Normalny porod

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 22 Máj 2012, 18:47

este som chcela,ze by som sa riadila svojim pocitom ... keby som sa a z akehokolvek dovod citila neisto, tak by som sla do porodnice.
vychadzala by som zo zdravotneho stavu seba a dietatka a svojich pocitov.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Máj 2012, 00:02

ako sa zatial poznam, som dost neisty typ, ja by som si tie svoje pochybnosti nasla, aj keby fakt nebol dovod.
casto sa ale pohravam s myslienkou, co by bolo, keby som to do porodnice nestihla (fakt chybalo malo) mozno by sa kontrakcie neboli tesne pred koncom ked ma vytrepali na kreslo,zastavili, ziadne frckovanie, stlacanie brucha, tlacenie proti muru bez pomahajucich tlakov, nebol by nutny ten rez, tak velke poranenia, syncek by nebol modry este tri dni... aj to jeho silne cucanie palca od narodenia (nechceli mi ho nechat, kym som cakala na porodnej sale, priniesli ho po 3 hod. s prstom v puse a so silno zatvretymi ocami, otvoril ich az o par dni ) tak pekne ten porod prebiehal a posledna etapa v nemocnici to akoby skazila... citila som, ze bol velmi vystresovany, mala som z toho normalne traumu, ze som to nezvladla a ublizila mu... a tak velmi som tuzila lezat s nim pod perinou koza na kozu, nech nam da cely svet pokoj...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 23 Máj 2012, 08:45

tina píše:ako sa zatial poznam, som dost neisty typ, ja by som si tie svoje pochybnosti nasla, aj keby fakt nebol dovod.
casto sa ale pohravam s myslienkou, co by bolo, keby som to do porodnice nestihla (fakt chybalo malo) mozno by sa kontrakcie neboli tesne pred koncom ked ma vytrepali na kreslo,zastavili, ziadne frckovanie, stlacanie brucha, tlacenie proti muru bez pomahajucich tlakov, nebol by nutny ten rez, tak velke poranenia, syncek by nebol modry este tri dni... aj to jeho silne cucanie palca od narodenia (nechceli mi ho nechat, kym som cakala na porodnej sale, priniesli ho po 3 hod. s prstom v puse a so silno zatvretymi ocami, otvoril ich az o par dni ) tak pekne ten porod prebiehal a posledna etapa v nemocnici to akoby skazila... citila som, ze bol velmi vystresovany, mala som z toho normalne traumu, ze som to nezvladla a ublizila mu... a tak velmi som tuzila lezat s nim pod perinou koza na kozu, nech nam da cely svet pokoj...


ja tiez nie som ziadna tygrica a dost som pocuvala inych, ani som nevedela co vlastne presne chcem pri 1.dietati...neviem,ci si bola na tych rodinnych konstalaciach, co vravela ta pani,ze kazdy robi v danej chvili co vie.,,,, ked zistis neskor nieco ine, mozes konat inak, ale odsudzovat sa, to naozaj cloveku nepomoze } nie ze by som sama do toho nesklzavala}. 1.porod som v sebe riesila intenzivne rok a vlastne asi aj pocas 2,porodu sa mi nieco vynorilo z 1., mozem napisat,ze az behom tretieho tehu a porodu sa vela veci vyriesilo a doklaplo... a garantujem ti,ze ani jedena PA alebo lekar by nepovedali,ze raz porodim doma alebo ze som toho schopna, mali ma za citlivu a po druhom porode sa ma lekarka pytala,ze preco som si nedala epidural,ked som taka citliva....
deti som videla az po dobrych 8 hodinach... to ze sme ich nemali pri sebe, to nezmenime, ale trapit a obvinovat seba tym neustale, tiez nepomoze. Teraz to vnimam tak,ze treba hladiet co je teraz a davat teraz co vieme, to co bolo je minulost a tu uz nezmenime.
a co si pisala ten presun do proodnice, citala som uz vela pribehov, ked prave toto sa stalo, ze sa zena doma citi v pohode a porod ide krasne a ked sa presunie do porodnice tak sa to akoby pokazi...nie vsetky zeny budu rodit doma, ale verim,ze vzniknu aj porodne domy a casom sa povedomie ludi zmeni k tomu,ze zena je schopna rodit a odpadnu tieto zasahy. Druha moznost je napr, dohodnut sa s PA, hladat.... no ked je uz porod rozbehnuty je to tazsie, mna tiez casom napoadlo,ze aky pekny mohol byt aj druhy porod, keby som ziadala,nech pri nom zostane len PA, kt.mala sluzbu a bez lekarky.... ale zase je to len to ale...takze som sa musela vysporiadat s tym ako to bolo.... a napr. s druhym nastrihom este nie som vysporiadana celkom a mam hnev na tu lekarku...
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Máj 2012, 09:39

mas pravdu, kazdy robi co vie, sebaobvinovanie nieje konstruktivne, treba radsej pracovat na sebe... prave preto nad tym rozmyslam, co mam do buducnosti vyriesit, ...uplny opak zo seba asi za rok dva neurobim, ale , ak bude nabuduce, som odhodlana dalsie dieta uchranit od zbytocneho porodneho a poporodneho stresu. Neviem ci sa mi napr. podari zohnat tvrdsie lakte a hrosiu kozu :) , ale dufam. ...zatial vidim pre mna cestu tak, ze mat pri porode nejaku simpaticku porodnu asistentku, ktoru budem vopred poznat a ktora tie vopred dohodnute podmienky s nemocnicnym personalom v pripade potreby este vyhada za mna, ked uz pojde do tuheho. MM je presvedceny, ze by radsej zostal a porodil doma, ak by sa na to v danej chvili stale citil, a oficialne by tvrdil, ze to nestihol...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 23 Máj 2012, 09:41

tina píše:odkedy som bola na seminary s Luciou Groverovou, vrta mi v hlave myslienka, ze vydareny prirodzeny porod nezavisi (okrem stastia byt zdravou) len na pocite bezpecia a intimity, -ale ze zavisi aj na schopnosti akehosi stisenia, uvolnenia, ponorenia do seba, schopnosti pocuvat svoje telo, jeho signaly a moznosti spolupracovat s nimi. Byt proste v hladine, ktorej opakom je racionalna verbalna komunikacia. Toto je vsak v dnesnych porodniciach upne bagatelizovane a ignorovane. Kamaratka medicka mi vysvetlila, ze nemozno to nechat na zenu, a ze lekar je lekar, nie psycholog.
Zda sa, ze dost vela ludi dnes zacina ignorovat tento system. Nikdy ma napriklad nenapadlo, ze domaci porod by nemusel byt rizikovejsi, ako porod v nemocnici. Fakt je, ze rodicka uprostred rozbehnuteho porodneho procesu cestuje - vymeni domace intimne miesto za to nemocnicne verejne a chladne - miesto oxitocinu adrenalin, porodny proces sa skomplikuje, spomali ci zastavi... Zenu "rodi" lekar, on diktuje, co ma kedy urobit, zena si moze svoje potreby, pocity ci impulzy strcit, ide predsa o zivot. (a kto by ho dal vsanc ? hoci nechat to na prirodny vyber je to najlepsie)
Aj zvierata sa potrebuju utiahnut pri porode, vsetci to vedia, ze samicu rusia cudzi okukavaci, napriek tomu chovatelia stale chodia obzerat kravu, ci uz nahodou nezacina rodit, a ked zacne vyrusuju ju, az ju tak vystresuju, ze to nejde a nejde, az treba teliatko nakoniec tahat von lanom za pomoci auta. Uz sa vie, ze asistovane porody u krav su rizikovejsie, napriek tomu su stale velmi oblubene.


Verim, ze Lucia nazivo musela zanechat silny dojem :) . Na mna tak zaposobila z toho videa a odvtedy sa moj pohlad na porod velmi zmenil. Pred malej narodenim som porod povazovala za nebezpecny pre moj aj jej zivot, kedy sa vela veci moze skomplikovat a mat lekara na blizku som povazovala za dolezite. Aj napriek tomu som verila, ze porodim vaginalne, ale bolesti som sa bala natolko, ze som s epiduralom pocitala na 100%. Prekvapilo ma, ze kontrakcie neboli az natolko bolestive, boli to take silnejsie krce a v pohode sa to dalo. Vsetko sa vsak zmenilo v porodnici, po prepichnuti plodovej vodi a umelom oxytocine to boli take bolesti, ze by som spravila neviem co aby to prestalo. Potom uz to islo velmi rychlo, a akosi mimo mna, nevladala som, necitila som kedy mam tlacit, zrazu bolo okolo mna kopec ludi a asi styri sestricky (fakt si to nepamatam, ale mam pocit, ze ich bolo okolo mna tak vela) mi tlacili brucho, malu zo mna vytlacili a okamzite odniesli. Pamatam si ako ju zodvihli taku zohnutu drziac pod pazuchami, videla som jej len chrbatik a zadocek, len sa tak mihla a bola prec. Zaplakala az z dialky. Bola som stastna, ze je mala v poriadku, nesmierne, nic ine nebolo podstatne (som si myslela). Mala som pocit, ze by som sama neporodila, pocit zlyhania, ze ju zo mna museli vytlacit, bola som im vdacna, ze nam zachranili zivot...

Dnes si skutocne neviem predstavit, ze by som este niekedy mala rodit v porodnici. Som si vedoma, ze clovek moze vselico ziadat a trvat na svojich pravach a vela zien rodilo prirodzene a vydupali si skoro vsetko co chceli, ale... Ja sa teraz na porod pozeram ako na nieco posvatne, kedy sa zena ma v prvom rade sustredit na seba a dietatko a ma byt obklopena pozitivnou energiou a nemoze svoju energiu plytvat na nejaku urazenu sestricku, ci nechapaveho naduteho doktora. Porod by nemal byt boj za svoje prava. Casto si porod doma predstavujem a velmi ma ta predstava tesi a to este ani zdaleka nie som tehotna :). Myslim a verim, ze ak sa na to pripravim, tak sa ani ten strach nedostavi, alebo ho budem vediet rychlo prekonat.

Co sa obvinovania tyka, tak to je skutocne velmi destruktivne a moze velmi ublizit. Na druhej strane si myslim, ze aj tie negativne zazitky treba spracovat, uvedomit si ich, co sa stalo, ako sme konali a preco, pretoze len tak mozme dospiet k zaveru, ze sme v danej chvili konali najlepsie ako sme vedeli a nemame si co vycitat a mozme sa tesit, ze sme teraz mudrejsie a nabuduce to spravime este lepsie. Ja verim, ze vsetko ma svoju pricinu. Neprejde snad ani den, kedy v duchu nedakujem svojej malej, ze sa tak upenlivo dozadovala svojho kontinua. Keby nemala ten reflux a vsetko co sa casom od toho odvijalo, tak by sme asi fungovali na cumliku a vo svojej postielke a kociari, zaockovani (ktovie ci nie aj s cukrovkou I. typu) a ja by som uz asi nedojcila a nevedela by som nic o vztahovej vychove a prirodzenom porode..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 23 Máj 2012, 10:54

tina píše:mas pravdu, kazdy robi co vie, sebaobvinovanie nieje konstruktivne, treba radsej pracovat na sebe... prave preto nad tym rozmyslam, co mam do buducnosti vyriesit, ...uplny opak zo seba asi za rok dva neurobim, ale , ak bude nabuduce, som odhodlana dalsie dieta uchranit od zbytocneho porodneho a poporodneho stresu. Neviem ci sa mi napr. podari zohnat tvrdsie lakte a hrosiu kozu :) , ale dufam. ...zatial vidim pre mna cestu tak, ze mat pri porode nejaku simpaticku porodnu asistentku, ktoru budem vopred poznat a ktora tie vopred dohodnute podmienky s nemocnicnym personalom v pripade potreby este vyhada za mna, ked uz pojde do tuheho. MM je presvedceny, ze by radsej zostal a porodil doma, ak by sa na to v danej chvili stale citil, a oficialne by tvrdil, ze to nestihol...



tak to sa od muza az tak casto nepocuje :) , a mozno netreba hrosiu kozu,,proste ked silne citis,ze to chces takto a vies preco, pomoze ti aj babatko,,,ja som to tak citila prave pri tretom tehu z babatka ,akoby mi nedovolilo cuvnut a dodalo silu,,, a ked sa zastanes samej seba,,,,tak ti to silu prida.... ako som pisala vyssie, tiez nie som tigrica,ze by som nejak v sebe mala,ze viem papulovat a ostro vystupit....
a PA by mohla pomoct, teraz v sobotu co robim besedu ,...s tou som bola dohoduta v pripade,ze by som musela ist do porodnice...
a viem,ze aj na vychode je jedna taka a dufam,ze sa najdu aj dalsie
http://www.sksapa.sk/zoznam-porodnych-asistentiek.html
Mgr. Anastázia Furmanová
Prešovský, košický kraj
Kontakt: 0907 025 298
E – mail: por.asist@gmail.com

aj ich veduca je za prirodzene veci
tato Lazorová
http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/du ... h-porodov/

ale v prvom rade ty sama musis vediet co chces.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 23 Máj 2012, 11:00

TIA píše:
Verim, ze Lucia nazivo musela zanechat silny dojem :) . Na mna tak zaposobila z toho videa a odvtedy sa moj pohlad na porod velmi zmenil. Pred malej narodenim som porod povazovala za nebezpecny pre moj aj jej zivot, kedy sa vela veci moze skomplikovat a mat lekara na blizku som povazovala za dolezite. Aj napriek tomu som verila, ze porodim vaginalne, ale bolesti som sa bala natolko, ze som s epiduralom pocitala na 100%. Prekvapilo ma, ze kontrakcie neboli az natolko bolestive, boli to take silnejsie krce a v pohode sa to dalo. Vsetko sa vsak zmenilo v porodnici, po prepichnuti plodovej vodi a umelom oxytocine to boli take bolesti, ze by som spravila neviem co aby to prestalo. Potom uz to islo velmi rychlo, a akosi mimo mna, nevladala som, necitila som kedy mam tlacit, zrazu bolo okolo mna kopec ludi a asi styri sestricky (fakt si to nepamatam, ale mam pocit, ze ich bolo okolo mna tak vela) mi tlacili brucho, malu zo mna vytlacili a okamzite odniesli. Pamatam si ako ju zodvihli taku zohnutu drziac pod pazuchami, videla som jej len chrbatik a zadocek, len sa tak mihla a bola prec. Zaplakala az z dialky. Bola som stastna, ze je mala v poriadku, nesmierne, nic ine nebolo podstatne (som si myslela). Mala som pocit, ze by som sama neporodila, pocit zlyhania, ze ju zo mna museli vytlacit, bola som im vdacna, ze nam zachranili zivot...


tiez som zazila kopu umeloho oxi pri prvom, sialene, nevedela som sa napasovat na telo, zle sa mi dychalo a bolelo to, tento pocit mi potvrdila aj sestra, kt.ma tiez 3deti a pri tretom si uzila oxi.,,,tiez to vnimala ako ovela bolestivejsie,.,,aj pustenie vody moze zintenzivnit vnimanie bolesti....
a napokon ma zena pocit,ze je neschopna...a to je to najhorsie z mojeho pohladu, pretoze my sme schopne porodit a tolko zasahov naozaj nepotrebujeme....
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 23 Máj 2012, 21:52

Urcite to bolo z toho, ta bolest prisla z nicoho nic, ziadne postupne, proste zrazu ma to zlozilo a k tomu som musela lezat bez pohnutia kvoli monitoru, cele to bolo zle. Po podani epi ma uz len velmi neprijemne tahal akysi nerv v nohe, v stehne, to tiez nebolo bohvieco.., najviac mi vadi, to ze si z toho porodu skoro nic ani nepamatam, fakt, ako keby som tam bola len komparz a nie hlavna uloha :D

Tina, to moj muz sa pri teme domaci porod zatvari tak, ze radsej hned prehodim nieco ine :) . Ked som to povedala prvy krat, tak len tak zacudovane zahlasil, ze by som tie bolesti nezvladla :( , nemysli to zle, ma len o mna strach. To bude este dlha cesta s nim, ale budem mu to davkovat postupne. Co mna tak jedine este odradza, alebo nemam ani teoreticky doriesene su zadne vratka. Ja totiz byvam na ostrove a do najblizsej porodnice treba ist 2 hodiny lodou, ktora ide iba tri krat denne. Nudzove pripady sa transportuju helikopterou a to trva asi kratsie, ale niekedy byva taky silny vietor, ze ani toto riesenie by nebolo mozne. Urcite je to este predcasne o tomto rozmyslat, a ak mam rodit doma, tak sa to nejak vyriesi, ak nie, bude to vsetko inak :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Máj 2012, 22:54

magdal, dakujem za linky :)
tia, ved prave, ak clovek nebyva hned pri porodnici, moze to dopadnut v pripade komplikacii velmi zle. Ale co tak zadovazit si na buduci porod obytny prives? :D :D
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod vejula » 25 Máj 2012, 08:12

magdal, zajtra sa chystam do čajovne :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 25 Máj 2012, 10:06

vejula píše:magdal, zajtra sa chystam do čajovne :-)



dakujem,ze prides
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Máj 2012, 16:17

magdal píše:dakujem,ze prides


Tak ja som plánovala prísť, ale žiaľ, prišla mi do toho smutná udalosť v rodine, tak sme boli odcestovaní... :(
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 26 Máj 2012, 18:51

carodejnica píše:Tak ja som plánovala prísť, ale žiaľ, prišla mi do toho smutná udalosť v rodine, tak sme boli odcestovaní... :(


ahoj, tak to sa stava, cakali sme ta, vsak sa niekedy stretneme,,,ak budes chciet mozme sa v ramci Za zist... vejula bola :)
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Máj 2012, 20:51

magdal píše:ahoj, tak to sa stava, cakali sme ta, vsak sa niekedy stretneme,,,ak budes chciet mozme sa v ramci Za zist... vejula bola :)

Bola by som sa ohlásila, že neprídem, ale som v tom zhone zabudla. Zomrela mi starká, tak sme boli na pohrebe... :cry: A ako bolo na prednáške, koľko bolo ľudí? Škoda, že mi to nevyšlo, bola by som zvedavá, či si na mňa pani Removčíková pamätá, ale zrejme áno. 8-)
Môžme teda skúsiť zbuchnúť nejaké stretko v ZA, nie som proti...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 27 Máj 2012, 22:39

nebolo vela, vratene nas tam bolo 5.
trochu som smutna, ze v Ba idu ludia na akcie s stred Slovenska spi.
ale bolo to zaujimave,,, takze kludne ked budes mat chut, mozeme sa stretnut v tej cajovni a centre.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod alikaa » 28 Máj 2012, 12:08

magdal píše:nebolo vela, vratene nas tam bolo 5.
trochu som smutna, ze v Ba idu ludia na akcie s stred Slovenska spi.
ale bolo to zaujimave,,, takze kludne ked budes mat chut, mozeme sa stretnut v tej cajovni a centre.



Je nejaka stranka s akciami v BA? Rada by som na nejaku isla
Obrázok užívateľa
alikaa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 26 Nov 2011, 16:13
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 13 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Máj 2012, 14:12

Myslim, ze co sa akcii tyka, tak najdes na www.zenskekruhy.sk . Magdal ma urcite doplni :)

Aj ja by som bola rada, keby bolo nieco v BA, najlepsie v case 01.06.-20.06., vtedy budem na Slovensku :P
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 28 Máj 2012, 14:40

alikaa píše:Je nejaka stranka s akciami v BA? Rada by som na nejaku isla


ako pisala TIA, zenske kruhy a potom este http://www.centrumradost.sk/
Dula a sefka, psychologicka
http://www.dietaaja.sk/
http://www.psycho-terapia.sk/psychotera ... sakova.php

a o com sa dozviem tak davam sem
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/5-Podujatia
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 28 Máj 2012, 14:45

TIA píše:Myslim, ze co sa akcii tyka, tak najdes na http://www.zenskekruhy.sk . Magdal ma urcite doplni :)

Aj ja by som bola rada, keby bolo nieco v BA, najlepsie v case 01.06.-20.06., vtedy budem na Slovensku :P


jej parada, tak mrkni tiez to http://www.centrumradost.sk/
dnes som volala s MArtinom Sadovskym, on je zakladatel centra, na jesen ma prist Groverova a v juni mam dojem,ze ma prist p.Zatovicova, kt. posobi v A centre Praha.
tu je v BA
http://www.a-centrum.sk/
a este do centra radost pomyslaju pozvat I.Konigsmarkovu, kt. suhlasila,len sa hlada termin....
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Máj 2012, 15:13

Este aj Andrejka Kvintova v MC Podunajske Biskupice robi rozne prednasky, workshopy, stretnutia, ale teda jun je taky prazdnejsi. Akurat ma byt v tvojom termine urcite este jedno stretnutie bezplienkacov, ak chces, mozem to sem potom hodit, ked bude presne dany termin.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod alikaa » 28 Máj 2012, 16:14

Magdal dakujem pokukam stranky
Obrázok užívateľa
alikaa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 26 Nov 2011, 16:13
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 13 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Máj 2012, 20:25

magdal píše:jej parada, tak mrkni tiez to http://www.centrumradost.sk/
dnes som volala s MArtinom Sadovskym, on je zakladatel centra, na jesen ma prist Groverova a v juni mam dojem,ze ma prist p.Zatovicova, kt. posobi v A centre Praha.
tu je v BA
http://www.a-centrum.sk/
a este do centra radost pomyslaju pozvat I.Konigsmarkovu, kt. suhlasila,len sa hlada termin....


Dakujem :love: , som to tak zbezne prebehla, ale tusim nic v danom termine, no mozno sa este nieco pritrafi :) ..

tamoulik píše:Este aj Andrejka Kvintova v MC Podunajske Biskupice robi rozne prednasky, workshopy, stretnutia, ale teda jun je taky prazdnejsi. Akurat ma byt v tvojom termine urcite este jedno stretnutie bezplienkacov, ak chces, mozem to sem potom hodit, ked bude presne dany termin.


To by bolo super, urcite mi daj vediet, rada by som prisla, potrebujem spolocnost normalnych matiek a deti :D. Ja by som vsetko chcela postihat tych par dni, to mam vzdy take velke plany, ked idem do civilizacie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 28 Máj 2012, 21:24

tamoulik píše:Este aj Andrejka Kvintova v MC Podunajske Biskupice robi rozne prednasky, workshopy, stretnutia, ale teda jun je taky prazdnejsi. Akurat ma byt v tvojom termine urcite este jedno stretnutie bezplienkacov, ak chces, mozem to sem potom hodit, ked bude presne dany termin.


andrejka je super, pozname sa, viem,ze robi tiez akcie...a este o noseni a kojeni Veronika Mihalska, ale tu asi poznate :)
daj sem info od Andrejky to bude fajn.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 28 Máj 2012, 21:27

TIA píše:jej parada, tak mrkni tiez to http://www.centrumradost.sk/
dnes som volala s MArtinom Sadovskym, on je zakladatel centra, na jesen ma prist Groverova a v juni mam dojem,ze ma prist p.Zatovicova, kt. posobi v A centre Praha.
tu je v BA
http://www.a-centrum.sk/
a este do centra radost pomyslaju pozvat I.Konigsmarkovu, kt. suhlasila,len sa hlada termin....


neboj ak budem vediet nieco od MArtina, dam to aj na nas web a on to na stranke centra tiez bude mat, na jun by to mala byt prave Zatovicova...ak ju nepoznas bola vo videu, krstu Luciinej knihy Aby porod nebolel, moderovala to tam. :D
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 28 Máj 2012, 22:43

Tak toto som zistila, bude to aj na stranke centra Radost.

ČAKÁTE DIEŤATKO
a čo čaká Vás

Sobota 14.júl 2012 9:00 až 18:00 ( pauza 13:00 - 14:30)

TEHOTENSKÉ STRETNUTIE

praktické rady pre celé tehotenstvo, pôrod a šestonedelie
dravá výživa, prírodné liečebné prostriedky, aromaterapia
gravidjoga, harmonizačné cvičenie a relaxácia, ako dýchať počas pôrodu
čo dieťatko v brušku vníma, prežíva a čo sa učí
čo znamená prirodzený pôrod a ako ovplyvňuje mamičky aj bábätká
obavy a strach, ako ich zvládnuť
ako vytvoriť ideálne podmienky pre zdravý psychický aj fyzický vývoj dieťatka

Nedeľa 15.júl 2012 9:00 -14:00 pre mamičky aj oteckov

I.PARTNERSKÉ PREDPôRODNÉ STRETNUTIE

partner pri pôrode - ano či nie?
praktické rady s ukážkami : správne dýchanie, podporné, úľavové a pôrodné pozície,
aktívna podpora partnera, dotykové uvoľňovacie techniky, pôrodný plán
kontakt mamičky a dieťatka hneď po narodení+ čo Vás čaká v šestonedelí a po ňom

II.NOSENIE DETÍ v náručí aj v šatke

čo podporuje zdravý psychomotorický vývoj dieťaťa
rôzne spôsoby držania bábätiek a ich vplyv na vývoj chrbtice
blízky kontakt rodičov s dieťaťom ako jedna zo základných vývojových potrieb, ktorá
umocňuje jeho pocit bezpečia
ako nosiť dieťatko v šatke + možnosť zakúpenia šatiek Vatanai

III. ZDRAVÁ HYGIENA DETÍ A HLADIVÝ DOTYK RODIČOV

kúpanie a detská kozmetika
masáž pre bábätko – jemný hladivý dotyk a jeho účinky, pôsobí na pokojný spánok,
uvoľňuje bruško, podporuje bonding a zdravý psychický aj telesný rozvoj
predaj prírodnej harmonizujúcej detskej kozmetiky

Cena: 60 € pre budúcu mamičku na celý víkend + otecko v nedeľu zadarmo
50 € len sobota
40 € len nedeľa

Platba: Vašu účasť budeme považovať za záväznú po zaplatení zálohy 30 € najneskôr do 9.7.2012
na číslo účtu 4006826768/7500, variabilný symbol 20121407 a doplňujúci údaj- Váš e-mail.
Prípadnú neúčasť je potrebné oznámiť najneskôr tri dni pred seminárom, aby sme informovali
ďalších záujemcov. Kapacita seminára je totiž obmedzená.

Prineste si pohodlné oblečenie a úbor na cvičenie. Počas obedovej prestávky (13:00-14:30) si
môžete zohriať obed v kuchynke alebo zájsť do blízkych reštaurácií.

Vedie: MgA.Katarína Zatovičová, vyštudovala DAMU, absolvovala
kurzy predpôrodnej prípravy, psychológie, duchovného rozvoja,
jogy, pohybových a relaxačných techník, zdravej výživy, masáží a
aromaterapie. Je zakladateľka a lektorka o. z.
A centrum – podpora rodiny v Prahe (www.acentrum.eu), v ktorom
od r. 1999 realizuje program podľa vlastného projektu. Od roku
2007 je spoluzakladateľkou a odbornou garantkou A centra
v Bratislave(www.a-centrum.sk)

Teším sa na stretnutie s Vami

V spolupráci s
Centrum Radosť
www.centrumradost.sk
organizuje
A centrum Bratislava
www.a-centrum.sk
Prihlášky a informácie:
ivana.banova@a-centrum.sk,
0905 351 001
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron