Trošku "odveci" o rodičovstve

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Sep 2012, 22:44

Moj syn jedol melasu istý čas každý den - prišiel k chladničke a pýtal si ju :-) vtedy mal ale znížené železo tak som mu to ja zacala dávat ako terapiu. Potom zrazu uz nechcel. Asi si telo prestalo "pýtať"...ale chutovo nic moc - od sladkeho to ma daleko a každý sa cudoval, že mi to zje. Ale zase ja ju zjem tiez bez problémov...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod didulka » 05 Sep 2012, 13:38

Norika bud je to z jedla alebo z niecoho s cim prichadza do kontaktu. My sme napriklad vypozorovali, ze Sara ma alergiu na ten kus latky, ktory byva na handrach ked je na nich nejaka aplikacia. Je to taka podsivka umelinova.
Vyrazky mozu byt aj infekcneho povodu, ale tam mas aj nejake ine priznaky.

TIA Saru tiez malokedy svrbela koza pri probemoch, ale naposledy to bolo brutalne. Skrabala sa ako opica. Ale nastastie sme isli vtedy k moru a odislo to.

Teraz ma dalsie lozisko vitiliga na tele. :-( Ide ma z toho porazit.

My si uzivame s kozou svoje...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Miroslava » 05 Sep 2012, 18:06

Ahoj, náružlivo "žeriem Vaše diskusie" len mi nieje jasne aka je pridana hodnota bio potravin, vid clanok:
http://ekonomika.sme.sk/c/6521658/biopo ... avsie.html
Miroslava
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 23 Apr 2012, 11:40
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 15 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Anna » 05 Sep 2012, 18:45

Didulka, tak to máš fakt náročné...asi by som sa chovala rovnako striktne ako ty, keby sme mali podobné problémy...na bio a zdravú stravu nedám dopustiť/i keď už tak nekompromisne na všetkom netrvám/ už len z toho hľadiska, že mám klasickú peľovú alergiu, no po preorientovaní sa v stravovacích návykoch tabletky užívam sem-tam, moja kamarátka a susedka z roboty alergologička tvrdí, že sú to hormóny...no najnovšie aj moja mama začala kupovať ECO pracie prášky, lebo z bežného už má odfarbené fľaky všade.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 05 Sep 2012, 19:36

ja len na margo toho, čo napísala anna.počas tehotenstva a až do minulého mesiaca keď sa mi vrátil menzes, som vôbec nemusela užívať antihistaminiká, nepotrebovala som ich.teraz ich síce užívam iba keď mi je veľmi zle, ale celkovo.sa mi stav dosť zhoršil.takže možno bude dačo pravdy na tých hormonoch... ale to je iba moja osobná skúsenosť, môže to byť iba zhoda náhod. :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Ivula » 05 Sep 2012, 20:09

Myslím, že na tých hormónoch niečo bude, pridávam sa k názoru, že za zlepšením môže byť aj tehotenstvo a hormóny vylučované nielen počas tehotenstva, ale aj počas kojenia. Spozorovala som to nielen na sebe, ale potvrdila mi to aj jedna staršia pani, ktorá už za mlada trpela na rakovinu a údajne počas obdobia tehotestva a dojčenia sa jej akékoľvek zhoršovanie choroby pozastavilo na prechodnú dobu.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Sep 2012, 21:24

Miroslava, toto som uz pocula, pred par rokmi bola v radiu debata na tuto temu, a tiez to tak vyznelo, ze tie biopotraviny zas nie su az tak uzasne oproti normanym. Ked som zila v Rakusku, tak tam sa tiez viedli debaty, ze co je to vlastne bio, ci je to plus pre spotrebitela, ze zje nieco kvalitnejsie, alebo je to plus pre prirodu, ze nie je tak zatazovana pesticidami a umelymi hnojivami, alebo je to plus pre sikovnych obchodnikov, ktori nalepkou "bio" vytiahnu z ludi viac penazi. Clanok mi ale pride trochu schizofrenicky, najpv ze bio/nebio, ze je to jedno, a potom pisu vraj bio akurat inak chuti. No tak niecim sa to asi lisi, ked to inak chuti, nie? Ja pravdupovediac sama neviem, co si o tom mysliet. Tak co stiham, si dopestujem sama, co nie, kupim v obchode v beznej kvalite. A akurat mi dnes jedna kamaratka u nas z dediny, co ma rovnako stare deti, nasadila chrobaka do hlavy, ci nezacat chovat sliepky, kvoli vajciam. Lebo tie domace, to by som musela byt slepa, aby som nevidela rozdiel oproti kupenym.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 05 Sep 2012, 21:49

Janka, my mame sliepky a cely zivot zijem na domacich vajickach a poviem ti, ze rozdiel je poriadny, su sice mensie ako z obchodu, ale zltko je az oranzove a ked je niekedy menej, ze musime kupit, tak ani nemam na ne chut, lebo v hlave mi svieti kontrolka, ze su umele...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Sep 2012, 21:51

tamoulik píše:Janka, my mame sliepky a cely zivot zijem na domacich vajickach a poviem ti, ze rozdiel je poriadny, su sice mensie ako z obchodu, ale zltko je az oranzove a ked je niekedy menej, ze musime kupit, tak ani nemam na ne chut, lebo v hlave mi svieti kontrolka, ze su umele...

no ano, vajicka, teraz v lete ked sme mali moznost mat domace, bola sranda vidiet upeceny korpus z takeho vajicka :D taky krasny zlty...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Sep 2012, 21:54

tamoulik, no vsak prave, tiez ked sa dostanem k domacim, tak je to rozdiel, to aj cesto, ked don dam domace vajce, ma uplne inu farbu. A spotrebujeme vajec dost, tak by to asi stalo za to.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Sep 2012, 08:45

Janka nasi zacali chovat zajace pre Saru a v lete zacali chovat aj perlicky na vajcia. Aspon usetrim, lebo som kupovala zasadne bio. A rozdiel medzi bio a nebio vajcom bol obrovsky. Takto mam domace...

Miroslava akurat rano som citala proticlanok k hentomu. To su take smiesne anti-bio clanky, platene vyskumy niekym... Hovorim jedno, ak sa ti 6-mesacne dieta vyhadze z nebio mrkvy a pri bio je v pohode, tak asi tam nejaky rozdiel bude. Take nieco sa neda ani predstierat, ani v tom nemoze byt psychika... Chapes...

Anna veru, veru... U nas kazde polavenie dopadlo zatial zle. Si clovek mysli, ze z toho vyrastie, ale ani cas nic nelepsi. Ale zas ja z toho nerobim tragediu. Naucili sme sa zit inak, lepsie. Zrazu sme na tom zdravotne lepsie aj my s manzelom.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 06 Sep 2012, 14:25

Miroslava píše:Ahoj, náružlivo "žeriem Vaše diskusie" len mi nieje jasne aka je pridana hodnota bio potravin, vid clanok:
http://ekonomika.sme.sk/c/6521658/biopo ... avsie.html

Mirka,taketo ani necitam, kto to pisal? za takymito clankami moze byt hocikto, to ze to uverejni redakcia casopisu nieje nijaka zaruka. Vdaka takymto zdrojom ludia ziskavaju dojem, ze raz sa tvrdi jedno, potom druhe, a nemaju sancu pochopit tie zvraty, co tak casto vznikaju ohladom zdravej stravy, takze pozor na media.
Napr. dnes viaceri odbornici pisu, ze ta skodlivost cholesterolu - nasytenych tukov v strave a ich vplyv na aterosklerozu nebola nikdy preukazana, len sa to dalo automaticky dokopy, kedze sa v cievach pcientov nasli cholesterolove nanosy... Novym vynnikom je najnovsie homocystein (nedostatok B6,B9,B12)
Myslim ze so stravou je to fakt ako s materskym mliekom. Ked jeme tie novodobe hokusy-pokusy, lacne nahrazky - atrapy skutocnych potravin, tak riskujeme, ze aj ked sa nic o ich skodlivosti nezistilo, sa to zisti neskor... alebo ze sa to zistilo, len sa to podarilo prepasovat, aj v zlozeni. Pre mna je toto hlavny dovod, preco si radsej sam pestovat/kupovat bio z doverihodnych zdrojov.
Afera melamin: (neviem ci poznate)
Vyrobca detskej vyzivy Sanlu Group v snahe o cim vacsi zisk pridaval do mlieka melamin (priem.surovina pre vyrobu plastov), aby zamaskoval, ze je prilis zriedene vodou. Biely prasok vo vode rozpustny bez chuti a zapachu, navyse ma schopnost v testoch zdanlivo zvysovat obsah bielkovin. Tisice deti bolo poskodenych, niekolko zomrelo, v ich oblickach sa nasli kamienky o priemere az 1cm, a boli zjavne z umelej hmoty. Plakala som, ked som to citala, moja dovera v komercne potraviny sa definitivne skoncila. Co z toho, ze zodpovednych popravili.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Sep 2012, 08:58

Mirka, Tinka, ja som článok len tak prebehla,je to stále o tom istom. Oni tam nepíšu nič, čo by nebola pravda, veď je jasné, že z hľadiska obsahu živín a vitamínov v bio a nebio nie je podstatný rozdiel. ten je v tom, že v nebio by malo byť nenej aditív (chemikálií z hnojív, postrekov...). A to tam tuším i spomínajú. Len ono je to v tako duchu, že človeku to ujde a ostane mu v pamati len to, že vlastne bio s nebio sú rovnaké (majú rovnako živín)...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 09 Sep 2012, 11:40

kinsi píše:Mirka, Tinka, ja som článok len tak prebehla,je to stále o tom istom. Oni tam nepíšu nič, čo by nebola pravda, veď je jasné, že z hľadiska obsahu živín a vitamínov v bio a nebio nie je podstatný rozdiel. ten je v tom, že v nebio by malo byť nenej aditív (chemikálií z hnojív, postrekov...). A to tam tuším i spomínajú. Len ono je to v tako duchu, že človeku to ujde a ostane mu v pamati len to, že vlastne bio s nebio sú rovnaké (majú rovnako živín)...

kinsi, neuslo mi, len je to v rozpore s nazvom, je to dost schizofrenicke... a musim priznat, ze pre mna nieje jasny ten rovnaky obsah zivin. :) Proste nedokazem uverit tomu, ze nase paradky zo zahradky su len neporovnatelne chutnejsie, ale su na tom rovnako, ako tie pestovane na vate a substratoch - co sa tyka vsetkych zivin, doteraz objavenych aj tych este neobjavenych...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Okt 2012, 22:01

No tak mam doma konecne tu melasu. Miske som to dala ochutnat na lyzicke a chutilo jej, vypytala si hned duplu :D Ale sladidlom by som to teda nenazvala, mne to nejak sladke nepride, k tomu ta nepopisatelna chut, manzela striaslo do hnusu, ked som mu to dala ochutnat. To uz taky jacmenny slad sa mi zda ako sadidlo o dost prijatelnejsi. Mam aj jeden recept na chlieb, do ktoreho ide melasa, mozno skusim, vsak prinajhorsom ho zjem sama.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Okt 2012, 11:42

Janka, my mame teraz doma "Muscovado cukor", muz ho prave doniesol zo Svedska, neviem ci sa da aj u nas kupit... take makke, lepkave, zrnieckovej konzistencie, ale vobec nie sypke...chutovo a aromaticky je to velmi sladke a vyrazne, ale povedala by som ze uzasne, mnam :lol: :D blizsie k medu, ako k "cukru" (aj ked nase naj sladidlo stale ostava asi susene ovocie :) )
Muscovado je vlastne len malo spracovana cukrova trstina, tu je to strucne: http://www.wildernessfamilynaturals.com ... -sugar.php , =prirodny, najmenej spracovany produkt ziskany z cukrovej trstiny - len jej namacanim, prefiltrovanim a potom odparenim vody, nic viac, je to zakladna surovina dodavana do cukrovarov na vyrobu hnedeho cukru, bieleho cukru a melasy, za pomoci este vacsieho cistenia, tepla a filtrovania, ak som dobre prelozila.
Zistila som, ze existuju este dalsie dva taketo surove cukre: Demerara cukor a Turbinado cukor (len jeden bol zaradeny v tej tabulke, co som nedavno poslala), ale zatial netusim, aky je medzi nimi rozdiel...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Okt 2012, 11:52

dala som to radsej do temy viewtopic.php?f=17&t=760
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Okt 2012, 13:15

Muscovado majú v marks&spencer potravinách
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 06 Okt 2012, 23:58

popíšte nám prosím zdravé stravovanie - aké zásady dodržujete - didulka, tina. príp. nejaké www stránky o zdravej výžive,... pre nás menej znalých :-)) moja dcéra má tiež ekzém, ale vôbec neviem odsledovať z čoho. dnes sme stretli na pieskovisku jednu pani, ktorá hovorila, že jej dcéra má ekzém z éčok v potravinách.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: Trošku "odveci" o rodičovstve

Neprečítaný príspevokod tina » 08 Okt 2012, 11:48

mirkaska, ja myslim ze v prvom rade sa treba vratit k prirode :) , podobne ako u kojenia... takze nielen eckam a chemii sa vyhybat, ale vsetkym procesovanym potravinam - vysokospracovanym, kde dochadza k zmene chem. a biolog. struktury ( cukor a muka sa rafinuju na biele, prip. sa obylniny extruduju, bielkoviny denaturuju, tuky hydrogenizuju, mlieko homogenizuje + UHT, ...)

prehlad stravovacich smerov(: http://www.breatharian.eu/diet/

stranka Viery Talandovej (znama vitarianka): http://www.freshness.cz/page/ovoce-zelenina
atd...cez google najdes toho kopec
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron