Kvalita nasich porodnic

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Apr 2011, 12:27

Skusme kvalite nasich porodnic pomoct i tak, ze ich pochvalime za to, co robia dobre a vsimneme si, hlavne pri BFHI, co by mali napravit. Vo vacsine porodnic sa da stravit optimalny start do dojcenia, akurat je niekedy potrebne sa pripravit na beznu realitu a nenechat sa zaskocit zastaralymi postupmi. Vacsina personalu chce pre tu mamicku naozaj to najlepsie, problem je v tom, ze metody, ktore pri tom pouzivaju, nie su vzdy napomocne. Personal potrebuje nove skolenia, ale to zvacsa zavisi od vedenia porodnic a tiez od celeho systemu zdravotnictva.
Takze skusme chvalit a pouzivat konstruktivnu kritiku - ak nieco nie je dobre, skusme poradit, co sa s tym da urobit, ako sa mamicka na to moze pripravit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod miskap » 26 Apr 2011, 13:10

Jasné, súhlasím, chváliť treba. Každú maličkosť, ktorú urobia dobre, im treba pochváliť. Aj ja kade chodím, tade chválim, že mi vo Zvolene dali malú hneď na bruško ( bez doprosovania, z ich iniciatívy), že sa o mňa dobre starali atď....
Ale na druhej strane, mamičky, ktoré nie sú spokojné v pôrodnici, by mali dať personálu a vedeniu jasne najavo, čo sa im nepáčilo. Hnevá ma, keď sa mamičky na piesku sťažujú, ako bolo zle, ako zle sa k nim správali a keď sa opýtam, či sa sťažovali, tak povedia, že nie. Aj sťažnosť je na mieste, objektívna, konkrétna a priamo adresovaná vedeniu pôrodnice. Takú sťažnosť musia riešiť. Keď sa nikto nesťažuje, nie je žiadny problém a oni nevidia potrebu sa zlepšovať. Dúfam však, že tých pochvál bude čoraz viac a viac :)
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod leelo » 26 Apr 2011, 14:39

BFHI porodnice by mali pri prepustani dat mamickam do ruk prieskum spokojnosti, kde by napr. boli zachytene body BFHI a mamicky by mali moznost ohodnotit, ako ich dana porodnica splnila. niektore nemocnice sa ohanaju aj tym, ze maju certifikat ISO, tak k nemu patri aj spatna vazba od zakaznika. porodnice su takisto firma, mali by si toto od mamiciek ziadat a co najviac im ten system stazovania sa ulahcit. asi maloktora matka bude iniciativne kritizovat, tym menej, cim viac je nespokojna a tesi sa domov, lebo to tam nenavidi.
no a baby-friendly porodnice dostavaju na svoje fungovanie dotacie od Unicefu, tak to, ze budu prijimat a zhodnocovat nazory matiek, je uplne minimalny "ucet", ktory mozu za dojcenie vystavit.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Apr 2011, 21:40

ahojte, ako som uz pisala, jedna doktorka ma skontaktovala s prosbou, aby som jej napisala, ako sa maju naucit pomahat mamickam dojcit, kedze je velka nespokojnost.....napisala som dlhu spravu, ale Annag mi zrejme nestiha odpisat, nasla by sa nejaka poradkyna, ktora by sa mi na to pozrela?? naozaj nechcem tej doktorke napisat nejaku blbost, zalezi mi na zlepseni nemocnice, kedze som v nej rodila
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Apr 2011, 22:50

Staci, ked sa poradis so svojimi skolitelkami z poradcovskeho kurzu (ak sa nemylim, chodis teraz na kurz, vsak?). Ak je naozaj zo strany nemocnice zaujem, tak sa mozu dohodnut na skoleni priamo tam. Tiez je dobre vsetky oficialnejsie komunikacie so zdravotnikmi konzultovat s vedenim Mamily, kontakt je na stranke Mamily. Je to preto, ze sa snazime byt partnermi zdravotnikov, tak aby nahodou neprislo k zbytocnym konfrontaciam.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Apr 2011, 23:21

Jednym vyznamnym krokom co sa udial zo strany Mamily, je vydanie knizky Prakticky navod na dojcenie (objednat sa da za 5eur na www.mamila.sk). Toto by mal byt velky pomocnik pri priprave mamiciek na pobyt v porodnici (este lepsie je priprava na dojcenie vedena Poradkynou pri dojceni, samozrejme). Ak personal argumentuje nevhodnym postupom, je tu knizka, o ktoru sa da opriet.
Hlavny bod pobytu, by malo byt zotrvanie babatko + mamina od okamihu porodu, a to vo fyzickom kontakte, BEZ PERINKY, najlepsie pokozka na pokozku. Ideálne so samoprisatím, každopádne žiadne odlúčenie na dve hodiny (na to je ideálny partner aby to zabezpečil) a žiadny oddych bez bábätka v prvú noc. Paradoxne s bábätkom je matka menej unavená ako bez neho, psychika robí svoje.
Druhy bod by som dala, mat kontakt na poradkynu pri dojceni pri sebe (idealne sa s nou stretnut este pred porodom), a ked sa deje hocico s cim si mamicka nevie rady a personal jej nevie poradit (iba cumlikmi a klobucikmi), okamzite volat, neodkladat to na prichod domov.
Zotrvanie v polohe koža na kožu by mal byť úplný základ pre celý pobyt v pôrodnici a bude to veľká výhra, keď si toto začnú mamičky presadzovať. Personál to nerád vidí, bojí sa nešikovnosti mamičky, ale mamička má na to samozrejme právo. Každá jedna mamička, čo to skúsila, môže potvrdiť ten neskutočne krásny pocit a pocit bezpečia čo dáva bábätku. Bábätko na rozdiel od pobytu v perinke, je aktívnejšie, častejšie sa pýta na prsník a je celé teplučké (v perinke mu nôžky a ručičky nikto nezohreje).Toto je presne bod, od ktorého sa dajú zlepšovať veci. Personál bude vidieť, že mamičky trvajú na rovnakých veciach, nosia rovnakú knižku a postupne budú musieť svoj názor meniť. KOniec koncov, kto by si pred 20timi rokmi vedel predstaviť otca pri pôrode?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Apr 2011, 15:24

Norika, môžeš mi to poslať do SS ak chceš. Ak by tá nemocnica prejavila záujem, Mamila im ochotne príde urobiť školenie, stačí poslať email, prípadne môže ktokoľvek z personálu absolvovať kurz poradkyne, tak ako to už urobilo viacero zdravotníkov.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Apr 2011, 16:40

uz som napisala Monike Veselskej :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod dulkagabulka » 16 Máj 2011, 20:45

najst porodnicu pre seba, či so svojimi skusenostami z porodnic sa možete podelit aj tu

http://tehotenstvo.rodinka.sk/?id=sprie ... orodnicami
dulkagabulka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:33
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 3
Môj status: Nakoniec je všetko dobré. A ak to dobré nie je, ešte nie je koniec :-)

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Máj 2011, 00:21

Akurat, ze oni porusuju eticky kodex marketingu nahrad materskeho mlieka. Medzi diskutujuci tam sa urcite najde velmi vela takych, co by asi nepochopili, preco cumlik, flasa nie a o smerovani smerom ku prirodzenemu porodu uz celkom nie. Na pozretie je to urcite dobre, sama podla toho davam odporucania - ci uz podla % cisarskych rezov, epiduraliek, 24 rooming-in a ineho.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 21:46

ahojte tak ja som rodila v ČAdci a starostlivosť po porode bola užasna to nemožem povedť krive slovo. No myslim že su dosť naklonený vykonavať cisarsky rez. Neviem na kolko bol moj stav kriticky že ma museli rezať kedže niesom lekar a doteraz vlastne nechapem čo sa presne dialo. LEn mi všetci hovorili že babatko sa tam už neciti dobre, stale som bola napojena na monitor. Prepichli mi plodovu vodu, vtedy som dostala prišerne bolesti v dosť kratkych intervaloch napriek tomu som bola malo otvorena. stale napojena na monitor len nežať v jednej polohe. NEviem fakt neviem... Bola som v celkovej anesteze a dominka mi dali cca 26 hodin od porodu prvykrat ku prsniku. Chvalabohu ja som s mliečkom problem nemala. mala som aj nazvyš. Dominko sa mi krasne prisal.. cely pobyt tam bol pre mna ako dovolenka, citila som sa velmi dobre a vyrovnane plna pozityvnych emocii... len ten cisarsky ma mrzi, že to tak muselo (alebo nemuselo) skončiť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod wieruss » 31 Máj 2011, 21:34

ahojte, akurat dnes som nasla toto forum, tak som to cele poobedie studovala ... co sa tyka toho titulu BF nemocnica... ma ju aj ta v ZA a ja osobne som nepocula pochvalu ani jednu jedinu, co je velmi smutne ... Jedine kto chvalil, boli zeny, co rodili na nadstandarde, ale ked clovek nema stastie a nadstandard je plny tak sa moze aj aj pokrajat.. ziadne prilozenie dietata, hned kupanie, skoro ziaden kontakt, dokrmovanie flasov a podobne :x som z toho velmi sklamana, lebo cakame baby a naozaj sa obavam rodit v takejto nemocnici, asi skor CA alebo MT - tie maju aspon dobre ohlasy aj ked CA ofc. nie je BF
wieruss
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 31 Máj 2011, 21:31
Počet detí: 1
1. dieťa: Marecek
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 25 dní

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Jún 2011, 00:02

Ja som tam bola pred 9timi rokmi. V porovnani s Piestanmi bolo pre mna najdolezitejsie, ze babo bolo so mnou naozaj 24 hodin, ziadne zobratie poces dna na kupanie, ci na vizitu, ci prva noc mimo matky. Vsetko sa odohravalo na izbe pri mne. V beznej porodnici v Piestanoch zvyknu prave toto chyba - takze aj ked je porod dobry, toto odlucenie pocas dna , co i len na par hodin je pre dojcenie kriticke - nakolko vtedy zvyknu podat flasu, mnohokrat napriek ziadosti matky. Ked uz matka vie co a ako, tak ma veci samozrejme viac pod kontrolou, ale prvorodicka si tazsie poradi.
Do kazdej porodnice sa da ist s porodnym planom (pozri si clanok na hlavnom blogu o samoprisati) a kazdopadne najlepsie je sa stretnut s poradkynou pri
dojcenie este pred porodom. Ona ta pripravi na prve hodiny a dni po porode, tiez sa s nou mozes porozpravat o vyhodach/nevyhodach jednotlivych porodnic. Priprava na dojcenie a porodny plan su vlastne najvyznamnejsim klucom k uspesnemu dojceniu a zaroven k lepsim porodniciam - oni musia naozaj vidiet, ze matky vedia na co maju narok a postupne sa tomu hadam naucia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod wieruss » 01 Jún 2011, 17:32

JankaMich:
zial, porodne plany v ZA nemocnici neakceptuju, maju to napisane aj na stranke :-( a dakujem za info, som nevedela, ze je dobre sa stretnut s poradkynou este pred porodom, urcite na to budem mysliet! :-)
wieruss
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 31 Máj 2011, 21:31
Počet detí: 1
1. dieťa: Marecek
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 25 dní

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Jún 2011, 12:39

wierus. no ano ja som zo žiliny a bohužial tam žiadne porodne plany neakceptuju a neviem či vobec v čadce. ja si chcem na druhy porod zazmluvniť Paučinaa skusim sa s nim dohovoriť na istych veciach ktore si želam či neželam, no a uvidime. zatial ešte ani tehotna niesom takže to až tak neriešim, ale strašne by som chcela rodiť normalne kedže prvy skončil cisarskym rezom. No ved uvidime. a čo sa tyka nemocnice jednoznačne by som uprednostnila čadcu pred žilinou, neda sa to porovnať... ja som prve dieťatko rodila tam
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 16:28

Pôrodný plán pôrodnica nie je povinná akceptovať, ale zdravotnú starostlivosť musí poskytovať v súlade so súčasnými vedeckými poznatkami každá pôrodnica. Ak pôrodný plán v prípade fyziologického pôrodu nízkorizikovej rodičky odráža priania rodiť bez rutinných a preventívnych zásahov, pôrodnica ho musí akceptovať, pretože tieto zásahy predstavujú pre bezproblémový pôrod riziká, navyše mnohé z týchto zásahov negatívne ovplyvňujú dojčenie.
Ktoré zásahy neodporúča v prípade fyziologického pôrodu nízkorizikovej rodičky Svetová zdravotnícka organizácia, najdete aj tu https://sites.google.com/site/blogodojceni/porod
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Jún 2011, 19:36

klemka chcem sa spytať mam pravo odmietnuť prepichnuť plodovu vodu? LEbo ja som potom ako mi ju prepichli dostala nahle silne bolesti a vo velmi kratkych časovych intervaloch, myslim že dominik ešte nebol pripraveny aj preto sa to skomplikovalo.. ale moja mamina povedala že jej prepichovali vodu pri všetkych 4 porodoch Čo si o tom mysliš?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2011, 21:31

Vejula - máš právo odmietnuť akýkoľvek zákrok či zásah, a to nielen pri pôrode, ale aj všeobecne. Buď s tým lekár bude súhlasiť alebo človeku vysvetlí, prečo si myslí, že nie je dobré urobiť to, čo chceš - napr. ak by si pri zápale slepého čreva odmietla liečbu, lekár mu vysvetlí, že je vysoko pravdepodobné, že zomrie a pacient, ak je pri rozume, tak uzná, že má pravdu a prijme jeho navrhovaný zásah. Ak nie je pri rozume, lekár povie, že to urobí po jeho len na negatívny reverz, pacient ho podpíše a spokojne zomrie...
Takže v zásade - môžeš odmietnuť aj prepichnutie plodovej vody. To ale nie je dôležitá otázka, podstatné je - prečo niekto odporúča prepichnutie plodovej vody a toto si treba ujasniť. Ide o fyziologický pôrod, si nízkoriziková rodička? Vyskytli sa nejaké komplikácie, pre ktoré lekár odporúča zásah? Ak si na obe otázka odpovieš nie - potom ide o praktiku, ktorú Svetová zdravotnícka organizácia neodporúča absolvovať. Mnohé zásahy sa pri pôrode, ktorý nevykazuje žiadne známky patológie robia len z preventívnych dôvodov (aby sa pôrod "rozbehol", aby "išiel rýchlejšie", "aby sa predišlo komplikáciám") alebo z rutinných dôvodov ("lebo u nás všetky ženy dostávajú klystír"). Preventívne a rutinné zásahy do normálneho pôrodu nepatria, ani jeden. Akýkoľvek zásah, aj ten nevyhnutný, spôsobuje, že matkino telo prestáva spolupracovať a spôsobuje potrebu vykonania ďalších zásahov, aby pôrod došiel do konca, so všetkými rizikami, ktoré tieto zásahy prinášajú. Pôrod by mal byť plne v rukách rodičky, ona by si ho mala menežovať, určovať jeho tempo. Rodička by mala byť súčasne pod dohľadom zdravotníka, ktorý ju občas skontroluje a v prípade, že zbadá nejakú vznikajúcu komplikáciu, starostlivosť o rodičku by mal prebrať lekár a kvalifikovane zasiahnuť. Ak teda je na obzore komplikácia a lekár považuje za vhodné riešenie amniotómiu, je asi lepšie ju podstúpiť. Ak však ide urobiť amniotómiu preto, že chce, aby pôrod išiel rýchlejšie alebo preto, že sa pôrod zastavuje, lebo napr. matka leží na monitore a v nevhodnej polohe sa jej zastavuje pôrod alebo je vystresovaná a to vplýva na zastavovanie pôrodu, riešením by nemalo byť násilím pôrod popohnať, ale vytvoriť matke priestor, aby pôrod mohol ísť svojim tempom.
Toto je veľmi široká problematika. Súvisí však aj s poradenstvom pri dojčení, pretože to, nakoľko mnohé zásahy ovplyvňujú dojčenie, si uvedomuje len málokto. Odporúčam si preštudovať materiály z tej stránky, na ktorú som dala odklik, dozvieš sa veľa zaujímavého.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Jún 2011, 22:02

Vejula, pri prvom mi pustili vodu asi 3h pred porodom, vtedy som sa o to akosi nezaujimala a doverovala som, ze snad personal vie co robi..ale tiez bolesti prisli hned a silne. Teraz pri druhom som mala v porodnom plane, ze to odmietam, a teda ani nepustili, ale ked ma uz tlacilo na konecnik a chcela som rodit, tak mi povedali, ze to nepojde, kym mi neodide voda a ze ci teda mozu pustit a hned mozem rodit.,..tak som suhlasila, vodu pustili a do 20 min bol maly na svete...ale kedze kontrakcie (bez umeleho oxytocinu) uz boli aj tak dost silne, tak voda to nezmenila...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod etnicka » 02 Jún 2011, 23:52

To, ze treba pustit vodu, aby sa dalo babatko vytlacit von, je nezmysel. Babatko sa moze narodit aj s tzv. cepcekom na hlavicke :) bez toho, aby sa roztrhol vak blan.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 20:32

a co ak odtecie voda sama?? mne odtiekla 24. 9 o 1:00 a porodila som 25.9 o 13:45
lekari mi nechceli verit,ze mi odtiekla, a preto aj mne ju prepichli.....

ja som uz naozaj smutna z toho slovenska :( ale pochybujem,ze moj manhzel by bol ochotny so mnou cestovat kvoli porodu niekde do zahranicia
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 21:33

norika somnou moj tiež určite nie.. ja som rozmyšlala aj nad banskou štiavnicou vraj tam aj možeš rodiť vo viacerych polohach a tak, no ale neviem si realne predstaviť ako by to bolo to by sme museli aspon taky týžden pred porodom byť tam niekde na hotely.. a to asi nie.... ešte raz hovorim že tehotna niesom to len do buducnosti tak rozmyšlam
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 21:41

ved aj ja ...ani v blizkej dobe este neplanujeme...a rozmyslam nad tym viac ako nejaka momentalna tehulka

len tu je aj problem, ze zeny ktore ani netusia ze tak sa rodit nesmie, to pokladaju za spravne :(

bola so mnou v porodnici jedna mamicka, ktora rodila uz stvrte, a hnevala sa na doktorov, preco ju tak natahuju, preco jej neprepichnu plodovu vodu, ze pri tamtych troch to tak spravili, a chytro porodila
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 21:49

no fakt ja som si tiež myslela že to je normalne lebo mamina mi hovorila že jej vodu prepichovali tak asi sa to tak ma. ešte aj na predpôrodnej priprave hovorili že sa to vždy robi ak pred tym sama neodtečie.. A kamaratka čo rodila vo francuzku tak jej vobec vodu nepichali porodila sice to dlho trvalo ale malička mala 4 a pol kila a vytlačila ju... ja neviem prečo tu na slovensku je to tak, asi to chcu mať čo najskôr za sebou tak si to takto urychluju, ale to že to tym vela krat skomplikuju tak to ich už nenapadne. ja si myslim že prepichnutie vody je už prva pričina prečo porod skonči sekciou ale začinam mať pocit že lekari v poslednej dobre radšej rodia cisarom. ved je to rychlejšie nemusia sa babrať tolko s histerickymi ženami.. v poslednom čase všetci okolo rodia sekciou. sprosty trend :?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Kvalita nasich porodnic

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 21:54

ja som mala zas stastie......nechceli mi robit cisarsky ani za nic, a som cely cas doslova kricala, ze chcem cisarsky,...lebo som nevladala....som nespala uz noc pred odchodom do porodnice, a tam uz vobec....no a oni nie, takze pekne takmer spontanne....
ani epidural nie, nemal ho kto pichnut :-D inak by som tiez chcela.....vtedy...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron