samoprisatie po porode

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: samoprisatie po porode

Neprečítaný príspevokod mimuka » 02 Jún 2012, 13:23

chcela by som sa opýtať ako to je stým dotepaním pupočníka, ako dlho môže byť neprestrihnutý? a keď sa už prestrihne nezavadzia tá svorka na brušku bábätku? keď sa nechá dotepať, tak už sa asi nedá odobrať pupočníková krv, že??
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: samoprisatie po porode

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Jún 2012, 14:50

tiez by ma toto zaujimalo :D mimuka, len nedavno som sa dozvedela, ze pri porodoch doma ho niektori nechavaju neprestrihnuty dokonca niekolko dni, kym sa to same neodlupi! - nazyva sa to lotosovy porod... Tu som o tom nasla viac, ale je to len taky nejasny zdroj... http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/po ... ovy-porod/
tak keby mal niekto nieco seriozne (cim by sa dalo presvedcit aj neveriaceho odbornika) tak sem s tym!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: samoprisatie po porode

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Jún 2012, 14:53

myslim: presvedcit o neprestrihnuti pupocnika, kym dotepe...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: samoprisatie po porode

Neprečítaný príspevokod magdal » 02 Jún 2012, 18:43

mimuka píše:chcela by som sa opýtať ako to je stým dotepaním pupočníka, ako dlho môže byť neprestrihnutý? a keď sa už prestrihne nezavadzia tá svorka na brušku bábätku? keď sa nechá dotepať, tak už sa asi nedá odobrať pupočníková krv, že??


kamartka ,kt. zije v zharnici raz pisala,ze to tam vedie lekari odobrat, aj ked je dotepany a potom prestrihnuty,... u nas pravdepodobne nie, odoberu krv, kym este pupocnik tepe...

a kedy sa prestrihne,ako Ti davala info tina, par zien rodilo s tak,ze pupocnik sa neprestrihol odpadol sam, pri dom.porode tretom sme strihali tak po cca 1,5hod. niekto striha po 4hod., 12 hod.

v podstate je uz dotepany

Laboyer bol za prirodzene dotepanie pupocnika, nie len kvoli tomu,ze dieta dostane krv ktora mu patri a neskor o par mesiacov, nemusi mat problem s anemiou...
ale aj v tom,ze predtavte si,ze babatko dycha cez pupocnik a zrazu sa ten pupocnik presekne,,, tento lekar a dalsi,,,apeluju v tom,aby sa doprial kazdemu babatku cas, jeho cas, kt.potrebuje na adaptaciu a prechod na dychanie...cize pomaly upusta dychanie cez pupocnik a prechadza na dychanie do pluc... ma dopratiatu este chvilku ,aby vlastnym tempom preslo na dychanie do plus, bez zbytocnych stresov pren same.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron