príprava na pôrod doma a vybavovačky

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: príprava na pôrod doma a vybavovačky

Neprečítaný príspevokod snežienka » 04 Júl 2014, 22:22

Shira :goodjob: :love: :dojcenie:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: príprava na pôrod doma a vybavovačky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Júl 2014, 23:22

Shira, ste super :love: . Drzim palce, nech sa co najskor dostanete domov :dojcenie: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: príprava na pôrod doma a vybavovačky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 05 Júl 2014, 00:37

reanda píše:to je vsetko v hlave.. ja som tak chcela porodit doma, tolko som cakala a cakala, az som to nevydrzala a isla som do tej porodnice, po ceste sa mi kontrakcie skoro zastavili, v nemocke som mala jednu na pasoch a potom nic, sestra ma vysetrila a panika, ze doktooooor, ze uz idem rodit a ja som sa tam prechadzala ako nic, ziadne tlaky, po kontrakciach ani paru.. a to sa tvrdi, ze vo finale uz porod nezastavi nic... este mi aj oxy pichli do zadku - vobec som si nevsimla, ze by zabral.. tak som vyliezla na to ich superkreslo, ze ideme to "vyskusat", ledva som pobadala nejake naznaky cohosi, ze kedy asi by bolo treba tlacit, tak som potlacila a maly sa narodil.. keby to necham na neho a svoje telo a netlacim, tak by sa tam flakal hadam este aj do vecera :D


hehehe... súhlasím.. je to aj v hlave aj v povahe... napr. ja keby spolieham na hypnopôrod a Groverovú, že malého vydýcham... tak ho vydýchavam do "Vianoc" tlačila som jak divá a po 45 minutách som ho vytlačila... malý bol jak slíž ale nacvičoval s pupočnou šnúrou akolo ramienka :-D
Potom ma kamoška dula podpichla, že som hádam nečakala, že s mojou talianskou náturou si budem blažene vzdychať a riťkou mikať ako vo filme Orgazmický pôrod. :goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: príprava na pôrod doma a vybavovačky

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 11:05

Mamamima píše:Shira, blahozelam. Krasne zazitky. Ako sa podarilo samoprisatie?

Ach co k tomu dodat mali sme nadherne samoprisatie, maly pekne pil ale velmi narocnych je prvych 24-36 hodin - naozaj nonstop na prsniku, babatko dezorientovane z novej situacie. Velka zmena oproti medikovanemu porodu, kde mi maly v podstate prvych 24-48 hod.prespal. potom sa to stabilizovalo a mlieko som pocula prehltat uz na druhy den, pekne pomaly stupala produkcia. Den pred odchodom bilirubin 340 nasledne fototetapia. Dieta mam mimo, dojcim na 3 hod. rezim, medzitym ma dudel, vazim pred a po, prsia bolave horuce natlačené, mam zvys.teplotu, maly ma zle prisatie, takze mam bolave bradavky a poriadne. Takže takto sme dopadli pri vsetkej snahe. Tak ale som sa rozhodla radsej spolupracovat aby sme cim skor vypadli odtialto domov. Tam sa snad dame rychlo znova dokopy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: príprava na pôrod doma a vybavovačky

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 11:31

Mamamima píše:Shira, blahozelam. Krasne zazitky. Ako sa podarilo samoprisatie?

Ach co k tomu dodat mali sme nadherne samoprisatie, maly pekne pil ale velmi narocnych je prvych 24-36 hodin - naozaj nonstop na prsniku, babatko dezorientovane z novej situacie. Velka zmena oproti medikovanemu porodu, kde mi maly v podstate prvych 24-48 hod.prespal. potom sa to stabilizovalo a mlieko som pocula prehltat uz na druhy den, pekne pomaly stupala produkcia. Den pred odchodom bilirubin 340 nasledne fototetapia. Dieta mam mimo, dojcim na 3 hod. rezim, medzitym ma dudel, vazim pred a po, prsia bolave horuce natlačené, mam zvys.teplotu, maly ma zle prisatie, takze mam bolave bradavky a poriadne. Takže takto sme dopadli pri vsetkej snahe. Tak ale som sa rozhodla radsej spolupracovat aby sme cim skor vypadli odtialto domov. Tam sa snad dame rychlo znova dokopy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: príprava na pôrod doma a vybavovačky

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Júl 2014, 13:45

shira gratulujem k rýchlemu pôrodu... A tu žltačku už dobojujte nejako. Držím palec :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron