Kontroly v deviatom mesiaci

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod janka » 16 Feb 2012, 16:39

Zaujimalo by ma, akymi kontrolami ste museli prejst v poslednom mesiaci tehotenstva. Standardne sa chodi uz do porodnice, kde chcem rodit, vsak. Ked som cakala Misku, tak som bola trochu rizikova, no dokopy som stihla dve poradne - davali mi terminy s odstupom asi jeden a pol tyzdna, tak sa viac nestihlo, aj ked som rodila presne na den. Z toho na prvej poradni mi lekar robil aj ultrazvuk, ked kontroloval prietoky a velkost babatka. Tak som ostala celkom v soku, ked som sa dozvedela, co ma tentokrat caka v tej istej porodnici: kazdy tyzden chodit na monitor, na poradnu a spravidla aj na ultrazvuk. Pricom ultrazvuk sa nerobi vramci poradne, ale sa treba nan extra objednavat, monitor je tiez ina ambulancia. To znamena, ze sa musim tahat do Bratislavy dva-trikrat do tyzdna, to tentokrat ani nie som na rizikovom, so sebou samozrejme vleciem aj Misku, cele je to tym padom poriadna akcia, takze po takom vylete byvam dost vycerpana, nehovoriac o tom, ze zivotosprava v ten den je uplne katastrofalna. Pride mi to byt trocha kontraproduktivne, taketo dokladne monitorovanie narobi asi viac skody ako uzitku. Tak neviem, ci som len mala pri prvom tehotenstve stastie, alebo sa za tu kratku dobu tak zmenili pravidla. Spekulujem, ci sa neda toto vsetko odmietnut, myslim uplne vramci legalnych pravidiel, a chodit napriklad len na standardne poradne k moju lekarovi, ak by teda on bol ochotny mi ich urobit.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod luludi » 16 Feb 2012, 17:06

janka, toto som zazila na Kramaroch, ked som cakala riska, je to rok a pol. Tiez ma to velmi otravovalo, lebo som tam presedela cely pol den, kazdy tyzden, cakat pred kazdou ordinaciou. Bolo to unavujuce, ale nechceli povolit ine riesenie. :roll:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Feb 2012, 18:16

poradne v porodnici, kam ideš rodiť, už nie sú povinné. stačí chodiť k svojmu lekárovi do poradne raz do týždna. skontroluje krčok moj má aj sono tak robí. v termíne sa hlásiť v porodnici, potom sa chodí na to, čo píšeš, každé 3 dni. ja som chodila do porodnice už aj v tom 9 mes. aj ked mi povedali že nemusím, ale nemala som nič iné na robote,.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod luludi » 16 Feb 2012, 20:15

shira, to naozaj? odkedy je to takto mozne? to by bolo super :goodjob: :goodjob: :goodjob: normalne si ma potesila :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod janka » 16 Feb 2012, 22:12

aha, tak to som mala pri Miske asi stastie, ze docent Plank na rizikovej poradni to nebral s tymi kontrolami tak velmi vazne, monitor som zazila az pri porode. Ja som si uz zacinala mysliet, ze to je dosledok toho nedavneho strajku lekarov, teraz by im mali nemocnice zvysit platy, no a toto je sposob, ako vytiahnut z poistovni co najviac penazi, aby na tie platy mali. Aj dnes rano som tam volala, aby som zrusila zajtrajsiu navstevu, lebo som nenormalne nachcipana, tak ma zavolali na monitor v utorok a potom zacala sestricka lamentovat, ze ku komu ma da na poradnu, ze su nejake prazdniny ci co. Tak som navrhla, ze skusim poprosit svojho doktora o poradnu buduci tyzden, a ona hned ze ale nieee, niekoho mi urcite najdu, nech sa pekne len v ten utorok dostavim, akoby si v ziadnom pripade nechceli nechat ujst ziadnu kontrolu. Ale asi to teda nie je novinka.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Feb 2012, 22:26

no práveže toto sa riešilo, ked som bola tehotná. akurát zrušili tie poradne v nemocnoci v poslednom mesiaci. moj dr. mi ale povedal, že ked chcem nejaké kontroly (prietoky a tak) tak mi napíše správu akože "riziko" malý mal totiž pupočník okolo krku a napísal podozrenie na hypotrofiu, takže som chodila potom do nemocnice. tam porobili všetko-cs, prietoky, tokograf atď. inak kázali prísť, ako hovorím- iba v prípade porodu alebo po termíne. popýtajte sa svojho dr. snád nie sú zase nejaké nové predpisy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Feb 2012, 22:29

cozeee? to tiez pocujem prvykrat, ze kontroly v nemocnici ten posledny mesiac uz nie su povinne keby som to vedela, urcite tam nechodim :) to by bolo super! ale mna az tak nesekirovali ako teba, janka, no na moj vkus to bolo aj tak privela kazdy tyzden tam chodit + jeden uzv mi robili, inak tusim nic, aha, este testy, ale to kvoli epiduralke
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod magdal » 22 Feb 2012, 23:17

mam pocit, ze co meste to ine zakony, rodila som v rokoch 2003 v Bojniciach, na poradne az do porodu som chodila len k svojej lekarke, druhe dieta v 2007 v Dolnom Kubine, byvame v Ziline, taktiez som na poradne chodila len k svojej lekarke...a potom v roku 2010...
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 27 Máj 2013, 23:18

co to tu citam, ake povinne poradne? ..pokial viem, tak predsa ziadne poradne nie su povinne, len ked chce zena dostat od statu prispevok pri narodeni dietata, tak je to podmienene jednou poradnou mesacne.. inak ako povinne? a co ako mi "mozu", ked na poradnu nepridem? ..ja som uz viac-menej rozhodnuta, ze az do terminu na ziadnu poradnu nejdem, stacilo mi naposledy, ja mam vsetko v poriadku, ziadne problemy a nechce sa mi absolvovat zbytocne vysetrenia.. ale ja neviem velmi odmietat, ked som sa snazila odmietnut vaginalne vysetrenie, tak som si vypocula kaazen, ako je to prave teraz prepotrebne, a ze co ked som uz na sest cm otvorena a praskne mi voda a prepadne mi pupocnik? :? ze o stave krcku treba mat prehlad, ze ked sa otvaram, musi ma poslat na hospitalizaciu.. no dik, podobne kydy sa mi nechce pocuvat, ja potrebujem byt pred porodom v klude..
takisto co sa tyka porodnice, vraj kto chce u nich rodit, musi tam absolvovat aspon jedno sono a ctg.. a ked neabsolvujem, tak co? ma vymknu, ked tam nahodou pridem s rozbehnutym porodom? :lol: ..
nejak nerozumiem tymto "povinnostiam" :?

vy ste tu vsetky vsetko absolvovali?
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 27 Máj 2013, 23:35

Povinne ti ich musia ponuknut a povinne ti ich musi poistovna preplatit. To je tak vsetko. Na statny prispevok potrebujes splnit zakonom dane podmienky a to je okrem ineho od 4. mesiaca do konca tehotka aspon jedna kontrola mesacne. Nie je zakonom stanovene, ze by si si na tej kontrole musela cokolvek dat spravit, takze staci ked pozdravis lekara vo dverach, vypytas peciatku a odmietnes vsetky ukony. Ja som odmietla akekolvek vag. vysetrenia a prispevok som dostala. Na blbe reci som este blbsie odpovedala "mne je to neprijemne" a "ked budem chciet, skontroluje mi to manzel", co vsetkych lekarov spolahlivo umlcalo. Nechala som si akurat tak odmerat tlak a skontrolovat moc, nech maju radost. Bola som okolo 35-36tt este u svojho gyndosa a potom asi o 3 tyzdne raz v nemocke, aby som to splnila. Robili mi tam aj monitor, ale ten som tiez takmer odmietla - nechceli mi umoznit, aby som pri tom lezala na boku, tak som povedala ze ok, podpisem reverz, ale ked som do spisu napisala ze odmietam preto, ze sestra XX tvrdi, ze sa neda lezat na boku, tak sa pristroj zazracne premenil na taky, pri ktorom sa to da :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Máj 2013, 19:03

Ja podobne ako quaxi. Minimum vyšetrení, v deviatom mesiaci som si dala zmerať akurát tlak...za celé tehotenstvo len 2-3 krát ultrazvuk...inak ani jedno vaginálne vyšetrenie...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Máj 2013, 15:12

diky, skoda, ze ja nie som taka xena.. a neviem poriadne jednat.. tak som na poradnu nesla a dufam, ze uz ani nebudem musiet viac ist..
ale aj tak budem este od nej potrebovat potvrdenie po porode, tak si ma asi potom poda :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Máj 2013, 15:42

Nepotrebujes jednat, len vediet co chces a kaslat na nich ;-) Teraz si v kolkom tyzdni? Normalne staci ked budes u svojej dr v 8. mesiaci a v 9. mesiaci raz zbehnes do nemocky. Ked ta tam aj poslu na ctg alebo sono, oni to nerobievaju priamo v ambulancii, ale ta niekam poslu - jednoducho im to odkyvas ze ano, pojdem, a viac ta neuvidia ak nechces. Koncom tehotka tie vag. vysetrenia nemaju vobec ziadny zmysel, ved keby si aj hned porodila, tak uz ste za vodou. Ak nevies, ako to povedat, nalep si na tehuknizku papierik, ze si nezelas vag. vysetrenie - potom uz len staci, ked sa nevyzlecies :-D Alebo to riskni a nechod vobec, mne to gyndos nekontroloval, ci som tam chodila, proste automaticky dal peciatku na ziadost o prispevok a bolo. Po druhom porode som pre peciatku poslala manzela, ten ani nemal so sebou ziadne papiere z nemocky, takze to ani nemal ako okontrolovat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Máj 2013, 16:26

no ja mam uz len necele dva tyzdne do terminu, na poslednej poradni som bola, lebo som chcela este vediet vysledky testov, streptokok, krvny obraz a tak, teraz som spokojna, ze je vsetko ok a mozem s kludom rodit doma.. to vaginalne som povedala, ze dakujem nechcem, lebo tomu uz teda vobec nevidim zmysel, ale doktorka mala potrebu ma presviedcat, hlavne ta perlicka o prepadnutom pupocniku ma dostala, na taku blbinu som ani nevedela, co povedat.. ale ja neviem dlho odolavat natlaku, radsej som teda povedala, nech si ma kukne, ked to tak potrebuje, aby som mala pokoj a mohla uz odtial vypadnut a nemusela ju pocuvat..
do nemocky ani neplanujem vobec ist a ked nahodou nedam porod doma, tak ma tam budu musiet zobrat aj bez tych "povinnych vysetreni", vsak na chodbe ma nechat nemozu.. a ked hej, tak porodim na chodbe :D
ale u gyndosky planujem po pripadnom porode doma pytat podpis na to hlasenie o narodeni dietata.. tak to si viem predstavit tie reci, co asi bude mat.. dufam, ze bude akurat v casovej tiesni a nebude mat kedy drzat kazne :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Máj 2013, 17:51

reanda, kde berieš toľkú istotu, že všetko bude ok? bývaš niekde blízko nemocnice? alebo máš pôrodnú asistentku, ktorá príde na zavolanie?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Máj 2013, 19:22

reanda, tak potom uz fakt nemusis, ved tento mesiac si bola... S lajstrami posli manzela, na chlapov su lekari a zvlast gyndosky uplne ine nez na zeny ;-) ved to hlasenie aj tak treba dost skoro po porode, tak ty radsej oddychuj. A potmo daj vediet, ako sa podarilo, drzim palce :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Máj 2013, 21:58

quaxi, no najradsej by som poslala s lajstrami len muza, ale pride mi to nefer k doktorke, aby sa zavazovala podpisom, ze sa narodilo dieta, ked nevidi to dieta, ani rodicku.. len na dobre slovo muzovi.. mam potrebu sa tam dostavit ako "dokaz" :lol: ..aj preto mi pride logicky vhodnejsie o to ziadat ju, kedze vie o tom, ze som bola tehotna a potom bude vidiet, ze uz nie som a mam dieta :D , ako pediatricku, ktora vlastne nema dokaz o tom, ze som bola tehu a nemoze si byt ista, ci som to dieta niekde necmajzla ;) .. ved o to tam v tom hlaseni ide, nie? aby mala matrika istotu, ze je ten novorodenec moj.. aj ked su to viacmenej len formality, ale ked uz to musi byt.. hlavne, aby mi to vobec niekto podpisal :-|
no to sa bude riesit potom, nebudem sa tym teraz zatazovat
jasne, ze sa pridem potom pochvalit :) ..alebo postazovat :mrgreen:
diky

shira, neviem, kolku "tolku" istotu myslis, stopercentnu istotu predsa nejde mat nikdy.. zato ale mam dost velku istotu, ze pri porode v porodnici to ok nebude
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Máj 2013, 22:08

Tak dufam ze sa budes chvalit, nie stazovat :-) gyndoska ked vie, ze si bola tehu a ze uz mas po termine, tak snad nepotrebuje dokaz, ze mas dieta - ved nakoniec by si mohla prist s pozicanym dietatom za nou :-D Mozes to skusit aj u pediatricky, tam treba tak ci tak nahlasit novrodenca po domacom porode co najskor, tak mozno odbavis dve muchy jednou ranou. Tebe navyse zostane tehuknizka, takze mas aj dokaz o tehotku, keby ti neverila.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Máj 2013, 22:52

najlepsi dokaz ze dieta je tvoje je predsa dojcenie...mne to vzdy napadne, ked zabudneme pas pri cestovani cez zahranicie :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Máj 2013, 23:04

vidis, to s tou knizkou ma nenapadlo.. tak nakoniec to mozno necham na pediatricku :) diky

norika, vsak vraj laktacia sa da rozbehnut aj u zeny s adoptovanym babatkom.. :o ci nie? takze nic nie je istee :lol:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 07 Jún 2013, 10:56

tak som sa teda prisla pochvalit, v pondelok sa nam narodil nas devincek :) , sice som domaci porod do finale nedotiahla, ale uz ma to az tak nemrzi, este som asi nebola pripravena, tak hadam na treti raz mi to uz vyjde :lol:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2013, 12:01

gratulujem :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Jún 2013, 18:33

super, gratulujem a zelam bezproblemove kojenie :-) a kde si nakoniec rodila?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 07 Jún 2013, 19:26

diky :)

nakoniec som sa na poslednych 10 minut presunula do piestan :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 07 Jún 2013, 22:46

Reanda,

gratulujem, vsetko dobre a vela zdravia
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Ďalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron