čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spinal

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 29 Sep 2012, 11:10

Vejula ber ten RBK, potvrdzujem, že v RBK dajú dieťa na priloženie vpodstate ihneď ako sa zobudíš z narkózy - podľa toho ako stíhajú sestry na novorodeneckom. Ja som si inak myslela, že je to štandard všade na SK, keby som to ja bláhová vedela.. :(
Inak v RBK mne dali oxytocín, ale ja som bola viac ako 12 hodín po odtečení plodovej vody...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Sep 2012, 14:33

Vejula, podľa toho čo píšeš, tak nemáš takú najhoršiu nemocnicu. Možno by si si to nemala tak komplikovať. Ja som pred cisárskym požiadala o priloženie, o ničom nevedeli /keďže primár nič nezaznamenal a nejak sa to už neriešilo/. Keď som videla, že to asi nepôjde /bolo vidno, že to nerobia/, tak som ich poprosila, že aspoň nachvíľku nech mi ju priložia. Nakoniec mi ju dali k tvári a ešte takú neumytú som ju pobozkala, keďže ruky sú aj tak nepoužiteľné. Bolo to veľmi emotívne. Pri prvom cisárskom som mimčo videla len z diaľky.
Skús byť na nich milá a zdôrazniť, že je to preteba nesmierne dôležité, ak sa čoilen trošku bude dať, nech ti bábätko aspoň nachvíľku priložia. Skús im zahrať na city. To už bude asi len o tom na koho naďabíš. Alebo nech to vybaví manžel pred zákrokom s lekárom, vieš ako to myslím...
Určite priloženie bábätka je fakt dôležité určite nesmierne nádherné, ale dôležité je aby ste boli v poriadku a aby si sa cítila v nemocnici v pohode.
Ideš nato už teraz tak, že to priloženie nepôjde... Skús myslieť pozitívne a ver, že to pôjde. Potom máš oveľa väčšiu šancu svojim myslením pritiahnuť k sebe presonál, pri ktorom to pôjde tak ako ty chceš :) Za pokus to stojí...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Sep 2012, 09:18

carodejnica lulu dakujem vam za rady :-) Myslim že ten RK bude skutočne najlepšia volba a snad v danej chvily to všetko dobre vypali. Ešte raz dakujem za podporu
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 09 Okt 2012, 11:20

vejula ja ti prajem aby ti vyšiel ten najkrásnejší pôrod aký si praješ. Či už to bude vaginálne alebo sekciou.
Ja som tiež po CR akutnom a mám na to len zlé spomienky, rodila som v Nových Zámkoch... ešte pred rokom som si myslela, že druhý pôrod po CR musí byť ďalší CR a nič iné nie je mysliteľné.... ale teraz som si okolo toho veľa naštudovala... a viem, že je kooooopec žien čo rodilo po CR vaginálne a bolo to pre ne úplne prirodzené... tak ako je dojčenie prirodzené pre teba. Takže teraz viem, že určite nebudem nič špekulovať... lebo moje telo je krásne nastavené a pripravené porodiť krásne ako pri prvom pôrode.. len teraz už nespravím tú istú chybu, že si nechám narušiť svoj program neželanými ľudmi a zásahmi. :D :D :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod zsuzsika » 10 Okt 2012, 14:03

spinálna anes. je určite lepšia,ja som mala možnosť vyskúšať aj celkovú,pri dcérke precd 10rokmi a teraz so synom mi dali spinál,tak som rada,lebo som sa tiež obávala. tajomstvo celého,aby nebolela hlava,je nesedieť a nehrbiť chrbticu. po cisárskom 24hod na JISke a potom som už chodila a na treti deň behala ako srnka a to už mám svoje roky :D držím palce
zsuzsika
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 09 Okt 2012, 14:21

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 24 Okt 2012, 11:13

gabika dakujem... U mna to vyzera asi takto
Tak kočky, čo sa tyka mna a mojich predstav o prirodzenom pôrode, trošku sa mi rucaju plany. Čo sa tyka postoja lekarov. No takže dve pôodnice, kde pripadaju do uvahy - RK a TN
Takže primar z RK povedal, aby som v pondelok prišla, že mi urobi zaťažovy test oxitocinovy počka 24 hodin a potom sa uvidi - bud by pichol vodu + prostalginove tablety

Trenčin - primar mi robil sono, jeho odhad na velkosť babatka je už teraz 3800g, takže i napriek tomu že v nemocnici maju zauživane nechať aj po sekcii prenašať ešte 10 dni, mne to určite neodporuča. Takže vravel, žer ak chcem porodiť prirodzene, v žiadnom pripade netreba nechať dieťatko prerasť 4kg. LEbo potom už maju zviazane ruky, a po CR už deti nad 4 kg rodiť nesmu. Takže tiež mi povedal, že v pondelok ak by som chcela rodiť u nich a tam by mi hned dal male davky prostalginu (podla nalezu) A ak by sa rozbehlo boli by ochotny odrodiť prirodzene. Ak nie, tak to vidi opäť na CR.
Podla primara z TN je zaťažovy oxitocinovy test uplne zbytočny, že to sa robi malym detičkam a pod. Vraj nevidi dôvod prečo ho robiť u mna.

Takže zaverom: Musim sa rozhodnuť, ak neporodim do pondelka(na čo sa vôbec necitim) kam pôjdem na prijem... Som uplne v rozpakoch, neviem vôbec, kde, aby som si potom nevyčitala, že v tej druhej nemocnici to mohlo dopadnuť lepšie... Ale tak snažim sa už aj to všetko nechavať tak a dufať, že to do pondelka jednoducho nejako prirodzene vyplynie, kde pôjdem. Už som sa začala vyrovnavať s myšlienkov, že to opäť skonči CR... Aj ked velmi nerada to pripušťam, možno mi to jednoducho nieje sudene porodiť normalne... PRoste aj ked s ahovori, že priroda to vždy zariadi tak aby ta žena mohla prirodzene porodiť, moc tomu neverim. Potom by som nerozumela, prečo ženam 160cm nechava rodiť vyše 4 kilove deti a podobne. Hlavne chcem vedieť, že som urobila všetko, čo bolo v mojich silach, že ak aj ten CR bude, tak to bolo nevyhnutne a ja som už nič viac nemohla spraviť.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 24 Okt 2012, 21:35

To čo znamená "záťažový oxitocínový test?"
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2012, 00:19

Vejula, stále si na tom dobre. Máš čas do pondelka, máš možnosť voľby. Ozaj , RK maju aký postoj ku CR? Rovnaký ako TN?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Okt 2012, 08:24

Vejula, odporúčala by som Ti konzultovať Tvoj stav ešte s iným pracoviskom, napr. vo Vyškove (ČR), Hainburgu (Rakúsko).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Okt 2012, 08:32

carodejnica, to ťa dajú na monitor a pustia infúzku s oxytocínom. Je ho tam menej, ako by mohlo spustiť pôrod, ale ak vyvolá kontrakcie, usúdia z toho, že pokiaľ dajú plnú dávku, tak porodíš. Potom sa pridajú tabletky na otváranie krčka a rodíš. (alebo aj nie, ako ja a trpíš v bolestiach 2 dni :cry: )

vejula, držím veľmi palce, je to ťažké a nevyspytateľné so všetkými zásahmi do prirodzenosti pôrodu, no myslím na vás, nech je výsledok čo najpodobnejší tvojej predstave a bez komplikácií. Držte sa aj s bábätkom a už sa tešíme na nového človiečika :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2012, 09:56

vejula nechaj tomu už voľný priebeh. ak sa budeš na to veľmi fixovať, čo a ako bude, iba sa to zhorší. niekedy je veľa možností viac na škodu, zbytočne zaťažuje úvahami typu- keby som sa ináč rozhodla bolo by to inak dopadlo. nikto nevie dopredu, ako a čo bude. treba dúfať, že to bude čo najlepšie a ked to nebude ideálne, prijať situáciu.. hlavne nech ste zdravé ty aj malé, akokolvek to dopadne. vaše životy a zdravie stoja nad všetkým, aj nad formou porodu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2012, 10:01

[quote="luciole"] Potom sa pridajú tabletky na otváranie krčka a rodíš. (alebo aj nie, ako ja a trpíš v bolestiach 2 dni :cry: )
hmm. ja som tak čakala v nemocnici od pondelka do štvrtka, bez akýchkolvek vyvolávačiek. na príjme to vyzeralo, že do rána bude malý na svete ale figu.. 3 dni trvalo, kým som sa otvorila na 4 cm, bolelo to ako sviňa. potom dalších 12 hod, kým to bolo na 8. to už ani nehovorím, aké bolesti. naozaj tomu nerozumiem. preto si ťažko predstavujem termín "bezbolestný pôrod". [quote]
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod TIA » 25 Okt 2012, 12:57

luciole píše:carodejnica, to ťa dajú na monitor a pustia infúzku s oxytocínom. Je ho tam menej, ako by mohlo spustiť pôrod, ale ak vyvolá kontrakcie, usúdia z toho, že pokiaľ dajú plnú dávku, tak porodíš. Potom sa pridajú tabletky na otváranie krčka a rodíš. (alebo aj nie, ako ja a trpíš v bolestiach 2 dni :cry: )


Uff, tak toto znie hrozne, to si radsej ani nechcem predstavovat ake to je v reale :( :cry: ..

Vejula, asi najdolezitejsie je, aby si si v sebe ujasnila co vo svojom vnutri citis, ze by si chcela a hlavne coho sa bojis. Ak sa niekde vo svojom vnutri strasne bojis, ze ak by si rodila prirodzene, mohla by Ti prasknut jazva, tak sa to asi aj vyplni a preto asi potom budes radsej rodit cisarskym, aby si sa tomu vyhla. Tvoje podvedomie Ti napovie, babatko to citi a pomaha Ti :).

Skus si niekde v klude sadnut a sustredit sa na seba a babatko. Ak chces rodit prirodzene, skus sa s babatkom "porozpravat", vysvetlit mu situaciu, ze by bolo najlepsie, keby sa narodilo teraz cez vikend, ze sa nanho velmi tesis a ze uz moze prist, ze to spolu zvladnete :love:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 25 Okt 2012, 13:32

ahojte dievčata, dakujem všetkym za odpovede
Janka RK su na tom podobne ako TN..... Aspon čo som sa rozpravala s primarmi. LEn teda ten z Trenčina bol taky akysi mi bližší, rozumel čo sa ho pytam, a na všetko mi odpovedal. Primar z RK len hovoril aby som sa nebala ked som sa ho niečo pytala, to mi nebolo moc sympaticke.

Klemka, konzultovať to už asi nebudem s nikym. Situacia sa skomplikovala, Manžel ochorel, navyše vysoko infekčne ochorenie a lekari mu zakazali kontakt somnou, takže momentalne byva u rodičov a ja som s malym sama. Mama je chora, takže na maleho som tu len ja. Nemam ako sa dostať do ČR, nešoferujem, nemam kde nechať maleho. PRoste ani neviem ako sa dostanem do pôrodnice, keby ma to nahodou chytilo pred pondelkom. A ak ma to nechyti tak pôjdem na prijem sama vlakom...

shira Tia Tak, už asi nebudem riešiť. Ja osobne sa nebojim ruptury maternice, len lekari, a nemocnice s ktorymi som sa skontaktovala, a viem, že su jedny z tych, ktorí su v podstate za prirodzene pôrody, napriek tomu nechcu riskovať a nechať ma dieťatko donosiť do terminu a potom odrodiť dieťatko s velkym odhadom a viem, že je momentalne nad moje usilie behať ešte po dalších mestach či zahraniči a pytať či bude niekto schopny odrodiť po CR vyše 4 kilove dieťatko, kedže manžel je chory, nebyva preto s nami, mama je chora, som doma sama s malym, a nemam ho kde dať.
PRoste ja citim, že som urobila všetko čo je v mojich silach.

Ešte sa vas dievčata chcem spytať, kedže som bola v kontakte s manželom, ktory už dlhšie nieje celkom zdravy, ak by som ochorela, budem musieť byť po pôrode od dieťatka izolovaná? Čo mam vedieť ak by nastala takato situacia? Mam prosiť aby mi dieťatko doniesli, či radšej nebyť s nim v kontakte? Mate nejake rady? Dakujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 25 Okt 2012, 13:43

shira, prečo davali tebe vyvolavačku? Si dlho prenašala? Pri mne by určite nečakali 3 dni :-( určite by ma skôr rezali.... :-( tak mi ostava len dufať, že sa to rozbehne...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2012, 15:56

vejula prave že ja som mala bez vyvolávačky, len som šla na príjem v pondelok okolo polnoci s 5 min kontrakciami že do rána porodím a porodila som o 3 dni, nad ránom mi stále ustali kontrakcie na 20 min. a poobede sa to zase začalo až do dalšieho rána, primár bol milý, usmieval sa na mňa že už nech sa mi to rozbehne lebo štvrtok bude vyvolávačka- že vačšinou ked spomenie vyvolávačku tak ženA RADšEJ PREDTýM PORODí SPONTáNNE :D tak malý sa narodil vo štvrtok, vyvolavat nebolo treba
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Okt 2012, 18:08

vejula podla mna by stalo za to, pokial je to len trochu mozne a cim skor - pozhanat niekoho na vikend - kto ta odvezie, pomoze ti, postrazi dieta a podobne...proste sa na to uplne pripravit, aby si mohla mysliet na porod cez vikend s kludom a pocitom bezpecia, lebo to je podla mna velmi dolezite... pokial si prajes aby sa rozbehol vtedy :)
ja ked som bola v deviatom mesiaci, este nebola dokoncena jemna omietka, podlaha, ani voda v nasom byvani, vypadalo to beznadejne..... no nechcela som si pripustit, ze z porodnice zakotvime u svokrovcov v obyvacke... zamerali sme sa len na jednu izbu a na to najnutnejsie a hned ako to bolo len trochu mozne sme poskladali nasu postel, policu, priniesla som najpotrebnejsie veci...a vydychla si :D tesila sa ako dieta... Uz hned tu noc zacali porodne kontrakcie (neverim ze nahodou) a za 11 hodin sa narodil nas chlapcek - tyzden pred vypocitanym terminom! ( kym sme boli v porodnici, muz este stihol zapojit vodu aspon v kuchyni)
velmi vam drzim palce!!!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2012, 23:30

Izolacia od dietata urcite nie. Babatko bude v kontakte so vsetkymi bacilmi rovnako ako ty (teda pokial nebudete separovani) a ty si proti nim tvoris v MM ucinne protilatky este skor ako prepukne choroba, este pocas inkubacnej doby. Taketo specificke protilatky mu neda ani MM od druhej matky. Preto ziadna separacia, aby babo nenalapalo bacily, proti ktorym protilatky mat nebudes (teda aspon nie v predstihu ako pri tych ostatnych).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Okt 2012, 23:45

vejula píše:Ešte sa vas dievčata chcem spytať, kedže som bola v kontakte s manželom, ktory už dlhšie nieje celkom zdravy, ak by som ochorela, budem musieť byť po pôrode od dieťatka izolovaná? Čo mam vedieť ak by nastala takato situacia? Mam prosiť aby mi dieťatko doniesli, či radšej nebyť s nim v kontakte? Mate nejake rady? Dakujem

Vejula, to závisí od toho, o aké ochorenie ide. Ak by si napr. dostala teraz ovčie kiahne, môžu byť pre novorodenca nebezpečné. Mnohé choroby zase fungujú tak, ako JankaMich píše, toto sa všeobecne posúdiť nedá.
Držím Ti palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Okt 2012, 21:44

Vyvolávačka je možná, ak mala žena už raz sekciu a má jazvu na maternici ????!! :o
Pokiaľ viem, tak je to kontraindikácia k vyvolávačke, teda hovorila mi to jedna známa pôrodná asistentka a aj keď som išla do ZA, tak mi to povedal lekár, že buď sa čaká na spontánne spustenie, alebo sa urobí plánovaná sekcia... že vyvolávať sa nesmie....
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 27 Okt 2012, 08:52

dievčata dakujem za odpovede
tina ja to už berem, že bude ako ma. Už sa snažim nestresovať, kedže tym nič nezmenim. Zajtra už dam maleho mame, zda sa, že je na tom lepšie. Tak trošku pooddychujem.
carodejnica ono zaleži od nemocnice. Su nemocnice, ktore skušaju po SC aj slabšie davky vyvolavačky. A su nemocnice, ktore automaticky režu, ked by mala žena prenašať. Velmi zaleži na primarovi a celkovom pristupe.
Ja som rada, že mi daju aspon aku taku šancu na normalny pôrod, aj ked tomu moc neverim, kedže vyvolavačka je podla mna prvym krôčikom ku sekcii. Ale nechcem si vziať aspon tu malu nadej.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Okt 2012, 10:13

Vejula, je to zlváštne, ja som si to aj vygúglila, neviem to teraz nájsť, je to na príbalovom letáku k oxytocínovej infúzií, ako kontraindikácia - jazva na maternici, ja som do vyvolávačky automaticky nešla, bála by som sa reptúry... takže ja som sekciu brala ako nutné zlo, keďže mne Dr. v ZA (Sudek) dokonca povedal, že ak by sme čakali na spontánny začiatok, je veľmi malá pravdepodobnosť, že to spontánne aj skončí - čo sa týka môjho prípadu (vek 37 rokov, predchádzajúci nepostupujúci pôrod). Ale dodnes ľutujem, že som nešla rodiť do RBK a že som si to tam neskonzultovala s lekárom, takže možno to ide aj inak... ale už to beriem tak klasicky - sme doma, zdraví, dojčíme...

Každopádne, držím ti palčeky, aby ti všetko dobre dopadlo!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 27 Okt 2012, 15:36

crodejnica, mne nedaju oxytocin ale prostaglandin.

Ďakujem, sama som zvedava, ale už som zmierena so všetkymi možnosťami
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Okt 2012, 22:36

Vejula, já len, že ti držím palce, nech vám to všetko dobre dopadne, nech ste obaja zdraví, nech je to všetko ako to len pôjde podľa tvojich predstáv... držte sa :love:
...už sa vám to blíži, ak sa nemýlim...?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Okt 2012, 11:07

dakujem lulu, zajtra idem na prijem, i ked nerada, ale čo už....
Ešte raz vdaka za podporu
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron