Hračky

debata o všetkom a pre všetkých

Hračky

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Feb 2013, 00:29

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Feb 2013, 13:58

Pekne, ale uprimne povedane, ja radsej kupim uz tu Cinu, nez "europske" polske produkty - suverenne najhorsie skusenosti s kvalitou mam prave s polskymi vyrobkami, a to aj u lepsich znaciek, ktore by mali zarucovat aky-taky standard.
A tiez si neviem predstavit, ze by sa dieta hralo len s drevenymi a textilnymi hrackami. Plast sa jednoducho na mnohe veci hodi najlepsie, navyse sa aj omnoho lepsie cisti. Idea je to pekna, ale taky skolkar vas posle do teplych krajin, ked sa pokusite mu podstrcit dalsiu drevenu hracku namiesto jeho vysneneho plastoveho vylisku.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Feb 2013, 00:15

máme doma nemecké drevené hračky Grimms. Sú nádherné ale veľmi drahé. Všetky drevené hračky, ktoré máme, sú už v hroznom stave... nech boli akokľvek kvalitné. Textilné nemám až tak rada, máme napr. kopec plyšákov, ktorým malý dáva napr. piť polievku, takže vyzerajú vynikajúco :roll: jednoznačne vyhráva lego, trávime pri ňom spolu asi najviac času, zatiaľ sa nič nezničilo, nestratilo, nezašpinilo...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod reanda » 14 Feb 2013, 19:53

ja by som dala prednost aj plastovej hracke, keby nebola vyrobena v cine.. najviac ma dojalo, ked som si vsimla na slovenskych detskych knizkach a leporelach, co mala dostala do daru - vytlacene v cine :roll:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 14 Feb 2013, 20:41

Baby netvárte sa akoby v tých výrobkoch z Číny bola nejaká lepra. Made in China dávno neznamená vždy nekvalitu... Kupovať drahé výrobky vyrobené v západnej Európe si môžu dovoliť ľudia čo na to majú...lebo v tej cene je zaplatený robotník čo nedostáva 7 centov, ale 7 euro na hodinu...a materiál - tá umelá hmota je tá istá...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod reanda » 14 Feb 2013, 21:02

co ja viem, nejak mam divne pocity z obrazkov heleny zmatlikovej, ktore vytlacil cinan za sedem centov na hodinu :?
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod katka » 15 Feb 2013, 11:04

Ked nebudeme kupovat produkty vyrabane u nas, resp. v Europe, a podporovat tak v firmy, kde ludia pracuju v relativne normalnych podmienkach za relativne normalnu mzdu, coskoro sa nam moze stat, ze budeme aj my musiet pracovat pre Cinana, od vidim do nevidim a za 7 centov na hodinu.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 15 Feb 2013, 11:21

katka píše:Ked nebudeme kupovat produkty vyrabane u nas, resp. v Europe, a podporovat tak v firmy, kde ludia pracuju v relativne normalnych podmienkach za relativne normalnu mzdu, coskoro sa nam moze stat, ze budeme aj my musiet pracovat pre Cinana, od vidim do nevidim a za 7 centov na hodinu.


A podľa mňa sú zase nemorálne reklamy, ktoré nás animujú aby sme kupovali slovenské výrobky, ktoré sú za porovnateľnú cenu ako západoeurópske, s tým rozdielom, že cena slovenskej práce je minimálne o 1/2 až 2/3 nižšia ako cena západoeurópskej práce...preto radšej kúpim zahraničný výrobok, lebo nechcem podporovať nenažraných slovenských podnikateľov...

Čo sa týka tej Číny Katka...máš pravdu, ale ja osobne radšej kúpim vajcia od sliepok ktoré behali po dvore a za niekoľkonásobne vyššiu cenu než za vajcia od sliepok ktoré živoria a trápia sa v klietkach a nikdy v živote nevideli denné svetlo...a tento druh "luxusu" uprednostím skôr, takže peňaženka potom nepustí aby som ešte kupovala drahé tovary, keď zrovnateľnú kvalitu dostanem aj z Číny... a to tie priority sú pre mňa také preto, pretože zvieratá sú bezbranné a naozaj za nič nemôžu a ani nemajú na výber a ani štipku slobody, na rozdiel od človeka.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod katka » 15 Feb 2013, 12:24

Kolko si kto moze dovolit kupovat nase produkty, to je uz velmi individualna osobna vec kazdeho.
U nas doma plati, ze prvorade su kvalitne potraviny (vratane vajec od "slobodnych sliepok"), kvalitne oblecenie (hlavne co sa tyka deti) a hracky sa kupuju radsej kvalitne a pomenej, nez by deti mali mat plnu izbu haraburd len preto, ze boli lacne.
Nehovorim ze nemame doma nic z Ciny, ale ked si mam moznost vybrat, tak z principu radsej podporim europsku ekonomiku, nez azijsku.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 15 Feb 2013, 13:56

katka píše:Kolko si kto moze dovolit kupovat nase produkty, to je uz velmi individualna osobna vec kazdeho.
U nas doma plati, ze prvorade su kvalitne potraviny (vratane vajec od "slobodnych sliepok"), kvalitne oblecenie (hlavne co sa tyka deti) a hracky sa kupuju radsej kvalitne a pomenej, nez by deti mali mat plnu izbu haraburd len preto, ze boli lacne.
Nehovorim ze nemame doma nic z Ciny, ale ked si mam moznost vybrat, tak z principu radsej podporim europsku ekonomiku, nez azijsku.


Katka, to že kúpiš Nike, adidas, HaM alebo CaA alebo NEXT či ZARA, neznamená že je to európske, či americké...všetky tieto značky vyrábajú v bangladéši, číne, indonézii, a čo ja viem kde ešte...okrem toho, horko, horko som priam zaplakala, keď vidím tie škatule bábetkovských vecí doma, ktorých je mi ľúto sa zbaviť...lebo sú také nádherné...to bolo ešte v čase, keď som bola v mamičkovskom ošiali a nakúpila novorodeniatku veci na kvantá, ktoré malo oblečené tak 2-3 razy a dosť...takto som fungovala asi do 2 rokov...a potom som si uvedomila, že je to úplne zbytočné vyhadzovanie peňazí...naopak myslím si, že handry majú byť pre deti síce kvalitné ale stačí ak vydržia jeden, dva roky a musia byť v takej cenovej relácii že mi to nie je ľúto potom sa toho zbaviť...niektoré mamičky si to neuvedomia do smrti a potom sú ony aj ich deti otrokmi módnych značiek - značkových vecí...modelky a speváčky čo robia na to reklamu tie handry dostávajú zadarmo, a bežní ľudia sa idú zodrať v robote aby si to mohli dovoliť a mali pocit výnimočnosti...ja kašlem na to, radšej si vyjdeme von do prírody, na čerstvý vzduch, než sa ísť otŕčať s handrami do nákupných centier... :D
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod katka » 15 Feb 2013, 14:14

Tebou vymenovane znacky poznam z nasho superluxusneho nakupneho centra u nas na rohu - volame ho " u versaceho", inak super sekac...niekedy sa na ne ulakomim, hlavne ked vyzeraju ako nove to priznavam..
Kvalitne veci a niektore aj velmi pekne maju aj nasi slovensky vyrobcovia. Ale tych v tych nakupnych centrach budes darmo hladat.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod mia » 15 Feb 2013, 21:06

Dievcata, a ako riesite darceky - hracky od pribuznych...? To, ci kupi RODIC dietatu hracku z ciny alebo z europy (alebo drevenu ci plastovu atd...) je v podstate len na rodicovi... ale ako vysvetlit pribuznym, ze uprednostnujem kvalitu pred kvantitou a pod...? u nas celkom aktualne - dcera mala minuly tyzden narodeniny a od pribuznych dostala okrem ineho aj asi 8 takych hraciek, ktore dieta bavia asi tak 10 minut a o ich kvalite hovorit... no neviem... co robite s takymito hrackami...? (resp. co robite s pribuznymi...?)
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 22 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 19 dní

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 15 Feb 2013, 21:21

mia píše:Dievcata, a ako riesite darceky - hracky od pribuznych...? To, ci kupi RODIC dietatu hracku z ciny alebo z europy (alebo drevenu ci plastovu atd...) je v podstate len na rodicovi... ale ako vysvetlit pribuznym, ze uprednostnujem kvalitu pred kvantitou a pod...? u nas celkom aktualne - dcera mala minuly tyzden narodeniny a od pribuznych dostala okrem ineho aj asi 8 takych hraciek, ktore dieta bavia asi tak 10 minut a o ich kvalite hovorit... no neviem... co robite s takymito hrackami...? (resp. co robite s pribuznymi...?)


Ak je hračka nekvalitná a ohrozuje zdravie dokonca (napr. plast smrdí chemikáliou, je trieštivý, má ostré hrany, zmazáva sa farba) bez milosti po odchode návštevy vyhadzujem a počas návštevy tú hračku dieťaťu nenápadne vezmem...ak je ideologicky pre mňa závadná (napr. atrapy zbraní a podobne) tiež zahodím...ale to sa už nestalo ani nepamätám...no a "akože čokolády" vajíčka, kalendáre made in Poľsko poväčšinou, to ide rovno do smetiaka...stáva sa veru...

U nás je to tak, že niektorým blízkym príbuzným a dobrým kamarátom na drzovku povieme čo by dcéra chcela do daru...a to jej aj potom kúpia...alebo dajú peniaze...už je vo veku, že to vie oceniť...

Čo sa nám ale často stane je, že dostane veku neadekvátny dar - no napr. dali by ste leporelo 6-7 ročnému dieťaťu? Alebo puzzle o 30 dielikoch? Alebo kocky, či úplne primitívne hračky ako pre 3 ročné deti? Otrasné...tak to potom posúvame ďalej, mladším deťom v našom okolí...Alebo sa i stane, že ľudia pre dieťa donesú nie hračku ale nejaký krehký dekoračný predmet...no ja to nechápem...ale to väčšinou starí ľudia, čo im už dobre rozum nefunguje...tak treba byť ohľaduplný voči nim...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 15 Feb 2013, 23:55

My mame tiez taky problem, zopar pribuznych ma pocit, ze detom treba davat kvanta hraciek, ale samozrejme aby to kvantum dokopy stalo do 5E. Taketo hracky nastastie decka ani vobec nebavia - pohraju sa s tym pred navstevou a mozno si este 1-2x neskor spomenu, ale to uz ta hracka ani neprezije. Vacsinou to vyhodim, co sa da este posunut (napr. kopa plysakov), to raz za cas vytriedim a darujem. Nastastie vacsina rodiny sa otvorene spyta, co si zelame, ja im nahlasim vytuzene hracky, aj potrebne kusy oblecenia, a takto su vsetci spokojni.
Vekovo neprimerane hracky sme tiez podostavali, blbiny z kinderka alebo happymealu (mmch zda sa vam to vhodne ako jediny darcek k vianociam od blizkej rodiny?) pre polrocne dieta, 100dielne puzzle pre 1,5rocne, detektivka pre pubertakov s velkym napisom "od 13 rokov" k 2. narodeninam, plastova motorka pre deti okolo 70cm vysoke pre 4rocneho, uplne najlepsi bol perzsky koberec pre babatko :mrgreen:

Polske cokolady vyriesil syn uzasne - jednu s chutou ochutnal este pred 2 rokmi na Mikulasa, zistil co to je a zahlasil "mami, tuto cokoladu vyhodim, lebo je pokazena, dobre?" rovno pred stedrou darkynou, ktora mimochodom nevyhodi ani komplet plesnive jedlo, lebo jedlo sa nesmie vyhadzovat. Bol ohen na streche, ale kedze to bol hlavny zdroj tychto cokolad, tak sme sa vacsiny elegantne zbavili. Odvtedy je syn presvedceny, ze cokoladove figurky su hnusne, a nie je ochotny ich ani ochutnat. Bola som ale velmi prekvapena, ked par krat takuto figurku znovu dostal - slusne podakoval, vzal si ju so sebou, a potom doma mi ju dal s tym, ze on to nelubi :goodjob: Ja ich zbieram do igelitky cely december a potom po vianociach vyvesim igelitku ku smetiakom aj s dalsimi "dobrotami" co sa nazbieraju.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod katka » 16 Feb 2013, 10:30

U nas je to tak, ze nasi znami vedia, ze nase deti najviac casu travia pri legu, plus dcerka velmi rada maluje a kresli a tak ked ich chcu potesit, bud prinesu nejake male lego, farbicky, farby, take tie zabavne pracovne zosity pre deti, alebo nieco co s tym suvisi...
Je dobre mat taku hracku, ktora sa da doplnat a rozsirovat zbierka a tym padom pribuzni vedia do co ist, ked chcu kupit vhodny darcek. Syn napr. teraz fici na Mickey Mausovi, tak babky kupuju nalepky, casopisy, cd s touto tematikou a vzdy to ma velky uspech.
Dalsia moznost je taka, ze sa viaceri pribuzni zlozia na jeden vacsi darcek. Mojim detom uz dlhsiu dobu takto setrime na trampolinu, a ked dostali miesto darceka nejake peniazky, tak im bolo povedane ze to je na tu buducu trampolinu, a tak sa tiez potesili. Navyse babky potom uz nekupovali zbytocne nepotrebne veci, len preto, aby nieco detom priniesli ale prispeli na nieco z coho radost vydrzi dlhsie ako pol hodinu.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Feb 2013, 11:30

Nam sa tiez lego takto osvedcilo, obe deti to bavi a vacsina rodiny vie, ze s tym urcite nekupia zle. Ale raz sme dostali nejaku lacnu napodobeninu dupla s tym, ze original je prilis drahe (pritom su aj sady do 5E), tak radsej mila osobka kupila o kus vacsiu krabicu fake dupla a este cela spokojna, ako dobre kupila, ze je to kompatibilne a deti budu mat vela kociek za nizku cenu... Tie kocky su natolko nepresne, ze ani obycajny mur sa nedal postavit - uz treti riadok bol uplne rozideny. Kazda kocka vydrzala asi 2-3 pouzitia a pri dalsom spajani uz popraskali a odlamali sa z toho malicke ostre kusky. Pri najblizsej navsteve som jej to ukazala, nech vidi preco trvame na original duple, a potom to letelo do kosa.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod katka » 16 Feb 2013, 11:57

Nevhodne darceky a hracky s ktorymi sa uz deti nehraju, je mozne darovat do nejakeho materskeho centra,skolky alebo (ak su umyvatelne) na detske oddelenie do nemocnice. Do detskych domovov nosit hracky naslepo ja osobne neodporucam, iba ak nejakemu konkretnemu dietatu,alebo vychovavatelke, ktore poznate.
Super je aj metoda schovanych hraciek- ked mam vacsie upratovanie, mam poruke vrece na odpad, tam davam hracky, ktore uz deti dlhsie nechytili do ruk, alebo su uz prilis okukane. Schovam do pivnice a po nejakom case, ked su deti chore, alebo je zle pocasie a nudime sa, tak to vytiahnem a mame o zabavu postarane.
Tak sa z toho tesia, akoby dostali za vrece novych hraciek. Ked sa pohraju, potom to zase zbalime a odlozime, pripadne nieco doplnime, ci vyberieme na kazdodenne hranie.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 16 Feb 2013, 17:07

katka píše:Nevhodne darceky a hracky s ktorymi sa uz deti nehraju, je mozne darovat do nejakeho materskeho centra,skolky alebo (ak su umyvatelne) na detske oddelenie do nemocnice. Do detskych domovov nosit hracky naslepo ja osobne neodporucam, iba ak nejakemu konkretnemu dietatu,alebo vychovavatelke, ktore poznate.
.....


Tak s týmto súhlasím čiastočne Katka, s hračkami čo sa dieeťa už nehrá OK, ale nevhodné darčeky nie sú hodné nikoho, tie deti v detských domovoch napríklad nie sú o nič horšie ako naše deti, takže povedať si, že ach veď budú dobré chudobným alebo deťom z detských domovov, to je podľa mňa strašne...ani neviem nájsť na to slovo...veď ak chcem urobiť dobrý čin, tak radšej nejakú kvalitnú hračku do daru takým deťom kúpim a nie takto.

Quaxi: s tým happymealovým 10 cm plyšáčikom od najbližších príbuzných na Vianoce, tak to poznáme veľmi dobre...vtedy som si zakusla do jazyka, ale ak by sa to malo ešte raz opakovať, tak nabudúce už niečo poviem...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod katka » 16 Feb 2013, 17:24

Nevhodnym darcekom som myslela darcek, nevhodny pre moje dieta z hladiska jeho veku a jeho zaujmov.
Nebezbezpecne alebo zdraviu skodlive hracky, nepatria do ruk ziadnemu dietatu, nie iba tomu mojmu samozrejme.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 16 Feb 2013, 17:26

Ano Katka, ak si to myslela takto, je to OK, ospravedlňujem sa, že som zle porozumela :)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Hračky

Neprečítaný príspevokod mia » 16 Feb 2013, 22:41

akych mate skvelych darcov (hraciek). ja aj ked som svagrinej na drzovku povedala, co by malej urobilo radost (a nebolo to vobec drahe podotykam - do 5 EUR), tak kupila malej k 2. narodkam uplne nieco ine - hracku pre deti od 9m+, mala si to ani nevsimla... a ku kazdemu sviatku dostane plysaka - minule som tiez povedala, ze nech plysakov nekupuju, tak teraz sme dostali len jedneho (uz nie dvoch :-) )...
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 22 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 19 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron