Pôrod doma

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod magdal » 06 Mar 2013, 19:42

reanda píše:quaxi :goodjob:


druhe by bolo fajn v tom centre prirodzenych porodov, ktore ma byt tot o chvilu otvorene, aj ked neviem zistit, ci ozaj bude :? .. ked nie, mozno to dam tentokrat doma :lol:

a ked nie, tak snad tretie :lol:


No pokiaľ viem, tak centrum sa zatiaľ neotvára, určite asi nie v marci, ale aktuálne info získate na akcii
http://www.inspiredwomen2013.com/
Kro ram pôjde pýtajte sa, autorka tohto porjektu je Miroslava Peťková, ona organizuje aj tento summit. Ja tam nejdem, ale som taktiež zvedavá na aktuálne info.
Poznám sa cez maily so ženou, kt. má vypracovaný projekt na pôr.dom, len stojí na peniazoch a zháňaní pozemku,.... možno sa viacerý ľudia spoja, najaktuálnejšie info by mal mať MArtin z centra Radosť http://www.centrumradost.sk/, kt. tiež téma pôrodných domov zaujíma.

Osobne verím,že sa to podarí ešte za našich životov.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod magdal » 06 Mar 2013, 19:57

venus píše:Quaxi prosim ta mas niekde napisany pribeh tvojho porodu? Alebo vies sa podelit s viac detailami? myslim ako si si pomahala od bolesti...v akej polohe si tlacila a ako si potom vybrala babo samotna von, co potom, ked uz je babo vonku, no placenta este v tebe a co aj po jej porodeni? neviem si predstavit toto vsetko po tom robit sama..nekrvacala si? nezacala si sa potom bat, ze co teraz bude ak krvacanie neprestane? nebala si sa omotanej snury okolo krku? ako/cim si po dotepani svorkovala? kedy si isla na prehliadku s babom a so sebou? ako s tebou jednali? Uprimne ma toto vsetko zaujima....mne uz sa niekolkokrat snivalo ako som porodila svoje babo takto sama doma a veeelmi by sa mi to pacilo takto jedneho dna rodit, no v reale si to neviem dobre predstavit...moc by mi to pomohlo...dakujem


ak môžem napísať, tretie dieťa som rodila doma, plánovane , nie však sama.
Odpovede by mohla dať kniha http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... ci-na-sobe
FAjn brožúrka je tu http://www.pdcap.cz/ pod Publikace, Brožury, Porod doma

Moja sprievodkyňa stíhala všetko utierať, oblievala som sa aj vodou... neviem, prečo si niekto predstavuje,že je to neviem aký krvák, myslím,že sa to dá zvládnuť. Na posteli a na zemi som mala pvc obrus a savé podložky, čo sa používajp pri prebaľovaní bábätka. Placenta vyšla po 3=4 hodinách. Po pôrode som užila homeopatiká arnicu. Arnica sťahuje krvácanie, je vhodná aj na pomliaždeniny. Pupček podviazala žena tak hodinu po pôrode. Z tohto jediného som mala neistotu,že ako sa to robí...keby som nevedela ako, mohol by to prestrihnúť pediater. príp, ala lotosový pôrod, keď šnúra sa prirodzene usuší a odpadne.
V nemocnici som nebola, pediatrička prišla k nám 3 dni po narodení malej a môj gyn. k nám prišiel na 4.deň a prezrel ma, potom mi podpísal hlásenie o narodení bábätka.

Na prehliadku by som keby nepotrebujem podpísať to tlačivo išla až po šestonedelí., príp.podľa vlastného pocitu. Na vyšetrebí dieťaťa sa treba dohodnúť s pediatrom a nemocnicou.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod venus » 11 Mar 2013, 11:32

dakujem za obsirnejsiu odpoved, ja si nepredstavujem, ze porod je krvak, ale co som doteraz citala tak umrtnost matiek v minulosti pri alebo po porode bola hlavne v dosledku krvacania, preto som sa na to pytala....v pripade, ze je pomoc pri porode (dula, porodna asistentka) tak si viem lepsie predstavit ako to funguje, no zaujalo ma, ze ona rodila sama samotinka...nikto nechytal babatko po prechode porodnymi cestami, nemal kto skontrolovat zospodu ci je vsetko okej, ci nieje natrhnuta....okrem ineho ked drzim svoje novo narodene babo, nemam kedy si sama podavat nieco na otretie, zabalenie...neviem si predstavit po porode pochodovat po byte s babom na rukach a pupocnou snurou este jednym koncom v maternici a druhym na babatku a potom cakat na porod placenty atd atd...toto jednoducho nieje praca pre jedneho cloveka, preto som sa pytala na podrobnosti...
az to bude pre mna aktualne, urcite sa budem kontaktovat so zenami, co to maju uspesne za sebou a snazit sa to zrealizovat s niecou pomocou...ach uz aby to bolo
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Mar 2013, 12:34

venus, v minulosti zomierali matky hlavne na nasledky podvyzivy a infekcie - ani jedno z toho ti dnes prakticky nehrozi. Okrem toho casto zomierali na rozne abnormality, ktore ti dnes odhalia pri beznych tehu prehliadkach (a potom samozrejme radsej nebudes rodit doma). Aj silne krvacanie bolo najcastejsie dosledkom anemie a inych problemov suvisiacich s podvyzivou. Silne krvacanie, na ktore zeny zomierali, nastavalo aj vtedy, ak sa nepodarilo dieta porodit (napr. pre zle polohy plodu) a skoncilo to az rupturou maternice. Dnes nastava silne krvacanie najcastejsie vtedy, ak sa nepodari porodit celu placentu a kusok zostane v maternici - a hlavna pricina preco sa toto stane, je urychlovanie porodu placenty a jej nasilne odlucovanie, co ti pri domacom porode nikto nespravi, zato v nemocnici sa tomu takmer neda vyhnut. Natrhnutie takeho rozsahu, ze by si z neho krvacala a slo by ti o zivot, je skor rarita a je velky problem to dosiahnut, ak rodis prirodzene (neurychlovane, bez umeleho tlacenia ked este zena neciti tlaky a pod.) a vo vhodnej polohe (ta v porodnici je absolutne nevhodna). Sitie zraneni sa vacsinou robi skor z estetickych dovodov a kvoli lepsiemu hojeniu.
Po porode krvacas len velmi malicko, ak vobec (podla rozsahu zraneni), az kym neporodis placentu - krvacanie nastava az potom. Utierat treba iba babatko a pripadne seba od plodovej vody, ale na to ti postacia 3-4 osusky nachystane poruke a nemusis ani vstat. Pohybovat sa s dietatom na rukach skor, nez porodis placentu, nie je vobec problem, teda ak nie si vysilena, nie je ti na omdletie. Ale na pohyb v podstate nemusis mat dovod, ak si vopred vsetko nachystas a porodis blizko miesta, kde si mozes bezpecne lahnut s babatkom, prikryt sa a poriadne si ho uzit. Urcite je vsak podstatne bezpecnejsie a pohodlnejsie, ak mas stale niekoho k dispozicii a nemusis sa takymi vecami vobec zapodievat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod janynka » 13 Mar 2013, 21:14

quaxi, tiež by som ťa poprosila o bližšie info ohladom tvojho pôrodu doma, naposledy som mala SC kvôli KP, toto by som doma teda neriskovala, ale tiež mám nádej, že raz, možno, niekedy....doma :)
janynka
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Máj 2012, 23:47

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod magdal » 27 Júl 2013, 06:11

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron