dve deti s relatívne malým odstupom

debata o všetkom a pre všetkých

dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 31 Dec 2012, 14:15

Rozhodla som sa založiť túto tému, aby sme si mohli vymieňať info, ako zvládať dve deti (hlavne staršie dieťatko) po narodení mladšieho súrodenca. Čo to sme už začali preberať v tandemovom dojčení, ale bolo by super, keby sa pridali i iné maminky, ktoré už povedzme staršie bábo nedojčia (myslím napr. Luludi, Mamusia). My momentálne riešime hlavne to, že naša staršia dcérka (rozdiel 2r a 5m) začala asi po pol roku si opať cikať do gatí. Nechcem ísť nazad k plienkam, ale je to ozaj nepríjemné, pociká sa i 3x denne, prakticky každý deň. Už mi niekedy ani nič nepovie, len vidím kalúžku, či mokré gate...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Dec 2012, 17:02

ahoj kinsi, tiež som prispievala v tandemovom dojčeni. No my sa sice nepocikavame ale s kakanim mame problem. Maly zadržiava. AJ 20x za den sa vypyta na zachod, sedi tam asi 5 sekund hned sa pyta dole lebo jemu sa už neda a potom ked už to z neho vyleze aj najpriek jeho zadržiavaniu, tak je to samozrejme do slipkov alebo na gauč alebo tak podobne. Tiež nič prijemne, a neviem čo s tym robiť. Rady na to čo mu mam davať jesť su zbytočne, lebo on zje len to čo chce on, a žiadne sušene slivky ani vločky ani jogurt do neho nenapcham, ked on nechce.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 31 Dec 2012, 17:05

Vejuli, a tieto problémy Vám začali až teraz, po narodení malej? Moja kamoška má dcérku s týmto problémom, ale to sa ťahá od narodenia u nej.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Jan 2013, 14:27

Cauko.

Tak nasa,najnovsie uz 3 rocna :-) sa asi 2tt dozadu s intenzitou kazde cikanie asi mesiac vkuse pocikavala,teda ucvrkovala vela,parkrat aj celu davku - zuby,tie vysli,uz posledne konecne a po cikani ani kvapka na gatkach :-)
Tak som to s nou mala v case,ked sa narodila Zarka (to mala 15mes) a to vzdy naschval,ked som ju kojila,takutekala prec a pokakala sa,vtedy mala este aj hnacku,zas tie zuby. Zuby u nas subcelkovo strasne zle obdobie vzdoru mala,kedze som ju nikdy nemohla ako nedojcenu na prse ukludnit....
Ale teraz nastalo pozitivne obdobie,zacinaju sa baby spolu hrat a Zoe dnes 1x zaspala sama- som ju nejak prehovorila,bo predtym som s nou musela leziavat aj 1,5 hodky :-/
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 21 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod luludi » 02 Jan 2013, 14:50

Odplienkovanie je u nas kategoria sama o sebe - risko (2r 5 m) neznasa nocnik, ani wecko, on proste cika a kadi v pohybe - na nocniku alebo wc,ked sedi spusti taaakyyyy rev, ze az. Takze priebezne skusame, ale nenutime. Raz za mesiac skusam tyzden davat len gatky a ukazovat, vysvetlovat - a len periem a tepujem :D
Ale, ked sa milotka narodila (3m), tak mal take babatkovske obdobie - prebalovat som ho musela na prebalovaku ako malu, vela sa chcel nosit a podobne, postupne to odoznieva, ale snazim sa mu vyhoviet, lebo ked sa jeho potreba naplni - odoznie, to sa potvrdilo v minulosti mnohokrat.
U nas je problem v tom, ze risko by najradsej milotku od lasky rozpucil, doslova. Ked ju necham niekde polozenu, okamzite pribehne a rychlo postiskat - samozrejme medvedou silou, az mala place a so smiechom uteka prec - ma z toho hru. Milotku preto takmer nonstop nosim a nosim a nosim. (a obcas mi to uz lezie hore krkom)

Citala som aj poslednych par stran z temy tandemove dojcenie - pocit vyhorenia asi pozna kazda z nas... aj ja. Aj mne sa stalo, ze som malym par krat nepekne triasla, az sa rozplakal a potom som revala ja, ze co som za matku, par krat som na neho hrozne kricala - ked skusal hranice a pod. U mna pomaha, ked ide na mna amok hovorit nahlas, co sa deje: napr. risko, prosim, teraz som velmi nahnevana, nechod ku mne, aby som ti neublizila, alebo milotka, ked nechce byt v satke, hovorim si: klud, asi ju boli brusko, neplace naschval, je este malinka a pod. Proste mi to pomaha viac ostat nad vecou.
A este som si uvedomila, ze vela vnutorneho napatia vo mne je zo znechutenia a zlosti nad manzelovym momentalnym pristupom k nasej rodine (rozumej: deti su tvoja starost, ja predsa chodim do prace) a to som prenasala na deti. Ked som si to priznala, dost sa zlepsilo.
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Jan 2013, 15:49

luludi píše: vela vnutorneho napatia vo mne je zo znechutenia a zlosti nad manzelovym momentalnym pristupom k nasej rodine (rozumej: deti su tvoja starost, ja predsa chodim do prace).

no pekne... by som si s ním vedela pokecať :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 02 Jan 2013, 16:02

Ďakujem dievčence za príspevky! Moc ste ma potešili, lebo mi je teraz jasné, že za tým blázincom u nás nie je Kristínkino dojčenie :) No u nás je to podobné ako u Luludi, čo sa týka vzťahu malých navzájom - Kristi by najradšej malého nonstop hladkala, prikrývala, hojdala...Keď plače veľmi ju to rozruší, hnevá sa akoby na mňa, núti ma dať mu cicík...Raz som jej povedala, že plače asi preto, že ho bolí bruško, lebo ho má prázdne (aby mu prepustila prsník) a odvtedy na mňa striehne ako správna mamilácka poradkyňa, aby som mu prsník vždy ponúkla...
No s tým cikaním je to hroza. Už sme začali aj s tým, že jej dávame za každé podarené piši v šerblíku odmenu - 4 malé jelly beans (máme ich všetci strašne radi), neviem , či je to správne, ale aspoň je ochotná vyskúšať, či jej netreba a sadnúť si na šerbel. Ale i tak mám pocit, akoby to snáď ani nerobila mimo naschvál, ale zas mi je divné, že niekoľko mesiacov nič a teraz stále do gatí...Ona totiž kopukrát sedí na šerblíku a čaká, tvrdí, že sa piši nepodarilo a potom vstane a vycikaná tam je a sama sa tomu diví a teší sa a uteká si pre cukríky. Asi to chce fakt len čas.
Mamusia, gratulujeme maličkej k narodeninám :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Jan 2013, 16:12

Luludi,aj ja kricim na Zoe a vela,resp.ona je taka,ze ked s mm ezvysime hlas,tak total ignoracia,no zas ja som mala zle obdobie,ked mm cele dni odchadzal rano do prace o pol 8 a vracal sa okolo 23-24 v noci,to bolo na mna strasne moc byt s nimi sama - vlastne my mame problem len o Zoe,ziadna vztahova vychova na zaciatku a fest to vidno :-/ Zarka je zas uplne ukazkova,takych deti j dalsich 10 :-D
Kinsi,dakujeme :-) co sa tyka materialnych odmien,ja si myslim,ze yo neni dobre,skor neco ako peciatky za odmenu,my sme mali mackov za upratovanie a co sa tyka nocnika sme mali toto,velmi inspirujuce :-) http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... wee-friend
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 21 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Jan 2013, 17:01

jejda už som ich aj objednala, tie nálepky myslím :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Jan 2013, 17:35

To ak sa nevycika vela,to sa neukaze cely obrazok,to treba teplu vodu napustit :-) a najlepsie rovne dno nocnika,aby sa dobre nalepila.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 21 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod luludi » 02 Jan 2013, 19:11

mamusia: nalepky su super!!! uz som objednala tiez, uz len pre tu zabavu :) U nas su vztahove obe deti - problemom je to, ze risko hoci uz ma takmer dva a pol roka stale hovori svahilcinou - jemu sa pusinka nezavrie, ale z normalnych slov pouziva 5. Takze, obcas, ked ma vybuch placu, alebo zlosti a cosi mi chudatko vyklada a vyklada a ja netusim, co chce :cry: Sudnost stracam v situaciach ako napr. pri jeho prebalovani - mala spi v satke a ja ho prebalujem, chyti zabavnu chvilku a zacne ma kopat a rovno do satky a do malej, ta sa zobudi a place samozrejme, alebo uspavam ho v posteli a zacne sa jasit, buchat a kopat aj mna, aj malu... vrrrr..... vtedy sa musim extra predychavat.. teraz mu zvyknem pri prebalovani a uspavani hovorit, ze ho lubim a ideme spinkat, ked vstane budeme sa jasit, teraz je to nebezpecne a tak podobne a momentalne to zabera.. ci bude aj o tyzden je druha vec ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod mamusia » 03 Jan 2013, 12:28

A ako spavate? Vsetcia spolu?
No ja by som sla natvrdasa bez plienky u Vas,slipky a hotovo! Pocika sa,utries,utriete spolu,prezlecies - ak pouzivas latkovky,je jedno,ci operies plienku,alebo slipky a pancusky....popripade mala vkladackaze len tu vymenis v slipkach. Ja som bezplienkovala s oboma,tkze to neviem posudit v takom veku,no napr.ako sa Zarka koji v noci casto,to aj casto cika a sa velmi hneva,ked ju chcem brat na zachod,ci nad nocnik.....uz som skusala vsetko! A pritom je cez den od 11,5 mesiaca bez plienky,si pekne hlasi....
Alebo ak nechces davat plienku dole,to mu kup take plienky,o sa natahuju,ako nohavicky,cize bude sa prebalovat postojacky.
Ty tu nebyvas nahodou niekde pri nas?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 21 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod luludi » 03 Jan 2013, 16:20

mamusia: maly spi vo svojej posteli, kt. je celkom prirazena k nasej - teda na balkone a mala spi s nami vo velkej, takze pekne na hromadke. Dakujem za radu, skusim. :) Ano, ano, byvam v dubravke, hned pri od saratov :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod mamusia » 03 Jan 2013, 16:28

Tak to pri nas :-D sa mozeme stretnut ked pojdete von,ak chces,my byvame nad Saratovom :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 21 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2013, 15:30

My sme nakoniec doniesli domov šerblík, čo spieva, keď sa do neho dieťa vyciká - mali sme ho už predtým, malá ho dostala od starých rodičov ešte hádam pred 2r :) , ale nemala ho rada, tak bol u kamošky. No a teraz celkom zafungoval, celkom rada naň uteká a teší sa , ak spieva. tak dúfam, že nám pomože...
Chcela by som sa opýtať, ako to robíte s denným spaním? Ja som bola vždy proti režimu, riadila som sa aktuálnymi "potrebami" malej, ale teraz to moc nejde, keď sú dvaja. Keď chcem dať malú spať, malý zákonite vyžaduje nosenie :) Ako to riešite vy?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod luludi » 04 Jan 2013, 15:44

starsi zaspava cca 5 hodin odkedy vstal, takze si lahneme vsetci traja - ja, risko aj milotka do postele, milotka chvilu dudla prsko, chvilu kuka - teraz ma 3 mesiace, takze uz vydzi chvilu len tak pozerat - risko zaspi a pravidelne asi 2 minuty potom, co spi, sa mala dozaduje nosit, takze utekaaaaaaaaaame rychlo do satky, aby sme ho nezobudili, lebo mame malinky bytik a vsetko sa v nom strasne ozyva. Plus, kym risko spi, milotka chce vtedy vacsinou kadit - co je hlasna zalezitost :D
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2013, 15:56

No naša chodila tiež cca 5hod po vstaní, lenže zaspáva na prsníku a to je problém, lebo síce ich dokážem dať na prsník oboch naraz, ale to malá isto nezaspí, lebo to nie je pre ´ˇnu taká poloha, ona musí pekne ležať, aby zaspala... Ak náhodou malý zaspí, tak potom to ide, ale to sa nestáva často. Malá síce už vie zaspať i bez cici, ale len v noci (ale aj to musí mať predtým prsník minim.10-15min), cez deň to ale nefunguje. Dnes som to celé už o druhej vzdala a malá teda ostane bez spania. Odkedy máme malého už sa to tak parkrát stalo, ale tiež to nie je moc dobré, lebo potom je unavená a tým pádom ako čert a navyše pri každom dojčení, či jazde autom je riziko, že zaspí povedzme o šiestej, siedmej večer...a o deviatej je čerstvá a plná sily :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod luludi » 04 Jan 2013, 16:27

kinsi nam sa stalo, len par krat, ze risko vynechal spanok - a dospal vecer v kociku pol hodku a frcaaal dlho do noci. Ono to chce vystihnut presne tie ich chvilky, ked su obaja ochotni spolupracovat - co je velmi, velmi narocne, ale postupne sa to zlepsi. Starsej , ked das chvilku prsko, potom nevie zaspat schulena vedla teba?
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2013, 16:31

v noci áno, ale cez deň nie :( je to potvorka.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 04 Jan 2013, 21:33

a maleho nevies nadojcit v satke a teda potom nejak vymysliet ako uspat aj ju, vies mas volne ruky a teda nejak jej prejst cez rozum :p
ale chapem, ze to je unavne, mam sama dvoch a teda ak su obaja doma, spia mi kazdy v inom case a vlastne som cely den bez minuty pre seba
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod mamusia » 05 Jan 2013, 16:26

Alebo maleho dat do satky. On je pevne v nej,Ty na chrbte a vedl sa mala moze dojcit :-) ja by som tak velakrat prijala tandem,aby rychlo starsia zasala,teraz dostala babiku na 3 narodky,tak som ju nejak prehovorila a uz par dni zaspava s nou,predtym som s nou aj na obed a vecer lezal 1,5!!!!!!hodiny,kym zaspala,inak vriekla :-/ uvidim,dokedy nam to vydrzi. My sme mali tiez ten hrajuci nocnik,no otras! S mm ho neznasame a Zoe vobec nemotivoval,sme ho vyhodili,ked odmietal prestat hrat aj po utreti :-D
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 21 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Jan 2013, 23:51

som uz asi off topic, no co uz, kym som sa dostala k odpovedi - ten navrat k ppocikavaniu u starsej, my sme to mali tiez, ale uz pocas tehotenstva. V lete, ked mala Michalka necele dva roky, tak uz bola fakticky odplienkovana, a zrazu sa vratila naspat ku plienkam. Normalne sme zase zacali davat plienky, sama si pytala, ze ich chce. A trvalo to skoro rok, cikat do nocnika zacala, az ked sa narodila Adelka, takze chvilku som plienkovala obe deti. No nastastie si zachovala aspon kakanie, ze to chodila stale na nocnik, fakt velmi zriedka sa stalo, ze to slo do plienky. Ale ucvrkava si dodnes, proste nema cas ist na nocnik, az ked to uz nevladze urdzat, takze casto musime prezliekat aj nohavicky.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Jan 2013, 09:58

S tým spaním cez deň - neviem si to akosi ani predstaviť, že by malý bol v šatke (spokojný) a ja by som poležiačky prsníkom uspávala malú - malý totiž prsník 1000x pustí a znovu hladá, treba mu navyše asistovat, inak sa hnevá. Skor to vždy skúšam uspat ho v šatke predtým a opatrne pred časom na uspatie malej "vyklopiť".
Ten hrajúci nočník naša malá tiež nemala rada, navyše kým bola menšia bol úplne na nič, nakoľko, ked začala cikať, on sa spustil a malá sa toho lakala a močenie prerušovala a zdrhala dole...Tak som ho potom dala kamoške, ale teraz sme ho doniesli nazad a veľmi sa jej to páči a teší sa, ak hrá. Sama by som ho nekupovala, my sme ho dostali, tej ceny rozhodne hodný nie je. No musím zaklopať, že teraz 2dni žiadna nehoda - behá na ten spievajúci šerblík, včera sa dokonca vypýtala v zoo. Dúfam, že to tak vydrží.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 14 dní

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod vejula » 06 Jan 2013, 16:07

kinsi super, gratulky
naš malym problem s kakanim nemal, to asi až posledny mesiac. Je to hrozne on vykaka len to čo sa mu nepodari zadržať, a ked sa to už z neho dere, tak ho celkom trase. Neviem čo s tym, za hodku aj dva krat kriči beži na zachodik a nič z toho za 5 sekund kriči že dole, že chce behať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: dve deti s relatívne malým odstupom

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jan 2013, 13:02

inak čo sa tyka jedenia maly velmi zle papka, ale včera som ho važila po dlhšom čase a zistila som, že od kedy som prišla z pôrodnice tak pribral asi kilo. som skoro spadla z nôh
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron