Ako diskutovať

pomôžte nám napraviť nedostatky, tešíme sa každému dobrému nápadu a pripomienke

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod janka » 16 Máj 2011, 00:22

leelo, ano, tiez ma zarazilo, ako podobnu strukturu na MK vytvorili, tiez ten styl, ze "my sme poradna, ak mate problem, pridte sa poradit" vobec nie je pre nich typicky. A vdaka za vysvetlenie, uz mi je jasne, preco temu "dakujeme annag" premenovali. Aj ked cistejsie by bolo nechat ju zavretu (istu chvilu tusim bola) a vytvorit novu. Ale je fakt, ze toto uz sem do adminovskej debaty nepatri, lepsie presunut sa do novej temy, lebo mna by teda tiez zaujimalo, ako to s tou mamilou vlastne je.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Máj 2011, 08:17

Miriam - toto je nové fórum, takže zatiaľ nie je veľkou konkurenciou pre silné portály, ale to nie je podstatné. Podstatný je ten rozdiel, ktorý si presne vystihla - napr. na MK sa k nastolenému problému dozvieš názory rôznych ľudí, ktoré môžu a nemusia byť nápomocné problém vyriešiť. Tu okrem príspevkov mamičiek, z ktorých väčšina je naladená prodojčiaco a tak sa matke s problémom dostane veľa podpory, radia aj certifikované poradkyne a tak má matka omnoho väčšiu šancu urobiť rozhodnutie, ktoré pomôže dojčeniu.
Čo sa týka poradkýň na MK - Mamila má vo svojich stanovách, že ak chce byť niekto jej členom, obnáša to dôsledné rešpektovanie Kódexu o marketingu náhrad MM, pretože jeho porušovanie vedie k zhoršovaniu podpory dojčenia v spoločnosti, čo má ďalekosiahle následky. Poradkyne, ktoré pomáhajú na MK s laktačnou poradkyňou, tak priamo porušujú to, s čím súhlasili, keď sa stávali členkami Mamily. Napovedá to niečo aj o tom, nakoľko porozumeli problematike dojčenia, čo spôsobuje súčasný stav, kedy takmer každá mamička bojuje s väčšími či menšími problémami s dojčením či vzťahovou väzbou so svojim bábätkom... Elinka naša poradkyňa nie je a je mi trochu ľúto, že práve ona, ktorá už mesiace bojuje ako lev s následkami toho, že táto spoločnosť v skutočnosti dojčenie nepodporuje, by nepomáhala ďalej roztáčať koleso, ktoré túto spoločnosť odkláňa od dojčenia. Nevedomky tak spôsobuje to, že mnohé ďalšie mamičky budú mať podobné problémy ako ona...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Máj 2011, 08:54

Vidím, že písať príspevok s dieťaťom na prsníku nemusí byť vždy to pravé orechové - sorry za maďarskú slovenčinu :cry:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Máj 2011, 09:56

Klemka :D , ja som ti porozumela.
obe mate s miriamkou pravdu, ze toto forum je ine v tom najlepsom slova zmysle a ja si vychutnavam tu istotu, ze sa mi tu dostane kvalitnej rady od vzdelanych ludi.
tak verim, ze toto caro objavi a oceni stale viac mamiciek/uzivatelov ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 16 Máj 2011, 13:37

ja by som len poprosil aby mi certifikovane poradkyne napisali Sukromnu spravu ak chcu aby som ich pridal do skupiny pre odlisenie od klasickych uzivatelov :-)
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod janka » 24 Máj 2011, 00:07

Preco sa v niektorych prispevkoch fotky viditelne zobrazuju a v niektorych len linka na ne? Nenasla som nikde pri vkladani obrazku moznost, ze akym sposobom sa to k prispevku ma prilepit.

Tiez sa priklanam k tomu, co tu uz raz bolo myslim spomenute: ze v profile by sa malo pri veku dietata zmazat slovko "Uz" a pri tehotenstve to tiez nejak preformulovat, nie pisat "Este", ale radsej nieco ako ze v ktorom tyzdni tehotenstva buduca mamicka je, napriklad. Alebo predpokladany datum porodu.

A do tretice: v ovladacom paneli v casti "Priatelia a nepriatelia" - v nominative mnozneho cisla sa pouziva makke i, teda malo by byt "Žiadni priatelia neboli nájdení" a nie "Žiadny priatelia neboli nájdený"
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 24 Máj 2011, 00:42

janka píše:
> Preco sa v niektorych prispevkoch fotky viditelne zobrazuju a v niektorych
> len linka na ne? Nenasla som nikde pri vkladani obrazku moznost, ze akym
> sposobom sa to k prispevku ma prilepit.
>
> Tiez sa priklanam k tomu, co tu uz raz bolo myslim spomenute: ze v profile
> by sa malo pri veku dietata zmazat slovko "Uz" a pri tehotenstve
> to tiez nejak preformulovat, nie pisat "Este", ale radsej nieco
> ako ze v ktorom tyzdni tehotenstva buduca mamicka je, napriklad. Alebo
> predpokladany datum porodu.
>
> A do tretice: v ovladacom paneli v casti "Priatelia a
> nepriatelia" - v nominative mnozneho cisla sa pouziva makke i, teda
> malo by byt "Žiadni priatelia neboli nájdení" a nie "Žiadny
> priatelia neboli nájdený"

vkladanie klasickych orazkov sa da iba cez BBcode, ked vies pridat obrazok cez html tag img src tak by ti ho malo zobrazit, ak pridas prilohu obrazku rozdeluje to asi na velke a male obrazky, male ti zobrazy a velke s ti nezmestia tak ti ich tam neda. podla mna

na to uz a este som cakal na annag no vidim ze tu uz dlho nebola, kto ma napad ako to upravit (kompletnu predstavu aby som to uz len pomenil) nech mi napise do ss a mozme to spolu upravit.

a do tretice staznosti na taketo veci poprosim podavat na phpbb.sk odkial annag stahovala preklad, oni komplet prekladaju phpbb do slovenciny, mody som si prekladal sam preto ak je chyba tam ospravedlnujem sa, zmenim to...ale niesom slovencinar taze neviem ake i sa kde pise :D
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Máj 2011, 08:02

Murtagh, tych pravopisnych veci je viac, co kolu oci. pochopila som to spravne, ze to nezmenis ty, len phpbb.sk? ak je to tak, to nemozeme od uzivateliek chciet, aby im pisali. mal by si zozbierat tie pripomienky a odkomunikovat to ty. alebo teda niekto z nas.
skusme to teda zozbierat a co budes moct, zmenis ty a zvysok poriesime dalej.
ano, ja som pisala to s tym tehotenstvom a vekom dietata. si niecim limitovany - teda mas nejake sablony ako by to mohlo byt?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 24 Máj 2011, 09:29

ja mozem zmenit vsetko, len bolo by dobre upozornit na to aj ich ze tam maju chyby, a ako som pisal ja niesom slovencinar, sak vidite na mojich prispevkoch kolko tam je chyb...nerozmyslam, pisem ako pride...zozbierajte, napiste, zmenim...overovat spravnost ci sa to zmenilo dobre alebo nie uz nebudem, takze treba rozmyslat :D a sablonu nemam, to je mod robeny na mieru len pre toto forum, nikde inde ho nenajdete takze sa da upravit ako chceme...
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Máj 2011, 11:26

Murtagh, ok, dohodneme sa, ze ti kazdy, kto chce, napise do SS, co si vsimol, co mu prekaza ohladom pravopisu a spol. janka ti uz napisala aj sem, tak to mozes vziat ako 1.pripomienku. takisto navrhy ako upravit a sprehladnit info v pase.
dame si nejaky cas na zozbieranie, napr.tyzden a potom to vsetko zmenis, alebo netreba a mozes to menit za chodu?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 24 Máj 2011, 11:49

no neviem co vsetko chcete potom menit, gramaticke chyby v preklade hej, aj ten mod...
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 18:59

no ja neviem či už som nejaka blba alebo čo ale snažim sa vyplniť si profil a za každym ako dam odoslať tak mi to vrati akoby mi tam niečo chybalo. Vo vysvetlivkach je napisane že ramčeky označene hviezdičkou sa musia vyplniť, ale ja tam žiadne hviezdičky nevidim, takže som vyplnila bydlisko datum narodenia seba a dieťatka meno dieťatka a status.. dala som odoslať a šup hodila ma to tam kde som aj bola. Čo robim zle? nechapem Ale ako pozeram tak všetci tu mate vyplneny pas takže asi som neaka nechapava ja alebo čo
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 31 Máj 2011, 20:27

vejula píše:
> no ja neviem či už som nejaka blba alebo čo ale snažim sa vyplniť si profil
> a za každym ako dam odoslať tak mi to vrati akoby mi tam niečo chybalo. Vo
> vysvetlivkach je napisane že ramčeky označene hviezdičkou sa musia vyplniť,
> ale ja tam žiadne hviezdičky nevidim, takže som vyplnila bydlisko datum
> narodenia seba a dieťatka meno dieťatka a status.. dala som odoslať a šup
> hodila ma to tam kde som aj bola. Čo robim zle? nechapem Ale ako pozeram
> tak všetci tu mate vyplneny pas takže asi som neaka nechapava ja alebo čo

tak to mas nejake divne, hviezdicky tam niesu preto lebo nic nieje povinne, vsetko je dobrovolne, mohol by som ta poprosit aby si mi poslala screen po tom ako kliknes na tlacidlo odoslat?? ja som akurat teras skusil upravit profil a nic som v nom nemenil a nahodilo mi ze ho mam uspesne aktualizovany...

//edit: akurat som ho cely vymazal a znova nahodil niektore veci a v pohode vsetko ide...
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Jún 2011, 10:38

jej už nemusim, som zistila kde je chyba. nejako som blbo kukla rok a namiesto 2010 som asi davala 2110 lebo som myslela že su tam roky len do dnešneho tak automatisky som dala na koniec Ale dakujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jún 2011, 15:14

Možem sa spýtať takú technickú otázku? Dá sa k príspevku vložiť fotka? Ak áno, tak ako?Ďakujem
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 15:15

len ako priloha
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 03 Jún 2011, 15:17

na to aby sme mohli pridavat fotky by musela annag povolit BBCode, tie co sa tu dlho rozoberali ze niesu :D BBCode sluzia na upravu textu, odkazov, obrazkov a tak...
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jún 2011, 15:18

Norika, a dako takto to nejde:
http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=8&t=9777

Inak sa mi štruktúra toho fóra zdá byť veľmi podobná.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jún 2011, 15:20

Aha , Murtagh, keď som písala moj príspevok, tak tvoj tam ešte nebol. Tak už chápem, teda vlastne nechápem (netuším čo je BB code), ale rozumiem, že to nejde.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 03 Jún 2011, 15:26

aj to forum je to iste co mame my lenze ma iny styl a logo a ma tam kopu reklam aspon co vidim. tie BBCode je vlastne lista ktora je zvacsa pod predmetom a nad polom kde pises spravu a nachadzaju sa na nej znaky ako [img] pre obrazok, [url] pre odkaz na inu stranku, [b] pre ztucnenie pisma, mozes si tam vybrat farbu pisma, velkost pisma a tak....proste vsetko co sa tyka textu...annag to zakazala lebo nechcela mat kazdy prispevok inej farby, inej velkosti ale hlavne aby to tu bolo priehladne, citatelne a jednoduche pre kazdeho...
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jún 2011, 19:45

ahoj murhag prepač že otravujem ale fotku som si už aj zmenšila na 90 x 68 a stale mi ju nechce pridať.... robim to tak že len hore dam vyhladať v počitači vyhladam dva krat klik a da sa mi to do toho polička a hned dam odoslať... treba tam vyplnovať ešte niečo?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jún 2011, 20:07

prosim ťa a ta maximalna velkosť obrzku ma byť 600 či 6 KB lebo na tych 6 obrzok nezmenšim ani kebyže sa posladam
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 09 Jún 2011, 20:42

avatar ma mat rozmer 90x90 pixelov, a ak to mas nejaku velmi kvalitnu fotku tak som velkost zvacsil o jednu nulu, bolo 6144 bajtov a dal som 61440... hadam pomoze
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Jún 2011, 23:09

no to nechapem ani ja, a tiez mam furt problem s tymi obrazkami
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Ako diskutovať

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Jún 2011, 11:40

murtagh dakjem za to zväčšenie velkosti :-) ale ten obrazok sa mi neda upraviť presne na 90 x 90 pixelov, pretože automaticky ked nahodim širku 90 vyška sa mi tam automaticky da ina, podla toho aky je pomer stran tej fotky, takže neviem ako sa to da spraviť tak aby to bolo presne kockovane. skusim sa s tym ešte pohrať nejako aleje to na moje počitačove schopnosti dosť naročne
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky a nápady pre fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron