Aká je Vaša prax laktačnej poradkyne?

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Aká je Vaša prax laktačnej poradkyne?

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Apr 2011, 18:22

Mám na vás pár otázok :)

1. Prečo ste sa chceli stať poradkyňou?

2. Ako ste zvládli prvú mamičku, ktorej ste radili? Aké máte na to spomienky, či ste sa báli,...?

3. Ako ste to zvládali s vlastnými deťmi, keď ste museli ísť ku inej mamičke?

4. Aký je pomer úspešne zvládnutých a nezvládnutých poradenstiev? A prečo to niekedy nevyšlo?

Ako budúcu poradkyňu ma zaujímajú tieto veci, lebo úprimne povedané, mám strach, viete ako dopadli moje "rady" na internete, a ešte v reáli, keď som tichá, no bude to veselé :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Aká je Vaša prax laktačnej poradkyne?

Neprečítaný príspevokod miah » 25 Apr 2011, 17:04

1. Prečo ste sa chceli stať poradkyňou?
Lebo sa na mna aj tak obracali kamosky a kamosky kamosiek ohladom dojcenia, tak som chcela byt podkuta tak naozaj odborne a robit to spravne. Okrem toho mi na dojceni (aj cudzich deti) velmi zalezi... od toho sa snazim niekedy odputat, napr. ked mi nejaka kamoska na piesku rozprava ako sa jej dieta chvalabohu v 8 mesiacoch same odstavilo :roll:

> 2. Ako ste zvládli prvú mamičku, ktorej ste radili? Aké máte na to
> spomienky, či ste sa báli,...?
Prvym mamickam som radila cez telefon, potom ked polozili som si spomenula este aspon na 2 klucovo dolezite veci, ktore som im urcite nepovedala.
Moja prva navsteva skoncila tym, ze po troch dnoch mi maminka poslala sms, ze sa rozhodla pre flasu...aj ked som si uvedomovala, ze do toho mohlo hocico a hocikto zasiahnut, ze to nemuselo byt len jej rozhodnutie, vzalo ma to... A uplne vzdy som mala velky respekt, pred navstevou som si pre istotu robila pisomnu pripravu a srdce mi bilo strasne silno cely cas ;)

> 3. Ako ste to zvládali s vlastnými deťmi, keď ste museli ísť ku inej
> mamičke?
Deti nechavam babinke, lebo s nimi by som nemala klud pri premyslani, co vsetko treba ukazat, poradit, ako maminu povzbudit a pod. Je to vzdy narocne, nemam babinky na klucik...

> 4. Aký je pomer úspešne zvládnutých a nezvládnutých poradenstiev? A prečo
> to niekedy nevyšlo?
Na tuto otazku zatial neviem odpovedat. Jednak po jednom telefonate vacsinou neprichadza dalsia spatna vazba a tiez nemam toho poradenstva nejako zvlast vela za sebou. Naposledy ma potesilo, ked som radila cez mail maminke s mliecnym pluzgierom a zablokovanym mliekovodom a po 2 mesiacoch mi napisala, ze som jej velmi pomohla a ze uz je vsetko OK.
miah
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2011, 01:02
Počet detí: 0

Re: Aká je Vaša prax laktačnej poradkyne?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 01 Máj 2011, 17:48

1. Prečo ste sa chceli stať poradkyňou?
Chcela som zlepsit informovanost matiek o dojceni :).

2. Ako ste zvládli prvú mamičku, ktorej ste radili? Aké máte na to spomienky, či ste sa báli,...?
Poradenstvo som zacala robit na internete este pred tym, ako som si urobila kurz a uprimne si na prvu mamicku nepamatam.

3. Ako ste to zvládali s vlastnými deťmi, keď ste museli ísť ku inej mamičke? Strazil ho otecko :)

4. Aký je pomer úspešne zvládnutých a nezvládnutých poradenstiev? A prečo to niekedy nevyšlo? Tazko povedat, kedze nie vzdy sa mi dostane spatna vazba. Preco to niekedy nevyslo? Tazko povedat, asi slaba motivacia, vplyvy inych "poradcov"...
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Aká je Vaša prax laktačnej poradkyne?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Máj 2011, 09:29

1. Prečo ste sa chceli stať poradkyňou?

Pretoze som si presla vsetkymi moznymi problemami s dojcenim pri prvom synovi, nevedela som, ze nieco ako laktacna poradkyna existuje, ale kedze som bola tvrdohlava, dojcit som napriek vsetkemu a vsetkym neprestala...a potom sa na mna zacali obracat kamaratky, tak som studovala na nete az som sa dopracovala k Mamile...

2. Ako ste zvládli prvú mamičku, ktorej ste radili? Aké máte na to spomienky, či ste sa báli,...?
Prva mamicka mala vsetky mozne problemy dokopy, nevedela som, co zacal riesit skor, takze mi radila starsia poradkyna...maminka stale dojci

3. Ako ste to zvládali s vlastnými deťmi, keď ste museli ísť ku inej mamičke?
No starsieho obcas postrazi manzel, s mladsim chodim za mamickami, aspon vidia, ako sa dojci a ze vie plakat aj on...pretoze si myslia, ze ked dieta place, je zle dojcene...a kedze moj ma skoro 8kg a 3 mesiace, citia sa fajn, ze aj to moje place :) A ked idem s oboma, je to narocnejsie, ale nemam niekedy na vyber.

4. Aký je pomer úspešne zvládnutých a nezvládnutých poradenstiev? A prečo to niekedy nevyšlo?
Kedze som zacala vo februari, nemam az tolko maminike za sebou...ale zatial skor pozitivna ako negativna statistika. Jedina mamicka, ktore je na UM je moja starsia sestra, ktora ma ako poradkynu nechcela akceptovat :(
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)


Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron