Dojcenie v koncentracnych taboroch

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod artemis » 09 Jan 2013, 09:47

Klemka píše:Kojenec, rovnako ako v slovenčine "dojča" je označenie dieťaťa do roka veku. Aj nedojčené dieťa je najskôr novorodenec a potom dojča, potom batoľa. Toto nehovorí nic o tom, či je dojčené.


Veď v tej knihe je to aj tak myslené, tie citácie som vybrala nie v kontinuálnom poradí, veď som aj uvádzala strany knihy, ospravedlňujem sa ak to v mojom príspevku nevyplynulo z kontextu.

On práve mal na mysli vekovú skupinu.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod quaxi » 09 Jan 2013, 11:09

Artemis, zaujimave informacie. Tiez ma prekvapila ta 4nasobna umrtnost. Ale... 4x viac znamena, ze ak dany hladomor neprezije stvrtina deti, tak neprezije takmer nijake do 1 roka. Ak by bol hladomor taky strasny, ze by ho neprezila polovica deti, tak aj 100% umrtnost babatiek je uz "len" dvojnasobna (a skresli dlhodobe statistiky). Pri nizsich cislach je to ale prekvapivo malo.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod artemis » 09 Jan 2013, 12:05

Quaxi, áno, treba zobrať v úvahu že je to 30 rokov stará kniha. Pre súčasnosť (teda aktuálne v Afrike) platia už iné percentuálne čísla (nižšie), aj napriek AIDS čo predtým nebolo.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Jan 2013, 13:18

Zuzana píše:Prosim ta, nehrajme sa na slovickarenie.
O akych konkretnych svedectvach a fotografiach pises? Jedna fotografia ma potvrdzovat podmienky pre dojcenie v taboroch ako bezny jav? Pretoze ako bezny jav je tento vyrok prezentovany medzi mamickami.

Studie sa robia aj na zaklade svedectiev z prvej ruky, aj na zaklade fotografii a na zaklade mnohych dalsich pramenov - komplexne pojednavaju o danej teme. Ty mi ponukas zlomok, ja sa pytam na celok.


nechápem o čo ti ide Zuzi prebehla som veľa fór a nikdy som nenatrafila na žiadnu maminku čo by sa oháňala dojčením v koncentráku. Nenafukuješ to tak trochu zbytočne? Veď keď ťa to hnevá tak to nečítaj a máš po probléme.

Inak ja som videla nedávno dokument na STV a tam jeden pán ktorý sa narodil v gulagu na Sibíri hľadal svojho otca v Rusku a veru tam bola výpoveď jednej ženy a tá hovorila, že v gulagu sa dojčilo.

Deti boli od žien hneď po pôrode separované. Ženy čo mali mlieko a dojčili smeli chodiť za deťmi veľmi často (nepovedala, že či na každé dojčenie - ale z jej rozprávania som pochopila, že skôr nie) a ženy čo nedojčili videli svoje deti len raz za veľmi dlhý čas.

Pre mňa nie je dojčenie o jedle a nutrícií. Ale TO AKO PRE TIE ŽENY z GULAGU!!!! Tie čo nedojčili nemohli byť so svojimi deťmi a ja chcem byť so svojim dieťaťom čo najbližšie... a "milovať " sa tak krásne ako sa milujeme pri každom dojčení keď sa mi prebudza v náručí!!!!! CMUK
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Jan 2013, 13:35

Zuzana píše:Jedine, co predci akukolvek studiu - je ocite svedectvo. V tom s tebou suhlasim. Ale informacie z internetu predsa nie su material z prvej ruky. V jednom z prvych prispevkov som spomenula, ze moj stary otec bol v koncentracnom tabore - to je svedectvo z prvej ruky. (Panecku, len mi neodpis, ze nielen moj stary otec bol v koncentracnom tabore... :twisted: ).

Ano, zopar deti, ktore sa narodili a prezili nevieme vdaka komu a comu su VYNIMKOU, OJEDINELYM PRIPADOM, STASTNOU ZHODOU OKOLNOSTI a na konci vojny. Na zaklade JEDNEJ fotografie 7 mamiciek, ktoru mi neustale davas do pozornosti ako rukolapny dokaz, si mozme vsetci mysliet, ze bolo normalnym javom dojcenie v taboroch? Vyrok totiz,dovolim si tvrdit, ani v jednej z tem nie je pouzity ako nieco vynimocne, ako ojedinely jav. Vzdy vo vyzname dlhodobeho dojcenia v tak extremnych podmienkach, ake boli v KT - a to je, podla mna, nepravdive a absurdne.

Ja nevycitam VAM nieco, co vyslovili tebe nezname osoby na tebe neznamych diskusiach... Ty si to vsetko nejako zosobnujes.
Ja sa pozastavujem nad tym, ci nebolo neeticke a nevhodne pouzit takyto priklad konkretnou osobou na diskusnom fore, kde dlhy cas posobila. Osobe, ktorej vela mamiciek plne doveruje, pocuva ju a jej vyroky povazuje za pravdive a smerodatne.Takato osoba by totiz mala niest aj trosku zodpovednosti za to, co vyhlasuje. Preto som sa pytala, ci jej vyrok stoji na pevnych zakladoch.
V neposlednom rade, tuto milu osobku, ktora nepochybne pomaha mnohym mamickam svojim ludskym a milym pristupom a odbornymi radami a skusenostami nijako nechcem urazit, ide mi len a len o vysvetlenie tohto konkretneho vyroku.
A o rozsirenie si vlastnych obzorov - no zatial mam len jednu fotografiu z konca vojny...



Zuzi tak napíš rovno Annag a opýtaj sa jej na to, že ako to myslela nech ti to vysvetli nem? ;) a budeš to mať z prvej ruky a možno aj očito keď vycestuješ.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 10 Jan 2013, 14:21

gabika78 píše:Zuzi tak napíš rovno Annag a opýtaj sa jej na to, že ako to myslela nech ti to vysvetli nem? ;) a budeš to mať z prvej ruky a možno aj očito keď vycestuješ.

Katka (Annag) tu inak už asi ani nechodí, dávno som ju tu nevidela.. :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod Zuzana » 10 Jan 2013, 22:47

quaxi píše:Zuzana, asi rozumiem, co ta dviha zo stolicky. KT ma pre nasinca iny emocionalny naboj, ako napriklad hladomor v Severnej Koree - tym, ze sa to tykalo aj nasho naroda, bolo to nedavno, je nam to omnoho blizsie, nez nejaki hladujuci na opacnom konci zemegule. No a prave tento emocionalny naboj niektori ludia vyuziju, aby zviditelnili svoj prispevok, dodali mu "stavu", ponizili oponenta a seba vyzdvihli... A to uz je skutocne neuctive, bez ohladu na to, ci je rec o kojeni alebo comkolvek inom. Bohuzial, hulvatov najdes vsade dost a na internete snad este viac. Nastastie vacsinou tieto vyroky svedcia skor o povrchnosti ludi, co to kdesi poculi, vobec sa nad tym nezamysleli, a ako poculi, tak posuvaju dalej, takze to vyznie, akoby v KT kojili snad vsetky zeny, bola to bezna zalezitost, a predsa nemoze existovat nejake ovplyvnenie laktacie stresom, hladom alebo hocicim inym. Tito ludia by pri hlbsej debate velmi rychlo prisli na svoj omyl a prestali by sirit bludy.


Ano, quaxi, dakujem, presne toto som mala na mysli.
Zuzana
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 06 Jan 2013, 19:16

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod artemis » 11 Jan 2013, 00:34

quaxi píše:Zuzana, asi rozumiem, co ta dviha zo stolicky. KT ma pre nasinca iny emocionalny naboj, ako napriklad hladomor v Severnej Koree - tym, ze sa to tykalo aj nasho naroda, bolo to nedavno, je nam to omnoho blizsie, nez nejaki hladujuci na opacnom konci zemegule.


Áno, máš pravdu, ale bohužiaľ je to práve tak nezmyselné. Pretože minulosť sa už zvrátiť nedá. Kdežto fakt, že hladomor v Severnej Kórei existuje a to rečeno paralelne s našou prítomnosťou na tejto Zemi, mňa osobne dvíha zo stoličky dosť.

Hlavne keď vidím ako reagujú mladí ľudia s červeným nábojom v mysli... (tí konzumní aspoň nereagujú vôbec, ale tiež je to smutné) ...že vraj haha také neexistuje! Normálne ten fakt negujú.

Alebo sa vysmievajú že americkí agenti sa činia vo vymýšľaní. Aj nedávno google zverejnil satelitné fotografie tých koncentračných táborov v KĽDR a aké sprosté komenty tam rozmaznaná mládež a zdementnení červení dôchodcovia dávajú: že nezmysel a podobne! Existujú desiatky utečencov, ktorí podávajú svedectvá napr.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kang_Chol-Hwan
http://en.wikipedia.org/wiki/Lee_Soon_Ok

...ale ľudia nič - ibaže aha západná propaganda, Američania si najali agentov. No hnus... Mňa to naozaj trápi to utrpenie v ľudí v KĽDR, pozrela som si aj prečítala dosť vecí o tom, ale naozaj neviem akoby som mohla pomôcť to zvrátiť.

A ešte sa vrátim k Josefovi Mengele. Práve tým že sa démonizuje a vykresluje ako monštrum vytvára predstavu o tom, že v SS a vôbec fašisti boli nejakí abnormálni vyšinutí sadistickí ľudia a čo ja viem čo ešte. Akoby sa takí ľudia rodili len raz za 1000 rokov...lenže to je práve naopak, určite boli tam aj takí, veď v každej populácii sa takí nájdu, poučenie má vyplývať práve z toho, že hocikto z nás, hocikto z bežných ľudí sa môže stať takým monštrom, a nemusí byť ani abnormálni, ani vyšinutý, ani sadistický...ale vplyvom propagandy, vplyvom viery v nejakého vodcu a jeho idey, vplyvom stáda, masovej psychózy, príležitosti mať neobmedzenú moc nad niekým, príležitosti vedomia si beztrestnosti, morálne spoľahnutie sa na autority, sa jednoducho takým stane. Dozorkyne v koncentrákoch boli často nedobré ženy, aj povesťou, ale hlásili sa i brali tam ženy čo si chceli zarobiť. Podľa svedectiev nové dozorkyne prejavovali spočiatku súcit a ľútosť, ale rýchlo si zvykli na pracovné metódy ktoré sa od nich požadovali. A o to ide: "rýchlo si zvykli". Tam je tá psychológia človeka, ktorý má moc, požehnanie nadriadeného, v mysli prednášku a vo vrecku knižku o menejcenných rasách-neľuďoch...a ešte k tomu i za to plat...

To už sa nespomína, že vedecké ústavy, rôzni páni profesori, si u Dr. Mengeleho takrečeno objednávali materiál, ľudské orgány, oči, a pod. To ich nezaujímalo, že odkiaľ to pochádza...skrátka...ok, po vojne tvrdili, že oni boli z toho šokovaní, že oni len mu spomenuli, že by potrebovali to alebo ono, a nečakali, že im to kuriér prinesie.... ale hlavné že vtedy neprotestovali, až potom, po funuse....

Pre korektnosť treba povedať, že dvaja lekári, čo s ním mali dočinenia spáchali radšej samovraždu, keď videli na čom sa majú podieľať....

Inak je svinstvo, že svet nechal Mengeleho ujsť, chodil si ešte koncom 50 rokov po dovolenkách do Švajčiarska, nemecká ambasáda o ňom vedela...želala by som si aby ho chňapli ako Eichmanna, ale nestihli to...rozhýbali sa príliš neskoro a to už bol mŕtvy.

Sorry za rozpísanie, quaxi, ale nedalo mi...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Jan 2013, 11:01

Natrafila som na článok, kde sa cituje Newman, že pripúšťa, že v extrémnych podmienkach môžu dojčiť aj muži.. a takisto sa v článku spomína, že "Sú známe aj prípady spontánnej laktácie hladujúcich mužov v koncentračných táboroch."
http://www.pluska.sk/zena/sex-laska/bud ... okazu.html
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie v koncentracnych taboroch

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Sep 2014, 21:42

Spomenula som si na tuto narocnu temmu po precitani tohto clanku:


http://www.cas.sk/clanok/293957/klara-9 ... recommends
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron