dojčenie a menštruácia

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

dojčenie a menštruácia

Neprečítaný príspevokod luccas » 07 Máj 2013, 20:40

Pekný večer prajem. Som tu prvý krát, tak dúfam, že som hneď na začiatku neurobila žiadnu chybu :( . hľadala som všade odpoveď na moju otázku,ale nikde som ju nenašla... Mám 9mesačné dieťatko. Dojčila som ho skoro do ôsmeho mesiaca. Keď mal štyri mesiace, začala som pravidelne menštruovať. Keď som však prestala dojčiť, menštruáciu som nedostala. Chcela by som preto vedieť, či je to spôsobené tým, že som prestala dojčiť. Je to vlastne hormonálna zmena, tak si myslím. Ďakujem vopred za odpovede.
luccas
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 07 Máj 2013, 20:31

Re: dojčenie a menštruácia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 07 Máj 2013, 21:25

Luccas,

myslim si, ze vynechanie menstruacie nesuvisi s tym, ze si prestala dojcit. Ak uz nedojcis, klesol prolaktin, ktory brzdil ovulaciu a tym i menstruaciu, preto naopak, v pripade, ze si doteraz menstruaciu nemala, by si mala dostat. Ale ty si uz menstruovala, ako pises. Pre mna hlavna otazka by bolo, ci nie si tehotna. To si uz vylucila?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: dojčenie a menštruácia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Máj 2013, 22:06

luccas píše:Pekný večer prajem. Som tu prvý krát, tak dúfam, že som hneď na začiatku neurobila žiadnu chybu :( . hľadala som všade odpoveď na moju otázku,ale nikde som ju nenašla... Mám 9mesačné dieťatko. Dojčila som ho skoro do ôsmeho mesiaca. Keď mal štyri mesiace, začala som pravidelne menštruovať. Keď som však prestala dojčiť, menštruáciu som nedostala. Chcela by som preto vedieť, či je to spôsobené tým, že som prestala dojčiť. Je to vlastne hormonálna zmena, tak si myslím. Ďakujem vopred za odpovede.

Táto otázka presahuje kompetencie poradkyne pri dojčení, je potrebné sa obrátiť na svojho gynekológa. Ukončenie dojčenia nespôsobuje prerušenie menštruácie, príčinu treba hľadať inde.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron