Normalny porod

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 04 Jún 2011, 13:15

Kocky, ja moj porod hodnotim ako super. ta bolest k tomu patri. bezbolestny porod neexistuje. asi to vyznieva horsie napisane ako to bolo, ale syn sa jednoducho zasekol v porodnych cestach a smitec. PA ho vselijako otacala, ale neviem, preco to neslo. podla mna som sa prilis bala a vylucovala som viac adrenalinu ako oxytocinu :)
za tu kanylu som im povedala svoje. vpodstate to bola moja chyba, ze som sa proti tomu nepostavila hned. ale ved - prvorodicka, strach a spol. to, ze ma nutili tlacit na chrbte, neznamena, ze som tak aj tlacila. aj dychala som inak, prinasalo mi to ulavu. ale nemala som PA, co by mala tak dlho asi trpezlivost, vystriedali sa smeny, proste nemala som to podchytene organizacne.
potom ale prislo polozenie na hrud, kde syn aj ostal, ziadne drhnutie hlavy pod vodovodom a meranie. jednoducho ho zmerali neskor. samoprisatie bolo super, to bol postup personalu. syn neplakal teda vobec, ani ma nenapadlo, ze by mal. a potom sme boli stale uz len spolu. prvy raz sme ho kupali ako 3-tyzdnoveho, ci mesacneho myslim.
mohlo to byt aj lepsie, ale vpodstate som mala perfektny zazitok. ta bolest... no neviem, rada by som nasla tentoraz PA, co by ma viedla spolahlivo az do konca porodu, nech uz bude akykolvek. ten personal nemocnice je prilis rutinny, nech uz sa snazia sebeviac. malo je takych klinik, kde pustia externu PA na porod.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Jún 2011, 15:05

Etnicka, v Piešťanoch. Mohlo to byť omnho krajšie, niektoré veci mi vadili - napr. možnosť voľného pohybu, ale dole bez a s vložkou medzi nohami, lebo mi odtekala voda :x , ale podstatné pre mňa bolo v tom čase zabezpečiť, aby pôrod bol bez zásahov v prípade, že nevzniknú komplikácie (a tie nevznikli).
Leelo, môj pôrod sa skutočne dá zhodnotiť ako bezbolestný...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 15:17

leelo, bezbolestny porod existuje ;) dokonca orgazmicky porod existuje. Videla si film Birth as we know it? Velmi inspirativny :). No a ta kniha Aby porod nebolel tiez. Tuto je video - rozhovor s Luciou Groverovou. Je to zena, ktora mala prvy porod velmi tazky a bolestivy a potom sa postupne prepracovala k uplne bezbolestnym domacim porodom bez asistencie (netvrdim, ze by tak mal rodit kazdy, ale je to velmi zaujimave). http://www.cestyksobe.cz/hoste-ve-studi ... iu/32.html
http://www.cestyksobe.cz/hoste-ve-studi ... iu/33.html
K tomu zaseknutiu babatka - je to tak, ako pises. Pokial je matka v strese, porod sa zastavi. Zacne sa vylucovat adrenalin a prestane sa vylucovat oxytocin. Je to tak preto, lebo ked je samica v prirode pocas porodu v ohrozeni, vdaka adrenalinu sa porod zastavi a ona moze bud utiect, alebo zautocit a potom, ked je zase pokoj, zase sa jej zacne vylucovat oxytocin a v klude dorodi. Je super, ze uz vies do buducna presne, co chces. U mna to bolo trochu podobne. Na porod som sa velmi pripravovala, ale na koniec to nebolo uplne dokonale. Tiez sa mi porod zasekol a nebolo to presne tak, ako som povodne chcela. Dnes uz viem, preco. Mala som z toho dlho depresie, ale poucila som sa a nabuduce to uz dokonale bude :). Ked si to ale porovnam s klasickymi porodmi v slovenskych porodniciach, bolo to uplne super. Som velmi narocna :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 15:19

Moj porod teda bolestivy bol, ale bolo to preto, lebo som si myslela, ze to tak musi byt. Takze som sa z tej bolesti tesila, brala som ju ako nieco velmi pozitivne a v podstate som si ju tym, ze som verila, ze bez bolesti sa rodit proste neda, privolala :).
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 15:22

klemka, tak to sa velmi tesim, ze aj v obycajnej porodnici sa da rodit krasne :) dakujem za dobru spravu :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 04 Jún 2011, 16:29

Klemka, viem, co myslis tou bezbolestnostou a tiez som to tak chcela a ocakavala. asi som nebola na to dost pripravena.
Etnicka, videla som ten film pocas 1.tehotenstva, musim si ho este raz pozriet ;) velmi pekne ti dakujem za vsetky odkazy, budem to studovat. ty hovoris presne o tom, o com PA vzdy tak krasne rozpravaju tu. je velka pravda, ze nie kazdy dokaze rodit uplne "prirodzene". na to musi byt aj urcita psychicka sila. ja som ju myslim v sebe nenabrala.
ale zaujimave ako velmi mi pomohlo to, co sa dialo hned po porode a potom na sestonedeli. fakt vdaka dojceniu a bondingu ten porod nevnimam ako traumu. koniec dobry, vsetko dobre. dojcenie ma nesmiernu moc :love: :dojcenie: :love:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 22:31

leelo, rado sa stalo :). To je super, ze mas taky krasny zazitok po porode. Mne dali synceka hned na brusko, ale neprisal sa. Vtedy som zial este nevedela o samoprisati. Potom ho zmerali a manzel ho obliekol. Nabuduce budem mudrejsia a nikomu babatko nedam :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Jún 2011, 23:48

Rada by som sa pridala so svojou skusenostou. Myslim, ze porod do velkej miery zavisi od psychickeho rozpolozenia zeny, ak sa vopred boji, bude tazsi ako keby sa nebala a brala to ako prirodzenu vec. Ja som sa k svojmu vlastnemu udivu porodu vobec nebala a mala som ho myslim aj preto dost pohodovy, pamatam sa, ako som si v porodnici este v tej poporodnej euforii vravela, ze kludne by som si to o tyzden zopakovala. Bolesti som mala, ale pravdupovediac si ich vobec nepamatam, viem ze to bolelo len podla toho, ze si spominam, ako som sa v kontrakciach zvijala na monitore a potom na kresle. Viac ako bolesti ma prekvapilo, ake to bolo vycerpavajuce. Ale islo to sup-sup, dve hodiny potom, ako sme dorazili do porodnice, bola Miska na svete. Klystir mi dat nestihli, oholili ma len tak symbolicky. Nastihavali ma, ale to mi nejak nevadilo, najviac mi vadila kanyla v ruke. Napichavali mi ju natrikrat, kym to konecne bolo dobre, a z toho ma este asi tri mesiace bolela ruka. Navyse nechapem, naco mi ju davali, ved po vysetreni im bolo jasne, ze za chvilu porodim a to antibiotikum mi tam uz vcas nestecie. Aj pri porode som to stale vnimala, ze ju tam mam napichnutu a dost mi to vadilo, obmedzovalo ma to, mala som strach s tou rukou robit volne, co by som chcela. Samoprisatie sa bohuzial nedialo, doniesli mi Misku obriadenu v perinke a ked som sestricku poprosila, ze by som chcela skusit dojcit, tak sa jej akurat snazila napchat moju bradavku do pusinky, samozrejme z toho nic nebolo. Ja som bola prilis neuvedomela rodicka na to, aby som to cele chytila do vlastnych ruk, a prilis vyburana z toho, ze sa Miska narodila. Pri dalsom porode by som sa urcite snazila toto zmenit.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod etnicka » 07 Jún 2011, 09:18

pripajam sem odporucania who k normalnemu porodu, je to velmi zaujimave citanie. myslim, ze by bolo fajn to so sebou nosit do porodnic :) http://www.iham.cz/prirucka-who/prirucka_who_obsah.php
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Jún 2011, 22:42

pripajam clanok o tom ako rodili nase stare mamy: http://www.vitalitanet.sk/newWeb/index. ... &pageID=34
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 20 Sep 2011, 00:17

ahojte, idem to tu trosku ozivit ;)
tyzdne utekaju neskutocne rychlo, moj porod je uz na spadnutie. cez leto som nezahalala a nasla som si skvelu Hebamme, ktora uz od augusta chodi ku mne domov a stara sa o mna vlastne na striedacku s lekarom a pomaha mi aj v inych veciach. som velmi rada, ze ju mam, lebo prave od leta zacali lekari na mna chrlit diagnozy (teho diabetes, znizena funkcia stitnej zlazy a najnovsie predcasne kontrakcie) a niekedy mam pocit, ze uz stracam optimizmus. hebamme ma ale drzi a tym vo mne zostava nadej, ze budem rodit vaginalne a podla svojich predstav. pripravujeme si aj nieco ako porodny plan, pre vsetky pripady. porodnica, kde ona pracuje je takmer 50 km od nasho bytu (ale je baby-friendly, bude tam moja hebamme ak sa nic zvlastne nepritrafi, maju tam porodnu vanu a maju velmi malo porodov, lebo je to mimo mnichova), tak mam stale plan A aj B :D iked prekotny porod nepredpokladam.
videla som na koni, ze zavreli diskusiu o tom ako sa rodi na sk (weroni). na mk chodim este menej ako sem, videla som to zbezne, ale ak som to spravne pochopila, tak je to nieco neskutocne! nielen to zavretie, ale aj nazory niektorych ludi. to by sa nemecke panicky zijuce od narodenia v tvrdom kapitalizme a blahobyte asi dost urazili, keby ich niekto nazval "zenami z pralesa" len preto, ze chcu na svet priviest svoje dieta dostojne a NORMALNE, bez ponizovania a miliona rutinnych zakrokov ako na dobytku...

etnicka, tebe dakujem za vsetku literaturu, co si mi vyssie poskytla, uz nejaky cas to studujem a potom sa mi kazdu noc sniva, ze uz rodim :D poprosila som dulkugabulku, ci by mi neposlala Odenta v el.forme. mas aj ty nejake knizky takto, prip. na stiahnutie? take, co este stihnem precitat... ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 14 Nov 2011, 16:57

leeelo citala som si tuto temu a dodatocne ma velmi zaujima ako Ti porod dopadol :) dufam, ze podla Tvojich predstav:)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 14 Nov 2011, 22:14

leelo: aj ja som zvedavá
musím sa priznať, že som si prečítala knihu Vnímavé tehotenstvo, (teraz po pôrode) a poplakala si. Teraz čítam Nová doba pôrodná od Vlastimila Mareka
http://www.baraka.cz/Marek/knihy/pdf/no ... orodni.pdf odporúčam.

Viete niekto o niekom kto rodil doma po prvom pôrode sekciu? Zvažujem túto možnosť. Verím, že každá žena môže rodiť doma, a ak by aj nastali komplikácie... tak nie preto, že rodí doma...!!!!!!!
Poznáte niekto osobne niekoho kto rodil doma?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Nov 2011, 22:25

gabika78 píše:Poznáte niekto osobne niekoho kto rodil doma?

Tak to by aj mna zaujimalo. Nie som sice tehotna, ale ak bude druhe, tak silne sa priklanam k porodu doma. Chce to ale si vela nastudovat a dobra porodna asistentka (asi jedine zo zahranicia) bude nevyhnutnostou.
Neviem, mozno som uplne mimo, ale z niektorych informacii a komentarov co su na stranke slobodavockovani.sk sa mi zda, ze Manofova manzelka rodila doma..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 15 Nov 2011, 08:17

Gabika,no ja by som po sekcii neriskovala rodit doma ani nahodou...ja som mala 1.porod sekciou v r.2002,vsetci lekari tvrdia a tvrdili,ze som ako prvorodicka,ze jazva je v pohode a ze druhy moze byt normalny.
Bohuzial,v 38t mi na uzv merali jazvu a tlakom hlavicky sa zacala rozostupovat,takze hrozila ruptura...nechem pomysliet,keby mi to doslo v case kontrakcii a porodu...takze mne robili urgent cisarak v podstate hned po naleze...lekar mi vravel,ze je to loteria po sekcii,ze neda sa dopredu zistit ako sa ta jazva bude chovat,ale mali tento rok jednu babu co rodila 3r po sekcii,praskla jazva pri tlaceni,ju sa podarilo zachranit LTT,a maly s poskodenim mozgu lebo nemal kyslik kym zoperovali lezal dlho na Jis...takze treba dobre zvazit pre a proti...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 09:22

Bibiq píše:...lekar mi vravel,ze je to loteria po sekcii,ze neda sa dopredu zistit ako sa ta jazva bude chovat,ale mali tento rok jednu babu co rodila 3r po sekcii,praskla jazva pri tlaceni,ju sa podarilo zachranit LTT,a maly s poskodenim mozgu lebo nemal kyslik kym zoperovali lezal dlho na Jis...takze treba dobre zvazit pre a proti...

A myslis, ze rodila normalne, alebo v "prirodzenej" polohe na chrbte a "pomahali" jej urychlovanim porodu a "skakanim" na brucho a podobne..? Urcite treba vsetko zvazit, a tehotenstvo musi byt bezproblemove, ale inak mam pocit, ze doktori narobia viac skody jak uzitku niekedy..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 15 Nov 2011, 16:14

ja som mala tehotenstvo uplne super a jazva to aj tak nevydrzala a zacala sa rozchadzat este nie v termine...
Ta pani lezala na chrbte a rodila standardne s pasom na ozvy,koli riziku ruptury v mieste jazvy...
Ja sa teda nechcem zastavat lekarov,lebo viem aky su,ale nemyslim si,zeby jej po bruchu skakali koli urychleniu a hlavne ked by tym sposobili umrtie oboch...ale samozrejme je to len moj subjektivny nazor
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Nov 2011, 18:10

gabika, moja sestra rodila doma, ale nie na slovensku, v cechach. Mala za sebou uz dva bezproblemove porody, tak sa z tychto aj inych dovodov rozhodla pre treti porod doma. No tiez mi vravela, ze by doma nerodila, kebyze nema porodnicu na skok od domu. Komplikacie mozu samozrejme nastat aj doma aj v porodnici, akurat ze v porodnici je okamzite poruke personal aj vybavenie na riesenie. Aj ked pri takej rupture maternice moze byt aj 10 minut, kym prebehne prevoz, pridlho. Ja by som teda doma nerodila, najblizsiu porodnicu mam 30km daleko, a po sekcii teda uz v ziadnom pripade. Uz prirodzeny porod po sekcii je sam o sebe rizikovy. Akoze na zapade sa rodieva aj doma, ale tam su na to logisticky podstatne lepsie vybaveni. Tu sa moze stat akurat to, ze zena zacne rodit doma, nastane komplikacia, tak sa to teraz zacne hasit, ide o podstatne vacsiu zataz pre zenu aj pre lekarov a nemocnicu, nez keby komplikacia nastala v porodnici, s velkou pravdepodobnostou to dopadne aj horsie, nez keby sa porod cely robil v nemocnici, a zena bude potom len nadavat na doktorov, ze su neschopni, lebo ved sam sebe si chybu prizna malokto, a na doktorov je tak in nadavat. Je super, ked zeny bojuju o prirodzenejsi porod, ale ja by som radsej zacala vyjednanim si ustupkov v porodnici, nez rodenim doma, to je na mna drobatko prilis velke riziko v nasich podmienkach.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 19:00

tema domace porody odznela aj na zaver uvedeneho prispevku:
http://www.mamila.sk/post/damsky-klub-s ... jceni-191/
je zaujimave sledovat, ako sa ludia boja nepoznaneho. staci trosku viac informacii a cloveku sa nevidane rozsiria obzory a prestal by odsudzovat z prvej ;)

tu v nemecku poznam mnozstvo zien, co rodili doma a nikto ich neobvinuje z toho, ze su lahkovazne. rodi sa tu oficialne doma s pomocou PA uz 3 desatrocia a je to uplne legalne.
predovsetkym treba o tom vela vediet, mat skusenu PA a logisticky vsetko domysliet. to uz PA vie co a ako. clovek by ani nepovedal, ale chce to dokladnu pripravu, na 100% musi byt angazovany aj partner, pripadne ini clenovia rodiny.
ja by som sa na slovensku bala toho, ze PA s tym nemaju absolutne skusenosti (kde by ich aj nabrali, ked lekari ich nepustia k vykonavaniu vlastneho povolania) a ani ten lekarsky tim, ktory je v pripade potreby v pohotovosti pripraveny v nemocnici na moj prichod - ani ten nema skusenosti, kedze domace porody su raritou. cize by som nedoverovala nikomu a ani by som doma na slovensku nerodila.
velmi vhodnym kompromisnym riesenim pre zeny, co chcu mat aj trochu medicinskeho pozehnania je ambulantny porod, kedy po par hodinach odchadzas domov a si v intenzivnej domacej opatere PA.
ja za seba nerucim, ak by som teda mala 3.dieta. lebo po tomto porode uz vidim, ako to vsetko vie fungovat, ked je to bez lekarskych zasahov, jednoducho prirodzene. mne uz ku stastiu chybalo len byt doma, s muzom a starsim synom, uzivat si vsetky tie emocie a nemysliet na to, ci moje starsie dieta zaspi bezo mna a potom nemusiet dalej znasat nemocnicnu rutinu pre seba aj babatko, kedze som musela zostat, lebo sa narodil pred 37.tt.
napisem vam podrobnejsie o porode neskor.

tia, ved sa spytaj manofa, je tu celkom casto, aspon by sa zapojil aj do inych diskusii ako ockovanie ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 19:20

Ja teda dalsie babo az tak skoro neplanujem, takze to nemam az tak do detailov prestudovane, ale z toho co som doposial o domacich porodoch citala mam pocit, ze to musi byt neuveritelny zazitok a je to ten "spravny" sposob ako priviest dieta na svet. Mam pocit, ze sa z porodov stal taky strasiak, ze je to nieco tak zivot ohrozujuce a nebezpecne, pritom podla vsetkeho vacsina komplikacii vznika prave preto, ze sa rodi v umelom, chladnom, cudzom prostredi nemocnice, v neprirodzenej polohe s kopou zbytocnych zasahov. Potom su z toho nepostupujuce porody, ktore po niekolko hodinovom vytrapeni mamicky koncia sekciou.., neviem, som naklonena rodit jedneho dna doma, obklopena rodinou, ale to je este daleko..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 19:26

tia, hovoris mi z duse - nemocnicne prostredie a postupy ta najprv uplne psychicky odstavi, napr. v zmysle straty kontrakcii, porod nepostupuje...a potom ti velkodusne vykonaju sekciu alebo vakuovu extrakciu ako mne a este sa tvaria, ze ta vlastne ZACHRANILI. pritom bez ich pricinenia by mozno taketo zakroky vobec ale vobec neboli potrebne. to sa ale nikdy nedozvieme. keby bolo keby...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 19:34

http://emilyweaverbrownphoto.com/blog/2 ... tographer/

staci si dat do google home birth photography a je tam toho cela kopa.
raz som nasla nadherne fotky urobene velmi pekne so slideshow, aj s hudbou, bolo to nadherne dojemne, neviem to vsak uz nijako vykutrat.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 19:37

leelo píše:tia, ved sa spytaj manofa, je tu celkom casto, aspon by sa zapojil aj do inych diskusii ako ockovanie ;)

Tak som sa teda spytala :P
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 19:52

Na tuto zienku dala link Ludka, este pred tym, nez rodila, je to velmi pekne, aj s vysvetlenim a videom:

http://yourbirthcoach.com/2011/10/25/le ... /#more-333

Mna velmi zaujalo, ze ona ked rodila, ako keby vobec netlacila, len cakala, kym babo "vyjde" same - teda potom ako bola hlavicka vonku, tak tusim aj zo dve minuty len cakala a potom bolo babo na svete :-).
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 20:15

leelo píše:tia, hovoris mi z duse - nemocnicne prostredie a postupy ta najprv uplne psychicky odstavi, napr. v zmysle straty kontrakcii, porod nepostupuje...a potom ti velkodusne vykonaju sekciu alebo vakuovu extrakciu ako mne a este sa tvaria, ze ta vlastne ZACHRANILI. pritom bez ich pricinenia by mozno taketo zakroky vobec ale vobec neboli potrebne. to sa ale nikdy nedozvieme. keby bolo keby...

No, presne, u mna to teda az take dramaticke nebolo, ale tiez som krava hlupa na sebe nechala masiarcit. Doteraz lutujem, ze som do porodnice isla tak skoro. Nechali si ma tam, ze do rana urcite neporodim, ale ze mi neodporucaju ist domov (5 min. od porodnice). Tak som vystrasena a smutna tam zostala, celkom sama, do rana kontrakcie uplne prestali, tak mi rano prepichli vodu (tot ten masiar) a zrazu som dostala take bolesti jak slak. Po 2 hodkach sa to doktorke nezdali, ze hlavicka uz prilis tlaci a ja som sa este neotvorila (no bodaj by som sa stihla, ked umelo urychluju), tak mi do infuzky cosi supli a ja som do 5 minut porodila, teda, sestricky mi skakanim na brucho malu vytlacili. To roztrhnutie snad nemusim popisovat, ale sili ma vyse hodiny. Az v prepustacej sprave som sa docitala, ze Apgar skore sme mali 4, az druhe bolo 10. Proste, zbytocne zasahy mi ohrozovali dieta a mohlo to vseliako dopadnut. A ja som vo svojej nevedomosti im bola aka vdacna, ze nas zachranili, lebo vsak to bolo take nebezpecne. Takze, mne to pride tak, ze aby tam mali ti doktori co robit, tak do toho zasahuju, aby mohli zachranovat, lebo keby to nechali na zenu, dali jej slobidu pohybu, skusenu PA, tak by im mohli dat vypoved, lebo by nemali co robit..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron