Konferencia Pekne porody

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:28

Ahojte, kto sa chysta tuto sobotu na konferenciu Pekne porody do Martina? Bude to velmi zaujimave, okrem ineho tam bude prednasat Andrejka Polokova z Mamily :dojcenie: Tu je link http://pekneporody.fcela.sk/index.html
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod miskap » 27 Máj 2011, 15:58

Ahojte, ja sa chystám do Martina. Idem z BB vlakom, nepridá sa niekto? Bude veselšie.
Program je veľmi zaujímavý, od plienok cez homeopatiu, gynekologiu a pôrodne asistentky, duly, laktačné poradenstvo k zážitkom samotných mamičiek...
Teším sa :D
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod miskap » 29 Máj 2011, 15:17

Ahojte,
chcem sa podeliť o dojmy z konferencie v Martine. Program bol naozaj nabitý a zaujímavý. Hlavný hosť- pani Štromerová, je veľmi milá pani, ktorá sa dobre počúva. Jej životný príbeh je inšpiratívny. Urobila veľa pre umožnenie prirodzeného pôrodu ženám. Dlho pôsobila v nemocniciach, ale vplyvom okolností sa z nej stala samostatná pôrodná asistentka. Teraz pomáha ženám privádzať dieťa na svet doma. Ani v Čechách to nie je ružové, ale dá sa to. U nás sa mamičky musia popasovať s množstvom problémov, ktoré ich často odradia od pôrodu doma. Na konferencii mali priestor aj gynekológ, pôrodné asistentky, poradkyne dojčenia, duly, psychológ, psychoterapeut...Všetci sa snažili o jedno: aby ženy mali právo na prirodzený pôrod. Nie je nemožné zažiť prirodzený pôrod aj v pôrodnici, len treba chcieť. A nájsť takú pôrodnicu, v ktorej to umožnia. Pôrodné asistentky sa snažia o to, aby mali zvýšené kompetencie, aby mohli odvádzať fyziologické pôrody samé a lekári by riešili len problémové, rizikové. Koľké peniaze a pracovné sily by sa takto ušetrili ;) . Tiež sa spomínalo, že u nás je nedostatočná starostlivosť o ženu po pôrode, v šestonedelí. Mamičky by uvítali radšej krátku alebo žiadnu hospitalizáciu po pôrode, ale následné časté návštevy pôrodnej asistentky doma. Tak je to bežné v Holandsku a iných krajinách, kde PA pôsobia v inom rozsahu ako u nás. Veľmi nás oslovila myšlienka akejsi pomoci v domácnosti žene po pôrode, ktorá tiež v Holandsku funguje. Je hradená poisťovňou, ale mamička má spoluúčasť. Bolo by vhodné, to dobré z iných krajín odkukať a to dobré u nás podporiť. Treba počúvať a hľadať riešenia. Len treba chcieť...
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Máj 2011, 19:52

ahojte, velmi som sa chcela zučastniť ale nebolo to možne kedže mam male dieťatko ktore by isto nevydržalo a nemala som tam isť s kym. Som po cisarskom reze, ktory podla mojho nazoru bol trochu zapričineny počinanim personalu... Velmi by som chcela zažiť prirodzeny porod aj ked sa bojim že to nezvladnem lebo prvy krat som už bola psychicky z tej bolesti na dne. no i napriek tomu niečo vo mne velmi tuži zažiť ten pocit z klasickeho porodu.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod leelo » 29 Máj 2011, 23:45

miskap, dakujem za report z konferencie, kiezby som sa mohla zucastnit ;)
s tou pomocou po porode je to aj v nemecku a je to skvela vec. porodna asistentka pride, pozrie miminko, ohmata mamicke maternicu, zodpovie vsetky otazky, odozenie strachy a neistoty a este aj navari a uprace.
tu su domace porody uplne bezne a napr. moj muz ma v praci kolegov, co maju okolo 30 rokov a narodili sa doma. takze tradicia je, nikto nerobi bububu, dokonca moj gynekolog je garantom tzv.porodneho domu v mnichove (rodis v domacom prostredi, ale nie u teba doma).
ja neviem, ci sa na taketo nieco odhodlam, som prilis malo zorientovana, zijem tu len 2 roky a dovtedy som poznala len ten nazor prevladajuci na slovensku - ze je to hazard so zivotmi vstekych zucastnenych a pod. ale ambulantny porod by som urcite chcela. s PA, ktora by ma odrodila na klinike, pojdeme domov ak to zdravotny stav dovoli a hned na dalsi den by PA prisla k nam domov.
ja uz nechcem napichavanie dietata na zltacku, skusky dojcenia a podobne nezmysly, co sa robia v porodnici. a uz vobec tam neplanujem ostat tyzden ako naposledy.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod etnicka » 30 Máj 2011, 08:29

miskap, dakujem za pekne zhrnutie, ani myslim nemam co dodat :).

leelo, ja som kvoli normalnemu porodu cestovala az do Anglicka a stalo to za to. Nerodila som sice doma, lebo sme na to nemali podmienky, ale v porodnom dome a pamatam sa, ze sa mi porodne asistentky cudovali, ze preco nechcem ostat doma, ked som taka super zdrava. Tam je to uplne naopak, snazia sa, aby co najviac zien rodilo doma, samozrejme pokial su zdrave.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 20 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 09:42

leelo, to je super...

baby viete mi napisat ako sa to presne vola po nemecky a holandsky, ta PA, ktora chodi domov? A aj vo Velkej Britanii? Hladam pre kamosku nejake podklady do dizertacnej prace o tejto moznosti prace na SK!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Konferencia Pekne porody

Neprečítaný príspevokod leelo » 30 Máj 2011, 16:08

Ludka,
nemecky vyraz: Hebamme
anglicky : Midwife
v Holansku je to tiez myslim Hebamme, ale nie som si ista na 100%.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron