Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Aug 2011, 20:49

Takze tych viac cisarskych je naozaj v Izraeli moznych, vraj sa tam dava nejaka specialna sietka proti zrastom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 09 Aug 2011, 15:08

Ahojte, nestihla som precitat vsetko, ale Levice neodporucam. Radsej Antolsku, tam uz maju skusenosti s baby friendly sekciou :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 15 Aug 2011, 21:51

Ahojte zienky, slubila som poreferovat, ako pokracujem v mojom pripade, tak tu je info..Minuly tyzden sme s manzelom a syncekom navstivili Bansku Stiavnicu, tamojsi pan primar je naozaj velmi ustretovy a ochotny, moje poziadavky povazoval za prirodzene a plne by mi vedel vyjst v ustrety aj v ubytovani manzela a nasho drobca. Pri tolkych plusoch som nasla vsak aj minusy- aj tu sa rodicka po sekcii ubytovava na 24 hodin na pooperacnu izbu a sice by som tam mohla mat pri sebe novorodeniatko (odnasaju ho vraj len ked mamicka zaspi), ale manzela a starsie dieta tam pristup nema. Ide hlavne o to, ze na tejto izbe su tri postele a respektuje sa sukromie ostatnych spoluleziacich..A tiez je to tam dost zle s hygienickymi zariadeniami- maju tam pre vsetkych len dve toalety a dve sprchy na chodbe, pricom na tej istej chodbe je zaroven cakaren pre civilne tehulky s partnermi, ktore idu do poradne. Na tieto iste hygienicke zariadenia maju pristup aj pripadni ubytovani oteckovia..Niekomu by to mozno nevadilo, ked je rozhodnuty, ze vsetko ostatne berie vsetkymi desiatimi..Lenze...
S manzelom sme mali po navsteve porodnice velku debatu, prebrali sme naozaj kazdy detail a jednoznacne nam vyplynulo, ze napriek tuzbe byt spolu, by pre mna po operacii bola velka zataz starat sa aj o starsieho synceka- manzel by mi samozrejme pomahal, ale predsalen by maly "visel" na mne..Po prvej sekcii som sa od bolesti velmi tazko pohybovala, chodila som este aj doma zhrbena, kto zazil, pozna..Tiez je jasne, ze manzelovi, ako hlavnemu zabavacovi nasho prvorodeneho v case mojej nesposobilosti, by sa ovela jednoduhsie staralo a vymyslalo program pre syna v domacich podmienkach, kde mu navyse moze prist pomoct na par hodin mama, alebo svokra. Maly by mal svoju stravu, svoje hracky, svoje zakutia bytu..Nicmenej, zostava tu problem s tym, ako maleho uspi na noc, pripadne ako ho utesi, ked aktualne sa syncek prisava za noc velmi casto a nad ranom dudle aj hodinu..
Rozhodla som sa teda pozistovat, co mi mozu ponuknut na Kramaroch, oslovila som uz lekara, u ktoreho som tam rodila pred rokom a z kratkeho zatial len telefonickeho rozhovoru vyplynulo, ze pokial sa jedna o planovanu sekciu, postup prilozenia babatka a kontaktu sa snazia dodrzat rovnako ako pri spontannych porodoch. Mame sa stretnut osobne, takze mi poradil si vsetko spisat a potom ze to predebatujeme.
Takze dievcata, ja by som to uz aj riskla na tych Kramaroch, velmi ma povzbudil aj email od Andrejky Kvintovej, ktora opisala svoju sekciu (nenapisala mi ale, kde to prebehlo) a napisala mi, ze bola po sekcii v nemocnici len 90 hodin, co by bolo pre mna uzasne, stravit tam 3 dni miesto 5..
Mam z toho celeho uz jeden velky zmatok, pripravit sa na vsetko dopredu sa aj tak neda, tym, ze som uz jednu sekciu zazila a prezili sme, o toto az take obavy nemam, ale velmi sa bojim odlucenia od syna, este som od neho nebola na dlhsie ako 3 hodiny..Manzel sa ma snazil krasne povzbudit, ked mi povedal, ze nemam mat strach, ze to bude len par dni, pocas ktorych si rozdelime na chvilu ulohy, ze malinky, co sa narodi ma bude potrebovat celu a on ze sa zatial bude starat o nasho prveho najlepsie ako vie a ze ma pridu navstivit do nemocnice aj niekolkokrat za den..A potom doma to uz spolu zvladneme. Tak asi niako takto by som sa na to mala pozriet...aaach, drzte palce :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Aug 2011, 23:13

Jasne, ze budeme drzat palce :-).
Je super, ze ta manzel takto podporuje - myslim ze mu mozes naozaj bez obav zverit vas velky poklad. Prva noc ta maly bude pravdepodne skusat hladat, ale velmi rychlo sa prisposobi. Aspon ja som mala taku skusenost. Dokonca mi vobec nepomohlo odstriekavat mliecko dopredu - inak ako z originalneho zdroja to nechutilo. Ja som len potom vzdy zavidela manzelovi, ze pri nom deti vedeli prespat celu noc, ale pri mne sa okamzite budili :-).
Ozaj, skusila si si zistit nazor aj ineho porodnika na nutnost tej sekcie? Je jasne, ze doktori to maju po medicinskej stranke jednoduchsie sekciou - nic neriskuju + maju omnoho viac bodov. Pri normalnom porode, kebyze sa nieco prihodi, tak to okamzite budu z toho obvinovat zle rozhodnutie, nech by bolo na pricine cokolvek. Totiz aj pri normalnom porode bez predoslych problemov sa moze vselico stat - ale tam to beru ako normalnu sucast zivota.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 16 Aug 2011, 11:58

Ahoj Miriam, takisto si myslim, ze bude lepsie ostat v Bratislave. na Kramaroch maju titul baby Friendly a pokial je ochota z ich strany, verim, ze Ti vyjdu v ustrety. Andrea Kvintova rodila na Antolskej. Drzim Vam palce.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Cisarsky rez- "porodny plan" a prve dojcenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 16 Aug 2011, 17:01

Vdaka za podporu, manzel zacal od vcera skusat, ci maleho uspi sam v manduce, prvy pokus nebol uspesny, ale myslim, ze ked bude nosenie vecer po kupani aplikovat pravidelne, ze si maly zvykne byt takto vecer tatovi v naruci a mozno sa upokoji..Inak manzel maleho nosi stale aj na prechadzkach, ja uz nemozem, no a vzdy mu zaspi bez problemov a nosenie miluje..ale vecer je to predsalen ine..No uvidime :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron