Trošku "odveci" o rodičovstve

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Aug 2012, 13:16

a v článku bol jeden podľa mňa veľmi doležitý postreh - že je zle, keď sa matka akoby naplno vrhne na materstvo a úplne sa vzdá svojho života. Podľa mňa sa má dieťa vychovávať popri normálnom živote (kde patrí i práca a koníčky rodičov) a nie aby sa z matky, prípadne oboch rodičov stal na niekoľko rokov otrok, ktorý sa vzdá svojho života. Nám sa často stáva, že sa ĺudia divia prečo ideme na dovolenku do hor, prečo malú trepeme na Kriváň - čo z toho tá malá má??? No možno nič, ale aj my dvaja máme predsa právo stráviť časť dovolenky podľa svojich predstáv a napokon, prečo by malo malej vadiť byť pár hodín v ergu? Jasné, nemá v tie dni ani bio teplé jedlo, ani pravidelný režim, ale má spokojných rodičov a nové zážitky :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 6 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod TIA » 29 Aug 2012, 13:20

kinsi píše: Ale jasné Didulka, ak by bola malá alergická, tak by som bola striktnejšia, len by som určite zdorazňovala skor to, že dané jedlo nie je pre ňu dobré, nie že je to šit, čo patrí do koša a jedia ho hádam len úplny idioti (hlavne ak by to bolo od babky, kamarátok), ono to može skutočne daného človeka v očiach dieťatka znevážiť.


Sladkosti (cokolady, cukriky, lizatka a ine pre deti vyrabane, prifarbovane a ochucovane) su uplny sit co patri do kosa.., teda tot moj osobny nazor :D :D :D


Norika píše:s tou stravou je to podobne ako s dojcenim...my vieme, ze dojcenie je nenahraditelne, jedine prirodzene pre dieta...a hocikto moze tvrdit ze vyrastal na UM a nema ziadne nasledky, my vieme svoje, ze nasledky to zo sebou nesie, aj ked si dotycny neda vysvetlit..tak isto aj zdrava strava..mnohi len mavnu rukou, lebo nedokazu vidiet hlbsie do problemu...ale tiez vznikaju nasledky...


Presne, Norika, to aj mne napadlo, ked som ten clanok citala. Stacilo by namiesto prikladu o strave, hodit tam nejaku historku o tom ako to nejaka maminka "prehana" a dojci 4-rocne dieta, len aby bola lepsia ako ostatne matky a uz by sme to videli v inom svetle.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Aug 2012, 13:50

Podľa mňa je ten článok nie o konkrétnom sposobe výchovy (zdravé jedlo, výchova), ale o tom, že niektoré matky svoj "správnejší "sposob rady prezentujú a vnucujú iným, čo si (aj keď v zásade súhlasím s ich pohľadom na stravu a výchovu) myslím, že nie je správne. Vobec to podľa mňa totiž z nich nerobí "lepšie" matky. Nech si každý robí čo chce, čo si myslí, že je správne a nevnucuje to tomu, kto o to nestojí :) Aspoň tak som článok pochopila ja.
Myslím, že akékoľvek jedlo, ktoré nám do domu doniesol niekto koho máme radi, nie je šit, čo patrí do koša...Beriem, že je to niečo, čo jesť nebudeme (stáva sa u nás často), ale určite pre to nájdeme úžitok, keď by som to mala napr. i darovať cez plot susede a ak aj nie a je to niečo , čo je ozaj vhodné len do koša, tak to tam pojde, ale určite nie pred malou...aspoň u nás je to tak.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 6 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Aug 2012, 15:18

Súhlasím Shira, Kinsi...nech si každý žije svoj život a neobtažuje iných, my tiež s manželom trváme na tom, že aj my máme právo na"život", preto som aj ja popri robote od striktného "rastafariánstva" poľavila, lebo to začalo trýzniť moju osobnú pohodu, preto kompromisy boli nevyhnutné. Tiež máme radšej dobrú atmosféru v kruhu priateľov ako super zdravé prostredie osamote, preto deti ako Shira píše nezastavíš, tiež polovicu z toho, čo dostane zjem ja alebo to odložíme a aj tak to zje manžel alebo ho necháme zjesť s ostatnými celé. Ináč Kinsi, tiež máme radi turistiku a v šiestom mesiaci minulého tehotenstva som kĺzala na bežkách , dokonca na pretekoch zdravotníkov na Roháčoch pretekala známa v zjazde v šiestom mesiaci, takže najdôležitejšie je byť šťastným .
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Aug 2012, 19:05

vcera som si uvedomila, aka som nevdacna....davali relaciu o Albansku, kde v jednej farnosti mali polskeho knaza...proste zivotna uroven taka, ze priemerna albanska rodina, by bola v Polsku povazovana za najchudobnejsiu...ukazovali rodinu s 8 detmi, kde akurat odkladali kukurciu, z ktorej si piekli chlieb. Pytali sa muza, ci im to vystaci na zimu atd...ze nevystaci, ze to treba aj pre kravu , ktoru maju, pre vsetky deti...nemaju na oblecenie....proste velmi smutne...a musia tak zit...nic ine im neostava....ked som videla tie male deti co tam pobehovali, cloveku je hrozne, ked si tak predstavi vlastne dieta...az potom si clovek uvedomi, co vsetko ma...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Marika » 29 Aug 2012, 19:59

do koša? nezastávam sa toho bordelu, ale blízkym treba povedať, že nenoste to a to, lebo to bude v koši a ja osobne by som pred deťmi nedávala do koša.nech je potravina aká chce.akurát pokazené,to hej.hoc aj lizanka či gumové medvediky, je to humus, ale mi to pride také znevažujúce.Ked si predstavim, že naši rodičia mali akurát tak na hroznový cukor a museli sa podeliť aj s 5 surodencami
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 29 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Aug 2012, 21:55

didulka, a deti v afrike hladuju... to si nepocuvala cele detstvo? :D Inak uplny suhlas s tym, co pise shira a vejula.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Aug 2012, 22:12

čo sa týka tých sladkostí.. keď bol menší tak som si povedala, že nikdy žiadne sladké a bla bla... ale teraz vidím, že je to ťažké hlavne keď jedia aj ostatné detičky a Maťko baží. Tak sa aspoň poobzerám po zdravších sladkostiach. Tieto lízatká objednala miška11 a sú fajné. Maťkovi som dala keď sme išli autom.. a pol hodinu som nevedela, že mám syna.. paráda. Bol na neho úžasný pohľad.. cuckal si, celý zalepený až za ušami ale tá blaženosť. :-)

http://www.iherb.com/Yummy-Earth-Organi ... 349g/10888

Bezlepkové
Certifikované organické
Žiadne umelé farbivá
100% prírodná aróma
Reálne výťažky z ovocia
No kukuričný sirup
Kazeín-free
100% vegan
Tree nut-free
GMO-free
Arašidy-free
Soy-free
Wheat-free
Mliekareň-free
No MSG
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 4 dni
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Aug 2012, 23:34

TIA píše:Presne, Norika, to aj mne napadlo, ked som ten clanok citala. Stacilo by namiesto prikladu o strave, hodit tam nejaku historku o tom ako to nejaka maminka "prehana" a dojci 4-rocne dieta, len aby bola lepsia ako ostatne matky a uz by sme to videli v inom svetle.

Tia, vybrala si mi slova z ust...
Shira, Anna, Norika, ..., ano, ja to tiez nezvladam, je velmi tazke ist proti prudu, alebo: vymysliet nove kolaje, vybudovat a vychodit ich. Neviem si predstavit, ako sa da v sucastnom systeme, ktory nepraje zivotu v sulade s prirodou zladit vacsinu zamestnani, preto nikoho nesudim...
Mam pocit, ze v podstate suhlasim s kazdou z vas, ze sa tu vlastne vsetky zhodneme, aspon v zaklade ano, a v tom v com sa nezhodneme, to je asi hlavne ta hranica – kam az ist....ale tu podla mna udavaju vychodiskove informacie, ktore kazda mame ine... preto by bolo dobre ostat otvoreny a radsej zacat konstruktivne vymienat informacie, ktore viedli k danym nazorom a nebrat ich v zlom ako vnucovanie svojho, ale ako snahu po dopatranie sa pravdy. Robime co mozeme najlepsie ako vieme...

Podla knihy Syndrom travenia a psychologie od Dr. Campbell, rafinovany repny cukor bol zavedeny len v 17. stor., dovtedy sa na sladenie pouzival med a sus. ovocie. Takyto cukor ma dokazatelne skodlivy vplyv na crevnu floru (ktora potom nevie vstrebavat ziviny) a na imunitnu sustavu. Aby sa telo vyrovnalo s naporom cukru, musi pouzit vsetky dostupne mineraly vitaminy a enzymy v hrozivych mnozstvach, a nakoniec zostane uplne bez nich (na zmetabolizovanie 1molekuly cukru telo potrebuje asi 56molekul horcika, ktoreho mame vsetci nedostatok nielen v telach, ale coraz viac aj v pode) a je tu este synergicky efekt s chemikaliami, co prijimame dennodenne odvsadial chtiac nechtiac...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Aug 2012, 23:44

janka píše:didulka, a deti v afrike hladuju... to si nepocuvala cele detstvo? :D Inak uplny suhlas s tym, co pise shira a vejula.

ze hladujuce deti by sa tesili aj balastu nikdy nebol pre mna argument ....... ved niesme hladujuci a mame na vyber :lol:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Aug 2012, 09:15

tina, myslim, ze si to vystihla s tym, ze je to o hranici, kde sme kto ochotni robit kompromisy, urcite, ako to tu uz bolo parkrat povedane, ze ak ta super-zdrava strava ma ist na ukor toho, ze dieta utrpi ujmu po spolocenskej stranke, tak to uz prestava byt take cierno-biele.

Teraz vazne o tom vyhadzovani jedla do kosa - moj nazor je, ze jedlo proste do smeti nepatri. Urcite, ze nie je jedlo ako jedlo, ale take batola je podla mna este prlis male na to, aby rozlisilo, ze ktore jedlo je ako hodnotne, je to pren prilis komplikovane rozhodnutie, a ked pred nim zacnem niektore demonstrativne hadzat do kosa, tak mu podla mna robim v hlave zmatok, ze ci teda sa jedlo vyhadzuje alebo nie. Takze dietatu ja davam jasny signal, ze jedlo sa nevyhadzuje a nic pred nim nevyhodim. Mozno je to o hodnotach, co uz mame v sebe, ja ked som bola v Rakusku na intraku, tak som bola celkom zarazena, ako tam ti rakusaci v pohode fungovali tak, ze navarili si, najedli sa, a co nezjedli, proste smarili do kosa, a neboli to male mnozstva. Pre nich to bolo normalne, pre mna nie, ja som bola naucena jedlo si vazit. Ako cas od casu sa mi to moze stat, ze nieco vyhodim, ale ked sa to stava pravidlom, tak sa trochu zamyslim, ze kde je chyba, a bud varim menej (komu nebude dost, da si este jablko alebo nejaky trvanlivejsi dezert) alebo sa naucim zvysky recyklovat do dalsieho varenia, alebo kupujem menej zatial neodskusanych potravin, alebo instruujem pribuznych, ake pochutky maju kupovat a podobne, podla toho, kde najdem problem.

Ked niekto detom nedava ziadne sladkosti, ok, uplne tomu rozumiem, ale treba si tiez uvedomit, ze pre dieta je sladka chut velmi dominantna, deti to maju akosi od prirody, ze potrebuju viac sladkeho nez my, takze ked ja som so stravou spokojna, ze je zdrava a chutna a nic mi nechyba, pre dieta to uz platit nemusi. Takze treba komercne sladkosti nahradzat niecim inym, inak by som sa asi bala, ze akonahle sa dieta dostane do kontaktu s komercnymi vyrobkami, prestane sa ovladat. Presne tak ako ked decka, co boli doma drzane prilis nakratko, ked pridu na intrak, tak su ako odtrhnute z retaze - cim viac boli doma obmedzovane, tym viac si to vynahradzaju, nehovorim, ze uplne vsetky, ale je to dost pravidlo. Ja sa priznam, ze som skusala nejake recepty na zdrave sladkosti, ale moc to uspech nemalo, dokonca este predtym, nez Michalka poznala komercne sladkosti. Takze ja jej doprajem aj nieco nie prave naj-super-zdrave a vyzivne, len dohliadam, nech to naozaj nie je uplny shit, napriklad nech si da kvalitnej horkej cokolady a nie cukrovo-tukovej masy zlahka ofarbenej kakaom. A cuduj sa svete, Michalka ziskala k sladkostiam velmi rozumny vztah, rada si pochutna, no neprehana to, a ked jej niekto strci do ruky nejake lizatko, tak sa sice stastne usmeje, s nadsenim ho spolu odbalime, raz si lizne, zisti, ze to nie je ktovieco, a odlozi ho.

Mimochodom, ked sme uz pri tom zdravi, tak som vcera rozmyslala, ze o co je vlastne taky trstinovy cukor lepsi od bezneho bieleho a o co je morska sol lepsia od beznej? Ci sa to vlastne oplati nahradzat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod didulka » 30 Aug 2012, 13:15

No ja mam stastie, ze malokto si k nam dovoli nosit nejake sprostosti na jedenie. Clovek sa po case zacne obklopovat ludmi s ktorymi ma spolocne temy, s ktorymi nemusi riesit podobne situacie. Tak je to aj so skolkou... Bude chodit do Waldorfskej, takze nebude vyclenena z kolektivu.
Nebudem nikomu davat brumika co Sara dostala od susedky, lebo je to potravina typu farby-laky. Neposuniem to dalej, lebo nebudem prispievat k niceniu zdravia ineho dietata, ani ked nie je moje...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Anna » 31 Aug 2012, 16:29

Predstavte si, čo mi malý včera povedal, že keď už konečne bude veľký bude jesť slaninu a piť víno...tak som zisťovala, odkiaľ to pochádza, všetko mi teraz prezradí a vytára, takže som prišla na to, že otec a manžel si na obed grilovali a malému dali kožky zo slaniny, aby ich odniesol psovi, no náš malý sa so psom o všetko podelil, takže manžel povedal, že im obom bolo do smiechu, keď ich videli, ako lížu kožky zo slaniny za stromami potichúčky spolu, samozrejme ich to mrzelo, ale stalo sa.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Marika » 31 Aug 2012, 16:31

teda :-)
ale škvarok slaniny by som dovolila.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 29 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Aug 2012, 17:46

nooo presne, nie ze to bude na deti posobit ako zakazane ovocie a just to budu potom jest....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 01 Sep 2012, 21:04

janka píše:Mimochodom, ked sme uz pri tom zdravi, tak som vcera rozmyslala, ze o co je vlastne taky trstinovy cukor lepsi od bezneho bieleho a o co je morska sol lepsia od beznej? Ci sa to vlastne oplati nahradzat.

to by aj mna zaujimalo :) ...ale su velke rozdiely v obsahu mineralov, vitaminov, enzymov. najlepsie je na tom melasa a potom med a nerafinovane cukre., tu je taka tabulka:

ale je tu aj dalsia vec, typ cukru: repny a trstinovy = sacharoza, melasa obsahuje aj trochu glukozy a fruktozy, med = glukoza a fruktoza. Problem je, ze sacharozu musi traviaci system rozlozit na fruktozu a glukozu pomocou enzymu amylaza, co vsak ludia ktori nemaju uplne v poriadku creva nevedia - a tak sa nestravene zvysky v crevach stavaju krmivom pre patogenne mikroby. Takze pre takych ludi je velmi dolezite vyhybat sa sacharoze a este je toho vela...
ja verim tomu ze najdolezitejsie je vyberat potraviny co najblizsie stavu, v akom ich priroda vytvorila, a navyse take, na ktore sme uz evolucne prisposobeni, ved rafinovany stolovy cukor sa pouziva len od 17.stor (dovtedy sa sladilo medom a sus. ovocim)
zda sa ze by bolo najlepsie jest cim menej procesovane potraviny, (rafinacia, uht, homogenizacia,...) a celkovo priemyselne potraviny - koli riziku zamlciavania chemikalii a pridavnych latok – tohoto sa ja najviac obavam!
Prílohy
cukorr.jpg
(171.37 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Sep 2012, 10:12

didulka píše:A este som chcela jedno... Uplne rozumiem bio skeptikom, ktori bio potraviny nekonzumovali. Lebo ak by take suroviny konzumovali, tak by vedeli, ze ta kvalita je uplne ina ako pri priemyselnej produkcii. Obrovsky "cititelny" rozdiel je pri koreninach a bylinach do kuchyne. To musi uznat aj uplny somar.
Moja dcera ked bola mensia rozoznala bio banan od nebio. (Bolo to super komediantske cislo pre kamosov)
Vyhadzala sa dokonca aj z nebio mrkvy. Takto by som mohla pokracovat donekonecna....


Didulka, prosim Ta, ako vyzerali tie vyrazky, ked sa vyhadzala z jedla. Mojej malej sa pred par dnami spravili take velke flaky na par miestach (na ramene, na stehne a na ritke), mala to tam asi desat dni. Obcas to zbledlo a inokedy to mala zase viac cervene. Teraz jej to konecne uz mizne a to tak, ze akokeby od stredu toho flaku a postupne ostava uz len cervena kruznica..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Sep 2012, 10:13

tina píše:to by aj mna zaujimalo :) ...ale su velke rozdiely v obsahu mineralov, vitaminov, enzymov. najlepsie je na tom melasa a potom med a nerafinovane cukre., tu je taka tabulka:

ale je tu aj dalsia vec, typ cukru: repny a trstinovy = sacharoza, melasa obsahuje aj trochu glukozy a fruktozy, med = glukoza a fruktoza. Problem je, ze sacharozu musi traviaci system rozlozit na fruktozu a glukozu pomocou enzymu amylaza, co vsak ludia ktori nemaju uplne v poriadku creva nevedia - a tak sa nestravene zvysky v crevach stavaju krmivom pre patogenne mikroby. Takze pre takych ludi je velmi dolezite vyhybat sa sacharoze a este je toho vela...
ja verim tomu ze najdolezitejsie je vyberat potraviny co najblizsie stavu, v akom ich priroda vytvorila, a navyse take, na ktore sme uz evolucne prisposobeni, ved rafinovany stolovy cukor sa pouziva len od 17.stor (dovtedy sa sladilo medom a sus. ovocim)
zda sa ze by bolo najlepsie jest cim menej procesovane potraviny, (rafinacia, uht, homogenizacia,...) a celkovo priemyselne potraviny - koli riziku zamlciavania chemikalii a pridavnych latok – tohoto sa ja najviac obavam!


Super tabulka Tina, moc dakujem..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Sep 2012, 10:14

tina píše:ten clanok sa mi nepaci, lebo akoby zosmiesnoval a daval do jedneho vreca matky, ktore velmi nesimpaticky sutazia a vyvysuju sa - s takymi, co sa len snazia zit viac v sulade s prirodou, viac ako je to zatial akceptovane v nasej kulture.
Aj ja mam za sebou skusenosti, kt. ma prinutili hladat informacie a suvislosti a verim tomu, ze by sa to mohlo stat kazdemu, a vysledkom by bola v pohlade zvonku: napr. prilisna nedovera voci chemii a vyrobcom potravin... Moj pohlad na zivot sa zmenil len par rokov dozadu, a len vdaka impulzom zvonka, takze uplne chapem vacsinu z vas... velmi sa mi paci, ako o tom pise Naomi Aldort, aj o dovodoch:
http://www.sedmagenerace.cz/text/detail ... irozenosti
dufam ze nik to nebude brat ako moju snahu o poucovanie :? :)


Dakujem za ten clanocek, velmi ma potesil a doplnil info o Naomi :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod didulka » 04 Sep 2012, 16:24

TIA z jedla to bolo take ako krupica, ale zacervenale. Niekedy to mala len flaky, ktore sa potom zlievali do map. Niekedy to svrbelo, niekedy nie. Vzdy sa to zhorsilo ked sa spotila.
Pri tychto vyrazkach musis davat pozor, aby cisto dychala, lebo niekedy sa alergia moze prejavit tak, ze sa ti dieta udusi. Takze kontrolovat aj cez noc.
Ked zmizlo, tak je dobre. Len musis zistit, na co zareagovala.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Sep 2012, 21:04

tina, vdaka za tabulku. Podla nej sa mi zda, ze ten trstinovy cukor naozaj nestoji za to, ked uz chce clovek nieco pre zdravie urobit tak med alebo ta melasa. No melasu som asi nikdy nejedla, to sa da bezne kupit? Tipujem, ze morska sol namiesto beznej bude asi tiez nieco podobne ako trstinovy cukor oproti normalnemu repnemu.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Sep 2012, 21:16

didulka píše:TIA z jedla to bolo take ako krupica, ale zacervenale. Niekedy to mala len flaky, ktore sa potom zlievali do map. Niekedy to svrbelo, niekedy nie. Vzdy sa to zhorsilo ked sa spotila.
Pri tychto vyrazkach musis davat pozor, aby cisto dychala, lebo niekedy sa alergia moze prejavit tak, ze sa ti dieta udusi. Takze kontrolovat aj cez noc.
Ked zmizlo, tak je dobre. Len musis zistit, na co zareagovala.


Hmm, tak ju to nikdy nesvrbelo, teda, nijak jej to nevadilo a boli to skor tie velke mapy ale behom dna to niekedy vedelo aj celkom vyblednut a potom jej to zase zacervenalo viac. Neviem uplne ci je to z jogurtu, ale mohlo by byt, uvidime. Kazdopadne vdaka, som rada, ze s dychanim sme problemy nemali ;)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Sep 2012, 21:19

aha, prave som melasu nasla v mojom oblubenom obchode, vyskusam, uvidim, vraj super na vapnik a zelezo, to som rada, poslednu zimu sa mi Michalka zdala akasi poblednuta a neduziva, moja laicka diagnoza bola nedostatok zeleza :D
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Sep 2012, 22:13

melasa je výborná pri anémii
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Sep 2012, 22:35

ach tie vyrazky, dali ste mi chrobaka do hlavy....maly ma nejake, a ja neviem z coho....ma to väčšinou na rukach, od ramena po laket, take drobunke....proste nie je koza hladka, ale posiata takymi drobnymi vyrazkami....cize z jedla? :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron