Kontroly v deviatom mesiaci

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Jún 2013, 00:28

Blahozelam aj ja!

Kedze piestanska porodnica je moj rajon, tak sa aspon spytam, ako priebiehalo tych 10 minut, ale hlavne dalsie 2 hodiny po porode a celkovo pobyt na novorodeckom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 10 Jún 2013, 18:16

JankaMich píše:Blahozelam aj ja!

Kedze piestanska porodnica je moj rajon, tak sa aspon spytam, ako priebiehalo tych 10 minut, ale hlavne dalsie 2 hodiny po porode a celkovo pobyt na novorodeckom.


dakujem :)

poslednych desat minut prebehlo dost rychlo oproti tym 29 hodinam doma :D
rychlo ctg, rychlo prehliadka a rychlo rodit, kreslo, nohy hore, riadene tlacenie, nastrih, lebo vraj neslo inak :roll: a bolo hotovo..
maleho som chcela hned na brucho, oproti prvemu porodu tentoraz nemal nikto namietky, dokonca este sestricka upozornila doktora, nech nestriha pupocnik, nemusela som pocuvat hlupe pripomienky, ako bude podchladeny, ked nebude na vyhrievanej podlozke, nebol problem ho neumyt a neobliect, takze po roku a pol celkom posun k lepsiemu.. :)
no na novorodeneckom stale ziadna slava, len ja som uz bola otrlejsia a ani sestry neboli z toho uplne v soku, ze chcem chodit na vizity a vysetrenia spolu s dietatom a nechcem, aby ho brali na kupanie a podobne, no asi si ma pamatali ako "tu divnu" :D .. ale stale som tam bola taka divna sama.. no myslim, ze keby takych divnych pribudlo, tak by si aj vcelku na to zvykli
po troch dnoch som sa pytala domov, aj to ma nakoniec, sice nie nadsene a bez namietok, ale pustili..
co sa tyka podpory dojcenia, tak neviem, ja som ziadnu podporu neziadala ani necakala a ani som ju nedostala, co som si vsimla, ostatne mamicky na tom neboli o moc lepsie, z prikladania dietata mame po sekcii, co lezala vedla mna, sa mi chcelo plakat.. :cry:
takze... este maju svoje rezervy :-|
ale inak ok, nemozem sa moc stazovat, kedze som na prirodzenost nemala dost vydrze :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Jún 2013, 23:09

Rezervy urcite maju, ale podla co pises, nastal urcite velky posun k lepsiemu :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Jún 2013, 23:04

reanda blahoželám :goodjob:
ja som mala na výber pn alebo tn ale na piešťany som počula samú katastrofu... zaujímavé...- v tn som nikomu nič nehovorila že chcem dieťa na brucho a byť s ním, ale oni tak urobili automaticky, akurát som nechcela nástrih tak že ok ani epidurál ale potom som doslova prosila o všetko :mrgreen: a vobec mi ho nebrali (iba po dvojhodinovke na sále) ale to som upadala do spánku a dobre mi to padlo..vizity na izbe matka+dieťa, akurát pred prepustením ho zobrali na vyšetrenia na chvíľu, inak nič... ani by som nemenila, akurát teraz by som išla na druhý deň domov hlavne ak by to bol zase štedrý deň :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Jún 2013, 00:08

Jeden z velkych problemov v PN je aj nedostatok priestoru. Malo sukromia pri 1 a 2.dobe porodnej, otec pri 1.dobe porodnej tam ani nemoze byt. Male izby bez moznosti vizit na izbe. I ked sa samozrejme to druhe by podla mna nemal byt az taky problem. Dieta sa nemusi kupat kazdy den a kazda sestricka hravo umyje dieta i pod tockou na izbe.

Ale inak aj skor odporucim tn ako pn.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Jún 2013, 18:06

shira píše:reanda blahoželám :goodjob:
ja som mala na výber pn alebo tn ale na piešťany som počula samú katastrofu... zaujímavé...- v tn som nikomu nič nehovorila že chcem dieťa na brucho a byť s ním, ale oni tak urobili automaticky, akurát som nechcela nástrih tak že ok ani epidurál ale potom som doslova prosila o všetko :mrgreen: a vobec mi ho nebrali (iba po dvojhodinovke na sále) ale to som upadala do spánku a dobre mi to padlo..vizity na izbe matka+dieťa, akurát pred prepustením ho zobrali na vyšetrenia na chvíľu, inak nič... ani by som nemenila, akurát teraz by som išla na druhý deň domov hlavne ak by to bol zase štedrý deň :lol: :lol:


dakujem :)
tiez som pocula a citala viac dobreho o tn porodnici, ale kedze som chcela rodit doma a nemocnica bol len nudzovy plan b ;) , tak piestany mam kusok.. a uz som to tam mala aj trochu omrknute po prvom porode.. urcite to tam nie je ziadna velka slava, ale co som citala rozne katastrofalne zazitky z inych porodnic, tak pn este ujdu, si myslim.. a hlavne je vidno ten posun k lepsiemu, len by bolo treba viac mamiciek, co si budu ziadat veci, co by mali byt prirodzene a ono by to slo, len je ich takych stale asi malo :(
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Kontroly v deviatom mesiaci

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Jún 2013, 18:15

JankaMich píše:Jeden z velkych problemov v PN je aj nedostatok priestoru. Malo sukromia pri 1 a 2.dobe porodnej, otec pri 1.dobe porodnej tam ani nemoze byt. Male izby bez moznosti vizit na izbe. I ked sa samozrejme to druhe by podla mna nemal byt az taky problem. Dieta sa nemusi kupat kazdy den a kazda sestricka hravo umyje dieta i pod tockou na izbe.

Ale inak aj skor odporucim tn ako pn.


ano, je to tam malicke, nie je tam vlastne ani ziadna "vzdycharen", prvu dobu zena travi normalne na izbe (v sprche, v jedalni.. ), to, ci bude moct byt muz pritomny aj pocas prvej doby, zavisi od nahody, kolko zien tam prave rodi a aky je tam frmol.. ja som pri prvom bola aj prvu dobu na sale, vyse desat hodin sme tam spolu s muzom stravili.. pri druhom porode musel zostat na chodbe s dcerou, lebo dieta na salu nepustili.. vizity deti by sa kludne mohli robit aj na izbe, ale myslim, ze tam aj mamickam vyhovuje, ze maju hodinu "volno"na hygienu a ranajky a tiez, ze sa lekarom pri vizite zien "nemotaju babatka po nohami" .. a celkovo ten rezim na sestonedeli je robeny pre pohodlie lekarov, sestier, mamiciek.. len nie babatiek :(
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron