Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, ...)

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Feb 2013, 21:05

tak som upiekla svoj prvy kvaskovy chlieb, hned taky burzujsky som skusila, ze s olivami :D No len taky maly na zaciatok, z pol kila muky. Manzel si pochvaluje, ze super, pochutka, korka vypecena, mne sa ale zda malo napuchnuty, mozno som mala dat viac kvasku. Kolko kvasku davate do kvaskoveho chleba? Ja som dala tak za lyzicu, aj to bolo viac ako v recepte, kysol skoro dva dni (kadejake procedury pomedzi to, samozrejme). A ked kvasok nechavam v chladnicke, tak to ho tiez musim asi obcas nakrmit, akoze ho udrziavat, vsak? Ako casto, raz za tyzden? A potom ho nechat den v teple, ci ho stale drzat v chladnicke?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Feb 2013, 22:26

Janka, ja to robim tak, ze pridam do kvasku teplu vodu + raznu muku (cca tych 100g muky a vody mozno pol deci, teda aby to zostalo huste), necham hodinu nakysnut - tak sa kvasok obnovi. Ak peciem, tak z toho obnoveneho vezmem 50-100ml, co odkladam na dalsie pouzitie, a zvysok pouzijem do cesta namiesto kvasnic. Ak nepeciem, treba ho obnovit do 2 tyzdnov, teda znovu takto isto rozrobim, hodinu kysne, odlozim cast do ladnicky, a zvysok sa moze bud vyhodit, alebo natriet na peciaci papier tenku vrstvu a nechat ususit. Suseny je rovnako dobry ako cerstvy a vydrzi snad neobmedzene dlho, mozes ho mat ako poistku, keby sa ti cerstvy pokazil.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Feb 2013, 22:48

vdaka, quaxi.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Feb 2013, 23:42

Dovolujem si sem prihodit nieco neporadenske, no dufam v ramci temy:

Európska Únia pripravuje privatizáciu vodných zdrojov vrátane vodární,
vodovodov a kanálizacii v EÚ!!!. Ak si tiež myslíte, že voda má ostať
verejným zdrojom, podporte svojim hlasom iniciatívu európskych
občanov "Voda a sanitácia sú ľudské práva! Voda je verejný statok, nie
tovar!" Na webovej stránke:

https://signature.right2water.eu/.

Potrebujú 1.000.000 hlasov, aby dosiahli, že sa Brusel touto
požiadavkou bude zaoberať. Ináč sa môžme pripraviť na to, že vodu z
vodovodu budeme kupovať stále drahšie od koncernov ako Nestlé, Penta a
pod., však hlavný šéf Nestlé sa vyjadril, že to nie je dobré, aby bola voda zadarmo…

Viac info na http://www.right2water.eu/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Feb 2013, 14:49

Už len čakám na poplatky za vzduch... záverečná
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Feb 2013, 15:51

shira píše:Už len čakám na poplatky za vzduch... záverečná

jeden cinan predaval cerstvy vzduch v plechovkach.....a cinania ho aj normalne kupovali :-| :cry:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Feb 2013, 22:45

Norika píše:jeden cinan predaval cerstvy vzduch v plechovkach.....a cinania ho aj normalne kupovali :-| :cry:

to je dobreeee :mrgreen: ale pri tom, aky je vzduch v niektorych cinskych mestach, by som sa im ani nedivila :mrgreen:
btw u nas kupovat balenu stolovu vodu je podobne, ved vacsine SK z vodovodu tecie asi 1000x lacnejsia presne taka ista. Nasa domaca vodovodna je dokonca dojcenska :twisted: A kolki to kupuju...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Feb 2013, 01:11

Aj vzduch uz je na predaj - vid predaj emisii
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Feb 2013, 01:27

aha, vidíš :lol:
ale však vodu si tak či tak kupujeme. a každá voda niekomu patrí, či? myslíte, že ked s niečím hospodári štát, je to to najlepšie? :-|
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Feb 2013, 11:45

Za vodu sa plati za dodavku, teda sluzbu, nie za samotnu vodu - platis za to, ze ju musia nacerpat zo zdroja do potrubia, hygienicky osetrit, udrziavat potrubia a pod. A ci je stat lepsi hospodar, to tazko povedat, vsetko ma aj vyhody aj nevyhody a na tomto sa este ani ekonomovia nedohodli... Treba si uvedomit, ze keby to sprivatizovali, nevznikne klasicke trhove prostredie, len obycajny monopol, a ten obvykle hospodari este horsie, navyse to musi stale riesit protimonopolny urad. A potom aj rozne rizika, ak to napr. kupi zahranicna firma a vznikne konflikt s danym statom a pod.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Feb 2013, 23:25

Tak ako, zemina nachystana, semiacka zaobstarane? Agrotermin na siatie paradajok sa nezadrzatelne blizi...
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Feb 2013, 18:06

jasne, suseda povedala, ze zasadi i pre nas. Ma vlastne odlozene semiacka. A kedze ma nieco pred 80tkou, tak druh paradajok ma overeny...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 17 Feb 2013, 14:38

Mate niekto skusenosti s chovom sliepok na vajcia? Ze co vsetko to obnasa? U nas na dedine sa prave prijimaju objednavky na sliepky, niekedy v maji ich dovezu, tak rozmyslam, ze ci sa na to dat, nikdy som totiz sliepky nechovala.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Feb 2013, 15:41

určite sa na to daj.. sliepočky nie sú náročné, kebyže mám väčší pozemok a nebehajú mi tu 2 dobermany, dám sa na to, našťastie mám svoj "vajcový zdroj"...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Feb 2013, 15:49

janka píše:Tak ako, zemina nachystana, semiacka zaobstarane? Agrotermin na siatie paradajok sa nezadrzatelne blizi...

ja sa chystám až na sadenie priesad, rodičia mi namnožia.. našla som v záhradkárskom časopise aj také pomiešané minizáhony, vyvýšené, ohraničené doskami. sú tam pomixované všelijaké plodiny- čo sa k čomu hodí. naši pestujú aj paradajky, tekvice, uhorky, cukety v sudoch rozrezaných na polovicu, takže tento rok plánujem aj ja po prvý krát.. som zvedavá.. ja by som potrebovala poradiť, akú zeminu mám pozháňať, namiešať s hnojom alebo ako? netuším.. my sme zarýľovávali hnoj, čo sme si navážali od družstva, za mojich detských čias. dostať dnes také niečo kúpiť? veľa toho nepotrebujeme, len toľko, čo priebežne zjeme, nemáme ani pivnicu, max. môžem zamraziť - máme v garáži veľký truhlicový mrazák, to je dobrá vec.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 17 Feb 2013, 16:13

janka píše:Mate niekto skusenosti s chovom sliepok na vajcia? Ze co vsetko to obnasa? U nas na dedine sa prave prijimaju objednavky na sliepky, niekedy v maji ich dovezu, tak rozmyslam, ze ci sa na to dat, nikdy som totiz sliepky nechovala.


Sliepky sú super, my sme chovali, keď som bývala s rodičmi v Žiline, sme mali pri starom cintoríne chalupu, skoro v centre mesta :D a vždy sme mali tak okolo 5 sliepok, na jeseň a jar boli voľne pustené, v lete boli zavreté vo výbehu... kupovali sme vreco pšenice a vreco šrotu, dávali sme im uvarené šupy zo zemiakov, alebo zeleniny, alebo starý sušený chleba, namočený vo vode a zmiešaný so šrotom, pokosenú trávu...sušili sme pre ne seno na zimu, do pelechu, kde znášali vajcia .. a mali sme vajcia pre svoju potrebu, bohate, denne 4-5 vajec zniesli ... ja by som to teraz brala, ale mne by vadilo jednak to, že nemôžeš ani vytiahnuť päty z domu a jednak potom čo s nimi, mám dojem, že každé asi 4 roky sme ich obmieňali, a varili slepačie polievky - a na toto ja nemám nervy, zabíjať a škubať... :(
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 17 Feb 2013, 16:20

Čo hovoríte na tohoto týpka a jeho revoltu?
http://www.sme.sk/c/6704573/mlady-nemec ... enazi.html
No, neviem, čo je toto riešenie, dávať 2ročnému dieťaťu potraviny z obchodného reťazca po záruke, ale na druhej strane vieme, že potravinami sa ohromne plytvá, dnes som pozerala vynikajúci dokument na STV1 http://www.stv.sk/relacieaz/jednotka/pl ... zhora-iii/ kde sa okrem iného hovorilo, ako sa plytvá potravinami v Japonsku... Odporúčam pozerať, sme s mužom skonštatovali, že ľudstvo sa fakt samé zlikviduje.. :(
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 17 Feb 2013, 17:50

Janka, sliepky su naozaj nenarocne, my mame cca 30ks, tato im dava stary chleba namoceny vo vode, prip z pekarni dostava stare cestoviny, uvarene, zmiesa so srotom, v lete kosi travu, plus rozne zbytky co ostanu. My ich mame vo velkych volierach, chodievaju sa pozerat vsetky deti z okolie...v druhej voliere lieta cca 30 holubov na maso...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Feb 2013, 20:18

Ja len viem, ze nie je sliepka ako sliepka, ze najlepsie je pozhanat od niekoho, co ma doma kohuta a nie z velkochovu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Feb 2013, 20:23

Myslim, ze sa vam tato stranka bude pacit, je po cesky: www.ekozahrady.cz

Dany autor napisal i knihu Ekozahrada - taktiez vrelo odporucam
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 17 Feb 2013, 21:07

aha, cize ak by som mala sliepky, tak sa nemozem z domu hnut, ze na par dni by som vypadla, ci ako? Lebo my byvame sami, nasi aj svokrovci su daleko. Asi by bolo treba zriadit nejaky vybeh na dvore, lebo nie sme uplne oploteni a obcas k nam zabehne nejaky pes, samozrejme dedinske macky a kocure tiez volne behaju. Mozem teda ratat zhruba jedno vajce na sliepku na den?

shira, ja na paradajky nijaku specialnu zeminu nekupujem. Myslim, ze sa da kupit konsky hnoj, mam dojem, ze som to niekde v zahradkarstve videla, ale my sme to nikdy nekupovali, mali sme od znamych, co chovaju kone, a boli radi, ked sa niekolkych vriec zbavili. Pod paradajky davame kompost, vsak ak mate zahradu, tak asi tiez mate nejaky kompost, nie? A este, paradaky sa velmi dobre zavaraju, to je skoda elektriny, drzat ich v mrazaku, si myslim.

tamoulik, holuby na maso? Ved to skoro ziadne maso nema, tak si aspon pamatam, ked som raz jedla holuba, to bolo same oberanie kosti, daco malo masa na prsiach. Ci to su dake specialne? A vy teda sliepkam davate zvysky z kuchyne? Nekupujete im psenicu a srot ako carodejnica?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Feb 2013, 00:18

ano sliepky potrebujú každodennú opateru, nakŕmiť, dať vodu a večer zatvoriť, ráno pustiť, vybrať vajíčka.. my sme chovali, kým sme mali starú mamu, aj pestovali.. ked sme šli na dovolenku, tak ich zaopatrila. ked zomrela, naši si nechali iba psy a veľmi málo aj pestujú.
janka nemyslela som zrovna mraziť paradajky, tie som schopná priamo skonzumovať v obrovskom množstve, a zavariť by som možno mohla, ak zostane ;) ale koreňovú zeleninu, zelený hrášok, nejaké ovocie a podobne, pretože ani na základnú koreňovú zeleninu nemáme pivnicu ani chladnú špajzu. mrazák je v pohode, ide tak či tak nonstop, máme tam zásobu mäsa- pretože kupujeme vo väčšom množstve napr. jeleňa alebo prasa.. alebo napr. v máji znova "prídu" šťuky z fínska, občas pozháňam králiky, kuratá z dvora a tak... navyše mäso pre psy. mrazím tiež, ked sa mi podarí viac navariť, ako zjeme.
my sme na ílovitej pôde, naplavenina žltej farby, pieskovej konzistencie, ideálna pre golfový trávnik a to je asi všetko. zeminu na hriadky musím kúpiť a naviezť. ale plánujem ozaj len malé políčko. kompost nemáme, kosíme len trávu, neviem, či to je dostatočné na kompost... môžem sa pohrabať na kraji poľa, kam to vynášame :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 19 Feb 2013, 02:06

janka, ako hlboko treba zasiať semienko paradajky? do kelímka napr. od jogurtu ? a ako často polievaš?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Feb 2013, 21:51

Mikaska, ja sadim do kelimkov od jogurtu, ale do tych velkych, snad pollitrove su. Zospodu prederavim a poukladam kelimky na misku, to davam tie hranate, co sa davaju pod hranty, je to sikovne na parapety. Do kelimku dam zeminu len tak do polovice, mozno kustik viac, potom urobim prstom dieru, tak zo 2cm hlboko, tam hodim semiacko a zahrabem. Spociatku zeminu vlhcim len rozprasovacom, lebo sa bojim, aby prud vody to semiacko nevyplavil (mozno sa obavam zbytocne a len si to zbytocne komplikujem, ktovie), polievat treba kazdy den urcite, urdziavat zeminu vlhku. Ked vyklicia (to trva fakt len par dni), polievam uz zospodu, ze do misky nalievam vodu. No a tu tam nalievam vzdy, ked vyschne, a poriadne. Paradajky maju radi mokru zem, ale len zem, listy treba udrziavat suche. Ked priesady podrastu, tak dosypam zeminu do kelimkov, aby boli viac zahrabane - to preto jej na zaciatku davam len tak menej. Priesady pestujem na juznych parapetoch, tam sa im vyborne dari.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Alternatívny životný štýl (permakultúra, sebestačnosť, .

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Feb 2013, 21:54

shira, a co by sa stalo, keby som sliepky na par dni zanedbala, ze by som im napriklad nasypala do zasoby? Napriklad aj zahradu kludne nechame cez leto tyzden-dva len tak sebe samej napospas, ak niekam cestujeme. Neprospeje jej to, samozrejme, ale prezije to, akoze netreba sa vzdavat zahradkarcenia, ak chce clovek obcas niekam na niekolko dni odcestovat. Ze ci aj so sliepkami to tak nie je.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron