Dovolenka 2013

debata o všetkom a pre všetkých

Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod hysterka » 06 Jan 2013, 18:37

Ahojte, zacali sme s muzom preberat temu dovolenka, ak mate nejake tipy, overene hotely, miesta, kde sa da fungovat s malymi detmi, budem rada ak ich sem date. vdaka
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 11 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Jan 2013, 19:50

Nám sa veľmi páčilo kvôli malému v IT - Lignano. Našli sme si apartmán cez miestnu agentúru a boli sme na 2tyzdne. Na pláži sú detské ihriska, reštaurácie a cele mesto, plaze su vlastne prisposobene deťom. Je to taka komercia ale pre deti super. Plánujeme tam ist ked bude mat okolo 5rokov lebo je tam viac zabavnych parkov, ktore sú uz pre väčšie deti.
Tento rok chcem Chorvátsko - trasu mi pomôže vybrať kamoska, ktorá je tam skoro ako doma. Chceme prestriedat viac miest.

Jaj a pre deti aj dospelých je celkom fajn Maďarsko - Hajduszoboszlo. Kúpele s najväčším bazénom v strednej Európe a veľkým aquaparkom. Veď si to hod do Google.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Jan 2013, 11:25

Nam sa velmi osvedcil Balaton, hlavne juhovychod - teplucka voda s velmi miernym klesanim, deti sa tam super vyhrali. Na severe su kamene a hned hlbsia voda (nas cca 1m vysoky syn dociahol na dno len par metrov od brehu), obcas aj riasy, na juhu skor strk a voda aj par stoviek metrov od brehu dospelakovi po pas. My sme jazdili na bicykloch okolo jazera, takze sme sa kazdy den kupali aj spali na inom mieste, vsade bolo dobre, maju tam plaze kazdu chvilu a kempy tiez, takze ked uz syn nevladal, za 5 minut sme sa kupali, alebo stavali stan. Je to velmi dobra nizkorozpoctova dovolenka - je to blizko, takze ani cesta nevyjde vela, kempy okolo 12-15E pre celu rodinu s vacsim stanom na noc, jedlo stoji tolko co u nas, obcas aj menej, plaze vacsinou zadarmo, su tam aj nejake platene, ale tym sme sa vyhli. Na plazach vacsinou maju mensie ihrisko, redsie posadene stromy, takze sa da najst aj tien, nie je to napchate hlava na hlave, maju aj wc, prezliekarne (tych je malo).
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Jan 2013, 11:37

My sme teda ešte akosi nestihli ísť na dovolenku, lebo furt šetríme na "maltu" :D, ale ak plánujete dovču s deťmi na Slovensku, na inšpiráciu odporúčam tento katalóg...
http://www.materskecentra.sk/uplfile/ka ... stupte.pdf
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Jan 2013, 11:45

Jáj, a raz sme boli na jeseň na Morave na víkend, drahý bol tam pracovne prednášať o medveďoch :) a ubytovali sme sa v tomto penzióne - http://www.uprehrady.cz/kontakt.html
Ešte sme mali len Naďku, a bolo tam super, veľmi milý a ústretový majiteľ, chutná strava, pekná príroda, vonku aj bazény - takže v lete by sa dalo šantiť ... troška mi vadilo, že tam boli tenké steny a v noci vedľa susedia vystrájali a malá sa mi budila, ale išla som ich upozorniť, a bol kľud... a druhú noc tam už nikoho nebolo, takže bolo ticho, tak neviem, či by to nemohol byť v lete problém, ak sú izby obsadené... mali sme izbu LUX, tie lacnejšie izby, sú také ako na intrákoch, tak sme si doplatili, ale možno s väčšími deťmi by aj taká stačila.. :)

No a baby z MK, z témy júnovky 2009, tak tie mávajú stretnutia v tomto zariadení http://kopanky.cz/ a prevelice si ho pochvaľujú.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod hysterka » 07 Jan 2013, 12:06

ahojte, vdaka za tipy, popozeram.

boli ste niekto s malymi detmi v chorvatsku? ja mam obavy z tej cesty autom... zatial sme boli najdalej 3hod - to sme isli tak, ze mal poobede spat, len miesto zvycajneho 2,5hod spanku spal, hodinu a zvysok sa jedoval a mrncal...
Ten Balaton vyzera fajn, len ja nie som moc typ na stanovanie - naposledy som stanovala asi pred 20timi rokmi :D

inak my sme boli dva roky po sebe v Terchovej http://www.chatauhorcik.sk/
velmi pekne zariadene, ihrisko pre deti vonku, len to tam uz mame pochodene a chyba mi hlavne moznost kupania pre malych drobcov.

Adkarka: v tom Lignane bolo ciste more? mna kamoska postrasila, vraj tam byva spinave more :roll:
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 11 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Jan 2013, 12:53

hysterka píše:inak my sme boli dva roky po sebe v Terchovej http://www.chatauhorcik.sk/
velmi pekne zariadene, ihrisko pre deti vonku, len to tam uz mame pochodene a chyba mi hlavne moznost kupania pre malych drobcov.

Hej, toho som tu tiež chcela napísať, poznám majiteľa, fajn chlapík. Inak v Terchovej je predsa bazén, pod amfiteátrom.

A v Terchovej je fajn pre deti aj Hotel Gold - http://www.detskyhotel.sk/ - animátorku tam robí učiteľka mojej Naďky zo škôlky. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod miriam » 07 Jan 2013, 13:39

Hysterka, my sme boli v Chorvatsku, jun 2012, sli sme do Sibenika(cca 770km) a tiez som mala hrozu z cesty. Viaceri skuseni nam radili vyrazit na noc, mala som ale strach z tmy, unavy, z toho, co ked deti spat nebudu, alebo co ked sa niekde uprostred noci zobudia a spustia nebodaj paniku, ze kde su.Nakoniec nam bolo ale jasne, ze cez den deti v aute nemame sancu udrzat tolko hodin v pohode, takze sme na noc sli a dopadlo to vyborne. Deti zaspali hned za hranicami s Rakuskom,prazdne cesty, manzel soferoval svizne, takze sme vyrazali z domu o 20h a rano o 5h sme zaparkovali pri plazi. Mali sme jednu pauzu na benzin,cca po 600km,to uz sme boli v Chorvatsku, inak sme tahali bez zastavky.
Ak by sme mali ist tento rok, tiez ideme jedine na noc..Neskor by som uz zvazila, ci ich niakymi DVDeckami, knizkami, nezabavime, ale kym su mali,tak by som to neriskovala:)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Jan 2013, 13:49

miriam, našli ste si ubytovanie na nete?
Ja tiež zvažujem more, ale nie toto leto, až to budúce... keď bude mať Matej 2 roky, kvôli imunite (mne osobne mimoriadne pomohlo ako dieťatu more)...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jan 2013, 14:27

Ja sa tiež dosť bojím dlhých ciest autom, preto by som asi osobne do Chorvatska nešla (ale ani sa mi tam nepáči :) ). My sme boli prvy rok, keď mala mala 14m na Kréte, bolo tam fakt super, byvali sme v takom menšom hoteli http://www.booking.com/hotel/gr/marinos ... 3god-0QAlw

Boli sme veľmi spokojní, ale mali sme prenajaté auto, chodili sme po celej Kréte. Jediná nevýhoda bola, že som malú úplne odnaučila od sedačky (chodilo sa často pomaly, mala som ju na rukách) a strašne si na to zvykla.
Rok na to sme boli v Turecku, uplny horor, strašný hotel, aj ked mal 4++++, nechce sa mi k tomu ani vracať, bol to last moment. Ale celkovo možem len doporučovať cestu lietadlom, nebol problém, malá bola obidva razy v pohode, stále na rukách a :dojcenie: žiadne hodiny v sedačke.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Jan 2013, 14:52

Aj ja by som letela ale muža do lietadla nedostanem, ma fobiu. :-D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jan 2013, 14:56

tak to je blbé :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod mamusia » 07 Jan 2013, 16:33

Aj my me boli min.rok v Lignano,super bolo,tento rok planujeme Caorle asi,chceme vsetky tieto dovolenkove destinacie na severe IT pochodit a uvidime,kde sa nam najviac bude pacit :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 18 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 15 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod hysterka » 07 Jan 2013, 18:01

kinsi píše:Ja sa tiež dosť bojím dlhých ciest autom, preto by som asi osobne do Chorvatska nešla (ale ani sa mi tam nepáči :) ). My sme boli prvy rok, keď mala mala 14m na Kréte, bolo tam fakt super, byvali sme v takom menšom hoteli http://www.booking.com/hotel/gr/marinos ... 3god-0QAlw

Boli sme veľmi spokojní, ale mali sme prenajaté auto, chodili sme po celej Kréte. Jediná nevýhoda bola, že som malú úplne odnaučila od sedačky (chodilo sa často pomaly, mala som ju na rukách) a strašne si na to zvykla.
Rok na to sme boli v Turecku, uplny horor, strašný hotel, aj ked mal 4++++, nechce sa mi k tomu ani vracať, bol to last moment. Ale celkovo možem len doporučovať cestu lietadlom, nebol problém, malá bola obidva razy v pohode, stále na rukách a :dojcenie: žiadne hodiny v sedačke.



Muzovi sa autom tak daleko tiez nechce soferovat :(
Ten hotel na Krete vyzera krasne. To ste objednavali takto priamo, nie cez cestovku? Mozem sa spytat kolko vas to vtedy cca vyslo?
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 11 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jan 2013, 18:17

Nie priamo, mali sme to vtedy cez Satur, onjednavali sme v januari s nejakou zľavou za skory nakup - vyšlo nás to cca 1200euro aj s poistením na 12 dní (my dvaja a malá 14m). Bolo tam ozaj dobre, s raňajkami. Okrem nás a ešte asi 2 slov.párov tam boli samí holanďania, aj s deťmi, boli to milí ľudia, aj tá rodina, majitelia hotela. My sme to vyberali hlavne podľa bazenu, aby sa mala malá kde kúpať - jediný problém bol, že nedotiahla na dno ani v detskom bazéne. Ale inak bazén bol krásny , čistý, ani pri plnej kapacite hotela nebol nikdy naplnený.
Otázka je, či ho teraz ponúka nejaká cestovka, lebo práve došiel priateľ domov a hovorí, že tam chcel ísť tento rok jeho brat a že v Sature ho už nenašli.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Jan 2013, 19:45

technická otázka: s dvojročným dieťaťom už beriete izbu s prístelkou alebo ako?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod hysterka » 07 Jan 2013, 20:12

shira píše:technická otázka: s dvojročným dieťaťom už beriete izbu s prístelkou alebo ako?


dobra otázka, malý bude mať 2 v apríli, spi s nami v posteli, tiež sa mi nechce platiť prístelku navyše. /Niekedy doma spí s nami aj dcéra/.
Tak fakt neviem, ako to je, asi bude najlepšie ísť sa spýtať do cestovky.

kinsi píše:Nie priamo, mali sme to vtedy cez Satur, onjednavali sme v januari s nejakou zľavou za skory nakup - vyšlo nás to cca 1200euro aj s poistením na 12 dní (my dvaja a malá 14m). Bolo tam ozaj dobre, s raňajkami. Okrem nás a ešte asi 2 slov.párov tam boli samí holanďania, aj s deťmi, boli to milí ľudia, aj tá rodina, majitelia hotela. My sme to vyberali hlavne podľa bazenu, aby sa mala malá kde kúpať - jediný problém bol, že nedotiahla na dno ani v detskom bazéne. Ale inak bazén bol krásny , čistý, ani pri plnej kapacite hotela nebol nikdy naplnený.
Otázka je, či ho teraz ponúka nejaká cestovka, lebo práve došiel priateľ domov a hovorí, že tam chcel ísť tento rok jeho brat a že v Sature ho už nenašli.


Tak to je uplne super cena. Ja mám takú predstavu okolo 15OO, pozeram to teraz, este mozno stihneme nejaky first minute. Ale neviem, ci je to realne :/

Ak nie, pojdeme na niekde z Carodejnicineho zoznamu, ale strasne rada, by som isla k moru.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 11 dní

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod snežienka » 21 Feb 2013, 19:07

Ahojte, objavila som na nete zaujimavu tasku.
Netyka sa to velmi dovolenky ako takej, ale skor presunu s babatkom, ked potrebujete mat vsetko poruke :)

Neslo mi pridat prilohu, tak pridavam link:
http://quicksmartgo-blog.com/wp-content ... ssinet.jpg
snežienka
 

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Feb 2013, 01:32

Pri prvom dietati by ma takata taska velmi potesila.
Pri tretom som zistila, ze prakticky okrem oblecenia, latkovych plienok (i tie by som pri 4tom zrejme zrusila :) ), autosedacka a hlavne nosica nic nepotrebujem :) . Najmensia bude mat 4 a este stale sa jej do vlastnej postielky nechce. Aspon to mame lahsie s cestovanim - hoci je nas 5, stacia nam 4postele.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod snežienka » 23 Feb 2013, 01:56

JankaMich: az teraz po Tvojom prispevku som si vsimla, ze je to asi myslene aj ako postielka. Ja som to cele ponala ako mobilnu prebalovaciu podlozku :)
snežienka
 

Re: Dovolenka 2013

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Feb 2013, 23:43

:D
Tak pri tretom mi ako mobilna prebalovacia podlozka sluzil uterak :D . Kto si potrpi na lepsie, odporucam http://www.latkoveplienky.sk/obchod/kat ... e-podlozky
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia