Netolerantny sused

debata o všetkom a pre všetkých

Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod katrin » 23 Jan 2013, 09:52

Ahojte mamicky.
Byvame v obytnom dome, cize nie v panelaku ale v tehlovom byte. Vcera sa mi prisiel stazovat sused, ktory byva NAD NAMi, ze nas 2-rocny syn vela beha a ozyva sa to az k nim a im to s manzelkou prekaza, pretoze su momentalne na marodke uz mesiac. Mame dieta krotit, aby tolko nebehalo, pretoze su podlahy podla neho zle spravene a u nich je potom hluk.
Som z toho v rozpakoch, pretoze som si doteraz myslela, ze tych 5 minut, co sa s malym nahaname po byte, nemoze nikomu vadit, hlavne nie v tehlovom dome a uz vobec nie susedovi nad nami. Syn nepatri k detom, ktore lietaju cely den do odpadnutia, len obcas namiesto chodenia pobehne.
Mam zo suseda uprimne stres, bojim sa uz aj na maleho kricat, aby sa neprisiel sused stazovat, ze robim nadmerny hluk krikom.
Mate niektora s tym skusenosti, pripadne mi viete poradit, co sa povazuje za nadmerny hluk?
Dakujem vam velmi pekne za odpovede.
katrin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Aug 2011, 21:22
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 1 deň

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod venus » 23 Jan 2013, 12:13

Ahoj, co do akehokolvek hluku z pravneho hladiska, si mozes robit co chces pocas dna az do 22:00, rano neviem presne aka je hranica, ci 5 alebo 6:00....

Co do susedskych vztahov zostava len dufat, ze sa im marodka cokoro skonci alebo im asertivne vysvetlit ze dieta sa neda priviazat o radiator....asi by som jeho stazovanie sa odignorovala, hlavne ked ako pises ziadny nadmerny ani neprimerany hluk ani nahodou nerobite....az bude maly pubertiak a bude si pustat metal na plne pecky, potom moze prist riesit nadmerny hluk ale takto by som ho asi poslala niekam....
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Jan 2013, 13:09

fúúú, nedám mi nereagovať. No, čo som ja zažívala neželám ani najhoršiemu nepriateľovi.
Bývali sme na bytovke tiež tehlovem. Mala som jedno dieťa a keďže je normálne a zdravé, tak začalo behať v bežke, susedia pod nami sa sťažovali. Ale čo narobíte s dieťaťom, proste chodí a vy sa tešíte až do doby, kedy začne chodiť samo a susedom to fest lezie na nervy.
Stále sa im nepáčilo, že dieťa chodí a sem tam padne nejaká hračka, či knižka. Nerobili sme nič nenormálne, bežný život s dieťaťom. Mali sme plávačku, keďže stres sa stupňoval, kúpili sme koberec s filcom, aby tlmil buchot. Nepomohlo, časom začali susedia robiť zle nám.
TÝRALI MOJE DIEŤA a celú našu rodinu. Začali nápoki trieskať, búchať, kopať, prikladali práčku o stenu, keď odstreďovala a čo je najhoršie, začali púšťať rádio na plné gule každé ráno od 6 00 do 22 00, týrali tým moje dieťa, ktoré nespalo, ja som so strachom čakala na 6 00 ráno, že zas to začne... Bola som na zrútenie, klepala som sa ako osika, malá sa mi hádzala od únavy o zem, bola maličká mala niečo cez rok...
Bolo to peklo. Volali sme políciu, nik nám nepomohol, vraj od 6-do 22 si môžu robiť čo chcú. Keď toto je v tomto štáte v poriadku a právne v pohode, tak ďakujem pekne. Však sme na Slovensku, pochybujem, že aj v zahraničí to tako funguje. Nepomohli sme si nijak. Prosili sme ich nech prestanú - oni chceli, aby moje dieťa NECHODILO PO BYTE A ABY SOM HO NOSILA NA RUKÁCH, boli to totálni debili a aj ten výraz urážam, lebo to boli zlí zlí ľudaia. Ubližovali nám hrozne a mali z toho radosť. Myslela som na strašné veci... bola som zúfalá... nič nepomohlo. Susedia sa tiež neozvali, veď aj u nich to celé dni hučalo- nepomohli nám- nikto! Bola som zrelá na slučku. Začala som sa modliť zo zúfalstva a použila som takú svoju mágiu (v dobrom), aby to skončilo. Trvalo to strašne dlho, my sme sa vďaka tomu rozhodli stavať dom, v ktorom už bývame, stále nedokončenom, ale predsa. Susedia sa odsťahovali, ešte kým sme stavali a bývali na bytovke, tým sa peklo skončilo a neželám to fakt nikomu.

Snáď vy nemáte až takých chorých susedov ako boli tí naši, lebo tam už pomôže len utekať kade ľahšie... Neviem, čo ti poradiť, snáď len to skúsiť vydiskutovať, kým bude neskoro a budete si ubližovať viac. Zastav to, kým sa dá, nedá sa s nimi skamarátiť? Nech idú muži na pivo, pokecajte pri káve... Nech to proste nezájde tak ďaleko ako to bolo u nás, to bolo fakt peklo...
Držte sa a prajem, nech sa to v dobrom vyrieši ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 23 Jan 2013, 13:59

Ahoj, ano verim, ze si v rozpakoch a aj ja by som bola. Mam nieco podobne, aj ked sa to mna osobne netyka az tak velmi.
Pod nami byva rodina, ktora ma dievcatko, teraz v septembri uz zacala chodit do skoly. A ona je "ziva" , jedoducho ked je doma, vieme o tom. A mava aj zacvhaty hnevu. A to nie len rano, ked ide do skoly, ale aj poobede, vecer a prakrat sme ju poculi aj v noci.
Viem, ze to rodicia s nou urcite nemaju lahke, a ja sama mam doma dve deti a viem co to je, vysvetlovat, dohovarat a krotit ich.
A preto ma ani raz nenapadlo im ist vynadat, alebo nieco hovorit, aj ked sa priznam, ze to nocne vycinanie mi tiez nie je po chuti.
Ale jedna suseda ma tendenciu pravidelne, ked ju pocuje buchat na radiatorove rurky, a to sa potom ozyva po celom cinziakou. A samozrejme, ze mi to bud obe deti ak vtedy spia. Nie ten krik, ktory je pocut od susedov, ale to buchanie.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Jan 2013, 15:12

katrin píše:Ahojte mamicky.
Byvame v obytnom dome, cize nie v panelaku ale v tehlovom byte. Vcera sa mi prisiel stazovat sused, ktory byva NAD NAMi, ze nas 2-rocny syn vela beha a ozyva sa to az k nim a im to s manzelkou prekaza, pretoze su momentalne na marodke uz mesiac. Mame dieta krotit, aby tolko nebehalo, pretoze su podlahy podla neho zle spravene a u nich je potom hluk.
Som z toho v rozpakoch, pretoze som si doteraz myslela, ze tych 5 minut, co sa s malym nahaname po byte, nemoze nikomu vadit, hlavne nie v tehlovom dome a uz vobec nie susedovi nad nami. Syn nepatri k detom, ktore lietaju cely den do odpadnutia, len obcas namiesto chodenia pobehne.
Mam zo suseda uprimne stres, bojim sa uz aj na maleho kricat, aby sa neprisiel sused stazovat, ze robim nadmerny hluk krikom.
Mate niektora s tym skusenosti, pripadne mi viete poradit, co sa povazuje za nadmerny hluk?
Dakujem vam velmi pekne za odpovede.


od 6 do 22 sa nemá čo sťažovať na hluk, pretože to čo opisuješ že robíte, svojou povahou nie je ani hluk, nie to ešte nadmerný. Aj keby ste na klavíri 2 hodiny hrali, nemá sa čo sťažovať.

Nadmerný hluk možno považovať za hluk, ktorý je nepretržitý a svojou povahou sa nedá prisúdiť ku obvyklým činnostiam v domácnosti. Čiže napríklad hrať tenis o stenu by sa nemalo, alebo urobiť si z izby domácu dieľnu a vŕtať a búchať kladivom, vyrábať napríklad nábytok. Čiže záleží od kombinácie trvania hluku, intenzity hluku a povahy hluku. To trvanie hluku je najdôležitejší parameter. Ak má byť v bežné dni od 6.00-22.00 niečo považované za nadmerný hluk, muśí to byť nepretržité, prípadne sa v pravidelných krátkych intervaloch opakujúce, čo nie je ani zďaleka Váš prípad..

Ale zakázať klepať mäso na rezne alebo dieťaťu pár krát vyhodiť loptu hoci hluk môže byť krátkodobo podobný, to nie je možné.

Ide o to, vysvetliť susedovi, že jeho požiadavka je neoprávnená. A to mu nevysvetlíš. Lebo ľudia sú už takí.

V Žiadnom prípade ale nedospusť, aby si to vnímala ako Tvoj stres. Je to jeho problém. Ale to mu nemôžeš povedať, hoci je to pravda. Aj to je jeho problém, že sú podlahy tak spravené. Ak je to jeho byt, akceptoval podlahy v stave aké sú, tak prečo by si mala byť na vine Ty.

Povedz mu niečo v tom zmysle, že si strašne želáš, aby už vyzdraveli (aby v tom nebola irónia, hehe) a že aj Teba to strašne mrzí ako trpia, ale že Ty máš TO ISTÉ so susedmi zdola, že si v rovnakej situácii ako on, a že Ti je veľmi ľúto, ale Tvoje dieťa je veľmi citlivé, že Vaša pediatrička nariadila, že v záujme jeho zdravého vývoja nesmie byť obmedzované (hehehe) a že by si sa dostala do konfliktu s celou svojou rodinou, ak by si na syna kričala, či brzdila ho vo svojej prirodzenosti. (hehehe), takže žiadne krotenie neprichádza do úvahy.

Odzbroj suseda Ty tak, že nahoď ešte tragickejší výraz, vypusť slzy a začni sa Ty jemu sťažovať, aký hluk robia tí pod Vami, že nemôžete spávať, že to je vo dne v noci, že čo to za architekta čo taký dom naprojektoval, že všetko odvšadiaľ počuť...proste meľ a meľ, meľ o tom, že akí ste Vy slušní ľudia, ako chcete mať dobré vzťahy, koľko je zla na svete, a ešte nakoniec, že toto sa dá určite skôr prežiť ako iné veci zlé čo sú na svete, zlodeji, vrahovia (hehehe) a povedz že aspoň to, je jediná výhoda, že keby sa v dome niečo stalo, nejaký prepad či vlámanie, aspoň to susedia počujú a zavolajú políciu. Povedz mu ako si ceníš že má záujem o susedské vzťahy a bla bla. Malo by ho to ukľudniť a mal by sa zdekovať.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod luludi » 23 Jan 2013, 16:22

byvame v panelaku a najblizsi susedia su dochodcovia,ked mal syn rok az dva -najvacsia zabava bola vsetko hadzat a dupat, tiez prisli viackrat, ze ci musi behat stale, vzdy som sa ospravedlnila, ze ich rusime a ze skusime byt tichsie - odisli spokojni, syna som neriesila - chodil a hadzal vsetko nadalej - malemu dietatu nevysvetlis a verim, ze aj susedia chceli mat svoj klud - po case,ked sme sa stretli v bytovke vzdy ocenili, ze sme sa stisili, aj ked tomu tak nebolo.. Proste su povahy... Drzte sa..
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod katrin » 23 Jan 2013, 18:21

Ahojte dievcata. Dakujem vam za povzbudenia a rady.
Dnes sa to bohuzial vystupnovalo a to tym, ze som nasla nasu schranku oplutu neznamym hnedym asi pluvancom.
Suseda som stretla cestou do obchodu, kde mi na prechode pre chodcov bez pozdravu hned spustil platnu, ze nech to decko pre boha stisime, nech si uvedomime, ze nezijeme sami, ze jeho zenu uz boli hlava z toho a maju toho dost a ci nevieme synovi kupit papuce, ktore maju gumennu podrazku, aby nebuchotal. Zmohla som sa na to, ze som mu povedala, ze syn mal ponozky s gumovymi gulickami, ale sused ma odignoroval, otocil sa a kracal domov.
Manzel k nemu dnes zajde na rozhovor a ak to nepomoze, asi to budeme musiet riesit pravne.
katrin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Aug 2011, 21:22
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 1 deň

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Jan 2013, 18:33

katrin:
No, chúďatko, vôbec ti to nezávidím. Úplne ťa chápem a ešte teraz mi ide mráz po chrbte, keď si predstavím ako som to zažívala a kam sa to až dostalo. Tiež tam boli reči od tých susedov, že nech dáme malej papuče, nech ju nosíme na rukách, nech nechodí, nech spí do tej a tej a bla-bla.... a ja som sa o to jak blbá aj snažila, ale to je predsa nemožné, to je každému jasné...
Právne riešiť túto vec, no niesom si istá, či si v našom "právnom" štáte pomôžete. Aj u nás to boli už aj fizické útoky /na majetok/, no hrôza...
Držím ti palce, nech manžel pochodí dobre, lebo takto sa žiť nedá....
Nás to predsa v niečom posunulo, bez tých "susedov" by sme nikdy nepostavili dom. A odpikali sme si asi aj kus zlej karmy. Takže všetko zlé je aj na niečo dobré...
Veľa šťastia želám.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Jan 2013, 18:46

katrin píše:Ahojte dievcata. Dakujem vam za povzbudenia a rady.
Dnes sa to bohuzial vystupnovalo a to tym, ze som nasla nasu schranku oplutu neznamym hnedym asi pluvancom.
Suseda som stretla cestou do obchodu, kde mi na prechode pre chodcov bez pozdravu hned spustil platnu, ze nech to decko pre boha stisime, nech si uvedomime, ze nezijeme sami, ze jeho zenu uz boli hlava z toho a maju toho dost a ci nevieme synovi kupit papuce, ktore maju gumennu podrazku, aby nebuchotal. Zmohla som sa na to, ze som mu povedala, ze syn mal ponozky s gumovymi gulickami, ale sused ma odignoroval, otocil sa a kracal domov.
Manzel k nemu dnes zajde na rozhovor a ak to nepomoze, asi to budeme musiet riesit pravne.


Ano aj to je možnosť, len musíte byť potom pripravení na boj.

Pre začiatok bez ohľadu na to čo podniknete, by som sa ale otvorene suseda spýtala, či to bol on čo Vám opľul schránku. Bez ohľadu na to, že by to zaprel samozrejme, ešte by som povedala, že som si ten pľuvanec zotrela do fľaštičky od lieku a dala zamraziť, že človek nikdy nevie, či sa to nakoniec neskončí políciou a oni už rozbory na DNA zo slín vedia pekne identifikovať že kto je autorom pľuvanca. Hoci by Ťa policajt v skutočnosti vysmial kebyže to požaduješ len tak, to by ste museli dať trestné oznámenie a muselo by sa toho viac stať....ale možno by to suseda zahamovalo.

Opakujem, neodpovedaj na susedove vety, napríklad ako s tými papučami, že či mu neviete kúpiť. Vhodná odpoveď by bola, že: Pán sused, vy ste nespokojný s nami, ale my tiež nie sme s Vami spokojní, vôbec sa ku mne slušne nechováte,nám sa to tiež nepáči. Ak máte problém s nami prosím poďme to riešiť na obecný úrad napríklad, môžete dať podnet, alebo mám dať ja? Rozmyslite si. Dovidenia.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod mamusia » 24 Jan 2013, 13:28

Mna zas strasne otravuje,ze nasa tlsta suseda pod nami strasne v noci chrape a ked je leto,no amen tma,jak ma ona aj my otvorene okno :-D to len tak na odlahcenie situacie :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod lulu » 24 Jan 2013, 14:55

Artemis:
Vyznáš sa v práve?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod kinsi » 24 Jan 2013, 16:49

Katrin, na slovensku právnou cestou vec doriešiš v dobe, keď bude Vaše dieťatko už možno aj dospelé :) Ja osobne by som ako najúčinnejšie považovala rady Lulu a Luludi. Bohužial tiež viem, čoho sú schopné zlé susedské vzťahy. Tam je úplne jedno, kto je v práve, v pekle žijú všetci - vinní i nevinní. Ak sa čo len trochu dá, situáciu nevyhrocuj, čo i si budeš hrýzť do jazyka, vždy keď tých debilov stretneš. Držím prsty.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod lulu » 24 Jan 2013, 17:06

žiaľ... ale súhlasím s kinsi...

Katrin, ako pochodil manžel?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Jan 2013, 21:35

lulu, to co ste stretli vy, bol regulerny psychopat. Tam ziadne slusne spravanie nepomaha, prave naopak, treba si nastudovat o nich, ako funguju, a pouzivat ich vlastne zbrane, aj ked je to slusnemu cloveku strasne proti srsti. Inac budes obet. Mame taky "kus" v rodine, a vdaka tomu si myslim, ze na skolach by mali povinne vyucovat, ako rozoznat psychopata a ako sa pri nom zachovat. Mnohych ludi by to usetrilo od tyrania.

My mame tiez "milych" susedov pod nami. Buchaju nam na kazdu kravinu, a aby sa pomstili, klepu niecim kovovym v noci do radiatorov. Nastastie v case, ked deti uz spia a my este nie, takze nam to nevadi. Raz deti behali (uprostred prac. dna) a ja som ich nezastavila hned ako zaklepali (cize tak po minute) - tak nam prevalili schranku. Nikdy ale neprisli osobne, ani neviem, kto to je a ako sa vola, a kedze problem maju oni, tak si myslim, ze by mali prist oni ak to chcu nejako riesit. U nas by asi pomohli koberce, ale deti su alergici, nemali by ich mat, tak sa tomu snazim vyhnut.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod katrin » 25 Jan 2013, 08:40

Manzel pochodil tak, ze si to so susedom vydiskutovali a dohodli sa na tom, ze budu viac tolerantny a my kupime synovi ponozky s gumovou podrazkou :))) aby sa jeho dupot tak neozyval. O schranke nevedeli nic, ale nepopreli, ze to mohla byt ich dcera.
katrin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Aug 2011, 21:22
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 1 deň

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod lulu » 25 Jan 2013, 16:36

psychopatom tam bola hlavne žena. Učila svojim praktikám /ubližovať druhým/ aj svoju pubertálnu dcéru, ktorá rada pomáhala. Muž bol tiež samozrejme zapojený do akcie, ale hlavným ťahačom bola ona. Jej muž nemal ani šajnu, čo doma vystrája, keď on nieje pritom. Raz som si ho zastavila a kukal jak mucha puk, že čo to táram, o veľa veciach ani netušil. Jeho manželka mu natárala vždy svoju verziu. Som rada, že už to máme za sebou.

Katrin: Snáď už bude pokoj a prestanú vám strpčovať život. Prinajhoršom sa obetuj a prines susede koláč, akože pre dobré susedské vzťahy:), že dieťa je dieťa a teba to mrzí, že ich to vyrušuje, že z toho predsa vyrastie, nech sú zhovievavejší:) Lepšie takto, ako ničiť si navzájom životy a majetok.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Jan 2013, 00:50

katrin píše:Manzel pochodil tak, ze si to so susedom vydiskutovali a dohodli sa na tom, ze budu viac tolerantny a my kupime synovi ponozky s gumovou podrazkou :))) aby sa jeho dupot tak neozyval. O schranke nevedeli nic, ale nepopreli, ze to mohla byt ich dcera.


Výborne, tak snáď to pomohlo. S tou schránkou bolo dobré, že ste ich vykonfrontovali. Ono, je to tak, ak by ste vec išli riešiť právne, starí vypečení harcovníci, ktorí vedia ako to v skutočnosti chodí, strach nemajú. Ale ľudia čo nemajú skúsenosti, resp. ľudia, čo majú niečo iné za klobúkom, napr. nejaké tajnosti (nezdanené fušky, čierne kšefty, všelijaké šrámy...proste tí nechcú na seba upozorňovať, boja sa úradov, polície, súdov a vopred skrotnú, sa stiahnu...)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod katrin » 11 Feb 2013, 22:04

Ahojte dievcata. Pisem vam odstupom casu, aby som sa "pochvalila" ako to napreduje so susedmi.
Odkedy bol u nich muz na "dohovore", odvtedy nam kazdy den buchaju, niekedy cez den aj viac krat, niekedy kazdy den, niekedy obden.
Ked sa to spriemeruje, tak nam buchaju kazdy den aj 2x. Vadi im, ked syn beha. Akonahle zacne behat, do minuty nam buchaju a je im jedno, v ktoru dennu hodinu, pretoze syn beha len cez den, kym nejde spat najneskor o deviatej.
Su schopni nam buchat aj v sobotu o tretej poobede ... mne to pride, ako keby netolerovali uz ziadne synovo behanie odvtedy, co si "vyliali srdce" muzovi.
Nechceme ist k nim im dohovorit, pretoze sa obavame, ze nas na behanie syna budu upozornovat este castejsie a mohli by byt zakernejsi.
Budeme sa radit trefnym vyrokom svokra: "Len preto, ze susedku boli hlava, co je nam luto, zivot neprestane pokracovat."
Takze budeme ignorovat ich buchanie a susedia si musia uvedomit, ze nezijeme v sanatoriu, kde ma byt ticho a ziadny pohyb. Pretoze ich zivot mi niekedy pripada ako zivot v sanatoriu, vsetci musia ist spat uz o siedmej ako oni. Akonahle pocuju u nas pohyb po tejto hodine, buchaju. A pritom maju okolo 50 rokov a 12-rocnu dceru.
katrin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Aug 2011, 21:22
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 1 deň

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Feb 2013, 00:13

Katrin, 2x denne? Ved to je tazka pohoda. Ja si teraz pochvalujem, ze nasi susedia sa skrotili, uz buchaju len raz za hodinu :-D Tym nasim trvalo asi mesiac len kym prestali buchat na moje vysavanie uprostred doobedia cez prac. dni. Potom nam aj rozbili schranku, skusali buchat o 23-24h v noci na radiatory, aby sa pomstili, ale stacilo pockat 2 roky, zatial nam vyrastlo dalsie dieta do dupajucej partie, a uz ich ta zabavka prechadza 8-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Feb 2013, 00:37

quaxi píše:Katrin, 2x denne? Ved to je tazka pohoda. Ja si teraz pochvalujem, ze nasi susedia sa skrotili, uz buchaju len raz za hodinu :-D Tym nasim trvalo asi mesiac len kym prestali buchat na moje vysavanie uprostred doobedia cez prac. dni. Potom nam aj rozbili schranku, skusali buchat o 23-24h v noci na radiatory, aby sa pomstili, ale stacilo pockat 2 roky, zatial nam vyrastlo dalsie dieta do dupajucej partie, a uz ich ta zabavka prechadza 8-)

:mrgreen: :goodjob:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Feb 2013, 00:46

katrin píše:...Takze budeme ignorovat ich buchanie a susedia si musia uvedomit, ze nezijeme v sanatoriu, kde ma byt ticho a ziadny pohyb. Pretoze ich zivot mi niekedy pripada ako zivot v sanatoriu, vsetci musia ist spat uz o siedmej ako oni. Akonahle pocuju u nas pohyb po tejto hodine, buchaju. A pritom maju okolo 50 rokov a 12-rocnu dceru.


Správny postoj. Ale ak by Vám veľmi znepríjemňovali život, treba aby si ich manžel ešte niekedy na chodbe odchytil a žoviálne im zahlásil, že si na pokojné a luxusné bývanie podľa ich ideálnych predstáv, vybrali nevhodný objekt, že kto chce žiť v izolácii na samote ako hollywoodska hviezda musí aj zainvestovať a kúpiť si rodinný dom s 2 metrovým betonovým plotom. Že teda nech si uvedomia, kto sú a kde žijú, že totiž žijú medzi obyčajnými ľuďmi a nie nóbl societou čo majú susedstvo vzdialené od seba na 2 míle, že sa nemusia počuť. A že to ich vybúchavanie je úplne zbytočné, pretože Vy kvôli ich absurdným požiadavkám, nebudete týrať obmedzovaním svoje dieťa.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 13 Feb 2013, 16:40

Viete čo? Keď toto čítam, som šťastná, že v byte pod nami býva nahluchlá babička:-) Vždy mi vadilo, ako silno si púšťa rádio a ako hlučne telefonuje, ale nikdy som sa nebola u nej sťažovať, lebo viem, že má hendikep. A teraz, keď naše dieťa kadečím trieska, dupoce aj do pol jedenástej večer, som vďačná, že sa k nám nikto nechodí sťažovať. Zatiaľ. Akurát sme našli na vchodových dverách odkaz, že sused, ktorý celé dni a noci strašne vŕzga, má vyhodiť ten starý posilňovací stroj a nevyrušovať susedov. Rýchlo som pochopila, že tie zvuky vlastne vydáva hojdačka, čo máme zavesenú v byte, tak sme to poriešili, a všetci susedia sú zasa spokojní. A ak nie, tak aspoň tolerantní. Tú toleranciu v bytových domoch človek rozhodne potrebuje, inak by sa zbláznil:-)
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: Netolerantny sused

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Feb 2013, 16:56

cottoncandy píše: Akurát sme našli na vchodových dverách odkaz, že sused, ktorý celé dni a noci strašne vŕzga, má vyhodiť ten starý posilňovací stroj a nevyrušovať susedov.

:mrgreen: Teraz ma polka domu mindraky, ci ich chrapanie nepocut az ku susedom :mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron