Trauma z pôrodu

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 04 Okt 2011, 23:26

Proste, rozpravat, a robit osvetu medzi tehulami!!! toto je proste cele ZLE....ake traumy pre matku a dieta!

stretptokok, myslim ze o tom raz pisala na Facebooku Klemka....pockam si na nu...ale tiez viem ze to netreba liecit, a dokonca i zelena plodova voda ma svoje opodstatnenie :) najdem a capnem to tu
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 04 Okt 2011, 23:47

http://prievidza.sme.sk/c/6082747/chlap ... dicom.html
Človeka dakedy ide poraziť, keď to číta... :(
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Okt 2011, 00:14

Mozno vas zaujme: http://vnimavetehotenstvo.sk/rodili-sme ... ych-rodin/
Kamoska z Holandska mala porody doma a zhodou okolnosti som tam bola pri prvych narodeninach jej dcery. Ukazala mi foto + video z toho porodu - vtedy som nechapala, preco. Dnes to uz chapem - mal by to byt ten najuzasnejsi zazitok zivota, hned po dojceni a milovani. Z tejto stranky je velmi dobry uvod, aby clovek porozumel, co sa vlastne v tej porodnici deje, a pripadne si tam vedel dohodnut co a ako.
Ja som asi ta mierne stastlivejsia, spontanne porody, bez nejakych prilisnych traumatov, i ked s chybajucim samoprisatim, ale nastastie potom hned s detmi stale pri sebe. Ale na uchovanie videa to asi nie je.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod AdaK » 05 Okt 2011, 10:13

Ludka, to s tou zelenou plodovkou ma strasne moc moc moc zaujima, prave kvoli nej sme mali druhu sekciu, takze ked najdes nejake info k tomu, tak sem s nim, o tomto som toho este dost nenastudovala
priznam sa ale ze okrem tej plodovky som celkovo nebola vo fyzickej aj psychickej pohode pri porode, takze prave ta smolka v plodovke mohla byt nasledkom tejto nepohody, mala som celkovo pocit po tom co mi to oznamili, ze sa vsetko pokazilo :/
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Okt 2011, 14:31

dievčata dakujem za vusvetlenie. No pravdou je že sa z toho streptokoka fakt nemusi nič stať a zas može. Ved kedysi vôbec ani nerobili na to testy. Ked ja som taka opatrna a bala som sa aby čosi. Najlepšie by teda bolo keby maly ozaj vyšiel aj v tom vaku. Tak však uvidime ešte ani tehu niesom. Ale tak radšej už rozmyšlam dopredu. A jedno viem že pichnuť vodu si už nenecham aj keby čo bolo
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 7 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod AdaK » 06 Okt 2011, 09:11

rozdiel medzi spinalom a epiduralom je v hlbke vpichu (teda pre nas laikov) a v ucinku - pri epidurale necitis bolest ale mozes hybat dolnymi koncatinami, teda aj chodit atd., pri spinale, ktory je volbou pri planovanej sekcii ti od miesta vpichu na chrbte smerom dole znecitlivie telo, cize necitis vobec nic, nemozes sa hybat, nedokazes pohnut nohami, ucinok vyprcha do niekolkych hodin
planovane sekcie sa robia v spinale (alebo plnej narkoze), ak ide o urgentnu sekciu v pripade ze zena mala zavedeny epidural, tak v niektorych nemocniciach jej ho len zosilnia a tak operuju, v inych jej ho vyberu a zavedu spinal, zalezi na to ako rozhodne anesteziolog, kolko je casu atd.
jednu sekciu som absolvovala s epiduralom, bola vyrazne bolestivejsia, narocnejsia a ako zazitok nie velmi prijemna, druhu so spinalom a bolo to komfortnejsie, hlavne co sa samotneho zakroku tyka
pri sekcii ide o obrovsku fyzicku zataz (prave ste priviedli na svet dieta a podstupili zaroven velku brusnu operaciu) a tiez mimoriadne velku psychicku zataz, ja odporucam mamickam, ktore napr. vedia vopred ze budu mat sekciu, aby sa na to pripravovali hlavne psychicky, napriklad s dulou, ale mozu kludne aj so psychologom, hlavne ak uz ide o ich druhu (dalsiu) sekciu, je to traumaticky zazitok v mnohych ohladoch a okolie i ked sa snazi, nemusi uplne docenit vsetky aspekty takehoto zasahu, typicka je veta "ved ste obaja zivi a zdravi, co by si viac chcela! hlavne ze vsetko dopadlo dobre"
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod magdal » 22 Feb 2012, 23:14

priateľka sa tomu venuje
http://porodna-trauma.webnode.sk/

dňa 31.3. spravíme v Ziline besedu na túto tému
kto ma zaujem, napiste mi na magdalenkad1@gmail.com
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 23 Feb 2012, 11:53

magdal píše:priateľka sa tomu venuje
http://porodna-trauma.webnode.sk/

dňa 31.3. spravíme v Ziline besedu na túto tému
kto ma zaujem, napiste mi na magdalenkad1@gmail.com


Tak o toto by som mala obrovský záujem. Navyše, keď teraz čakám bábätko. Napíšem.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod magdal » 23 Feb 2012, 13:42

dakujem, mail prisiel, odpisala som
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Apr 2012, 21:54

ahojte, chcem sa opytat, ci tu je este niekto taky ,ako ja. Pri porode mi skakali na brcuho a nasledok je taky, ze mam pokrivene rebro. Normalne trci, som si myslela najprv,ze si to len namyslam, ale ako citam knizku o bondingu, tam pisu ze su aj ine zeny,ktore takk dopadli....
Asi sa s tym uz neda nic robit vsak??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod magdal » 03 Apr 2012, 12:31

relacia o porodoch nazov Medicina bola 26.3. na STV2

http://www.stv.sk/online/archiv/medicin ... 6&id=48498

---------- Správa poslaná ďalej ----------
Od: Ženské kruhy <zenskekruhy.oz@gmail.com>
Dátum: 3. apríla 2012 10:09
Predmet: Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu
Komu:



Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dna 26.3.2012 ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu par mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase tuto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA: Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený. Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ak sa chcete aj vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uvedte prosím ako sa chcete podpísat. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (pripadne ak ste boli nastrihnutá viac krát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publik% ... re-pa.html. List zverejníme na www.zenskekruhy.sk


[1] Rok a miesto pôrodu s nástrihom.

Ak si myslíte, že poznáte ženy, ktoré by sa chceli pod tento list podpísať, prosím prepošlite im tento e-mail.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod magdal » 05 Apr 2012, 21:22

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Trauma z pôrodu

Neprečítaný príspevokod magdal » 18 Apr 2012, 15:15

a smutne reakcie zien, kt. maju s epiziotomiou problemy

http://zenskekruhy.sk/nase-aktivity/ite ... cupanikovi
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron