kurz pre budúce LP

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod mamusia » 03 Jan 2013, 16:58

A kde byde najblizsie na SK? V BA sa nechysta niekedy?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Jan 2013, 18:31

Zatiaľ nič... ak by niečo bolo, stačí byť registrovaný pre zasielanie Noviniek MAMILY (v spodnej časti stránky napravo je taká možnosť) a medzi novinkami Vám prídu aj novinky o pripravovaných kurzoch.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod mamusia » 04 Jan 2013, 14:13

Dakujem ;-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod venus » 29 Jan 2013, 17:24

Kocky mozem sa spytat? Mozem sa stat LP aj ked niesom este mamina a ani tehotna? (nie pre nedostatok snazenia...) Ja som totiz taky hltac vsetkych informacii a citatel vsetkych studii okolo babatiek, tehotenstva, porodu a samozrejme aj dojcenia....forum aj stranky mamily uz poznam skoro naspamat...okolie mi uz velakrat po niekolkominutovych monologoch na spominane temy povedalo, ze mam ist za porodnu asistentku :mrgreen: ale na to bohuzial nemam vzdelanie (ale to by bolo asi moje vysnivane povolanie)....tak uvazujem ci aspon LP by som sa nemohla stat.....No neviem vlastne ci vobec by nejaka mamina mala zaujem pocuvat rady od "neskusenej nemaminy". Dakujem vopred za uprimnu odpoved.
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 29 Jan 2013, 17:31

Venus, tak za seba môžem povedať, že keď som prišla z pôrodnice a syn sa neprisával, tak mi bolo šumafuk skúmať, či má poradkyňa deti, alebo nie, hlavne, že pomohla. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Jan 2013, 18:56

Venus, jasné, že by si mohla! Poradkyňa neradí na základe osobných skúseností, ale odborných informácií, ktoré sú založené na dôkazoch. Pošli prosím mail na dojcenie@mamila.sk.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 29 Jan 2013, 22:49

mna by zaujimalo, co vsetko je treba zorganizovat, aby sa mohol uskutocnit kurz LP? napriklad ak mam priestory, ci by to pomohlo. je vela mamicek, zeniciek z vychodu co by si urobili kurz LP. dakujem!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Jan 2013, 23:48

Priestory by boli super. Najdôležitejšie je nájsť dosť záujemcov (neviem presne, ale aspoň 30 ľudí by som tipla, podrobnosti by som musela zistiť). Mala by si toľko záujemcov?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 29 Jan 2013, 23:55

zacnem zistovat!!! kto z fora sa hlasi???
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Jan 2013, 09:22

Diki :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod venus » 30 Jan 2013, 11:33

Dakujem, napisala som na mamilu, ja som z BA, ale prakticky by som vedela behat aj v okoli TN a TO kde mame rodicov....
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Jún 2013, 22:57

Rozmyšlam, či vobec to tu písať, ale dnes som náhodou prišla na to, že medzi poradkyňami mamily je uvedená i p.Mrázková (www.kojeni.net). To ma dosť prekvapuje, konkretne tato poradkyňa mi radila pri malej vo veku 8t cumlík "aby lepšie spala" a celkovo keď si pozriete databazu odpovedi na jej strankach, nemam moc pocit, že by odpovede korelovali s postojmi mamily - viz napr.http://kojeni.net/databaze.php?mc=40 , alebo v tejto sekcii http://kojeni.net/databaze.php?mc=27 pani radí, že ročné dieťa by malo spať nielen vo svojej posteli, ale i izbe. Nuž celkovo mám pocit, že jej rady sú často mimo. Ja som bola dosť pod jej vplyvom, kým som naďabila pri malej na Annag a cez ňu na mamilu a príde mi divné, že na zozname poradkýň mamily figuruje, ale hlavne, že je tam odkaz pod jej menom na tie webstránky kojeni.net...Može to mamičky zmiasť, nemyslíte?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2013, 23:20

ja sa chcem opytat,ze preco v zozname poradkyn mozu byt aj necertfikovane pordkyne? to ma potom strasne laka pridat aj seba, ved nemam certifikat, ale rada by som radila :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Jún 2013, 23:34

Norika a sú tam aj také? Podmienkou uverejnenia poradkyne v zozname na www.mamila.sk je, aby mala platný certifikát a aby bola členkou MAMILY.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Jún 2013, 23:36

kinsi píše:Rozmyšlam, či vobec to tu písať, ale dnes som náhodou prišla na to, že medzi poradkyňami mamily je uvedená i p.Mrázková (http://www.kojeni.net). To ma dosť prekvapuje, konkretne tato poradkyňa mi radila pri malej vo veku 8t cumlík "aby lepšie spala" a celkovo keď si pozriete databazu odpovedi na jej strankach, nemam moc pocit, že by odpovede korelovali s postojmi mamily - viz napr.http://kojeni.net/databaze.php?mc=40 , alebo v tejto sekcii http://kojeni.net/databaze.php?mc=27 pani radí, že ročné dieťa by malo spať nielen vo svojej posteli, ale i izbe. Nuž celkovo mám pocit, že jej rady sú často mimo. Ja som bola dosť pod jej vplyvom, kým som naďabila pri malej na Annag a cez ňu na mamilu a príde mi divné, že na zozname poradkýň mamily figuruje, ale hlavne, že je tam odkaz pod jej menom na tie webstránky kojeni.net...Može to mamičky zmiasť, nemyslíte?

Kinsi, Jiřka Mrázková absolvovala minulý rok kurz MAMILY a je certifikovaná poradkyňa. Svoje internetové stránky nemá momentálne kapacitu akokoľvek upraviť, riešila som to s ňou, uvedomuje si, že to nie je ok, chce to riešiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod kinsi » 09 Jún 2013, 16:40

Tušila som, že to nejako takto bude. Nie som odborník na počítače, ale predpokladám, že by nemal byť pre ňu problém dočasne aspoň tú databázu odpovedí zneprístupniť pre verejnosť. Ono, neviem, Klemka, či si si to niekedy čítala, ale sú tam ozaj neskutočné bludy. O tom , ako 6.mes dieťa už má prespať celú noc, ako ho na to privykať...Ako ročné "už nemá nárok" na nočné dojčenie a mnoho iného...myslím, že matka, ktorá si to prečíta a riadi sa tým , si može dojčenie úplne zlikvidovať - viz napr. dotaz 114 http://kojeni.net/databaze.php?mc=27. Ročného chlapčeka, kt. sa dojčí 8x/24hod tam nazýva závislým a doporučuje odstaviť... Aspoň by nemal , podľa mňa, byť na mamiláckom zozname link na tieto otrasné stránky - je to horšie ako onehda diskutovaný "dámsky klub", nakoľko sem príde maminka za radou odborníka o ktorom predpokladá, že je prodojčiaci...A ak už aj tam sa dočíta, že 8x denne dojčiace sa ročné dieťa je závislák, ktorého treba odstaviť, tak to nie je dobré. Teda aspoň ja si tak myslím.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: kurz pre budúce LP

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Jún 2013, 18:13

Kinsi napíšem Ti súkromne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron