Normalny porod

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod mimuka » 05 Jún 2012, 21:16

neviete či sa dá v niektorej bratislavskej pôrodnici rodiť inak ako hore nohami? teda nie na kresle ale v polohe akú si ja vyberiem??
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod mimuka » 05 Jún 2012, 21:17

a ešte myslíte, že je nejaká šanca keď som pri prvom pôrode bola nastrihnutá a aj dosť potrhaná, že by som sa pri druhom nemusela roztrhnúť??
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jún 2012, 21:26

Skus oslovit nejaku dulu alebo uplne najlepsie ist na kurz co o prispevok skor ponuka Magdal.

Samozrejme, velmidobre je i priprava na dojcenie vedenej mamialackou poradkynou - treba vyzistit na stranke Mamila,
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 05 Jún 2012, 22:54

mimuka píše:a ešte myslíte, že je nejaká šanca keď som pri prvom pôrode bola nastrihnutá a aj dosť potrhaná, že by som sa pri druhom nemusela roztrhnúť??



ano je velka sanca, bola som nastrihnuta 2x a po treti krat som porodila bez nastrihu a poranenia.
zalezi na polohe, rychlosti porodu a hlavne nie prilisnom tlaceni... velmi dobre je toto vsetko popisane v knihe
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... Hypnoporod
nie vsetci lekari strihaju, dobre je dohodnut sa vopred
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Jún 2012, 10:26

mimuka píše:neviete či sa dá v niektorej bratislavskej pôrodnici rodiť inak ako hore nohami? teda nie na kresle ale v polohe akú si ja vyberiem??

Na Kramaroch sa oficialne da aj v sede, ale realne pochybujem. Je to vsak o dohode, alebo inac povedane, o tom ci sa nechas zmanipulovat. Ked na to kreslo nevylezies, tak tam rodit nebudes, nikto ta tam nebude nasilu zdvihat :twisted: Da sa predsa rodit napr. na styroch na normalnej posteli, tych maju vsade dost. Podla mna ak ti na tom velmi zalezi a pojdes si tvrdo za tym, tak sa ti to podari, ale ochotu necakaj.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod alikaa » 06 Jún 2012, 21:06

mimuka píše:a ešte myslíte, že je nejaká šanca keď som pri prvom pôrode bola nastrihnutá a aj dosť potrhaná, že by som sa pri druhom nemusela roztrhnúť??


ja som kvoli strachu z nastrihu a potrhania pred porom pouzivala epi-no. To je taky balonik, ktorym sa da trenovat par tyzdnov pred porodom. A vraj ma pri porode nemuseli nastrihavat, ale "pre istotu" ma nastrihli 1 cm. Podobnu skusenost maju aj 3 moje kamosky, dve z toho nenastrihli, ani sa nenatrhli.
Obrázok užívateľa
alikaa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 26 Nov 2011, 16:13
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 13 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2012, 14:58

No ja naopak niekedy váham, či by mi nástrih nebol i pomohol. Plná predstáv o prirodzenom porode som s ním nesúhlasila a moje prianie bolo rešpektované, i keď ma opakovane upozornili, že malá je relatívne veľká, rosila som cca týždeň po termíne a nástrih mi silno doporučovala, ako doktorka (inak jedna z mojích najlepších kamarátiek) i stará porodná asistentka, ktorú mi doporučili. Nakoniec, bez nástrihu, mi pri porode vznikla ruptúra hrádze 3.stupňa a ruptúra pošvy 2.stupňa, následkom čoho mám doteraz a zrejme navždy rektovaginálny prolaps :( často nad tým celým rozmýšlam a skúšam prísť na to, prečo to celé tak dopadlo a či šlo tomu zabrániť, predísť. Hlavný problém bol asi v tom, že malá ku koncu porodu začala mať známky hypoxie (bradykardiu) a tak na mňa dosť naliehali, aby som intenzívne tlačila. na druhej strane som zase rada, že malá sa narodila OK, zdravá, nepridusená, aj keď mala pupočník obtočený okolo krku. Keby nerodím s kamoškou, tak by som určite upodozrievala i lekára, asistentky, že porod rýchlia, aby "už mali za tým", ale toto ozaj v našom prípade neprichádzalo do úvahy, kamoška tam bola mimo pracovnej doby len kvoli mne a ostala so mnou do rána i po porode, čiže tento motív nemohla mať.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Jún 2012, 15:51

kinsi, mám veľmi podobnú skúsenosť. nástrih bola vec, ktorej som sa najviac bránila. pôrod som mala dlhý, zle postupujúci, na konci taktiež klesala saturácia, pupočník na krku, takže sme sa už do teho "opreli" začalo sa všetko trhať, aj ma potom ešte rýchlo nastrihli ale som zašitá krížom-krážom... cvičila som aj s epinom, nepomohlo. myslím, že predovšetkým závisí od toho, ako ide pôrod a zrejme aj od polohy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2012, 15:58

Shira a aku si mala polohu? Ja klasicky, asi to bola tiež chyba, ale mne sa osobne ani do ničoho iného v tom momente nechcelo, veľmi ma prekvapila bolesť s porodom spojená, ja inak znášam bolesť úplne super, ale toto bolo pre mna ozaj prekvapenie.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 07 Jún 2012, 16:57

ja som mala expresny porod - sa mi zda ze az naskodu... do porodnice sme prisli az na poslednu chvilu, fazu, lebo po dovtedajsich skusenostiach s bolestou som to odhadovala este nadlho... takze ako ma priputali na kreslo, kontrakcie zacali ustavat a tlaky stale ziadne... no napriek tomu to neprerusili, ale kazali tlacit, zdalo a zda sa mi to este aj teraz ked si spomeniem dost nevhod a zbytocne drasticke, ta poloha poleziacky, chrbat zlomeny v krizoch (lebo som ich poprosila, ci ma mozu viac zosikmit), pustili mi vodu, pichali a frckovali ma do brucha, atd.... chapem ze ak bol dajaky dovod-problem, ze mi to pocas porodu nepovedali, aby ma zbytocne nevystresovali, ale stresovali ma i tak vlastne tym nutenim a surenim... nic na vysvetlenie nepadlo ani potom, a ja skoda ze som sa nespytala, dajak som proste bola bolestou prenesena do inej dimenzie... maly mal na nose, cele a brade poriadne tmave modriny, a mna sili skoro hodinu, ale vtedy mi to bolo jedno, bola som stastna ze sme ok.
fakt by som velmi uvitala nejake seriozne studie ohladom vedenia porodov, zasahovania do nich, nie len pocity a nazory porodnikov, ale k tomu asi treba vediet super anglicky, co?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 07 Jún 2012, 17:10

tym som chcela povedat, ze aj od vedenia porodu vela zavisi - nakolko umoznia spontannost a povzbudia zenu, aby sa nechala viest svojim telom, prirodzenym porodnym instinktom... a nie naopak
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 07 Jún 2012, 21:12

ked citam co pisete o rom urychlovani, kedze som si na vlastnej kozi zazila to urychlovanie a pri prvom aj poloha lezmo a priviazane nohy, tlacenie hravy na hrud,,,,riadene tlacenie...myslim,ze prave tymto vznika vela poraneni...
napr. v knihe hypnoporod som sa docita,ze absolutne ziadne tlacenie nie je nutne a par osvietenych lekarov to uz vie pomaly aj 50 rokov...
len stale sa silne drzia niekt. zauzivane postupy,/takze v knihe sa spomina,ze telo same pracuje...ulohou zeny je dychanim pomoct aby sa svalstvo, dobre uvolnilo,akekolvek urychlovanie, stres, telo stiahnu/
zda sa mi to logicke a kedze som mala to stastie,ze som mohla rodit tretie dieta doma a uzit si na vlastnej kozi v tom najlepsom slova zmysle, oddat sa vlastnemu telu, tak poranenia neboli ziadne, bez nastrihu, tempom babatka.
Este dodam, kamaratka kt.rodila doma 2x sa po oba razy natrhla viac, nedala si to sit, zahojilo sa jej to, len proste treba si mozno v sebe prejst aj to - ako prijmeme pripadne poranenie, proste stava sa .Viem, ake je to velmi bolave nie len fyzicky ,ale aj psychicky zmierit sa s niekt. vecami.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 09 Jún 2012, 09:06

pôrodný dom v ČR v ktorom sa nerodí
http://ona.idnes.cz/obrazem-porodni-dum ... zdravi_pet
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 09 Jún 2012, 21:30

ja so myslím, že k tým natrhnutiam dosť - vedomky-nevedomky pomôžu aj lekári/asistentky... keď dieťatko nešikovne stáčajú a vyťahujú --- nepočkajú kým sa tlak uvoľní a deti samé vykĺznu. Napr. ako v Orgazmickom pôrode... kde si ho mamka takmer sama chytala o rúk. :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 09 Jún 2012, 21:37

ozaj ženy... ja som vážne uvažovala, že mám veľa energie... a veľkú papuľu :D hehe a pôjdem za pôrodnú asistentku. Ako prebieha štúdium,myslím tým viete v ktorých mestách viem študovať a koľko rokov a aké sú podmienky.
Nedávno mi známa-dula povedala, že naše pôrodné asistentky sú dobré... ale majú jednu veľkú chybu.. sú POKAKANE. Z mužov. Sú to frustrované ženy, ktoré samé boli porodené frustrovane: mužmi. ach jaj. Toto chce revoltu. Do kedy si dáme skákať po hlavách a fušovať do pôrodov a nerodiť... iba sa zúčastňovať.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 09 Jún 2012, 23:43

gabika78 píše:ozaj ženy... ja som vážne uvažovala, že mám veľa energie... a veľkú papuľu :D hehe a pôjdem za pôrodnú asistentku. Ako prebieha štúdium,myslím tým viete v ktorých mestách viem študovať a koľko rokov a aké sú podmienky.
Nedávno mi známa-dula povedala, že naše pôrodné asistentky sú dobré... ale majú jednu veľkú chybu.. sú POKAKANE. Z mužov. Sú to frustrované ženy, ktoré samé boli porodené frustrovane: mužmi. ach jaj. Toto chce revoltu. Do kedy si dáme skákať po hlavách a fušovať do pôrodov a nerodiť... iba sa zúčastňovať.


na Sk v BA, tam vyucuje naozaj skvela PA Emoke Takacsova, kt.poriadala besedu v Sali s MArtinou Olostiakovou, slovenskou PA co posobi v Nemecku.
AJ na besede s Removcikovou sme presli otazku studia.... takze okrem BA, sa da esgte v Nitre studovat, Ruzomberku, Martine... a dalej si nepamatam.
studium je bakalar, potom magister...a kto chce mat licenciu, tak dalsia prax...
Kamaratka studuje za PA v Olomouci.
a nie su vsetky frustovane, resp. mozno aj su, napr, Removcikova je dost akcna,,a poznam dalsie... len sa to teraz zacina viacej hybat.
a chapem aj preco sa niekt., boja, pretoze nechcu prist o pracu-
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 10 Jún 2012, 08:30

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Jún 2012, 12:58

ked tu rozoberate studium...zisla by sa mi rada...ja by som tiez chcela nieco vystudovat, ak by sa dalo, ale nie PA, netrufam si na to proste...zatial by som chcela byt laktacna poradkyna, mozno dula, no na to vysky nie su na svk...neviete este o niecom, co by ma mohlo oslovit? :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Jún 2012, 13:31

kinsi píše:Shira a aku si mala polohu? Ja klasicky, asi to bola tiež chyba, ale mne sa osobne ani do ničoho iného v tom momente nechcelo, veľmi ma prekvapila bolesť s porodom spojená, ja inak znášam bolesť úplne super, ale toto bolo pre mna ozaj prekvapenie.

klasickú-tak nejako.. ležala som na šikmej posteli, ale nemala som nohy na tých blbostiach hore.. mne sa nerodilo zle, len tie bolesti boli hrozné, ja som bola rada, že to máme za sebou..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 10 Jún 2012, 14:13

Norika píše:ked tu rozoberate studium...zisla by sa mi rada...ja by som tiez chcela nieco vystudovat, ak by sa dalo, ale nie PA, netrufam si na to proste...zatial by som chcela byt laktacna poradkyna, mozno dula, no na to vysky nie su na svk...neviete este o niecom, co by ma mohlo oslovit? :D


no taky kurz hypnoporod, ale ten sa da asi len v zahranici spravit ;)
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Jún 2012, 20:14

:mrgreen: no to slovko "hypno" ma odradza..moja viera mi veci spojene s hypnozou nepovoluje
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 10 Jún 2012, 20:52

Norika píše::mrgreen: no to slovko "hypno" ma odradza..moja viera mi veci spojene s hypnozou nepovoluje


to nie je hypnoza taka,ze ta niekto privedie do hypnotickeho stavu, je to skor autosugescia, cize dychanie, predstavy...vsetko co moze pocas porodu pomoct, hlavne vymenit strach z porodu za radost...
autorka to nazvala tymto nazvom, tiez som nevedela co si mam pred tym presne predstavit.

proste uz lekary zo zaciatku 20.storocia zistili,ze ked sa zena neboji, je uvolnena tak porod zvlada bez toho,ze by jej niekto musel nejak pomahat. :)
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Jún 2012, 21:49

no ale ani slovko autosugescia ma moc nepotesilo...ja neodporujem naschval, vazne nie, len chcem mat ciste svedomie, ak sa pustit do toho..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Jún 2012, 22:54

Norika píše::mrgreen: no to slovko "hypno" ma odradza..moja viera mi veci spojene s hypnozou nepovoluje


tak to ma zaujalo... aká je tvoja viera aj smiem takto drzo vyzvedať.. a prečo nepovoľuje hypnozu? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Jún 2012, 22:59

magdal: a musím mať strednú zdravotnú... alebo to nerozhoduje.

No Removčíková je akčná.. mala som možnosť s ňou volať.. keď som bola tehotná. Popísala mi masáž hrádze cez telefón. Ľudia.. volala som jej o 18:00 prvý krát ma počula... a ona familiárne.. jak kamoške venovala sa mi na 120% opísala mi masáž, že som si tu 4D predstavila :-)))).. pozvala ma na kurz... ja som ostala z nej taká paf..., že som sa už videla na kurze.. ale potom som sa vrátila na Zem a spomenula si, že som z LV... tak ale veľmi milá žena.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron