Diéta počas dojčenia

debata o všetkom a pre všetkých

Diéta počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Dec 2012, 23:54

Ahojte žienky, chcem sa poradiť, môže diéta ovplyvniť dojčenie?
Kým som nemala deti, vždy som si na jar dala jednu 5 týždňovú "očistnú" diétu, vďaka nej som si stále udržiavala svoju váhu 63-65kg.

Ide o tzv. "diétu s jablčným octom", možno ste o nej počuli, tu som narýchlo jednu vygúglila.
http://wanda.atlas.sk/dieta-s-jablcnym- ... 31065.html

Ale ja som ju držala bez jablčného octu :lol: a bez čajov, lebo jablčný ocot mi nechutil a bylinkové čaje nemusím. A tiež som popritom jedla viac ovocia, ako sa tam píše.. ale aj tak mi zabrala. :D

Ja mám s ňou dobré skúsenosti, aj keď poznám pár ľudí, čo im nezabrala, alebo im bolo pri nej zle... :?
Nie som inak taký ten diétový typ čo musí všetko skúšať, ale toto mi sadlo a videla som čo to urobilo so švagrinou (-20kg), dostala som sa k tej diéte po tom, čo som v poslednom ročníku na výške prestala fajčiť, stres pri učení som zajedala, veľmi som pribrala a vďaka tejto diéte som sa dostala naspäť, pri prvom raze som schudla 15kg, pri ďalších razoch už len to, čo som za rok nabrala (max. 5kg). Vyhovoval mi pri tejto diéte presný rozpis jedla, vďaka tomu sa mi stiahol "rozťahaný žalúdok" po tých 5 týždňoch, čím som si zvykla znova na menšie porcie jedla.

Teraz je to jedna katastrofa, už sa do ničoho nezmestím, pripadám si strašne neohrabaná, nie som psychicky z toho v pohode, stresa zajedám a som v bludnom kruhu :?
No a práve tých 15 kg potrebujem dať dole... :cry: A teraz - po ostatnom tehotenstve - mi zostalo aj hrozne veľké brucho, tak by som samozrejme popritom aj cvičila...

Zvažujem, že sa do nej na jar pustím, lenže neviem, čo to spraví s mliečkom??? Akože radšej budem tučná dojčiaca, ako štíhla nedojčiaca...
A tiež som čítala - konkrétne tu http://poradne.rodinka.sk/mgr-ema-krajc ... e-t63.html, že "že počas rapídneho chudnutia sa môžu do materského mlieka vyplavovať aj niektoré cudzorodé latky rozpustné v tukoch, ktoré sa nahromadili počas života ženy v tukovom tkanive (PCB,DDT,dioxiny,...)" - mmch. tá rada je taká aktuálna aj pre mňa... ;)

Tak ja neviem, čo vy na to?? Môže také rapídne schudnutie negatívne ovplyvniť dojčenie, či už tvorbu mlieka, alebo jeho kvalitu?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Diéta počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Dec 2012, 09:21

Nič z toho nehrozí, môžeš kľudne podstúpiť diétu, pre akú sa rozhodneš. Či ju robiť, to už nie je otázka na poradkyňu pri dojčení, osobne Ti ale môžem povedať, že mamička počas prvých pár mesiacoch po pôrode chudne "ťažšie", to telo si akoby tie tukové zásoby chce držať a po cca. 9. mesiaci po pôrode to ide ľahšie.
Odpovede na všetky otázky, ktoré Ťa tu trápia, nájdeš v tejto odpovedi z poradne o. z. MAMILA, vrátane tojho, prečo je zbytočné sa obávať toxínov v mlieku pri chudnutí:
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=577
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Diéta počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Dec 2012, 11:09

Ďakujem veľmi pekne, mám to v pláne v apríli, to už bude mať malý 8 mesiacov. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron