Čo prináša dojčenie mamičke

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Júl 2011, 16:02

etnicka nie, mame ten cybex a aj tak ho pouzivame velmi zriedkavo. A aj tak mi nechce byt tvarou ku mne. Ona je taka mala exotka. Vsetko si robi po svojom. A mne sa velmi nechce vyzadovat od nej nieco, co sa jej nepaci. Mozno som to posr... s tym zaspavanim, no uz to nezmenim.
Myslim, ze najdolezitejsie pre formovanie jej osobnosti je to, aby vyrastala v kompletnej rodine, aby citila lasku. Je trosku ina, ako ostatne deti. Nie je sice taka maznava, ale co uz... Aj tak ma vsetci ludia odhovaraju od dlhodobeho djcenia so slovami: Pockaj, bude na tebe uplne zavisla a nikdy z nej nebude samostatny jedinec. Takze aka bude?! Bude z nej hlavne dobry clovek, to viem.
Niekedy mi je to luto, ze nepride a neprituli sa, ale co uz... Ked spadne a nieco ju boli, tak je z nej hned maly pritulny anjelik. Ja jej boliestku pofukam a ide dalej. No casto v zapale hry jej moja pritomnost vadi a dokaze ma odstrcit. Hlavne teraz, ked sa naucila vkladat do seba kybliky. :-D
Neviem, ci som to napisala zrozumitelne.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Júl 2011, 16:02

luciole, poslem ti na mail foto dojcenia v manduce...mozes porovnat :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Júl 2011, 17:51

Akdarka, posli aj mne na tamoulik@gmail.com, ja sice nie som odfotena, ale tiez tak dojcim, a dnes sa mi dokonca podarilo nazvislo v satke, ale bola taka viac uvolnena a zase som mala taky divny pocit, ze este viac sa zakloni a vypadne...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Júl 2011, 10:34

tamoulik, dostala si foto?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Júl 2011, 19:42

jej pekne pribehy :-) kočky čo ste prekonali poporodne depresie tak moja poklona. JA som asi nejaka ina, ale po porode som bolaasi najvyrovanejšia za cely moj doterajší život. pre nepostupujuci porod mi spravili cisarsky a ked som sa prebudila na jiske a dozvedela že moj synček sa ma dobre je zdravučky a ked som ho videla bola som celkom spokojna šťastna, nenapadali ma žiadne negativne pocity, bolesť po cisarskom som zvladala super, sama nechapem :-) potom som proste ponukala prsnik stale ked som mohla a mliečko sa spustilo bolo ho vela maly bol užasny napriek plochym bradavkam sa pekne prisaval (ak nie tak som odstriekala aby boli prsniky menšie)

a čo mi prinaša dojčenie? ťažko sa mi da odpovedať... pre mna je to taka samozrejmosť že som sa nikdy nezamyšlala že by som nedojčila. ako pišete že v dnešnej dobe nieje moc v mode dojčiť, ja somto nikdy takto nevnimala. moja mamina nas všetkych dojčila najmladšieho brata ktoreho si už velmi dobre pamatam ako babatko lebo som mala 16 ked sa narodil tak dojčila do troch rokov. praveže mi to prišlo tak že dojči každa žena...
ale viem že isto ma to naplna emocionalne. ked mi manžel navrhol aby som prestala dojčiť, kvôli zdravotnym problemom, normalne som sa rozplakala pri tej predstave. ja by som sa asi psychicky zrutila... Ako pišete že vas to presviedča o tom že ste dobre matky a že ste na seba hrde. ja to asi takto nepociťujem. PRe mna je dojčenie niečo tak normalne a bežne že to nevnimam ako nejaku vlastnu zasluhu. Tak pre mna je dojčenie sučasť života, sučasť vychovy, precitenie vzťahu.... Milujem moje dieťa a som šťastna že tu lasku možem precitiť aj takym intimnym sposobom ako je dojčenie.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod etnicka » 15 Júl 2011, 09:55

vejula, to je krasne :) je uzasne vidiet, ze ked clovek vidi dojcenie v rodine, berie to ako samozrejmost. Potom ovela lahsie prekonava tazkosti a je odolnejsi voci vplyvu reklamy na UM. To je presne to, o co mi ide ako poradkyni, aby sa dojcenie bralo ako nieco uplne normalne a bezne :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod luciole » 15 Júl 2011, 10:33

vejula, ja tak hrozne dufam, ze raz vsetky (alebo aspon vacsina) mamiciek bude taka "ina" ako ty ;) ze budu brat dojcenie ako nieco normalne, samozrejme, prirodzene naplnajuce...krasny prispevok
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod vejula » 17 Júl 2011, 13:27

etnicka luciola dakujem. Na druhej strane ja som fakt nevnimala vobec tieto reklamy ani tu propagandu až kym som nedošla sem, teda ešte do temy dakujeme annag. Až tam som sa dozvedela o tom kolko zla to narobilo a čo je za tym všetkym - prachy. A ste užasne že si nenechavate toto všetko pre seba a chcete aby ženy konečne pochopili že to tak ma byť a že tak to priroda zariadila. že človek ešte stale neporazil Boha a preto sa umele mlieko nikdy nepribliži materskemu mlieku a flašky nenahradia ciciky... A čim dalej vas sledujem tak chapem že by som tiež mala robiť niečo pre to a nenechať si ten dar ktory som dostala(prostrednictvom prikladu mojej maminy) len pre seba a že fakt každa žena si zasluži dojčiť a teda aj každe babao si zasluži byť dojčene.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Čo prináša dojčenie mamičke

Neprečítaný príspevokod etnicka » 17 Júl 2011, 15:04

vejula tesim sa :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Predchádzajúci

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron