bicykel

debata o všetkom a pre všetkých

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Mar 2013, 21:07

http://www.ole.sk/2772-odrazadlo-yedoo- ... light.html tak na 99% toto...

ja len dufam,ze teda nebudeme musiet nikdy reklamovat..ten predavac ma teda riadne nastrasil a doteraz mi v hlave huci jeho veta , ze "nakupia na internete "smejdy" a potom chodia ku mne kupovat nove kolesa" ....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Mar 2013, 21:38

:goodjob: OBJEDNANE !

uz len aby sa malemu pacilo :lol: , lebo on chcel cervenu, ale ja som objednala modru :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Mar 2013, 22:30

:D :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 05 Mar 2013, 00:32

ja tiež zvažujem, čo kúpiť, či bycikel alebo odrážadlo. v našom okolí majú 2 chlapci odrážadlo, matky sú s tým spokojné, chlapci vyzerajú tiež. Kamošky, čo majú dievčatá, sa ale rozhodli pre bicykel. Že odrážadlo je len módna novinka, že my sme sa naučili bicyklovať bez toho. Tak ja neviem, čo je lepšie kúpiť, či bicykel alebo odrážadlo? Bicykle máte akej značky? a čo skúsenosti? dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Mar 2013, 08:54

Mirkaska píše:ja tiež zvažujem, čo kúpiť, či bycikel alebo odrážadlo. v našom okolí majú 2 chlapci odrážadlo, matky sú s tým spokojné, chlapci vyzerajú tiež. Kamošky, čo majú dievčatá, sa ale rozhodli pre bicykel. Že odrážadlo je len módna novinka, že my sme sa naučili bicyklovať bez toho. Tak ja neviem, čo je lepšie kúpiť, či bicykel alebo odrážadlo? Bicykle máte akej značky? a čo skúsenosti? dakujem

Ja som sa rozhodla pre odrazadlo, lebo mi pride lahsie ako bycikel a prirodzenejsie, nez zadne kolieska...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Mar 2013, 10:09

Mirkaska píše:ja tiež zvažujem, čo kúpiť, či bycikel alebo odrážadlo. v našom okolí majú 2 chlapci odrážadlo, matky sú s tým spokojné, chlapci vyzerajú tiež. Kamošky, čo majú dievčatá, sa ale rozhodli pre bicykel. Že odrážadlo je len módna novinka, že my sme sa naučili bicyklovať bez toho. Tak ja neviem, čo je lepšie kúpiť, či bicykel alebo odrážadlo? Bicykle máte akej značky? a čo skúsenosti? dakujem

2rocne dieta ti uz s velkou pravdepodobnostou pochopi pedalovanie, takze na bicykli to tiez zvladne, mozno aj rychlejsie nez na odrazadle. Ale bicykle su dost tazke, hlavne ak nemate v okoli uplnu rovinu, tak si to prilis neoblubi - to skor az o rok, samozrejme moze si to oblubit hned. Odrazadlo je na ucenie tazsie, deti su zvyknute z mensich motoriek, ze sa mozu odrazat a o rovnovahu sa netreba starat, takze zozaciatku im to ide zle, jazdia pomalsie a mnohych to potom odradi. My sme mali najprv trojkolku s retazou a potom bicykel s pomocnymi kolieskami, vyhovovalo nam to, ale potom sme museli oducat od pomocnych koliesok. Ked kupis bicykel teraz, budes asi potrebovat 12tku a ta vam vydrzi velmi kratko, za chvilu ju vyrastie, o rok uz asi budes moct kupit 16tku a ta je potom na dlhsie, takze z tohto hladiska sa skor oplati s bicyklom pockat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod venus » 05 Mar 2013, 10:18

pri pedaloch a pomocnych kolieckach sa diet nikdy rovnovahe nenauci a ide mu to bez nich potom o vela tazsie...pri odrazadle sa nastavi vyska sedanky tak aby dieta pohodlne dociahlo nohami na zem a udrziavalo rovnovahu pomocou nich. cize citi v nozickach ci sa naklana na jednu stranu alebo druhu a az ked ma rovnovahu trosku zmaknutu, nauci sa nozky dvihat a povozit sa...nasledne pedale su uz hracka a pady NULA...strach dietata z padu NULA...pri pomocnych kolieckach sa dieta na ne plne spolieha a bez nich je nasledne padov neurekom a nehovorim o strachu dvihnut nohy zo zeme do pedalov bez toho aby rodic pridrzal sedanku....toto sa pri odrazadle nikdy nestane...ziadne pridrziavanie rodicom...podla mna to nieje ziadna moda ale prirodzeny proces.... este dodam, ze ja osm jazdila ako mala na malickom bicykli s pedalmi, ktore nezostavali stat na mieste ale sa tocili spolu s kolesom a ucila som sa na nom jazdit tak, ze osm mala nohy nasirokoooooooooo aby ma pedale neudreli a len mi tam zavadzali...kym som sa naucila rovnovahe a pouzivat ich....
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Mar 2013, 17:34

My sme ucili tak, ze sme odmontovali z bicyklu pedale a mal na par dni odrazadlo :-) Tiez sa mi odrazadlo zda na ucenie rovnovahy lepsie, akurat ak dieta este nie je zrele na rovnovahu (niektore aj do 5-6 rokov, ale vacsia to v 3r uz zmakne), tak ho odrazadlo nebude bavit. Ale da sa lahko naucit aj s pomocnymi - zdvihnes ich trochu vyssie, aby este zabrali ak by dieta padalo, ale aby sa uz pri beznej jazde nedali pouzit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 12 Mar 2013, 00:47

skúsila som na skúšku kúpiť to odrážadlo v lidli. že ak nebude dobré, dá sa vrátiť. Nie je ťažké. čo ma ale zarazilo je to, že sedadlo je z plastovej hmoty, teda dosť tvrdé. žiaden molitan potiahnutý koženkou, len umelá hmota. ako je to na drahších odrážadlách? sedadlo má jeden sklon - tým myslím to, že sa nedá napr. trošku zdvihnúť jeho predná časť (čo je bližšie ku kormanu). dcéra sa z neho akoby šmýkala. dá sa to na vašich odrážadlách meniť? dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Mar 2013, 09:46

Ak mate niekto blizko directsport, maju tam teraz odrazadlo za 30E, lahucke - vazi 2,7kg, nema brzdu a ma penove kolesa.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 12 Mar 2013, 18:25

quaxi píše:Ak mate niekto blizko directsport, maju tam teraz odrazadlo za 30E, lahucke - vazi 2,7kg, nema brzdu a ma penove kolesa.


penové kolieska sú lepšie? lidlovské odrážadlo ma pevné gumové kolieska, dosť tvrdé. tiež som nad tým uvažovala, či je to dobré. že to bude na nerovnostiach dosť tvrdé. neviem.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Mar 2013, 20:56

Neviem co je lepsie - gumene su tazsie, ale ak su dobre nafuknute maju mensi odpor, mozu dostat defekt. Pena menej vydrzi - rychlejsie sa zoderie, pri intenzivnom jazdeni to moze byt dost nevyhoda. Ale lepsie tlmi nerovnosti.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 12 Mar 2013, 23:16

quaxi píše:Neviem co je lepsie - gumene su tazsie, ale ak su dobre nafuknute maju mensi odpor, mozu dostat defekt. Pena menej vydrzi - rychlejsie sa zoderie, pri intenzivnom jazdeni to moze byt dost nevyhoda. Ale lepsie tlmi nerovnosti.


v podstate to je nejaká veľmi tvrdá guma, a nie je tam možnosť ich dofúknuť.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Mar 2013, 14:06

Mirkaska píše:v podstate to je nejaká veľmi tvrdá guma, a nie je tam možnosť ich dofúknuť.

To bude neznicitelne, prezije 10 deti :-) ale asi by mi bola sympatickejsia pena.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 13 Mar 2013, 14:41

quaxi píše:To bude neznicitelne, prezije 10 deti :-) ale asi by mi bola sympatickejsia pena.


asi aj mne . sú fakt dosť tvrdé.na nerovnostiach žiadne perovanie.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Mar 2013, 15:06

mirkaska,a ako sa malej jazdi? My na nase stale cakame,mali problemy s dodavatelom,tak az v pondelok by mal prist.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 13 Mar 2013, 21:32

ona ešte tak opatrne. mala trochu problém sa preorientovať z trojkolky na to, že musí držať odrážadlo. váľalo sa jej to. ale teraz už prejde po chodbe, obývačke sama. vonku zatial nechodím, lebo ak by to nebolo dobré, môžem to vrátiť v lidli.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Mar 2013, 19:01

Mamicky, co mate stridera alebo first bike. Niesu na nich vase deticky rychle az moc? Respektive ak chodia na odrazadle stihate im a chodite peso alebo tiez mate bycikel? My bicykel nemame a je to aj zbytocna investicia pre nas dospelakov kupovat. Neviem si to dobre predstavit, co keby mi nahodou zacalo znova rast brucho a bola by to taka dvojsecna zbran, ze by som za nim musela utekat... my ideme tiez nieco kupit a v rodine mame aj sponzora na tuto zalezitost, len som este nie rozhodnuta. Moj drobec je nizkeho vzrastu 86cm a ma 11kg, takze potrebujem aj nieco lahke. Pozerala som aj puky, len to ked skusal, tak aj on sam to ohodnotil ze je tazky. Ja som uz aj z povaly siahla po korculiach, ze sa idem ucit znova brzdit. Len ja som uplne sportovy antitalent. Dodnes som sa nenaucila padat a moc mi to nejde. Som velmi nebezpecna ako pre okolie tak i pre seba. Fakt uz dlho rozmyslam, ze ake kupit. Mame len plastovu hypermarketovu trojkolku z a10Eur a je mu uz mala a vyizitie maximalne, taha si ju aj do postele.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 14 Mar 2013, 20:14

ahojte, môžem vás poprosiť, napíšte mi aké máte kolieska a sedlá na svojich odrážadlách. dnes som bola u nás v obchode, nemajú žiadne odrážadlá. až budúci týžden, ale musím sa rozhodnúť čo najskôr, lebo malá si zvyká na tento bicyklík, a ak ho potom vrátim do lidla, to bude plaču. už teraz ho nechce nikomu požičať :-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod venus » 15 Mar 2013, 10:14

lenkaa na firstbiku je synovec skutocne rychly, ale kedze oco bajkuje s nim rad tak to nikomu nevadi....na prechadzku s maminou a mensim drobcom first bike nebravaju...ale myslim, ze len preto, ze povel "stat" a "brzdi" este dokonale neposlucha...ked toto nebude problem a nebude "treba" za nim behat aby nevybehol na cestu tak zasa nebude problem...
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 15 Mar 2013, 13:33

Mirkaska,mame strider - plastova sedanka,kolesa penove - tvrde. Dcera nevyzera nespokojne. A preco ho chces mozno vratit,ked pises,ze dcera je spokojna?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Mar 2013, 09:43

tak, vcera uz dorazilo aj k nam...maly zatial nejazdi jak strela...len kraca s odrazadlom medzi nohami...moc nevie sediet a odrazat sa...a aj to len po byte, kolko mu priestor dovoluje, kedze vonku treskuca zima :-D...ale za to, jazdil na nom hned ako sme ho poskladali, potom chvilu mal pauzu a vecer este v pyzame, rano tiez este v pyzame....este si aj hracky sam upratal zo zeme, aby mal viac miesta :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Mar 2013, 00:39

Ja som kupila Strider bike, ale budeme ho mat az zajtra. Objednala som z Nemecka (na Slovensko prislo za 3 dni):
http://www.trendmax.de/sport-freizeit/laufrad/
Cena oproti slovenskym predajcom je neporovnatelna a postovne je tusim 9 eur. Ale ako som uz pisala, uvidime az zajtra :P..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Máj 2013, 09:17

ahojte, chcem sa vas opytat, ci moze odrazadlo aj uskodit?? lebo nas maly jazdi uz le na nom. napeso sa mu chodit nechce, mne sa ho vlacit na rukach tiez nechce, takze vsade, do obchodu do mesta, chodime s odrazadlom...cize maly je viac na nom, ako chodi napeso. moze to mat nejaky vplyv na vyvoj nôh a pod? ked nekraca, ale odraza sa ?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: bicykel

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Júl 2013, 22:10

Norika, mrzí ma to, ale až teraz som to našla. Takže už to nie je aktuálne - presne ako píšeš, rozdiel minimálny vo váhe, inak v podstate boli , čo si pamatám rovnaké. Ste s ním spokojní? My asi áno, i keď malú to nejako zvlášť neoslovilo, ale to nie je asi druhom bicykla, ale ju to proste moc nebaví i keď už na tom vie poriadne rýchlo lietať.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron