Do pôrodnice sanitkou

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Mar 2012, 20:17

Neviete, ako to funguje, ked sa dam do porodnice odviezt sanotkou? Konkretne ci zoberu do sanitky aj sprevadzajucu osobu (manzela) alebo iba mna? Manzelovi sa dnes rano podarilo rozmlatit auto na srot, takze sa nam to trochu komplikuje. Tak ze ci sa pokusat predbezne dohodnut s niekym znamym alebo susedom, alebo sa spolahnut na sanitku. Mimochodom, sanitku volam cislom 112 ci 155?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod didulka » 01 Mar 2012, 20:33

Manzel je v poriadku?
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Mar 2012, 20:42

janka, viem ze nosia do porodnice . Ale vacsinou, aspon co viem od znamych zachranarov: Vacsinou zeny zavolaju neskoro, odrodia doma :) aby nezaspinili sanitku a tak odnesu do porodnice :D Aj to je moznost ;) a mas domaci porod 8-)

drzim palce :D
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Mar 2012, 20:59

Do sanitky (rychlej) Ti manžela na 100% nevezmu, to je istota. Je to zakazane a aj sa to, čo ja viem, prísno dodržuje. Bola by som veľmi prekvapená, ak by sa Ti ho podarilo do sanitky "pribaliť". To s tým autom ma mrzí :( Ale to s tým , že by služiaci intenzivista radšej odrodil doma, aby nešpinil sanitku je tiež nezmysel, sanitku on neupratuje, ale za pridusene dieťatko pojde do basy on, skor to je tak, že ak už dieťa zpoly trčí, transportovať sa žena nedá ;) K domacemu porodu si zavolaj radšej porodnu asistentku, ako nahodných zachranarov :D :D :D Ale inak je to fakt smola, ostať v tejto dobe bez auta.A čo bude zatiaľ s Miškou?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Mar 2012, 21:32

Jedine ak sa nestiha, vtedy sa rodi doma. Tak som to myslela. Robia to najma nase spoluobcanky. A preco by sa malo pridusit? Ved prvu pomoc vie dat a ma vybavenu sanitku.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Mar 2012, 21:38

Vdaka, tak to vyzera, ze by bolo lepsie si zorganizovat inu dopravu, ak chcem, aby manzel isiel so mnou. Od pondelka mame uz prislubene od kamarata auto k dispozicii, takze este vykryt tie tri dni dovtedy. Alebo sa modlit, nech do pondelka nerodim.
Manzel je zatial na jis-ke v Malackach, na pozorovani, pevne dufam, ze ho zajtra pustia s tym, ze je ok. O hodinu docestuje moja mama, tak som stastna, ze som nerodila dnes, ked by naozaj nemal s Miskou kto byt.
Na domaci porod si netrufam, aj ked prvy bol v pohode, samo to pekne svizne zbehlo, aj ked myslienka ako taka (vseobecne o domacich porodoch) je mi sympaticka. Ale komplikacie mozu nastat hocikedy, a ked mam najblizsiu porodnicu 30km daleko, v takom pripade mi to pride byt trochu hazard. Tiez neviem, ci by na slovensku prisla nejaka PA k takemuto porodu, nie som si ista, ci je to legalne, mala by z toho len opletacky.
Naozaj je to naprd v tomto case bez auta, porodnica v blave, pediater v blave, gynekolog v blave... kym zozenieme nejake auto za rozumnu cenu, tak budem musiet toho este pekne vela pobehat. Ale len nech sa zajtra manzel vrati v poriadku, vravim si, vsetko ostatne su len peniaze.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod Petra » 01 Mar 2012, 21:56

Mozno by stalo za uvahu checknut moznost odviest sa napr. taxikom.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Mar 2012, 22:00

Aj mne sa taxík pozdáva...je to častejšie ako sanitka.Napriek všetkému ti prajem, aby všetko dobre dopadlo.Drž sa!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Mar 2012, 22:09

ja čo som počula tak taxikári odmietajú viezť ženy pred porodom do porodnice. sanitku - to by som brala ako ozaj krajnú možnosť. moj manžel viezol k porodu (okrem mňa) susedu aj jednu kamošku. všetko bolo v noci. určite je najlepšia možnosť poprosiť niekoho, kto by vás tam hodil, alebo požičať auto... je to otrasné, tieto náhody, že zrovna ked najviac treba manžela po ruke, sa také dačo stane. držím palce, nech je v poriadku a samozrejme aj ty s detičkami- nech vám to dobre dopadne ;) .
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Mar 2012, 22:17

tiez som pocula, ze taxikari moc vozit rodiace zeny nechcu, to som sa bavila s nejakymi kamaratkami este pred prvym porodom. Vraj o taxik sa ani nestazit, radsej tu sanitku. Uvidim, asi skusime poprosit nejakeho suseda, ved snad niekoho doma najdeme. Nachystam si deku a igelit pod seba, keby zo mna voda vytekala, nech nenarobim vela skody, k prvemu porodu som cestovala uz s prasknutou vodou. Jednu kamaratku viezol taxik, len o ulicu dalej, uz bola tak rozbehnuta, ze nezvladala tolko prejst peso s taskou, no vraj ho musela strasne prosit, nech jej aspon tu tasku odvezie, ked uz nic, ze bez tasky sa tam uz nejak doplazi, tak sa vraj navela-navela zlutoval.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 01 Mar 2012, 22:24

Tak ja som mala veľmi pozitívnu skúsenosť s taxi, ale tu v dubline.nemali sme inú možnosť, keďže slov.kamarát bol odcestovaný, my tu auto nemáme.taxikár bol taký zlatý, že ani nezobral peniaze:-D že len nech nám všetko dobre dopadne;-) janka tak aj tebe nech to dopadne na jedničku a nech sa tieto trable poriešia, no a hlavne nech máš šťastie na milých ľudí, tak ako som i ja mala;-)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 01 Mar 2012, 22:25

Tak ja som mala veľmi pozitívnu skúsenosť s taxi, ale tu v dubline.nemali sme inú možnosť, keďže slov.kamarát bol odcestovaný, my tu auto nemáme.taxikár bol taký zlatý, že ani nezobral peniaze:-D že len nech nám všetko dobre dopadne;-) janka tak aj tebe nech to dopadne na jedničku a nech sa tieto trable poriešia, no a hlavne nech máš šťastie na milých ľudí, tak ako som i ja mala;-)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Mar 2012, 09:58

janka spytam sa manzela....viem,ze tehotne vozi zachranka, kde musi byt doktor, niekedy vozili aj dopravna zdravotna sluzba, ale odkedy hrozi porod v aute, tak uz len rzp
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod algon » 02 Mar 2012, 10:41

Janka, to mi je luto, co sa stalo, dufam, ze manzel je v poriadku...
Inak do sanitky vezmu sprievod iba dietatu, dospely musi ist sam, takze manzela pravdepodobne nezoberu.. Ja by som sa radsej dohodla s nejakym milym susedom, prip. vo velkej nudzi si volaj sanitku a manzel dobehne taxikom...
U nas to bolo pred porodom tak...bola som dohodnuta so susedmi a vravela som si keby bolo zle, tiez volam sanitku...manzel na sluzobke v zahranici, vratil sa 2 dni pred terminom, svokor na dovolenke, svagor pracuje 250km od nas, svokra nesoferuje...ale nastastie maly vydrzal, kym sa mu ocko vratil....ale verim, aky to musel byt vcera pre Teba sok, to veru na psychickej pohode velmi neprida. Velmi drzim palce, nech ste vsetci v poriadku a nech vsetko prebehne co najhladsie
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 4 dni

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 02 Mar 2012, 10:57

Janka, nech je manzel v poriadku a nech vam to vsetko dobre dopadne. Budem na vas mysliet!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 12 dní

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Mar 2012, 11:11

nuž, poznám babu, čo sa viezla v porodných bolestiach sama, cez prahu :mrgreen: všetko sa im tak skomplikovalo, že nemala koho zohnať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod luludi » 02 Mar 2012, 18:09

janka, nech vsetko dobre dopadne, vela na Vas myslim :love:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod janka » 02 Mar 2012, 22:37

vdaka za povzbudenia. Zda sa, ze zajtra uz manzela prepustia, vraj standardne sa tam nechavaju tieto pripady 48 hodin. Dnes volal, ze podozrenie na zrazeninnu v mozgu sa nepotvrdilo, chrbtica tiez vyzera byt ok, znehybnovali ho, no postupne polavovali z prisnosti. Bolo to obrovske stastie pri tej zrazke, celny naraz v rychlosti 70km/h do chlapika, co mu tam vbehol z bocnej cesty, takze z toho vyviazol velmi dobre. Stastie, ze nik dalsi nebol v aute. Ked si predstavim, ze by som tam sedela aj ja... odtrhnuta placenta... vykrvacana skor nez dorazi sanitka... fuj, radsej nemysliet. No bola som rada, ked siel do tej nemocnice. Prednedavnom sa nieco podobne stalo kolegovi, havaria, no nedal sa poriadne vysetrit, lebo ze ved je uplne ok, a o tri dni bol mrtvy - poskodenie mozgu... tridsatrocny chalanisko. Tak nas cakaju uz len opletacky s policiou, poistovnou, zhananie noveho auta, no a porod, samozrejme.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Do pôrodnice sanitkou

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Jún 2012, 17:02

Ja som sla prvykrat uz s dobre rozbehnutym porodom taxikom, zobrali ma v pohode ale asi vdaka tomu, ze byvam 500m od porodnice.
Druhykrat sme volali sanitku, ale nestihli a porodila som doma, potom nas vzali do nemocnice a manzela vzali bez problemov s nami, ale ta lekarka zo sanitky bola natolko vyjavena (vravela ze to bol prvy porod v jej zivote), ze asi na predpisy zabudla, lebo tiez viem tak, ze do sanitky doprovod vezmu iba k malym detom.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 16 dní


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron