Nabytok pre detsku izbu

debata o všetkom a pre všetkých

Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod Amosa » 08 Feb 2013, 18:49

ahojte,
planujem zariadit dcerke detsku izbicku. Ak mate nejake tipy, budem rada za ich zdielanie. Hladam nieco v prevedeni masiv, pokojne aj borovica. Na nete je odkazov dost, ale niet nad pozitivnu osobnu skusenost.
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod lulu » 08 Feb 2013, 19:03

moja 8 ročná má z borovice nábytok. Je to v pohode až na ten písací stolík, tam je už vidno, že je to dosť mäkké drevo, takže treba tam dať ochrannú podložku na písanie. Pri silnej manipulácii s perom tam totiž ostanú ryhy a s tými už nič nenarobíš. Aj keď sme dali podložku, tak dcéra ešte nejaký čas mala pasiu z toho ako krásne sa dá vyrývať do toho dreva a robila to mimo podložky :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod artemis » 10 Feb 2013, 18:42

Amosa píše:ahojte,
planujem zariadit dcerke detsku izbicku. Ak mate nejake tipy, budem rada za ich zdielanie. Hladam nieco v prevedeni masiv, pokojne aj borovica. Na nete je odkazov dost, ale niet nad pozitivnu osobnu skusenost.


Pre 2 ročné dieťa zariaďovať nejakú extra detskú izbičku je podľa mňa zbytočné...najlepšie sú funkčné diely nábytkov...ktoré aspoň ako tak súladia...myslím ten pocit feng šuej...ale inak to je úplne jedno, ono Ti to dieťa aj tak poničí, ale ak na to máte, tak kľudne pokúp aj masív...ale vydrží vám to akurát tak do 6 rokov...potom aj tak zmenia sa priority a dieťa bude potrebovať iný nábytok...väčšiu posteľ, viac regálov na knižky (resp.knižnicu), písací stolík, riadnu stoličku, skriňu a komodu na šaty, stolík pod televízor a elektroniku so šuflíkami na CDčka... nehovoriac o regáloch na spoločenské hry, stavebnice a hračky s ktorými sa ešte stále bude hrať...

My sme zvolili veci z nemenovanej firmy z modrožltým logom, lebo predsa majú stabilný sortiment ktorý sa dá aj po rokoch dopĺňať...resp. z tých lacnejších drevotrieskových nábytkov to neni škoda keď to dieťa zničí...

Ono - v minulosti by som sa obávala takýchto nábytkov, kvôli lepidlám a formaldehydovým sajrajtom, ktoré neboli v tých nábytkoch bohvieako zdravé...ale dnes na to sú normy, nemôžu tie jedy tam nad normu byť...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Feb 2013, 11:03

Presne ako hovori artemis, vek cca 1,5-4r je na nicenie nabytku najhorsi, takze s tym rataj a kupuj take veci, ktorych ti nebude luto. Nas nabytok z detskej izby vyzera po cca 3 rokch pouzivania tak, ze keby som to vylozila ku smetiakom, tak si to odtial zarucene nikto nevezme.
Mali sme len 3 kusy nabytku (postel 160x70, regal asi 30x80cm a detsky stolik, vsetko Ikea), aby zostalo v izbe co najviac miesta na hranie. To sa mi velmi osvedcilo. Vsetky tri veci su zatial z funkcneho hladiska ako nove, nic sa nepokazilo, len teda vyzeraju hrozne (kombinacia neumytelnych fixiek, hryzancov, obuchania kladivom, zbytkov nalepiek a pod.). Cim menej veci, tym lahsie sa to neskor prisposobi zmenenym potrebam deti.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod Amosa » 14 Feb 2013, 12:58

Dakujem dievcata za nazory. Tak som sa predbezne vydala opat nasou osvedcenou cestou a to je ebay.at. Uz mam doma zopar skvelych kuskov (kniznica, komoda, truhlica na hracky..), vo vybornom stave, podla mojich predstav. Za zlomok ceny, co nabytok z masivu normalne stoji novy. Takze este zostava zaobstarat postel, tu zasadne samozrejme novu. Este jedna vec, kedze mame vsetko v dreve a aj obklady na stenach, chcelo by to ten dreveny monolit farebne rozbit a tak ma znova mata predstava odstranit povodny nater a dat si to do zelena. (Tato moja tuzba po zelenom nabytku sa mi v pravidelnych intervaloch stale vracia, musim s tym nieco uz urobit.. Znamy chcel vyhadzovat stary krednec, zrejme si to otestujem na nom)
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Feb 2013, 16:40

Nechces zelenu stenu? ak mate nejaku neoblozenu, to mas asi najlahsie.
Ten ebay je dobry napad, ako riesis prevoz takych velkych a tazkych kusov?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Feb 2013, 18:03

My mame Ikeacku detsku izbu s farebnymi dvierkami a suflikmi. Je to z nezavadnych materialov, nebolo to ani drahe...
Ma aj otvorene police, kde ma roztriedene hracky, kedze som nechcela mat vsetky hracky nahadzane v kope. Nedavno sme prestahovali aj jej oblecenie do izbicky, takze uz si vybera sama co na seba. Berie to velmi vazne. :-D
A ked mi minule fixkou pomalovala co sa dalo, v pohode to islo zotriet.
Na steny manzel namaloval stromy. Na zem sme najskor kupili do stredu detsky koberec, no nakoniec sme kupili este aj celoplosny, lebo tam bola od noh zima.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod artemis » 14 Feb 2013, 18:14

quaxi píše:Nechces zelenu stenu? ak mate nejaku neoblozenu, to mas asi najlahsie.
Ten ebay je dobry napad, ako riesis prevoz takych velkych a tazkych kusov?


Asi býva v regióne :D
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Nabytok pre detsku izbu

Neprečítaný príspevokod Amosa » 18 Feb 2013, 09:52

Quaxi, odvoz nakupeneho ebay riesime formou auto+vozik. Niekedy vozik ani nie je treba, ako rodinne auto mame malu dodavku.(u nas je to nutnost, kamkolvek totiz cestujeme, vzdy naplneny az po strop). Je pravda, ze byvame v AT a zvacsa su predavane veci iba na osobny odber, takze sa vyber trochu skresava na veci, ktore su v dosahu. Pokojne vsak aj niekolko desiatok km, pretoze aj tak vacsinu nakupeneho obstaravame pre dom na Slovensku.
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron