Prsné mušle - zberače mlieka

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Aug 2011, 21:09

Máte niekto s týmto vynálezom skúsenosti? Je to dobré, či nie? Totiž, ako som písala už dávnejšie v samostatnej téme, náš drobec má už od 2 mesiacov problémy s noštekom, podráždené sliznice, stále ju svrbí. Zvlhčujeme libenarom, no odporúča sa aj materské mliečko. Keďže mi takmer vždy pri dojčení vyteká mliečko z druhého prsníka, rozmýšľala som, že by bolo fajn ho zachytiť a použiť následne ako kvapky do nosa. A dnes som sa náhodou v časopise dočítala, že existuje niečo takéto. Tak čo myslíte? V ručnom odsávaní som nemožná a kvôli tým pár kvapkám určite nebudem vyťahovať odsávačku :) Aj tak mi to ňou poriadne nejde...Ozaj, to je mimo témy, len ma to zaujíma - keď na začiatku malá nevedela ešte piť z prsníka, tak som odsávala a kŕmila cievkou, vtedy to išlo super. Ale odkedy vie malá cuckať, tak odsávačkou to ide otrasne, dlllho trvá, kým sa spustí mliečko a nič moc ani potom. Nie, že by som to potrebovala, neodsávame, len raz sme mali v pláne na pár hodín odísť, tak som skúsila malej odsať pre istotu mlieko a vtedy som si to všimla. To je bežné, že keď funguje "prirodzená odsávačka", tak umelá nie? ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Aug 2011, 21:13

Luciole, môžeš to skúsiť, akurát skús možno pred tým lacnejšiu variantu - zachytávať si mlieko do obyčajného pohára, ak si ho dokážeš pridržať pri dojčení. Inak to môže byť reálna pomôcka pre Teba, ak potrebuješ zachytávať mliečko odkvapkávané počas dojčenia.
Samozrejme, že prirodzená odsávačka je najlepšia. Odsávanie či odstrekovanie si vyžaduje zručnosť, nie je automaticky platné, že keď má matka dosť mlieka, vie si odsať mlieko, toto niektoré matky používajú ako tester, či majú dosť mlieka, ak si odsajú, nehovorí to nič o úspešnosti dojčenia či tvorbe mlieka, rovnako ako keď si nič neodsajú.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod marianas » 25 Aug 2011, 21:23

luciole Ahoj, ja som si prsné mušle kúpila, no bola to poriadna sprostosť. Mne mliečko striekalo pri dojčení, tak som ho chcela zachytávať. No pri hýbaní sa mi mliečko z nich vždy vytieklo. Možno som ich len nevedela používať, no sklamali ma.
marianas
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 04 Apr 2011, 21:36
Počet detí: 1
1. dieťa: Filip
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Timotej
Rokov: 11 rokov, 1 mesiac, 25 dní

Re: Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2011, 21:28

luciole sranda, ja som si to tiež všimla-ked sme boli na odsávanom mliečku a fľaškovaní, odsávala som odsávačkou úplne perfektne. mala som elektrickú, nebolelo ma to a mlieko tieklo prúdom. odkedy sa malý vrátil na prsník, s odsávačkou sa trápim, ani ručná, ani elektrická... bolí ma to a kým sa spustí mlieko, mám pomaly cucfleky.. pritom dieťa len vezmem na ruky, náhodne mi prebehne rukou po prsiach a mlieko tečie :D ked chcem odsať do príkrmu bojujem s každou kvapkou, a potom z prsníka, v ktorom už akože "nič nie je ", malý hltá jedna radosť :D švagriná chytala mliečko do pohára z druhého prsníka pri dojčení, bolo to pred 17 rokmi a mušle neboli..tak asi sa to dá :o odstriekavať som tiež nikdy nevedela, čo som sa natrápila, kým som odkvapla na lyžičku pár kvapiek mlieka, aby som podala D-vitamín :x
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Aug 2011, 21:33

vďaka, kočky, skúsim teda najskôr ten pohár ;)

marianas, presne toho som sa bála, že to nejako nebude držať, vytekať...to sa akože pricucne, či čo sa s tým robí?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Aug 2011, 21:37

shira, presne, vydolovať to mlieko odsávačkou je des a pritom je ho tam aj pre 3 deti u mňa :D

podávanie D-vitamínu lyžičkou s mliečkom som vzdala už dávno, zo začiatku som si ho kvapla rovno na bradavku a ona to zlízala, teraz jej kvapnem rovno do pusy pri dojčení :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prsné mušle - zberače mlieka

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2011, 21:53

ja som tiež triafala rovno do pusy a teraz sú už príkrmy tak pohoda... ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron