Normalny porod

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 02 Jún 2011, 23:56

Otvaram temu o normalnom, cize nemedikalizovanom porode bez akychkolvek zasahov. Privitam Vase nazory a skusenosti. Moja skusenost je taka, ze ked som sa pred vyse 2 rokmi pripravovala na porod, zistila som, ze pokial chcem porodit normalne, mozem rodit bud doma, alebo v zahranici. Na porod doma som si netrufala, a tak vyhralo zahranicie. Verim, ze situacia u nas sa odvtedy zmenila k lepsiemu.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jún 2011, 03:40

ja som tiež chcela tak rodiť a nemyslím, že by v nemocnici, kde som bola, bol s tým problém. rešpektovali moje požiadavky, nezasahovať... až do chvíle, kým som mala také bolesti, ktoré veľmi výrazne prekročili prah mojej výdrže a doslova som prosila o všetko, čo sa dá.. zvysoka som kašlala na prirodzený, neovplyvnený pôrod :lol: . aj to som bola rada, že som porodila normálnym spôsobom, nie sekciou. možno by som nabudúce vyskúšala pôrod s dulou, ale už nemám o pôrode také ilúzie... suseda porodila do hodiny ani jej nič nestihli dať-neviem či oxytocín na placentu, ale v tom problém nevidím, keby som odmietla, pri takom priebehu, tak by nedali... myslím že priebeh porodu je individuálny, aj u tej istej ženy jednotlivé porody môžu byť rôzne. dúfam, že aj ja si ešte užijem "krajší" pôrod- aj ked napriek tomu, ako to u mňa bolo, to bol najkrajší zážitok v živote. po 3 dňoch bolestí a 12hodinách úplne strašných bolestí neviem či aj dula zmierni situáciu a psychiku k ideálnemu stavu...úprimne mne už bolo vtedy všetko jedno, len nech je moje dieťa v poriadku na svete, hocijakým spôsobom. sestričky aj doktori boli strašne skvelí, patrí im moj obdiv a vďaka :) prostredie úžasné, intimita, prístup personálu. verím, že ženy, ktoré rodili ľahšie, tomu možno neveria, lenže ja som v tej chvíli naozaj nebola schopná vydržať a bola som vďačná za všetky lieky sveta. ja aj moj syn sme v poriadku, zdraví, spokojní, šťastní a nemyslím, že by sme teraz tým ovplyvnením porodu nejako trpeli. ja som bola po pôrode úplne v pohode, malý sa prisal, dojčiť sa chcel, to že som si zničila bradavky lebo som nevedela ako na to, to je druhá vec...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jún 2011, 03:46

aha a ešte som chcela- doma by som nerodila za nič na svete, to je mi celkom proti srsti, ale skor by som uvítala ísť po porode skor domov z nemocnice, na druhý deň v pohode...bolo mi tam dlho a smutno, lebo sa mi neušla izba, na ktorej možem byť s manželom :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 03 Jún 2011, 07:51

No moj druhy porod bol "prirodzenejsi" ako ten prvy, celu prvu dobu porodnu som bola na nohach, nemusela som lezat, nedali mi ziaden umely oxytocin, bola som bez EDA, nastrih bol (spytali sa, ci mozu) aj ked som sa este dotrhala , kedze zo mna vysiel 4,4kg chlap, stlmili svetlo, nechali dotepat pupocnik, placentu pockali, kym vyjde sama, maleho som mala hleho na sebe, po 75 min sa prisal, 5min papal a potom zaspinkal a okrem 15 min, co ma previezli na izbu, bol stale so mnou...dojcenie parada. Nepichli mu vitamin K, iba ustne. Este je urcite co zlepsovat, napr poloha pri samotnom rodeni, ta klasicka je priserna, aj ten monitoring pri silnych bolestiach, clovek lezi na chrbte aj 20 min a nemal by sa pohnut...ale aj tak som bola milo prekvapena, ze sa drzali porodneho planu, a ked chceli urobit nieco, co v nom nebolo, tak sa ma vopred spytali a to som nemala zaplateneho porodnika. A rodila ma Dr Sedlakova, v Ruzinove, vyborna!
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Jún 2011, 10:43

Tamoulik, to je super, ze mas pozitivny zazitok z porodu. Je uzasne, ze su uz v porodniciach mozne veci ako dotepanie pupocnika a samoprisatie. Porod by sa mal odvijat od momentalnych pocitov rodicky, nemal by ju nikto obmedzovat ani usmernovat. Aj monitoring, kedy musis lezat, je zasah do porodneho procesu a moze ho spomalit a dokonca zastavit. Viem z vlastnej skusenosti, ze ked som mala pokoj a sustredila som sa sama na seba, bolo vsetko super a akonahle sa ma snazila PA kontrolovat a davat mi rady, porod sa zastavil. Nastrih by mi takisto velmi vadil. Mne vadili aj vaginalne vysetrenia a nabuduce sa dufam obidem bez nich. Este trochu na odlahcenie - "rodila Ta" predpokladam Tvoja maminka, nie Dr. Sedlakova :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jún 2011, 12:29

Shira, myslím, že naše pocity z porodu sú veľmi podobné, akoby som to písala ja. Cítila som to skoro všetko rovnako. I s tým skorým odchodom domov - na druhý deň sme šli domov na reverz. Síce sa nám ušla izba s priateľom, ale doma boli psíky, aj tak by nemohol byť stále s nami...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 12:58

aj ja snivam o normalnom porode, ked uz budem mat druhe......pri prvom som netusila co je to normalny porod....a kedze som tichy tip, ani som nepipla, ak mi pichali nejake infuzie....len som plakala, cely porod....ale stresovali ma, ze musim dychat kvoli malemu, tak som sa snazila dychat a plakala......ja som mala katastrofalny porod, po psychickej stranke, co sa potom prenieslo aj na ti fyzicku.....
ja neviem, ci by bolo u mna lepsie, ak by som nemala vyvolavany porod, rodila som dva dni, nechchela som sa otvorit.,....maly sa narodil priduseny....
povedzte mi, co v takom pripade?? mohol byt priduseny z toho stresu?? ak by som rodila v klude, a bez vyvolavania, nenarodil by sa uz mrtvy??
a uz pocas tlacenia mi sestricka najmenej 5x skocila na brucho,...to tiez neviem, ci mam dakovat alebo nie?? neviem,ci by som ho sama vytlacila....mal rovne 4 kila....

ale o dalsom porode naozaj snivam,ze uz bude taky ako ma byt, lebo som uz mudrejsia, ovela....a tiez vidim situaciu na svk biedne, som z toho normalne nestastna, a to este ani babo necakam....snad sa dovtedy situacia zlepsi.....ale bojim sa proste, ze nastanu komplikacie ako pri rpvom, a co potom??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 13:46

Norika, ten skok na brucho je od roku 1952 ZAKAZANY!
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi ... -dite.html

Vsetko slo nasilu, preto mohol byt priduseny! Babatko vie samo kedy ma prist na svet! Takto ho vytlacili na silu a nemal este svoj CAS. Mozes sa im podakovat za "pozitivny" zazitok z porodu!

tu je velmi dobra kniha, na prekonanie negativnych zazitkov z porodu!
http://www.martinus.sk/?uItem=85702
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Jún 2011, 15:29

Norika, aj moj syncek mal rovne 4 kila :). Umele vyvolavanie porodu je vzdy problematicke a malo by mat vazny dovod, napriklad ak mamicka prenasa a babatku sa v brusku preukazatelne uz nedari.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Jún 2011, 16:14

ahojte, ja este odporucam tuto super knizku, bibliu vsetkych PA (Hebamme) tu v nemecku:
Ingeborg Stadelmann - Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod
http://www.martinus.sk/?uItem=77521
- mne velmi pomohla, citala som si ju cele tehotenstvo a velmi ma mrzelo, ze som si do porodu nestihla najst taku asistentku, ktorej by som doverovala a pri ktorej by som mozno aj o domacom porode zacala rozmyslat. mojou ambiciou bolo skor najst si taku, co ma odrodi v nemecnici a na dalsi den najneskor idem domov. maloktora klinika vsak toto umoznuje (myslim tu vlastnu PA) a kedze som ju ani nemala, skoncila som klasicky. ale porod bol vpodstate super. vadilo mi par veci, ktore by som uz teraz nedovolila, lebo viem viac. napr. hned ako som prisla, napichli mi kanylu do ruky. to ma snad bolelo viac ako cely porod a dalo mi to ten deprimny pocit, ze som pacient.
no ale zvysok fajn, samoprisatie a bonding, takze som vlastne za vsetko vdacna.
tu knizku urcite odporucam a nielen tehulkam ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 16:40

etnicka, prenasanie je velmi otazne. Kazda zena ma iny cyklus. Jedna moze mat 24 dnovy, ina 26. ina 32. ina 36. ci 42. Inu dlzku lutealnej fazy atd. Nasi lekari, vsetko skatulkuju podla 28.dnoveho cyklu, ale ktora ho ma vsakze stale taky presny. A nikdy dopredu nevieme povedat akoby ten cyklus vyzeral, vsak!
Napr. mam kamosku, ktora mala velmi dlhe cykly. Jej podla menzesu vypocitali na 28.8. Ja som jej to vypocitala vdaka zapisovaniu teplot na 13.9. Nakoniec jej ho vyvolävali 2 dni, a porodila cisarskym 11.9., kvoli neotvaraniu. Dalsie 2 dni nechceli cakat, a upozornenia matky, ze ona vie kedy pocala dieta, nebrali vobec do uvahy! Musi to byt podla tabulky a hotovo! Cest vynimkam!
Kolke babatka prisli na svet skor, mali problem s dychanim, s adaptaciou atd..... Predsa len to babatko, tam nezostane navzdy, raz vyjst musi :D
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 16:59

no tak nas sa narodil presne na termin.... sice podla cyklu 28 dnoveho, a ja som mavala pred tym cca 26 dnovy
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 17:10

ale ti ho vyvolavali, nie?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Jún 2011, 17:11

prave Ingeborg Stadelmann vo svojej knihe popisuje vsetky mozne "prenasania", ktore boli vlastne porodmi na cas. cas, kedy babatko samo chcelo prist na tento svet. v starostlivosti lekarov by tie zeny z jej praxe uz davno boli vyvolavane, ale on ama neuveritelnu trpezlivost a vsetko berie s rozvahou a pokorou, co sa prenasa aj na rodicku, pokial tam teda je dovera. radost byt v rukach takej Hebamme :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 17:15

leelo. presne to si myslim. to babatko to vie presne kedy ma prist na svet. kedy je ten spravny cas!!!!! :love:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 03 Jún 2011, 19:15

No mne sa pri obidvoch synoch vyhrazali vyvolavackou, prveho som prenasala tyzden, ked sa vypytal na svet sam (aj ked som cele tehotenstvo tvrdila, ze som otehotnela o tyzden neskor), takze vlastne isiel presne nacas, a o den neskor som mala ist uz do nemocnice...druheho som prenasala 3 dni a tiez mi uz hrozili vyvolavackou...u nas je to oblubeny sport, vyvolat, kedy to vyhuvuje lekarom, najlepsie pocas sluzby, tyzdna, nech sa neprekryvaju smeny atd...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Jún 2011, 19:43

shira píše:
> ... kým som mala také bolesti, ktoré veľmi výrazne prekročili prah
> mojej výdrže a doslova som prosila o všetko, čo sa dá.. zvysoka som kašlala
> na prirodzený, neovplyvnený pôrod :lol:

shira, uplne chapem, co si tym myslela. na porode je najtazsie poddat sa tomu a prijat tu bolest taku aka prichadza. ja som to tiez nedokazala. na predporodnom kurze nam stale opakovali - poddajte sa tomu a polovicu bolesti mate za sebou... ale v realite je to omnoho tazsie ako sa to pocuva na kurze. ja som tento kurz absolvovala v tej porodke, kde som rodila, ale to bolo akoby sa oni zle dohodli. pol dna kurzu bol venovany tomu ako spravne dychat a ake zle a kontraproduktivne je tlacenie na chrbte. a ked som rodila, tak mi radili dychat uplne inak a nutili ma lezat na chrbte :mrgreen:
mne navyse od zaciatku porodu ustavali kontra, akoby si to maly rozmyslel. homeopatika, co mi davala PA na to vobec nezaberali. po 12 hod som bola uz uplne zmorena a suhlasila som s prasknutim vody, ale to bolo uplne nanic. kontra zase ustavali a maly sa tam nakoniec zasekol a tahali ho vakuovym extraktorom.

etnicka, super, ze si zalozila tuto temu. pre mna je teraz skutocne aktualna, lebo sa pripravujem a hladam si s kym a kde budem rodit. ja by som nazvala to, o com sa tu bavime skor Prirodzeny porod, ale to je len taka poznamka, asi som ovplyvnena tou knihou, co spominam ;)

tamoulik, s tymi vyvolackami na vhodny den podla smeny zazmluvneneho lekara je to sila, ale zase rodicky si to ziadaju. na sk je totiz stale ten lekar akosi v popredi a na PA, pripadne dulu taky doraz nekladieme. je to iste aj tym ake maju pravomoci ony a ake lekar. v nemecku moze PA vykonat aj nastrih. uz len toto jeje dava uplne iny status, j eto samostatny poskytovatel zdravotnickej starostlivosti.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Jún 2011, 23:06

ahoj leelo, knihu Ingeborg Stadelmann som tiez citala a niektore veci boli OK, ale niektore som radsej citat nemala. Je to dobra kniha pre porodne asistentky, ktore maju vediat, ako riesit rozne problemy, ale tehotna zena by sa s takymi vecami zatazovat nemala. Najdolezitejsie zo vsetkeho je pozitivne myslenie. Mne sa najviac zo vsetkych knih o porodoch paci kniha Lucie Groverovej Suchej Aby porod nebolel. Otvara uplne novy nahlad na porod, tehotenstvo a rodicovstvo. Odporcam ju vsetkymi desiatimi :). Vyborna vec je aj metoda hypnoporodu, pocula si uz o nej? Tuto temu som naschval nazvala Normalny porod, lebo termin "prirodzeny porod" sa u nas zauzival ako nieco neuskutocnitelne az hipisacke. Na druhej strane existuje velka skupina ludi, ktori si myslia, ze prirodzeny porod = vaginalny porod :).
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Jún 2011, 23:15

Este k tomu vyvolavaniu - tiez ma nim strasili. Z rovnakych hlupych dovodov (podla tabuliek sa mal syncek narodit o tyzden skor, narodil sa presne vtedy, ked mal). Bola som kvoli tomu v strese. Bolo to uplne zbytocne.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Jún 2011, 23:28

Etnicka, tak s tou terminologiou uplne suhlasim. hippies to vystihuje :lol:
hypnoporod poznam len ako slovo, ja som sa totiz z traumy po 1.porode liecila tak, ze som temu porody a porodnice obchadzala, takze som teraz teoreticky velmi nepripravena na ten 2. v poradi. celkom ma to ale zaujima, ak vies o tom viac.
to je zaujimave, co pises o tvojich dojmom zo Stadelmann. ja som si, naopak, jej knihu otvarala tym castejsie, cim viac sa mi blizil porod. nesmierne ma ukludnovala. posobila na mna az idylicky, by som povedala. hlavne som na nu myslela, ked mi praskli tu kanylu do ruky a ked sa chytali za hlavy, ze som odmietla umely oxytocin ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Jún 2011, 23:45

Tu je kniha o hypnoporode napriklad http://www.martinus.sk/?uItem=84836&z=r ... =all_84836
a tu su nejake linky k tomu http://www.hypnoporod.cz/
http://www.hypnoporod.com/
http://www.facebook.com/pages/Hypnoporo ... 62?sk=wall
Tu je link na knihu Aby porod nebolel, ktora takisto pise o autohypnoze http://www.dary-zivota.sk/products/aby-porod-nebolel/
http://www.facebook.com/pages/Aby-porod ... 1949618810

leelo, mozno by Ti pomohlo sa porpzpravat s dulou alebo porodnou asistentkou o Tvojich pocitoch.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 04 Jún 2011, 00:00

etnicka, diki za studijne materialy :)
mojim cielom teraz je byt zmierena s tou bolestou. porodnej asistentke sa nevyhnem, tu to tak chodi, ze cca od polovice tehotenstva sa o mna bude starat na striedacku s lekarom. a potom aj po porode. traumou som myslela to, ze po porode som chcela na vsetko zle co najskor zabudnut a mysliet len na to dobre. a tema porod ma ako taka vobec neinteresovala, kedze som este ani dalsie diatatko neplanovala. cize som ju neobchadzala zo strachu, ale skor z pocitu, ze toto je za mnou, idem sa venovat niecomu aktualnemu.
podla mna aj sebelepsi porod zanecha na zene nejaku ranu. ci uz na tele alebo na dusi. hlavne ten sok z 1. porodu, to asi nikto sa dostatocne nepripravi tak, aby ho nic nezaskocilo. a su tam vselijake pocity - toto som mohla urobit inak, nestalo by sa toto a toto. taketo kvazi vycitky su posilnovane aj tymi poporodnymi hormonmi. ja som dost plakala, ale brala som to a aj vsetci okolo mna v porodnici ako normalne. neviem si predstavit, ze by som napr. mala cisarsky a stretla by som sa s tym najodpornejsim slovenskym personalom, o ktorom pocuvam z pribehov kamosiek z ba. btw, boli sme 4 kolegyne z poschodia s rovnakym terminom porodu. 3 z nas rodili na sk a cisarskym a ja v nemecku a vaginalne.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 10:37

leelo, rado sa stalo. Porod moze byt nadherny zazitok, viac sa mozes docitat aj tu. http://vnimavetehotenstvo.sk/ Je tam vlastne uplne vsetko :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Jún 2011, 11:55

Etnicka, súhlasím a pridávam sa, Leelo - pôrod môže byť nádherná záležitosť, každý pôrod je iný, nie je dané, že aj ten ďalší musíš pretrpieť v bolestiach.
Osobná skúsenosť - pôrod v tradičnej slovenskej pôrodnici s rutinnými a preventívnymi zásahmi, po zdôvodnení toho, prečo by som chcela k môjmu pôrodu pristupovať inak v zmysle, že si prajem riešiť len komplikácie, ktoré vzniknú a inak nepodstúpiť žiadne zásahy, som si dohodla pôrod v tejto pôrodnici a skutočne, po príchode do pôrodnice boli všetky moje priania nepodstúpiť zásahy (rutinne alebo preventívne odporúčané asi väčšine rodičiek v tejto pôrodnici) rešpektované, porodila takmer úplne bezbolestne (bolesti som vnímala skôr ako signál pre zmenu polohy alebo inej aktivity, ako navigáciu bábätka, čo mám robiť), bez jediného zásahu a pod starostlivým dohľadom pôrodnej asistentky. Svoj samotný pôrod vnímam veľmi pozitívne, žiadne traumy, rany, ani tele, ani na duši. Bábätko po pôrode bez jediného zaplakania, úplne spokojné, s uvoľnenou tváričkou. Samoprisatie po pôrode bolo úžasné a odmenou mi bol nielen dobrý fyzický stav hneď po pôrode, ale aj bezproblémové dojčenie v ďalšom období. Veľmi Ti prajem, aby si si druhý pôrod užila minimálne tak, ako ja. Môže to byť skutočnosťou aj vo Vašom prípade.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 12:17

Klemka, mozes, prosim Ta, prezradit, kde si rodila tak krasne?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Ďalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron