Máme veľké bábätko

debata o všetkom a pre všetkých

Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod luludi » 13 Apr 2011, 11:55

Veľké u nás konkrétne znamená v 9 mesiacoch 11410 g 80 cm. Neviem ako ostatné mamičky, ale v poslednej dobe sa stále viac stretávam s negatívnymi komentármi a uz aj tlaku zo strany rodiny a pediatričky, aby som prestala dojčiť a naučila malého poriadne jesť, čo samozrejme neplánujem, len mi je z toho smutno a som rada, že malý zatiaľ takýmto rečiam nerozumie :(
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Apr 2011, 12:45

luludi, dojcenie je vinne, ze maly prospieva? zaujimave :-) vela zdravia vam obom!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Apr 2011, 12:46

No Luludi, toto poznám. Sme síce trošku menší, v 8.m sme mali u doktorky 10,4kg a 76cm a myslím, že sme odvtedy moc nepribrali , lebo sme mali problém s tvorbou mlieka, ale moja okrem mm skoro vobec neje a tak tie rady o tom ako už nemám dojčiť počúvam i ja. Ja si z toho nič nerobím, len mi je nepríjemné, keď som napríklad u priateľovej rodiny, že sa musím kadejako schovávať, aby som malú nadojčila, lebo nemám chuť stále niekomu niečo vysvetľovať. Možno to poznáš, poznámky typu...už zase ideš kojiť?, veď pred 2 hod.jedla, no to je potom jasné, že neje....A navyše švagriná má o mesiac mladšieho drobca a ten už síce nie je kojený, ale PAPÁ VŠETKO.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod bubelko » 13 Apr 2011, 12:53

luludi, maly nie je. moj mladsi ma teraz 16 mesiacov a ma priblizne take miery :D ale to je jedno. mne pediater vzdy vravel, ze dolezite je aby obe krivky boli v rovnovahe. starsi mal istu dobu vahu nad vyskou a vtedy ma len upozornil, ze mam davat pozor na to, co je (ale to uz bol starsi). teraz to ma uz dobre. takze podla mna, ak ich mate obe v rovnovahe, tak by som sa na okolie s kludom vykaslala ;)
bubelko
 

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod luludi » 13 Apr 2011, 13:06

akdarka: dakujeme :) jasne, dojcenie je vzdy zodpovedne za vsetko.. ;)

kinsi: ani nehovor, moja svagrina ma syna o 9 mesiacov starsieho, mometalne maju nase deti rovnake miery. Jej maly je od narodenia na UM, vzdy spal sam v postielke, cez den ho stacilo odlozit do ohradky, je ukazkovo vsetko a presne kazde 3 hodiny a od vsetkych. No proste uplny opak, toho co mame doma. ;)Zlom nastal, ked mal jej maly rok a uz bol "neodlozitelny", dopadlo to tak, ze svagrina po roku usla do prace a na materskej z malym ostal svagor, lebo ju to tak zaskocilo, ze nevedela co s tym ;) Najradsej mam hlasky typu, nedavaj mu vzdy, ked si zapyta, ved ty si matka! proste cele zle
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod luludi » 13 Apr 2011, 13:08

bubelko: maly veru nie je :) je riadny, ale ako hovoris je proporcny :) vdaka za podporu
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Apr 2011, 17:14

aj my sme velki :-) neviem kolko ma presne,ale snad aspon 10 kg :-) tyzden pred polrokom mal 9700g......na mna zatial nekydaju ze kojim,vsetci su radi,alebo uz nekomentuju......ale svokra je nadsena,ta na nas furt kuka s radostou,ked maleoh vecer idem uspat....prijala by som sukromie,ale aj ma tesi,ze mam v nej taku podporu ....aj ked tandemove dojcenie sa jjej zo zaciatku nezdalo :-D len ma skor stvu tie prikrmy, som v klude ze do roka mu staci byt dojceny, a sestra sa so mnou hada, ze nie to mu nestaci,on musi zacat jest, azevraj podla novych studii uz od 4. mesiacov aj lepok.....a ze mu mam davat nutrilonove kase a bla bla......a toto tu mam na poriadku, ma pokladaju za premudralu :-(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Apr 2011, 17:15

My sme mali v 3. mes. presne 7050g. som zvedavá, ako pojdeme dalej. dr. povedala, že kedže je výlučne dojčený, nemá nijaké výhrady.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod ayshka » 13 Apr 2011, 21:19

luludi: je dobre, ze tak prospieva z MM, vacsinou deticky na umelom byvaju take buclate, ale tvoj je asi aj celkovo vacsie babo, mozno geneticky. Nedaj na reci ostatnych a s papanim sa nemate kam ponahlat. Ked zacne chodit, tak po roku uz tak nebude rychlo priberat a uz aj co to vybeha. Moj maly napr. do roka pekne priberal a jedol vzorne vsetky prikrmy a po roku si asi povedal dost, ja si vyberiem co mi chuti, nechce uz ziadne kasicky mixovane ani popucene len tuhu stravu a len to co mu chuti :-) takze zaciname akoby odznova...a aj u nas je samozrejme na vine to, ze ho stale dojcim a to preto je taky vyberavy :-)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 1 deň

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Apr 2011, 21:25

všimli ste si hádam na všetkých fórach čo existujú? rieši sa, ako deti (6 mesačné, 1 ročné, 3 ročné ...) málo jedia, ako im nechutí to alebo ono ... nezdá sa Vám, že deti, ktoré "dobre" jedia, sú v menšine? Nie sú potom zaužívané normy trošku prehnané? Že mamičky do detí pod tlakom tabuliek tlačia nakoniec všetko, hoci i nezdravé , len aby niečo zjedli? A že tak mnohí súčasní školáci či starší škôlkari majú nadváhu, lebo si osvojili nezdravé návyky v zmysle, však mu dám radšej 5 pribinačkov , 3 párky a hranolky s kečupom, lebo mu iné nechutí ?

Aj tu sa vynára obrovská výhoda dlhodobého dojčenia - mamička nemusí byť pod tlakom strachu o zdravie bábätka, dojčením je bábätko stále "kryté", nehladuje a každé sústo navyše sa počíta. Na rozdiel od nedojčeného, ktoré predsa niečo jesť musí ...
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod estterka » 14 Apr 2011, 01:02

aj my sa mozme pridat, 7 a pol mesiaca a 10,45 kg. aj ja som si uz vypocula vselico,ked mala 5 mesiacov dokonca,ze by sa mala viac hybat (??!) aby nepriberala tolko,jedna znama ked nas vidi,tak jej len rozprava,ze ked zacne chodit,bude musiet denne prejst par km po meste hore dole,aby schudla. a samozrejme,ze co s nou robim,nie je normalne a nemam ani sajnu o nicom a tak dalej..ja vsak viem,ze mam doma zdrave,stastne,maximalne spokojne dieta,co takmer neplace,vela a dobre spi a lekarka ked nas vidi,tak je nadsena,ze len dojcene dieta takto pribralo,kedze sa narodila predcasne malicka. vacsinou maju blbe poznamky ludia,co nedojcili a ani sa o dojcenie nikdy nezaujimali,tak ma to chvilu vzdy trapi,ale potom si poviem,ze mi to za to nestoji.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod Lubkanz » 25 Apr 2011, 16:20

myslim, ze aj my sem patrime :D bianka ma 2 mesiace a 5950g a 61cm :)
Lubkanz
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:27
Počet detí: 1
1. dieťa: Bianka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod luludi » 27 Apr 2011, 20:09

Lubkanz: vitaj, takmer rovnake miery mal v 2 mesiacoch aj moj Risko :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod Lubkanz » 06 Máj 2011, 23:06

dakujem :) a ako to potom pokracovalo? :)
Lubkanz
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:27
Počet detí: 1
1. dieťa: Bianka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Máj 2011, 08:25

Ahojte, moj Samko mal vcera tri mesiace a okoo 7,7kg, neviem presne, vo stvrtok mame poradnu...ale stretavam sa skor pozitivnymi reakciami :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Máj 2011, 11:35

Lubkanz: My sme mali miery v 2 mes. tiež veľmi podobné a ďalej to šlo takto:
nar.3500g, 2t. 4160g, 6t.5770g, 3m.7550g, 4m.8300, 6m 9240g, 7m 9900g, 8.m 10380g, potom mesiac nepribrala ani gram - 9m 10300g, 10m 10980g a dnes máme cca 11,3kg, 80cm
niekedy i rozmýľam, či to nie je moc, lebo malinká má celkom slušnú dvojitú bradu a veľké líčka :) predpokladám, že trošku schudne, keď začne behať - zatiaľ iba štvornožkujeme, i to sme len nedávno začali.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Máj 2011, 12:27

Kinsi, deti najviac maju priberat ten prvy rok, potom sa to zastavi az ustali...moj starsi mal rocny 12kg, 2 rocny 13,5 a teraz 2,5 rocny ma okolo 14kg...podla toho ako casto je aj chory...
Deti, ked sa zacnu hybat a behat, tak vsetku energiu spalia...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod Andrea » 28 Máj 2011, 00:23

10 mesiacov a cca 12 kg. Pediatricka hovorila, ze treba davat pozor na stravu, kedze je velky - ziadne piskoty, ziadne kase, co som ani nedavala. S kojenim problem nemala. Ani v okoli nemam uz negativne reakcie, skor ked mal cca 4 mesiace a 9kg, tak vtedy mali niektori ludia divne narazky, ale teraz sa vytiahol a v tvaricke pochudol, tak mozno preto je pokoj. Myslim, ze co sa reakcie okolia tyka, vela zalezi od toho ako matka vyzera - ak ma tucna zena tucne dieta je prekrmovane, ak ma chuda zena tucne dieta je to riadny chlap/baba.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod babiola » 04 Júl 2012, 18:11

Baby tusim vedieme :))

Porodna 3,5kg 51cm
2 mesiace 6,1kg 61cm
3 mesiace 7,8kg 65cm

Teraz sa to spomalilo, lebo je velmi aktivny. V 4 mesiacoch odhad 8,8kg. Aj tak dost, ze :))
Lekarka ma chvali, vraj z materskeho nech len raste :)
A moja mama hovori: "Vdaka Bohu!! Ja som sa tak bala o neho. Ked na zaciatku stale len plakal vravim si ved ten ani rast nebude. Ale ked si ho zacala nosit v tej satke a vela kojit tak som videla ako sa ukludnuje a krasne rastie"

Od starsej generacie je to kompliment :)
A ako vravi Dr.Sears spokojne deti, nosene deti minaju menej energie na zvladanie stresu a vacsinou "prosperuju" lepsie

Tak vsekym nam tu gratulujem a tesme sa z nich :)
babiola
 

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Júl 2012, 18:57

babiola píše:Baby tusim vedieme :))

Porodna 3,5kg 51cm
2 mesiace 6,1kg 61cm
3 mesiace 7,8kg 65cm

Teraz sa to spomalilo, lebo je velmi aktivny. V 4 mesiacoch odhad 8,8kg. Aj tak dost, ze :))
Lekarka ma chvali, vraj z materskeho nech len raste :)
A moja mama hovori: "Vdaka Bohu!! Ja som sa tak bala o neho. Ked na zaciatku stale len plakal vravim si ved ten ani rast nebude. Ale ked si ho zacala nosit v tej satke a vela kojit tak som videla ako sa ukludnuje a krasne rastie"

Od starsej generacie je to kompliment :)
A ako vravi Dr.Sears spokojne deti, nosene deti minaju menej energie na zvladanie stresu a vacsinou "prosperuju" lepsie

Tak vsekym nam tu gratulujem a tesme sa z nich :)

aj u nas to boli podobne cisla ....porodna 4 kg presne, a potom do pol roka co mesiac, to cca kilo na vyse... :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod babiola » 04 Júl 2012, 21:12

A aky je Janicko dnes, Nori? Resp. Kedy ho ostatni dobehli? :)
babiola
 

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Júl 2012, 22:21

babiola píše:A aky je Janicko dnes, Nori? Resp. Kedy ho ostatni dobehli? :)

hm, dnes ma 21m a 13 kil, co je podla mna trocha malo...po tom pol roku to uz neslo kilo mesacne ale slabsie...fakt nepametam, mal 9-10 kil ako pol rocny..tak si vezmi ako teraz pribera...vies, u nas nie su prikrmy ukazkove, takze uz aj to ma svoj vplyv na vahu a tak...ale kym sme boli len dojceni, neriesila som...kazde dieta ma svoju krivku, takze ak sa normalne narodi 3 kilove, alebo menej, vzdy bude drobne...respektive velke...

ale ked bol mensi, vzdy chuda bol pokladany za starsieho, cakali sme od neho vykony hodne starsich väčšich deticiek....aj teraz obcas sa stane, ze uz ho beru ako dvojrocneho...

ako som pisala, kazde dieta ma svoje tempo..len aby bolo DOJCENE! :D praveze nedojcene deti maju tendenciu byt obezne, nadmerne priberat z UM / sice moze sa to stat aj pri MM, ak je nadprodukcia, ale to sa da upravit sposobom dojcenia/

s rovesnikmi sme sa zladili pri velkosti oblecenia 86, dovtedy casto nosieval väčšie,ako kazali tabulky
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Máme veľké bábätko

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Júl 2012, 22:39

babiola náš mal v 6 týždňoch 6kg. trojmesačný 7,3kg. potom sa priberanie výrazne spomalilo. po 3.mes. sme mali štrajk, po 5. znova. ročný mal čosi cez 10 kg teraz má 18 mes. a 12 kg... už je zarovno s rovesníkmi, prípadne menší.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron