Stránka 1 z 1

dojčenie a menštruácia

Neprečítaný príspevokNapísal: 07 Máj 2013, 20:40
od luccas
Pekný večer prajem. Som tu prvý krát, tak dúfam, že som hneď na začiatku neurobila žiadnu chybu :( . hľadala som všade odpoveď na moju otázku,ale nikde som ju nenašla... Mám 9mesačné dieťatko. Dojčila som ho skoro do ôsmeho mesiaca. Keď mal štyri mesiace, začala som pravidelne menštruovať. Keď som však prestala dojčiť, menštruáciu som nedostala. Chcela by som preto vedieť, či je to spôsobené tým, že som prestala dojčiť. Je to vlastne hormonálna zmena, tak si myslím. Ďakujem vopred za odpovede.

Re: dojčenie a menštruácia

Neprečítaný príspevokNapísal: 07 Máj 2013, 21:25
od Mamamima
Luccas,

myslim si, ze vynechanie menstruacie nesuvisi s tym, ze si prestala dojcit. Ak uz nedojcis, klesol prolaktin, ktory brzdil ovulaciu a tym i menstruaciu, preto naopak, v pripade, ze si doteraz menstruaciu nemala, by si mala dostat. Ale ty si uz menstruovala, ako pises. Pre mna hlavna otazka by bolo, ci nie si tehotna. To si uz vylucila?

Re: dojčenie a menštruácia

Neprečítaný príspevokNapísal: 07 Máj 2013, 22:06
od Klemka
luccas píše:Pekný večer prajem. Som tu prvý krát, tak dúfam, že som hneď na začiatku neurobila žiadnu chybu :( . hľadala som všade odpoveď na moju otázku,ale nikde som ju nenašla... Mám 9mesačné dieťatko. Dojčila som ho skoro do ôsmeho mesiaca. Keď mal štyri mesiace, začala som pravidelne menštruovať. Keď som však prestala dojčiť, menštruáciu som nedostala. Chcela by som preto vedieť, či je to spôsobené tým, že som prestala dojčiť. Je to vlastne hormonálna zmena, tak si myslím. Ďakujem vopred za odpovede.

Táto otázka presahuje kompetencie poradkyne pri dojčení, je potrebné sa obrátiť na svojho gynekológa. Ukončenie dojčenia nespôsobuje prerušenie menštruácie, príčinu treba hľadať inde.