čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spinal

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 28 Okt 2012, 12:14

Ideš teda do RBK? Ak som to dobre pochopila? Držím palce aj ja !!!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Okt 2012, 14:24

Vejula držím palce, nech je to čo najviac podľa tvojich predstáv a nech ste zdravučkí :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod magdal » 05 Nov 2012, 12:59

Vejula pisala, blahoželám k bábätku a porodila prirodzene :) v Martine.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Nov 2012, 13:02

no tak to je ozaj paráda! super, ani nemusela chodiť daleko.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Nov 2012, 13:15

jeeej, tesim sa, tak nech sa tu co najskor ukaze :)) a pochvali
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod miriam » 05 Nov 2012, 13:31

jeeej, Vejula sikulka ! tak blahozelam a tesim sa, ked zavita na forum :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Nov 2012, 23:10

vejula super! Blahozelam, prajem vela zdravia a tesim sa, ze nam coskoro napises nieco viac!
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Nov 2012, 00:18

Takže nakoniec Martin, a prirodzene !! Teším sa, blahoželám a neviem sa dočkať správičiek!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Nov 2012, 00:18

Super, panbozko sa poznazil. A kedy vlastne? Lebo v pondelok - dnes si ju mali volat, nie?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Nov 2012, 00:53

Možno bábo celý víkend tak ukecávala, že sa to podarilo ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod magdal » 06 Nov 2012, 12:44

V sobotu mala termin, v nedelu sa narodilo babatko vecer . Zacalo jej to doma, takze cakala a sla potom do MT. Vsak urcite ona napise ;)
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod tina » 06 Nov 2012, 13:53

to je uzasna sprava! mam taku radost :love:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod lulu » 06 Nov 2012, 15:16

úžasné, a tak sa chúďa bála... nakoniec má aké múdre bábätenko a takto pekne spolupracovalo s mamičkou. :love:
Vejula, gratulujem, nech ste zdravučkí, nech pekne papkáte :dojcenie: a nech je všetko tak ako má byť :love:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2012, 11:43

dakujem magdalenka za podanie info :-)

Ďakujem dievčata všetkym za gratulacie. Tak už sme od včera doma. Mliečkujeme vo velkom. Maly je prišerny hladoško, ale mliečka je tolko, že stale dojčím aj Dominička. Ten glga teraz o sto šesť.
Teraz niečo bližšie k pôrodu - môjmu vysnivanemu.
Taaakže kontrakcie, už take, že silnejšie, že som musela predychavať celkom dosť začali v sobotu večer. To som si ale povedala, že to nemôžem urychliť a do nemocnice musim prisť až s dobre rozbehnutym pôrodom - vtedy je väčšia šanca, že vas lekari nechaju rodiť prirodzene.
Tááákže som ledva uspala dominka, už počas kontrakcii, ked konečne zaspal a tak isto aj moj mm, mohla som sa sustredovať na spracovavanie bolesti, každu chvilku som bola v sprche,oblievala horucou vodou križe aj bruško. pomedzi kontrakciami som sa snažila oddychovať, pila malinik a jedla hroznovy cukor - kym sa ešte dalo, pretože neskôr mi už žaludok ani ten neprijimal. Takto som to vydržala do rana. Rano som zobudila mm, že zavezeme maleho k našim a ideme do nemocnice. Ten hned začal hr hr, čo mi robilo strašne zle. potrebovala som klud a on ma z toho tym svojim stresom celkom vyvadzal.
Tak sme maleho zaviezli k našim a ja kedže som veriaca, som povedala mm aby sa zastavil ku kostolu - kedže bola nedela pred omšou a poprosil knaza nech mi da prijimanie. Potom sme šli do nemocky. Cesta bola hrozna - samozrejme počas kontrakcii. JEdine na čo som sa zmohla to bolo že som povedala manželovi, že to bude určite chlapček, že som si tym ista a celu noc v kontrakciach sa s nim rozpravam ako s nim
KEd sme prišli do nemocky - prijem - hotova katastrofa, radšej sa nevyjadrujem, ale potom ako som prišla na pôrodnu salu to už bolo lepšie. Doky ma prezrel, skonštatoval, že som na 4 cm otvorena (dufala som, že budem aspon na 6) a ideme rodiť spontanne
Upozornil ma že Epidural mi nemôže dať, kedže som po cisaraku, ale ja som aj tak nechcela, takže to bolo ok.
JEdina vec mi vadila, že ma skoro stale monitorovali na kardiotokografe, aby mali zaznam o malej.
Behom dvoch hodin som sa otvorila na 7 cm, čo bolo super. Zrazu sa zo mna vylialo asi pol deci krvi, už som si bola ista, že ma budu pre istotu rezať, ale doky bol užasny, prezrel ma a povedal, že to z toho nahleho otvorenia. Potom ma kukol o 2 hodky a povedal, že som ostala stať na 7 cm, to bolo pre mna hrozne počuť Tak mi praskol vodu a dal mi do konečnika volačo....
Bolesti stale silnejšie, no nikto ma dosť dlho neprezeral. Asi o tretej ma kukol doktor a povedal, že treba ešte 1 cm a odišiel. Potom prišiel okolo piatej, pozrel že som otvorena, tak že skusime tlačiť, tlačila som ale nešlo to. Tak, že hlavička je ešte vysoko napriek tomu že som otvorena a mam ešte predychavať. To bola najkrutejšia polhodina v mojom živote. Už ma tak nutilo na tlačenie, bolesti to boli strašne, ale tlačiť som nemohla, niekedy to nešlo tak som zatlačila...
Už som začala chytať paniku, že ju asi nevytlačim, že nezostupi. Potom ku mne pred šiestou prišla asi sestrička, či doktorka ja fakt neviem, a hovori, ale takymto tlačenim nič nevytlačite. Ja na to, ved sa snažim netlačiť, ale predychavať. Ona ma kukla a vravi, ale ked zatlačite ja už vidim hlavičku, nebude mať vela vlaskov. Och to bolo pre mna vykupenie. Tak sa pytam, či už môžem tlačiť, ona že ano a išlo sa na to. To tlačenie bolo už super, bolesti skoro žiadne, lebo tym tlačenim akosi odchadzali. Asi na 4 - 5 kontrakcii som maličku vytlačila. A zrazu len počujem, no to je riadna baba. JA že čo? baba? Nomalne som neverila. bola som si na 100% ista, že to bude chlapec. Mužovi až slzy do oči vbehli, lebo velmi tužil po dievčatku. JA som sa smiala a plakala zaroven, bola to taka ulava a zaroven radosť.
KAždopadne mam z pôrodu velmi dobre pocity. Som neuveritelne vdačna, že som mala možnosť porodiť dieťatko prirodzene. Ešte v ten večer som si pripadala jak v nejakom sne, bala som sa, že sa z toho zobudim, a nebude to všetko pravda. Ale nezobudila, chvalabohu. A mame dve krasne detičky.
Inak Kristinka sa narodila s mierami 4260g a 54cm. Ale v MArtine pred pôrodom absolutne nikto neriešil ultrazvuk, čo bolo super.
Takže už neverim rečiam, akože velke babo na mamičku. LEbo ja skutočne velka niesom a Kristinka je riadny valibuk. A dalo sa to uplne normalne :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2012, 11:46

inak behom 2 tyždnov sme boli v MArtine 3 mamičky, ktore rodili spontanne po cisarskom, takže ak ma niekto podobny problem ako som mala ja, jednoznačne odporučam MArtin, vyhybaju sa tam cisarskym ako sa najviac da. Je sice pravda, že malu najprv umyli až potom priložili k prsniku, ale bola to otazka par minut. Malička sa krasna prisala, až sa sestrička čudovala, že to maloktore dieťa :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod janka » 09 Nov 2012, 12:06

naaadherneeee,vejula! Uplne zivo som si pripomenula prvy porod, presne tie pocity a myslienky. Aj ta euforia po porode, tak som si vravela, ze kludne o tyzden znova :D
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 09 Nov 2012, 12:26

vejula, akože sa nezmôžem ani na slovo, si úžasná, statočná, fantastická mamina !!!!
V dobrom závidím a obdivujem, ja som to nedokázala a nenabrala odvahu, len som slepo počúvala doktorov.. :( :cry:
Inak na začiatku píšeš, že malý je hladoško a zrazu bum na konci príspevku, že baba.. :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2012, 12:38

janka, carodejnica dakujem za gratulky
carodejnica človek ťažko bojuje s tymi mytmi čo sa širia okolo. Mna neraz napadlo, či bojujem spravne. Ale mala som velke šťastie, lebo som sa obratila v spravnej chvily na spravneho človeka. JE to jeden Žilinsky gynekolog, ktory ma velmi povzbudil do prirodzeneho pôrodu. Bol ochotny sledovať ma ešte 10 dni po termine s tym, že mi poradil, ako to mam všetko spraviť. Kludne ti do IP napišem jeho meno... Hovoril mi o pripadoch, kedy ženy porodili po sekcii velke detičky a nebol problem. JE to uplne ine, ked ma človek podporu aj z lekarskeho odborneho okruhu. Taky pocit väčšej istoty, že to nieje len take, jedna baba povedala.
A chcem ťa povzbudiť, dokonca jedna kočka, čo ma 2 cisarske, chce teraz skusiť 3 dieťatko rodiť prirodzene v TN. Hovorila s primarom a ten jej povedal, že za idealnych podmienok je ochotny ten pôrod viesť.... Takže nadej umiera posledná :-)
Jo a s tym hladoškom som sa pomylila :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod lulu » 09 Nov 2012, 12:39

Vejula, krááásne sa to číta až mi slzy vyskočili. Ste riadne šikovnice. Až ma mrzí, že ten môj druhý pôrod som šla cisárskym, aj keď bola možnosť to nechať spontánne(v inej nemocnici), čo už :(
ešte raz gratulujem, nech ste zdravučké. malá je riadna bambulka ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2012, 12:43

dakujem lulu :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Nov 2012, 13:08

juj, vejula, tiez tu slzim :) Velmi, velmi blahozelam!!!! vela sil, nech v pohode a radosti zvladas starostlivost o oboch drobcov :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod miriam » 09 Nov 2012, 13:32

Vejula, som dojata, nadherny pribeh ! Si velmi statocna ! Gratulujem ku krasnemu porodu a k dievcatku, budte zdravi a stastni cela rodinka ! Neviem, ci by mala Mamila zaujem prezentovat aj pribeh, ktory nesuvisi priamo s dojcenim, ale bolo by uzasne, keby si svoju cestu za prirodzenym porodom opisala ! Bolo by to velmi inspitativne pre mnohe mamicky, ktore nemaju silu bojovat po cisarskom s mytmi a rutinami !!!Klemka ? Vejula ? Neslo by to ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2012, 13:52

luciole, miriam dakujem...

Miriam, ak by mal moj pribeh pomôcť čo i len jednej mamičke v boji za prirodzenym pôrodom bola by som velmi šťastna :-)

Inak ešte na doplnenie, lebo vlastne som skončila vtedy s tym, že pôjdem v pondelok na prijem do TN. Takže do toho trenčína som aj šla, ale bola som tam všeho všudy 1 den. A to preto, že mi tam robili odhady, ktore im vychadzali dosť nad 4 kg. A lekari sa zhodli na tom, že ak do piatku neporodim normalne, , že je na mieste robiť planovaný cisarsky rez. Že su na za vaginalny pôrod, ale aj tam su určite hranice.
Vtedy som volala už spominanemu žilinskemu gynekologovi, ktory ma velmi povzbudil a povedal, ake mam prava, a hned sa aj ponukol, že ma bude sledovať ešte 10 dni po termine a že bude pre mna a v mojej situacii najlepšie, ked do žiadnej nemocnice nepôjdem popredu, ale až s dobre rozbehnutym pôrodom. Pretože popredu by začali všetci vymyšlať, kedže sa chrania a maju velku zodpovednosť.Takže v TN som povedala, že ak sa do piatku pôrod nerozbehne, tak že na sekciu tam nepridem.
KEd si predstavím, že v nedelu som porodila spontanne a nebyť tych užasnych situacii, ktore sa mi pred tym stali, tak by ma 2 dni pred tym rezali. Až mi zimomriavky prejdu po chrbte.
Ako malo stači aby boli veci uplne inak. JEden človek :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod miriam » 09 Nov 2012, 15:07

Vejula a este nieco- blahozelam aj k tandemu ;) Tesim sa, ze do sekcie o tandeme pribudla dalsia dojciaca trojka :) !Tak potom pripadne napis aj tam, ako sa Vam dari a ako to prezivas..urcite sa budeme viacere tesit.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: čo je lepšie v pripade sekcie - celkova anesteza či spin

Neprečítaný príspevokod Kandy » 09 Nov 2012, 15:21

Vejula, aj ja sa pridavam ku gratulaciam. Velmi ma tvoj pribeh povzbudil a dufam, ze aj mne sa podari druhe (az raz bude na ceste) porodit prirodzene. Aspon viem, ze sa da aj po termine a aj vacsie babo. :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron