Predčasný odtok plodovej vody

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 28 Jan 2012, 13:46

Ahojte,
na FB som natrafila na článok (dúfam, že sa k nemu dostanete, autor Michaela Mrowetz, preložila Denisa Urbanova), zdieľala ho skupina "Ženské kruhy", veľa dievčat je asi aj tu...
https://www.facebook.com/notes/michaela ... 4111861004
V skratke hovorí o tom, že po odtečení plodovej vody, by sa malo čakať na spustenie pôrodu, ktorý sa obvykle spustí do 24 hodín, ale lekári "pre istotu" hneď ordinujú ATB, vyvolávanie a podobne..

No a moc ma to zaujalo, lebo je to presne môj prípad, predčasne odtečená plodová voda, pokyn z nemocnice, že doma nemám čo robiť a mám okamžite prísť, antibiotiká, otvorená na 1cm, vyvolávanie 2x neúspešné (stres?), stále otvorená len na 3cm, po 40 hod od vytečenia vody, naordinovaná akútna sekcia... neviem, ja mám nejak zafixované, že by som zomrela, keby mi lekári nepomohli (už som aj tu kdesi o tom písala), ale čím viac o tom čítam, tak začínam mať opačný dojem.. :((

Inak, keď sa tak spätne k tomu vraciam uvedomujem si, že som mala celkovo strach z pôrodu, ja ani neviem prečo, na to, že som dosť naturálny človek (čo sa ukázalo neskôr pri dojčení, ktoré neriešim, proste len dojčím), či to bolo tým prostredím... Po sekcii som mala brutálne baby blues, ja som sa malej strašne bála dotknúť, nič som necítila ku nej (je mi zle, keď si to takto priznávam a je mi do revu), hnala ma len nejaká povinnosť, malá revala, miesto prsníka som jej vnucovala cumeľ, miesto náruče som ju natriasala v kočíku ... skrátka celé zle.. na to, že to bolo takto na figu, tak je zázrak, že dojčím už 2,5 roka... :dojcenie:
S odstupom času to pripisujem sekcii a celému stresu okolo pôrodu...aj keď vtedy sa mi to možno nezdalo až také hrozné, personál aj lekári boli veľmi milí...

Mali ste niekto podobnú skúsenosť? Neviem, nejak si to potrebujem rozanalyzovať.. a vyrovnať sa s tým. :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod Anna » 28 Jan 2012, 14:31

Mne odtiekla plodová voda v termíne v robote, ale do nemocnice som sa neponáhľala, zavolala som doktorovi a po pokojnom príchode do nemocnice som čakala 12 hod od odtoku plodovej vody na pôrod, ale nič...potom mi podali ATB a čakali sme do rána, že vraj cez deň sa lepšie rodí, ale nenestastal spontánny pôrod...po čípku, ktorý mi podali o 9.00 som za 2,5 hod. porodila, čo je na prvorodičku rýchlo...mňa by zaujímalo ako dlho sa smie čakať po odtoku plod. vody na pôrod, nebolo tých 12 hod. u mňa tiež málo? Ja som sa potom tiež utvrdzovala v tom, že vlastne mi pomohli a že zachránili plod aj mňa, ale možno to tak vôbec nemalo byť...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 28 Jan 2012, 16:26

Anna píše: ...po čípku, ktorý mi podali o 9.00 som za 2,5 hod. porodila


Anka a tebe nedali infúziou oxytocín, len ten čípok?

Možno som sa zle vyjadrila, mne odtiekla plodová voda v utorok poobede, hneď som šla do nemocnice (volala som pôrodnej asistentke - som ku nej chodievala na prípravu, tá povedala, že mám okamžite prísť), kde mi ihneď dali ATB, ale na vyvolávanie čakali do druhého dňa rána, čo bola streda, oxytocín mi tiekol asi 4-5 hodín, kontrakcie som mala na konci každú minútu, ale otvorila som sa len na 3 cm. Tak ma odpojili, že mám ísť na izbu, oddychovať. Dali mi akési tablety na zmäkčenie krčka, či čo, a čakali do nasledujúceho rána - štvrtok, tak ma zase napojili, ale opäť po 4 hodinách len 3 cm, tak sa rozhodli pre sekciu. Čiže to už bolo nejakých 40 hodín po odtečení vody.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Jan 2012, 17:28

no to som zvedava..lebo mne zacala odtekat plodova voda v sobotu rano a cely vikend ma nechali tak..bola som v nemocnici a oni mi zabudli dat atb-kvoly comu hanka dostala silnu infekciu a dalej story s helikopterou a poskodenou oblickou kvoly tomuto zabudnutiu poznate..ja som sa neotvorila za cely cas ani o milimeter,zacali vyvolavat po 48 hodin odtekania vody-dovtedy mi nedali nic a skoncilo to sekciou.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 28 Jan 2012, 18:53

Estterka, takže ty si presne ten prípad, keď lekári nekonali, vyčkávali, prípadne zanedbali .... a ty si na to doplatila komplikáciami... :(
Keď ti vyvolávali, tak ani potom si sa nezačala otvárať?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Jan 2012, 19:18

aj u mna to bolo podobne...plodova voda mi zacala odtekat o 1 v noci zo stvrtka na piatok. porodila som az po 36h v sobotu poobede. nebolo to cisarskym,ale podla mna od prirodzeneho porodu to tiez malo velmi daleko. sestricka mi skakala na brucho, inak by to neslo, a zrejme tiez skoncilo cisarskym....

v tej dobe som ani nesnivala o tom, zeby som rodila doma. bola som vybavena beznymi informaciami, ze rodit sa ma v nemocnici a tak ked zo mna zacalo tiect, hybaj chytro do porodnice. ako za mnou prijmova sestricka zatvorila dvere, dostala som strach a spustil sa ten nekonecny stres, ktory mi skomplikoval cely porod. pristup personalu,rutinne postupy, no skoda reci. takisto po porode, jedna katastrofa... ja som asi 5m nekupala maleho,lebo som sa ho bala vziat do ruk!!! takze vidite ake nasledky to na mne zanechalo...aj vratane traumy, ktoru mam doteraz a budem mat do doby, kym normalne neporodim,,,,

teraz uz viem, kebyze ostanem doma, tak do rana by som mozno porodila...ale to by som musela mat viac informaciu a hlavne vieru,ze to je nieco prirodzene, co dokaze telo samo a netreba na to lekarsky personal :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Jan 2012, 20:05

Sestra rodila vo Svajciarsku, jej odtekala voda pozvolne 24h, hned isla do nemocnice, po 24h jej dali vyvolavacku, pomaly sa otvarala, tak o pol dna dalsiu, do toho oxytocin, niekolko davok epidrual...porodila do 12h od druhej vyvolavacky, nakoniec pomocou vakuoveho extraktora.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 28 Jan 2012, 22:16

No mne odtiekla plodova voda na WC v pizzerke, sla som do nemocnice a "ubytovali" ma na predsali. To bol piatok! Tusila som, ze cez vikend sa nic mimoriadne neudeje, ako to uz na Slovensku v nemocniciach býva. Bola som tam ako inventar. V pondelok mi podali 1. cipok, nic mimoriadne sa nedialo, v utorok mi dali dalsi cipok, ktory zaucinkoval, boli aj kontrakcie. Porodna asistentka sa mi vsemozne snazila pomoct: sprcha, hudba, masaz krcka, caj na uvolnenie krcka, rajsky plyn aj pritomnost manzela... Lenze, ked jej skoncila sluzba aj moje kontrakcie skoncili :cry: Zacala som byt smutna. Manzel odisiel. A prednosta mi prisiel oznamit, ze ak do rana nic nenastane, tak pojdem na sekciu... Presne to som pocut nechcela :cry: Sklamanie, plac, smutok, proste vsetky negativne reakcie... Este mi asi 5 krat robili CTG ci je maly v poriadku. Rano som bola psychicky na totalnom dne. Uz nech ma konecne uspia, lebo to neprezijem. Nic som si nezelala viac ako rodit "prirodzene" (v nemocnici), a nakoniec takto. Prebrala som sa az po dvoch hodinach. Manzel bol ten kto videl nase dieta prvy a ked mi ho potom priniesli ukazat na izbu a sestra mi ho akoze isla prilozit (v perinke), capla mi ho na prsnik, vela som z toho nemala, tak som ho znova dala manzelovi do narucia... Po piatich mesiacoch som si pozrela video ako prebieha sekcia a bola som zhrozena. Prisla som aj na to, ze za tych 5 dni co som lezala na predsali a pocuvala vsetky porody, narodilo sa 10 deti, toto som prezivala v pohode (vsetci sa cudovali ako som to tam mohla vydrzat), vzdy som sa tesila kedy uz zaplace "novy" zivot :D A toho nasho drobca som zaplakat nepocula :cry: :cry: :cry:
Proste mne sa neotvarala branka a voda mi uz odtekala piaty den, takze najvyssi cas nieco riesit. Maly mal po narodeni infekciu a trcal v inkubatore. Az dnes si uvedomujem kolko veci by som teraz zmenila a o com vsetkom som pred tym nevedela, velka skoda!
Teraz sa tesim zo zdraveho a krasneho syna a samozrejme z toho, ze stale dojcim, hoci az od Noveho roka je to viac-menej bez problemov. :dojcenie:
Howk!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Jan 2012, 22:17

carodejnica píše:Estterka, takže ty si presne ten prípad, keď lekári nekonali, vyčkávali, prípadne zanedbali .... a ty si na to doplatila komplikáciami... :(
Keď ti vyvolávali, tak ani potom si sa nezačala otvárať?



ja som presvedcena,ze hoc sa narodila o mesiac skor,so super mierami,takmer 3 kila,tak by bola zdrava,keby mi daju atb..vsetkym zenam na oddeleni ho pichli ,len mne nie-oni si neboli 48 hodin isti,ci mi odteka plodova voda alebo co to zo mna tecie,tragedia..moja spolubyvajuca mala len jednorazovy unik plodovej vody(potom este 4 tyzdne donosila dieta) a pichli jej pre istotu..

prisla som otvorena na jeden cm,ked odtekala voda-teda cely vikend-ja som uz citila kontrakcie,alebo take velmi bolestive tlaky a potom mi v pondelok rano pichli oxytocin a nepomohlo,isla som vecer na sekciu rovnako n 1a cm otvorena. ale pichli mi aj epi s vyvolavackou,lebo my mame velmi dobru PA a je proti oxytocinu prave preto aj,ze sposobuje bolestive kontrakcie,tak som sa bala.

po necelych troch dnoch nas pustili domov,na dalsi den vysoke horucky a den na to sepsa-infekcia az na srdce isla..a z tej infekcie ma doteraz dilatovanu oblicku a z toho mala uz 4 infekcie mocovych ciest-co ti mam povedat viac..je to hrozne..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Jan 2012, 16:21

mamickalenocka - rajský plyn??? to už načo?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 29 Jan 2012, 19:11

to bola taka plynova bomba -vraj nieco podobne ako epidural - efektom - proste to uvolnuje kontrakcie, sestre mi to dala len tak, ona sa o mna velmi starala a mala som to zadarmo aj manzela na predsali, aspon 1. doba porodna bola podla mojich predstav a zadarmo, skoda len ze som sa neotvarala... Bozia vola!!!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Predčasný odtok plodovej vody

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Jan 2012, 13:14

Ja som dostala po 12 hod. od odtoku ATB, ale vyvolávačku až po 24 hod., lebo som sa začala otvárať, ale málo, kontrakcie slabé, no po tom čípku to bol horor, kontrakcie hneď z 5-3-2 a potom pôrod, teda za 2,5 hod..., oxytocín mi počas kontrakcií nedávali.podľa príspevkov si myslím, že je to naozaj v réžii konkrétneho lekára či nemocnice.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron