Pôrod/samoprisatie u mamičky s diabetom

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Pôrod/samoprisatie u mamičky s diabetom

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Okt 2012, 20:40

Kamoška ide rodiť v porodnici v BA a ma diagnostikovanu tehotensku cukrovku, ktora sa lieci len dietou. ma dohodnutu dulu ale aj ona jej hovorila, ze dr mozno budu robit "problemy" a nebudu suhlasit s polozenim babatka na mamicku. t.č. ma cukrovku kompenzovanu len dietou - ziadne lieky neberie. Mate skusenosti s takymito porodmi? pripadne stanovisko Dr.Newmana v Mamile aby mohla bojovat s nejakymi argumentami?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pôrod/samoprisatie u mamičky s diabetom

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Okt 2012, 22:07

Toto bábätko sa vysoko pravdepodobne narodí úplne zdravé. Keby tomu ale aj tak nebolo - je o to dôležitejšie správne začať dojčenie a najmä samoprisatie - kolostrum udržiava hladiny cukru - glykémiu - najlepšie. Ak by dieťa aj potenciálne bolo diabetické (čo z titulu matkinej, navyše zvládnutej, tehotenskej cukrovky nemá prečo byť), dojčenie je mimoriadne dôležité, dôležité je potom dojčiť, merať glykémiu a dať si čas na to, aby sa to dobre nastavilo. Ale toto je pravdepodobne zbytočné vôbec riešiť, toto dieťa má rovnakú pravdepodobnosť problémov, ako ktorékoľvek iné.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pôrod/samoprisatie u mamičky s diabetom

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Okt 2012, 22:30

Ďakujem pekne, snáď to vyjde podľa jej predstav!
Evidentne to nie je zbytočné riešiť kedze jej dula hovorila, že to môže lekár "nepovolit" :(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pôrod/samoprisatie u mamičky s diabetom

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Okt 2012, 22:48

Je možno dobré, ak majú takéto informácie, dopredu sa spýtať personálu, o aké obavy v tejto súvislosti ide a podľa toho sa potom dopredu zariadiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron