Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

debata o všetkom a pre všetkých

Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 11 Mar 2013, 14:06

Ahojte,
s diskusným fórom o dojčení "žijeme " už dva roky, (popri podpore v "inom" živote ako tí, čo nežijú podľa vzťahovej výchovy a mnohým radám o zdraví, výchove atď )
a veľmi nám pomáha ísť cestou, ktorú sme si predsavzali, keď sme našli stránku annag. Nezveličene - vďaka laktačným poradkyniam a otvoreným maminám z tohoto fóra sme sa mohli začať dojčiť, aj keď sme boli už odstavení a našli sme tu veľkú pomoc aj pri iných trampotách.
Zo svojho okolia mám len jednu osobu - s ktoru si pomáhame - laktačnú poradkyňu....inak široké okolie nám stále stavia polená pod nohy...
Opäť sem prichádzam a prosím o radu....opäť naše dojčenie robí v niečom prekážky a musím sa rozhodnúť, čo ďalej....
Prvé tehotenstvo bolo možné len vďaka užívaniu Progesterónu a Duphastonu - nemávala som ovuláciu a menštruácia bola len sporadická.
Po pôrode sa akoby hormóny upravili...v 4.mesiaci po pôrode som dostala menštruáciu ( dieťa sa mi odstavovalo )- keď sme zabojovali - už v 6.mes. sme sa dojčili viac - menej ekologicky...ale menštruáciu som napodiv mala skoro vždy pravidelne.
Od leta minulého roka sme sa snažili o druhé dieťa, podľa príznakov sa mi zdalo, že mám aj ovuláciu...lenže nič sa nedialo a na jeseň som dokonca raz nemala ovuláciu. Lekár mi nasadil Clostylbegyt a na to, že dojčím nepovedal nič...na zač.januára som mala pozit.tehot.test a meškala mi 2.dni menštr. - potom som začala silno krvácať...Doktor mi opäť nasadil Clostylbegyt - pre istotu aj Lutenyl a pregnyl - Duphaston vraj dáva až v tehotenstve. Táto liečba mi rozbila cyklus a ja som vymenila lekára za výbornú odborníčku.
Táto mi vysvetlila, že samotný Clostylbegyt nemôže stačiť - lieči sa spolu s Duphastonom - lenže nikto mi nerobil hormonálny profil....opäť som neotehotnela...zavolala som lekárke a tentokrát som jej povedala, že sa aj dojčím a chcem sa s ňou porozprávať o ďalšom postupe.....Doktorka sa veľmi nahnevala, že čo vlastne chcem, načo užívam lieky a aj dojčím,že jasné že toto bráni otehotneniu - ak chcem druhé dieťa, musím prestať dojčiť.
vysvetlila som jej, že mnoho žien dojčí aj otehotnie a myslela som, že to nie je problém. Povedala, tak vy problém máte a rozmyslite si, čo chcete!
Malá sa mi dojčí aj 8x za 24hod...Je mi z toho smutno, lebo veľmi túžime po 2.dieťati a aj dcérka sa stále pýta na bábätko... V septembri musím nastúpiť do práce a ja som bytostne proti škôlke......Rozbiehame s manželom aj byznys, ale čas sa nám kráti, nezarábame dosť na uživenie.....
Ďakujem za všetky rady....Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 21 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Mar 2013, 14:53

Andrejka, z hľadiska dojčenia - môžeš požiadať lekárku o vyjadrenie k tomu, čo konkrétne na dojčení blokuje v Tvojom prípade možnosť otehotnenia? Bežná predstava lekárov je, že dojčenie trvá pár týždňov. Od toho sa odvíjajú ich vedomosti o dojčení, z ktorých potom vychádzajú pri svojich radách. Bežná predstava tak je, že matka má počas dojčenia zvýšené hladiny prolaktínu, ktoré blokujú ovuláciu. Toto však platí len pre ženy v prvých týždňoch po pôrode. V tomto veku dieťaťa by si hladiny prolaktínu mala mať podobné, ak nie rovnaké, tým, ktoré majú nedojčiace ženy. Mimochodom sa veľmi často stáva, že ten istý gynekológ, ktorý matke po šestonedelí vnucuje antikoncepciu so slovami, že dojčenie nesposkytuje žiadnu ochranu proti otehotneniu, následne matke v 2. rokoch života dieťaťa tvrdí, že nemôže otehotnieť, pretože dojčí. S dojčením toto jednoducho nemá nič spoločné. Sama píšeš, že problémy s otehotnením boli aj pri prvom bábätku, kedy to s dojčením nemalo nič spoločné. Ak sa niečo deje, treba prísť na to, o čo ide. Nasadiť liečbu, keď vlastne nevieme, čo človeku je, nemusí končiť úspechom. Odporúčam Ti skontaktovať sa s odborníkmi (napr. z Ligy pár páru http://www.lpp.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=83 alebo z českého CENAPu) a začať sledovať cyklus - dĺžku luteálnej fázy, ovuláciu, iné príznaky a k tomu urobiť potrebné vyšetrenia na gynekológii, endokrinológii a iné. Ak by to bolo potrebné, popri dojčení môžeš absolvovať všetku potrebnú liečbu. Pre istotu Ti kopírujem k problematike liekov pre podporu tehotenstva odpovede z poradne:
Pregnyl a Duphaston
Pregnyl 5000 - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=665

Je potrebné kvôli hormonálnej stimulácii odstaviť dieťa?
hormonálna stimulácia pred KET a dojčenie dieťaťa - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=270

Spasmosan a duphaston
Spasmosan, duphaston a dojčenie - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=482

Fraxiparin
dojčenie a fraxiparin v tehotenstve - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=201
Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 11 Mar 2013, 15:31

Ahoj Klemka, presne ako som si myslela, ze v dojceni zase nie je problem...velmi ti dakujem.Doktorke som dojcenie nemala ani spominat...povedala mi este, ze bezna prax je dlhodobe uzivanie Duphastonu a az potom nasleduju vysetrenia...logicky, naco budem uzivat take zavazne lieky, ked neviem, v com je problem - ako si mi pisala aj ty...Teraz naposledy sme mali chripku a manzel mal horucky,tak si myslim, ze aj toto zohralo ulohu v neuspechu splodenia a Clostylb.mi este aj sposobil krvacanie v strede cyklu...dakujem za rady, idem si pozriet tie odkazy...Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 21 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Mar 2013, 18:12

mňa len zarazil prístup, že boli nasadené hormonálne lieky bez riadneho vyšetrenia hormonálneho profilu v každej fáze cyklu. už to samo o sebe by muselo ukázať, do akej miery dojčenie vplýva na hormonálny profil. podľa mňa, ak sa žena k dojčeniu neprizná, ani by to z hormonálneho profilu nezistili..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Mar 2013, 22:55

Este jedna dobra rada - predtym, nez sa doktori budu trapit s tebou, nech ide na vysetrenie i manzel. Jeho vysetrenie je velmi rychle a urcite bezbolestne.
Ktovie, mozno bude nakoniec stacit prenho 2mesacna kura zihlavovym cajom (byva ucinnejsi ako mnohe lieky) a bude po probleme.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 12 Mar 2013, 22:06

Ahojte, prestúpila som od doktora k lekárke, čo mnohým pomohla, ale ani ona presne ako ten doktor mi nespravila žiadne vyšetrenie, nevzala krv na horm.profil a vravela som jej, že mi boli nasadené lieky bez akéhokoľvek vyšetrenia...
Manžela na spermiogram nedostanem - už len tým, že pri prvom dieťati som po progesteróne otehotnela hneď...
Ale keď ste už spomenuli tie byliny, čo je také osvedčené na plodnosť - pre oboch?
Manžel vypije, hocijaký čaj, ani mu nemusím hovoriť : ))) a žihľava je tedá asi dobrá na všetko - ja som myslela,že je len na prečistenie a krvotvorbu : ))).
Inak "liečba " hormónmi mi teraz veľmi rozbila cyklus - ktovie, možno v tomto nebol problém...keď sme sa s manželom snažili celý plodný týždeň, otehotnela som - lenže vtedy som mala už Clostylbegyt a ten vraj spôsobuje pokles hormónov v druhej časti cyklu a ja som potratila...
Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 21 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Mar 2013, 22:11

andrea360 píše:Ahojte, prestúpila som od doktora k lekárke, čo mnohým pomohla, ale ani ona presne ako ten doktor mi nespravila žiadne vyšetrenie, nevzala krv na horm.profil a vravela som jej, že mi boli nasadené lieky bez akéhokoľvek vyšetrenia...
Manžela na spermiogram nedostanem - už len tým, že pri prvom dieťati som po progesteróne otehotnela hneď...
Ale keď ste už spomenuli tie byliny, čo je také osvedčené na plodnosť - pre oboch?
Manžel vypije, hocijaký čaj, ani mu nemusím hovoriť : ))) a žihľava je tedá asi dobrá na všetko - ja som myslela,že je len na prečistenie a krvotvorbu : ))).
Inak "liečba " hormónmi mi teraz veľmi rozbila cyklus - ktovie, možno v tomto nebol problém...keď sme sa s manželom snažili celý plodný týždeň, otehotnela som - lenže vtedy som mala už Clostylbegyt a ten vraj spôsobuje pokles hormónov v druhej časti cyklu a ja som potratila...
Andrea

Poznas LPP?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 30 dní

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod trillian19 » 12 Mar 2013, 22:21

Ja som na tom velmi podobne, az na to, ze moj gynekolog ani so ziadnou liecbou nezacne kym dojcim.
Klemka a kedy sa standardne upravi hladina prolaktinu? Robili mi hormonalny profil ked mal Tominko 11 mesiacov, mala som ju vtedy stale zvysenu.
trillian19
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Aug 2012, 23:10

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Mar 2013, 23:18

Co bolo, bolo, terazky byt nemusi... Nie je vobec neobvykle, ze prve babo bolo bez problemov a druhe uz take jednoduche nie je. A to mam mysli muza - velmi jednoducho moze byt problem unho.

Co sa tyka byliniek unho, tak viem urcite, ze zihlavova kura (aspon 1 liter zihlavoveho caju denne) je vynikajuci na prostatu. Nam teda zihlava pomohla. A ked na nic ine, tak je to super detox. Zacina jar, zacne rast, moze si manzel popijat cerstvy vyluh. Plus vela pohybu a netesne nohavice a spodky.

V bylinkach sa az tak velmi nevyznam, ale urcite viem, ze alchemilka je cislo jedna na zenske zalezitosti. Este lepsie, ked sa za nejakou bylinkarkou vyberies - myslim, ze ona od dojcenia odradzat nebude.
Tu som prave nieco nasla http://www.chciotehotnet.cz/kontryhel-o ... garis.html Ako si precitas, je dokonca super aj na dojcenie, ma zlepsovat kvalitu mlieka.

A LPP ako pise Norika je urcite tiez velmi dobre kontaktovat
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Mar 2013, 23:24

Ja som bola u mojho na kontrole a hovorila som, že stále dojčím, a on toto absolútne neriešil.. prvé dieťa máme po inseminácii kvoli zlému spermiogramu- dokonca ju môžem znovu absolvovať aj počas dojčenia, keby sa nepodarilo normálne. schválne som si to zisťovala, myslela som, že na to nepristúpia ale v pohode.
ale zase musím podotknúť, že moj gynekológ má v čakárni mamilácke plagáty.. tak to asi preto.. a celkovo mi príde dosť osvietený :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nemôžem otehotnieť - vraj kvôli dojčeniu - čo s tým

Neprečítaný príspevokod Anna » 22 Mar 2013, 10:35

No ja si tiež myslím, že hladina prolaktínu len tak rýchlo a skoro neklesá...mne síce hormonálny profil nerobili , ale po dvoch kyretážach/ aborty/ som krvácala asi osem týždňov ako po pôrode, zatiaľ, čo mi všetci hovorili, že krvácanie bude tak tri dni, maternicu mám na USG ako jednu veľkú dieru, takže si myslím, že sťahy maternice boli určite kvôli prolaktínu oveľa intenzívnejšie kvôli dojčeniu, gynekológ mi tiež povedal, že normálne to nie, že vraj kolujú vo mne aj po aborte "ženské hormóny" a keď by to pokračovalo, chcel mi nasadiť na dva týždne gestagény a potom náhle vysadiť, išlo mi to už dosť na nervy, keď som z roboty odchádzala s podložkou v aute, tak intenzívne som krvácala.No , čo sa týka dojčenia v tomto veku- môj gynekológ naklonený určite nie je...ale ja vlastne ani nepoznám nijakého v tomto smere "osvieteného", naposledy mi kamarát detský povedal, že bude rozmaznaný...takže..názory sú rôzne...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 29 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron