Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Máj 2011, 09:57

Ahojte,vcera som sa popri hladani plienok dostala k jednemu foru v spanielsku,s dobrym umyslom som chcela pomoct mamickam,ktore riesii rovnake problemy ako my a niektore boli dost zufale..vyzera to,ze budem blokovana,uz som dostala spravu od laktacnej poradkyne,ze moje informacie o candide a klobucikoch a ich nespravnosti pouzivania su zastarale a mam prestat podavat info. oni radia zenam s ragadami ktory klobucik je vhodny..pritom som len napisala zaklady v liecbe kandidy,kedze ja poznam osobne velmi dobre a ze klobucik to moze zhorsit.. a som mazana s tym,ze nech si hovori Newman co chce,je vedecky dokazane,ze candida na prsniku neexistuje..
je mi strasne smutno z toho :(

mam si nastudovat nove studie,ktore opravuju Newmana a to studie od Juan Miguel Rodríguez a Donna Ramsey,ktora zistila,ze klobuciky su velmi uzitocna vec..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Máj 2011, 10:07

citujem : "bakterie produkuju odpad ktorym sa zivi kandida,ktoru mame vsetci,ale nadvyziva candidy sposobuje infekciu u deti. deti maju candidu,ale zeny ktore koja nie. a ak v niektorych ojedinelych pripadoch funguju pripravky proti kandide,znamena to,ze bakterie na ne boli citlive."
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Máj 2011, 15:32

No, uz s tesim ako na tento vysloveny blud zaeraguje Klemka a hned sa pusti do patrania po prislusnej studii...

Aj bez toho, ze by clovek nieco studoval, vie, ze mykozy, plesne miluju vlhko a zle vetranie. Preto my zeny nemame nosit tesne rifle, tangace, synteticke (=umele) gatky. Taktiez nohy sparene v topankach a syntetickych ponozkach... A akonahle sa nieco objavi, niet nad to, ked su nohy naboso a rifle najlepsie nahradene za suknu. Zeby prsniky na tom boli inac a klobuciky boli z prirodnych materialov? Zastavit kremom ich vyvoj a vystavit na cerstvy vzduch - pochybujem, ze by v Afrike mali s kandidou na prsniku problemy (teda tam, kde chodia hore bez).

Drzim ti palce, aby sa ti podarilo urobilo urobit stranky podobne ako Annag alebo Klemka. Tak ti nikto nic nebude mazat. Na zaciatok bude myslim uplne stacit, ked tam das Newmanove protokoly (pevne verim, ze su aj v spanielcine) + jeho videa.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Máj 2011, 16:13

ak by to niekoho zaujimalo,ja by som to poprekladala,nasla som stranku toho Juana,kde vsvetluje,preco neexistuje na prsnikoch kandida.
tiez mi napisala dalsia laktacna,ze : pri kultivaciach mlieka vykonanych Juanom Migelom Rodriguezom sa v pripadoch,kde sa myslelo,ze ide o kandidu nasiel stafilokok a streptokok. infekcia tymto sposobovala symptomy rovnake ako sa "diagnostikuju" ako kandida.

ten Juan,veterinar,odbornik na mastitidu zevraj lieci tak,ze najde to spravne probiotiko po vykonanej kultivacii..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Máj 2011, 16:15

proste neuznavaju moc newmana,vraj je zastarali a aj jeho metody. za videa ma uplne znosili,ze uz nikdy nebudu kludne spat po tom ako videli to posledne,kde prestrihol uzdicku pod jazykom bez narkozy..ale dalej pisu pri problemoch,ze nevedia sice co to je,ale urcite nie kandida. a radia natierat 3krat denne bactropan a ani po dvoch tyzdoch neprichadza zlepsenie. ja som tym mamickam len chcela pomoct :(

zevraj prsnik,bradavka,mliekovody atd nie su prostredim,kde zije kandida.. :roll:
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Máj 2011, 19:51

vykasli sa na nich, len zbytocne mas z toho depku, ako ja z MK, ked ma zjazdili za clanky......sprav si stranku, ako ti radili, a kto bude chciet pomoct, pomozes, kto nie, bohuzial sam sebe skodi :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Máj 2011, 20:00

Estterka, hoď mi prosím odkaz na stránku, ktorú spomínaš (ak je aj po anglicky, lebo po španielsky ani neceknem :cry: ), pretože mne to po vygooglení týchto ľudkov našlo akurát pár hudobníkov, nič s kandidózou, dojčením či okolo tejto témy, ale je fakt, že som nie v nálade to nejako extra hľadať :D
Nemusia uznávať Newmana, nikto ich nenúti. A ani ja si nemyslím (a myslím, že ani Newman nie), že Newman má patent na všetko a nikdy nebudú niektoré jeho myšlienky prekonané novými, lepšími. Každopádne - poloha a prisatie, ktoré odporúča pre riešenie problémov, zaberajú úplne úžasne a človek musí byť slepý, aby to nevidel a ignoroval jeho výsledky v tomto smere, stláčanie prsníka (ktoré odpozeral od žien v Afrike) takisto a tieto technické detaily dokážu pri spolupráci mamičky úžasne poriešiť väčšinu problémov s dojčením - zníženú tvorbu mlieka, znížený príjem mlieka zo strany bábätka, bolestivé bradavky, neprisávajúce sa bábätko a mnohé ďalšie veci - nie vždy fungujú hneď a skvele, ale prakticky, keď človek vidí napr. tie Newmanove videá, tak tam skrátka nie je o čom - človek sa môže rozhodnúť, že Newmana skrátka uznávať nebude, ale na tých videách vidí, ako bábätko, ktoré sa neprisáva, sa krásne prisaje, ako dieťa, ktoré skoro nič nepije, po úprave prisatia a polohy pije, atď, atď. Nenadarmo je Jack Newman svetovo uznávaným odborníkom na dojčenie a myslím, že na Slovensku sú už dnes stovky matiek, ktoré môžu byť vďačné Newmanovi, že bol a je ochotný prísť do našich podmienok robiť osvetu.
Ku klobúčikom - možno pomôžu matke znížiť prežívanie bolesti, ale nie vždy, niekedy priamo bolesť spôsobia (neviem, či na tom fóre už videli mamičku s narezaným dvorcom od klobúčikov, ja som videla) a hlavne - bolesť pri dojčení nemá čo hľadať. Prekryť ju klobúčikom nie je riešenie, riešenie je predísť jej správnym začiatkom dojčenia, alebo ak do dojčenia zasahujeme hneď od pôrodu a bolesť vznikne, potom ju aspoň účinne riešiť. Ak vyriešime bolesť, nepotrebujeme klobúčik. Navyše - "vyriešiť" bolesť klobúčikmi znamená ohroziť dojčenie z dlhodobého hľadiska. Aké je to potom riešenie, ak matke pomôžeme chvíľu "úspešne" dojčiť a znemožníme jej dlhodobé dojčenie? Keď navyše máme iné, účinné, postupy, ako bolesť zmierniť a liečiť? Klobúčik znižuje tvorbu mlieka, zhoršuje prisávanie bábätka, oberá dieťa o ďalšie aspekty dojčenia a v drvivej väčšine prípadov oberá dieťa aj matku o možnosť dlhodobého dojčenia. Ak by nebola iná možnosť, prosím, ale možnosti sú, tak načo ho používať?
Otázka čo infikuje bradavky a prsníky je naozaj na dlhšiu debatu a samotný Newman nehovorí, že to je vždy Candida. Čo je hlavné - týmto problémom sa dá väčšinou úplne vyhnúť správnym začiatkom dojčenia. Potom matky nemusia mať bolesti bradaviek a riešiť, čo je ich príčinou. Potom - v protokole pre riešenie bolestivých bradaviek máme aj iné prostriedky, "univerzálna" masť podľa rozpisu dr. Newmana s obsahom antimykotickej zložky, sa nepoužíva ako liečba prvej voľby. Súhlasím s tým, že častým pôvodcom bolestí bradaviek, či prsníkov, môže byť baktéria, najčastejšie zlatý stafylokok. A čo? V prvom rade liečime bolesť bradaviek tým, že zabránime mechanickému poškodzovaniu bradaviek - pomôžeme matke so správnym prisatím, pri ktorom je bradavka chránená a odstránime veci, ktoré správne prisávanie oslabujú - najmä cumlík a fľašu. Až potom, alebo ak už je bolesť veľmi vyostrená, siahame po liečivách a ako prvé nasadzujeme šetrnejšie prírodné prípravky, ktoré riešia nielen kvasinky, ale aj baktérie. A až ako ďalšiu voľbu masť, ktorú Newman nazýva univerzálna, a to aj preto, že rieši - znova - nielen kvasinky, ale aj baktérie. A mne ako poradkyni je na Slovensku veľmi ťažko napr. aj preto, že ja viem, že pôvodcom bolesti zďaleka nemusí byť len kvasinka, ale masť, ktorá viem, že by matke zabrala, je len na predpis a bez predpisu si môže dať pripraviť len jej "chudobnejšiu" verziu, ktorá účinkuje len na kvasinky (a ľudkovia z toho fóra sa budú asi veľmi čudovať, ale napriek tomu, že táto masť nezabíja baktérie, väčšinou účinkuje, hmmm).
Zistiť, čo spôsobuje matkine problémy kultiváciou mlieka či sterom z bradaviek, sa mi ako mikrobiologičke hodnoverné nezdá a rada by som videla nejakú štúdiu, o ktorú sa opierajú. A ako mikrobiologičke mi takisto nesedí výrok, že nie je možné, aby v prsníku či na bradavkách boli kvasinky rodu Candida, to si dovolím tvrdiť, že je hlúposť. To, že časť infekcií bradaviek a prsníkov skutočne spôsobuje Candida sa nedá poprieť - existuje množstvo matiek, ktoré sa vyliečili užívaním maste, v ktorej nebola žiadna iná účinná zložka, len flukonazol (keďže ten sa dá kúpiť aj bez predpisu) a niektoré matky s opakovaným problémami so zablokovaním mliekovodov, nevylieči nič iné, len kúra flukonazolom zvonka ale aj zvnútra. Ak tieto matky nevyliečil flukonazol tak čo? A snáď nikto nespochybní, že baktérie flukonazol nezabíja :?
Mazať príspevky niekoho, kto nehovorí to, čo ja, tiež vypovedá o mentalite :roll: Ako Janka navrhuje, odporúčam založiť si radšej vlastný blog a tam Ťa nikto mazať nebude.
Mimochodom, uzdička pod jazykom je bez nervov, takže umŕtvovanie nemá zmysel. Bábätko, ktoré sa takto nepríjemne drží, samozrejme nie je spokojné, je to iste nepríjemné, ale bolestivé to nemá byť prečo, ak sa to spraví správne. Inak Newman má na svojej stránke video 4-dňového bábätka, ktoré je natočené pri dojčení tesne po podstrihnutí uzdičky - napriek tomu, že musí pracovať s jazýčkom, je tam úplne spokojné a čo je hlavné - konečne pekne pije.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Máj 2011, 20:34

mozem sem vlozit,co som prelozila od toho veterinara Juana clanok? lebo je to v spanielcine vsetko
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Máj 2011, 20:58

Estterka, môžeš, ale mne osobne to asi veľa nedá, ja sa pri liečbe bolestí bradaviek a prsníkov ako poradkyňa s certifikátom Mamily opieram o informácie, ktorými ma vyškolila Mamila s odbornou garanciou dr. Newmana inovácie v protokoloch či postupoch si netrúfnem robiť bez konzultácií. Nemám rada, keď niekto radí podľa svojho osobného presvedčenia či skúseností, to je prezentovanie osobného postoja, nie informácií založených na vedeckých poznatkoch a dlhoročných skúseností. Ako súkromná osoba môžem hovoriť, čo chcem, ako poradkyňa som povinná nešíriť neoverené informácie. Chcem tým povedať, že postupy, ktoré pri riešení týchto problémov a základe toho preloženého článku asi nezmením a hlavne - snažím sa nepristupovať k tomu ako k liečbe kandidózy, ale infekcie ako takej. To, že často nemôžem odporučiť kompletnú mastičku aj s antibakteriálnou zložkou je najmä preto, že mamička ju bez predpisu nedostane a často nenájde lekára, ktorý by bol ochotný ju napísať, bohužiaľ.
Ak sem ten článok dáš, pozor na autorské práva, neviem, či sa to len tak môže...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Máj 2011, 21:15

ja sa pytam prave preto,pretoze niekto chcel nejaky preklad pridat a povedali te,ze na to treba suhlas autora. vobec nechcem spochybvnovat mamilu alebo newmana,ale chcela som len vediet vas nazor. nechcem aby ste nieco menili,mozno to tak vyznelo,ale to by mi ani nenapadlo. len si myslim,ze lepsi je preklad,kedze ja nemam zdaleka take informacie ako laktacna poradkyna. bala som sa,ze to takto vyznie,ja som len chcela vediet vas nazor. poslem ti na meil?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Máj 2011, 08:03

Estterka, ja som to asi napísala nejako útočne, ale vôbec som to tak nemyslela. Veľmi rada si súkromne ten článok prečítam, môj mail nájdeš tu https://sites.google.com/site/poradnado ... t-a-cennik Díki
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Ludka » 02 Máj 2011, 11:05

Klemka, musis si dat spanielsky google, a hned ti to najde...aha
http://www.durga.org.es/webdelparto/age ... ciosas.htm

plus to das do prekladaca a je to...sice otrasne, ale aspon nejaky preklad :)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod kinsi » 02 Máj 2011, 15:37

Esterka, ak to už máš preložené, nemohla by si to prosím poslať aj mne. Nie som síce LP, ale som lekárka a celkom ma to zaujíma.Moj mail je kinsi@atlas.sk. Ďakujem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Máj 2011, 16:20

ludka,vidis,ja som zatial len prelozila clanok z jeho stranky,na ktoru ma presmerovali z toho fora,este by som chcela jeho sposob lieccbi. ale prelozim pohode aj to,co si ty hodila,ne je to ziadny problem pre mna :)

kinsi,samozrejme,poslem ti,zatial to co mam a potom ten zvysok.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Máj 2011, 21:06

Ludka, pozrela som si ten odkaz, čo si sem dala preložený Googlom do angličtiny (síce nič moc, ale rozumieť sa tomu dá) a jednak - samotný autor, ktorého tu Estterka spomína, uvádza aké kultivačné médiá sú najvhodnejšie pre kultiváciu mikroorganizmov spôsobujúcich problémy s prsníkmi a bradavkami a ajhľa - medzi týmto mikroorganizmami je menovaná aj Candida :?
A inak z tohto dokumentu, ktorý si sem hodila, už nič iné viac nezistím - k tomu, čo tu písala Estterka, sa tam ten dokument nevyjadruje...
Estterka, nehodíš link na tú diskusiu, v ktorej si "bojovala"? Možno aj to mi Google preloží do angličtiny :) Ale v zásade - nereagovala by som na fórach, kde je zrejmé, že ma nechcú počúvať. Presvedčiť môžeš len ľudí, ktorí chcú diskutovať. Ľudia, ktorí nemajú záujem sa dozvedieť iný pohľad na ich predpoklady a predstavy, sa pri horlivom obhajovaní iného názoru nahnevajú a majú o tom menšiu chuť uznať, že napr. Newman môže mať v niečom pravdu. Pokračovať v takej debate narobí dojčeniu a Newmanovej "škole" viac škody ako úžitku, podľa môjho názoru.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Máj 2011, 22:31

klemka, ja som tam napisala asi 5 prispevkov,o spani v spolocnej posteli a o candide zakladne postupy liecby,co sa stale opakuju v radach laktacnych a hodila tam videa prisatia a hned na druhy den som mala spravy od adminky,co je aj laktacna a vlastne ta mi povedala okrem ineho,nech si precitam od tych autov najnovsie studie,lebo ze to co tvrdim o kandide a klobucikoch je zastarale. a ostatne zeny sa ozvali,ze kandida neexistuje na prsnikoch a ake hrozne je to video,kde sa prestrihava uzdicka pod jazykom. to forum uz neriesim,vidim,ze tam su poradkyne,ktore radia spanielskym zenam a mna nikto nebude pocuvat tak ci tak . poradit mozem len tomu,kto radu chce. skor by ma zaujimal vas nazor na to,co mi bolo povedane a na tie studie. bolo mi to najprv velmi luto,hlavne preto,ze momentalne sme s jankou riesili okrem ineho kandidu mojej kamaratky a ta sa po necelom dni pouzivania canestenu mohla opat tesit z dojcenia a konecne nemusela davat vecer flasku a presla len na dojcenie-videla som,ze to zafungovalo,ako expresne riesenie. ja sama bojujem s kandidou a viem,ako mi vzdy pomoze univerzalna masticka. ja som nechcela nikoho nahnevat svojimi nazormi. dostala si meil?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Máj 2011, 09:03

Estterka, mail mi neprišiel :( mám tú adresu na Gmaili takú nie celkom jednoduchú (normálnejšie už boli obsadené :( ), skús si to z tej stránky skopírovať, možno Ti vypadlo nejaké písmenko, ak aj tak nie, tak neviem, ani v Spamoch to nemám... potom ešte na Yahoo môžeme skúsiť, ale skús ešte raz na ten Gmail.
Ja celkom nerozumiem tomu, ako môžu tvrdiť, že Candida na prsníkoch neexistuje, to je jednak veľmi odvážne tvrdenie, pretože neviem prečo zrovna na prsníkoch by nemohla Candida kolonizovať tkanivá a navyše napr. v tom odkaze, čo sem dala Ludka ten autor sám spomína kandidu aj iné kvasinky ako mikroflóru prsníkov a bradaviek... A je ťažko popierateľné, že ak na problémy v tomto smere zaberie antimykotikum, tak by to nemohla byť kvasinka. Canesten inak niekedy nezaberá, pretože obsahuje ako účinnú zložku klotrimazol, voči ktorému sú mnohé kvasinky rodu Candida odolné, to sa týka aj iných prípravkov s touto istou účinnou zložkou. Je vhodnejšie nasadiť Mycomax (flukonazol) alebo mikonazol - ten odporúča Newman do univerzálnej mastičky, problém je, že na Slovensku sa nedá zohnať v práškovej forme, takže musím robiť obmenu mastičky, s flukonazolom. Univerzálka inak obsahuje aj antibakteriálnu zložku, takže ani v Tvojom prípade nemusí ísť o kvasinky, možno to, čo na masti zaberá, je práve to antibiotikum. Podstatné však je, že zaberá.
Klobúčiky mi niekto ťažko nahovorí, že je účinná liečba bolestivých bradaviek. Problém, pre ktorý bradavky bolia, neriešia, len ho prekrývajú a k tomu ohrozujú dojčenie, dlhodobo môžu fungovať len pri matkách s výraznou nadprodukciou a aj tým spôsobujú rôzne iné problémy, napr. opakované zablokovanie mliekovodov, infekcie bradaviek atď, nehovoriac, že dôležitou súčasťou dojčenia je podpora správneho vývoja tváre a imunologická výmena informácií medzi kožou bábätka a prsníka matky, čomu klobúčik zamedzuje. Ak máme omnoho účinnejšie prostriedky, ako riešiť bolesť bradaviek, klobúčik skutočne nie je dobrá voľba.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Máj 2011, 10:03

Niet nad prirodzenost. Nech sa mili spanieli zobudia, klobucik nie je prirodzeny! Je to umelina! Niet nad :dojcenie: ...niekedy mi pripadaju, porusit co najlepsie prirodzene vazby..ach jo...
a podalsie ten pan doktor "veterinar" ktory s dojcenim, nema ziadne skusenosti!!! nemoze konkurovat niekomu s 30rocnou praxou, a vlastnymi skusenostami a objavmi! S prepacenim, nech si lieci zvieratka, ved to studoval!.... :x ....sorry za reakciu...neda mi to...
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 04 Máj 2011, 00:29

neviem,ci tie klobuciky boli spominame na liecbu,ale urcite su nevyhnutnou pomockou pri dojceni predcasne narodenych deti a deti s prirastenou uzdickou. zevraj aj ta konkretna Lp ich dlho odsudzovala,ale najnovsie studei ukazali,ze su velmi potrebne a velmi pomahaju (??!) ako newman riesi prisavanie predcasne narodenych deti?
klemka,ja ako laik,si tiez myslim,ze si radsej dam univerzalnu masticku,ktora pomaha ako natierat trikrat denne bactropan a po desiatich dnoch od zacatia liecby plakat rovnako pri dojceni :x on lieci co som si zatial vsimla,mastitidu, spravne zvolenymi probiotikami,teda zo vzorky mlieka zisti,v com je problem a nasadi spominane probiotila. lenze to tie laktacne nevedia urcit,ze co moze kedy pomoct,odkazuju zeny na neho priamo. to bol komentar "neviem,co ti je,ale jedno viem urcite,kandida to nie je.." :roll:
ale v boji proti kandide sa tiez nasadzuju okrem ineho probiotika.. :-|
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 04 Máj 2011, 00:37

teda lieci lactobacilusom,ktory,ak spravne rozumiem on kultivuje v laboratoriu.ten lactobacilus ma chtivost pre prsne zlazy,ale nie je v predaji. postupil patent firme Puleva(vyrobca UM ),ale zatial nezacali vyrabat(neviem preco mam pocit,ze vyrobia super UM s tymto bacilom a to sa bude pouzivat ako liecba,ah jaj). ale hoci studie su robene s tymto konkretnym,moze sa na liecbu pouzit zatialaj iny.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Máj 2011, 09:11

Estterka, povedať "kandida to určite nie je" je silné kafe, navyše sám pán Rodrigez hovorí v tom článku, čo sem Ludka dala, o kandide ako o súčasti mikroflóry bradaviek a prsníkov, tak neviem... Antimykotiká na baktérie nezaberajú, napriek tomu sme schopní bolesti bradaviek či opakovane sa vyskytujúce zablokované mliekovody pri liečbe mastičkou len s obsahom flukonazolu, Newman vo svojej prezentácii popisuje mamičky, ktoré vyliečil orálnym užívaním flukonazolu po dlhých týždňoch rôznej inej liečby, ktorá nezaberala...
Probiotiká môžu pomôcť, ale - ak bolesť nie je nejaká výrazná, zaberá často samotná úprava polohy a prisatia a stláčanie prsníka a ak prídem k mamičke, ktorá zatína nohy do zeme od bolesti, tak tam nie je čas na kultiváciu z mlieka (nehovoriac o tom, že nie som vôbec presvedčená o tom, že to, čo nakultivujeme, je skutočne pôvodcom problémov, to takéto jednoduché skrátka v mikrobiológii nie je) a výber nejakého probiotika, treba to liečiť hneď v ten deň, inak mi matka od bolesti dojčenie vzdá. Ja osobne používam univerzálnu mastičku ako jedno z posledných krajných riešení, je fakt, že ju často odporúčam už pri prvej návšteve, pretože mnohé mamičky váhajú s telefonátom až do doby, kedy už je fakt veľmi zle, takže musíme hasiť oheň a potom riešiť to, čo ho spôsobilo.
Predčasne narodené deti sú buď v zdravotnom stave, ktorý nedovoľuje prijímať výživu ústami a tak nie sú ani dojčení, ani fľašovaní, nesmú skrátka jesť, napriek tomu je nesmierne dôležité klokankovanie s matkou, pokiaľ ich zdravotný stav nie je taký, že s nimi nie je možná manipulácia. Ak novorodenec môže prijímať výživu ústami, môže byť dojčený a mal by byť dojčený pod dohľadom skúseného človeka, ktorý o dojčení veľa vie a vie matke pomôcť. Newman má celú prezentáciu o dojčení predčasne narodených detí, sú tam fotografie novorodenca narodeného v 28. tt a v 31. tt, ktorí sú dojčení, odkazy na štúdie pani, ktorá sa týmto zaoberá a má výborné výsledky v počte výlučne dojčených predčasne narodených novorodencov.
Odporúčať klobúčik pre dojčenie predčasne narodeného novorodenca by som považovala za jednoznačný dôkaz, že títo ľudia nerozumejú podstate dojčenia. Pri predčasne narodenom novorodencovi si nemôžeme dovoliť robiť experimenty a skúšať, či bude dieťa priberať alebo nie. Tam to jednoducho musí fungovať. Pri dojčení cez klobúčik sa dieťa neprisáva na prsník, nezískava mlieko vlastným satím a je odkázané na to, čo mu matka nastrieka do úst pri vypudzovacom reflexe. Pri matke s nadprodukciou môže byť, že dieťa bude dobre živené aj napriek klobúčiku. Ak matka nemá premieru mlieka, dieťa môže byť ohrozené nízkym príjmom MM. Klobúčik v ničom predčasne narodenému novorodencovi nepomáha, práve naopak. Ak je možné ho prisať na prsník bez klobúčika (a ono to skutočne možné je), tak tam klobúčik nepotrebujeme. Ak pred tým (zbytočne) dostalo fľašu či cumlík, samozrejme, že môže mať problém sa prisať na normálnu malú bradavku oproti tuhej dlhej bradavke cumlíka, ale to nie je problém toho, že ide o predčasne narodené dieťa, to je problém zmätenia cumlíkom, zbytočného zmätenia, pretože dieťa nepotrebuje najskôr fľašu a potom sa môže učiť dojčiť, ak najskôr dáme fľašu, samozrejme, že môže prsník odmietať. A klobúčik v tomto prípade nie je riešením, neprisávajúce sa dieťa riešime inými postupmi, rovnakými či ide o novorodenca narodeného v termíne alebo predčasne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Máj 2011, 11:43

Klemka, ty si mikrobiologička, budeš vedieť posúdiť lepšie, ale mňa by zaujímalo aké používal ten veterinár kultivačné pody. Lebo napríklad u nás, ak posielame na kultiváciu moč (som urológ), často nevýjdu nijaké kvasinky, len nejaký nepravdepodobný, nesignifikantný mikrób, kľudne aj opakovane a nakoniec ak sú stále potiaže tak pošleme na špeciálne kult.vyšetrenie na kvasinky a tá kandida tam je. Pri bežnom vyšetrení ju dokážu, vypestujú len ak je prítomná naozaj masívne.
Esterka, prosím Ťa nemáš nejaký link na publikáciu (býva na konci článku - citácie), čo by som mohla nájsť jeho prácu v odbornom časopise?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod estterka » 04 Máj 2011, 13:04

kinsi, tu je to com som ja prekladala
http://asociacionsina.org/2010/01/21/%C ... -candidas/
dole je to na co sa pytas,ja to doprekladam,aj to dopozeram a budem hladat dalej info,len teraz nebudem mat cas najblizsie tyzdne,odchadzame domoooov:) sa tesim a musim vybavit plno veci,lebo len vcera som sa rozhodla,ze v piatok letime,takze teraz nebudem moct :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Máj 2011, 20:41

Kinsi, na toto Ti takto zvoleja neodpoviem, som mikrobiologička a sice som pracovala s kvasinkami, ale s druhom Kluyveromyces lactis a aj to pred už pomaly 10 rokmi, s kandidou som nerobila nikdy. Toto je skôr otázka pre mikrobiológa vo Vašom labáku, sú rôzne kultivačné médiá a aj iné metódy na vyšetrenie kvasiniek, je fakt, že ak dáš vzorku na všeobecnú pôdu, všetko Ti na nej rásť nemôže, takže to môže vyjsť falošne negatívne. Viac Ti neporadím v tomto fakt, ale mám bývalých spolužiakov, ktorí robia klinickú mikrobiológiu, vedela by som Ti to zistiť, pošli mi konkrétne otázky do SS, ak chceš.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Candida na prsniku neexistuje alebo poradenstvo u nas

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Júl 2011, 10:28

Pre mňa nové info k možnosti kultivovať kvasinky pre určenie pôvodcu bolestí pri dojčení:
Kandida sa v podstate neda vykultivovat pri stere z prsnika atd. Je intracelularna a intraduktalna. To je dovod, preco sa pouziva flukonazol (a nie ketozanol) – lebo vo velkej prenika do materskeho mlieka a tym lieci mliekovody. Preto existuje tolko vedcov, ktori popieraju existenciu kandidy na prsniku.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron