobne, RABR mám akože rozčítané, ale čítam všetko možné iné :D pritom ja mám celkom rada aj náročnejšiu literatúru, ale RABR je pre mňa nejaké neprekúsateľné
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Nov 2011, 22:30

dokelu..a úvod RABR vyzeral celkom fajn :o aj ked úprimne- na nočnom stolíku sa mi to nejako kopí :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod TIA » 09 Nov 2011, 16:37

Norika píše:a este by som sa vas chcela opytat na jednu vec, ja som tu knizku este neprecitala celu, ale neviem, ci sa o tom este docitam, ci to tam je vobec rozpisane,alebo len okrajovo zhrnute...ako to je u yequanov s detmi,ked maju rodicia styk?? su aj deti pritomne?? do akeho veku, aky to ma na nch vplyv??? :mrgreen:


Norika, je to v knihe spominane, tusim pred koncom, ak si dobre pamatam. Do detailov to autorka nerozobera, akurat je spomenute, ze babatko spinka s rodicmi a je pritomne aj pocas milovania.

Co sa tyka knihy samotnej, ja som ju celkom "zbodla" prvy krat a dala som si ju potom este raz pomalsie :-). Nepochybne sa k nej este hodlam vratit a vrele ju kazdemu odporucam.

Myslim si, ze sa neda uplne vsetko aplikovat v nasich podmienkach - asi nebudem ocakavat, ze mala nespadne z postele, alebo ze si neublizi nozikom ako batola. Vacsina tychto veci su vydobytkami nasej civilizacie a pre dieta nepredstavuju jeho prirodzene kontinuum (napriklad ta postel..?). Nase prostredie je uplne ine, nez u indianov - nezijeme v komunitach s viacerymi detmi, nechodime viac krat za den po vodu a nevykonavame tolko fyzickej prace a pod., za to mame vseliake technicke vymozenosti, televiziu, auta, mobily, vacsinou zijeme oddelene od zvyska rodiny a pod., takze predsa nemozem aplikovat uplne vsetko tam popisane, lebo to v nasom prostredi asi nebude fungovat. Knihou sa ale da pekne inspirovat a niektore veci aplikovat aj pre nase deti - spolocne spanie, nosenie, dojcenie, nechat dieta same sa rozhodnut.., tak ako sa to u koho da a ako to rodicom a babatku vyhovuje..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Nov 2011, 22:10

nuž aj u nás už bol letecký deň z postele a to som bola tiež pri posteli na druhej strane. 2 sekundy som sa na neho nepozerala a BUM!. Ani neviem ako som sa k nemu dostala, (súhlas, že do mozgu príde o nejakú tú sekundu neskôr info z oka) len som ho zdrapla a bola z toho viac v šoku ako malý :-| . Presne ako píše autorka, že najviac úrazov sa stane za prítomnosti rodičov. :( :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Koncept kontinua :-)

Neprečítaný príspevokod Petra » 15 Nov 2011, 23:26

Davam do pozornosti dalsi dobry clanok k teme...antimarketingova "case study" z Anglicka :-)
http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/ ... -child-kit
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)


Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron