Poobedný spánok

debata o všetkom a pre všetkých

Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Aug 2012, 15:00

ahojte, trápi ma jedna vec. sice asi sa len zbytocne stresujem...ale opytam sa..vramci diskusie....kolko spavaju vasi drobci na obed?? priblizne vo veku nasho (22m) ?

nas spi kazdy den 3h....stane sa obcas, ze aj menej, ale ak ma klud a pokoj, tak taha na 3h ...a ja s nim :mrgreen: (take 2h) ...ak by sme nemali poobedny spanok, tak by sme do vecera nevydrzali....u maleho je to este normalne, ale ja tiez musim pospat proste...a to v noci spime normalne...asi od 21tej, do 8:00 ... napadlo mi, ci nebude problem v strave, ze telo tak setri energiou, a vela spi...lebo kym maly ide spat, stihne len ranajky a olovrant, obedujeme az ked vstane, a to je väčšinou po 16tej v poslednom case...aj teraz tu uz hladna cakam, kedy sa zobudi, lebo obedujeme vzdy spolu :lol:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod miriam » 08 Aug 2012, 15:48

Norika, netrap sa, tes sa :) Tvoj maly si skratka rad schrupne a je to super. Ani nad tym, ze mate obed v case olovrantu, sa netrap. Jednoducho mate svoj rezim,ktory Vam vyhovuje, casom, ked uz nebude spavat, alebo bude spavat kratsie, sa aj cas obeda priblizi k poludniu..Moj starsi zas chodi spavat spolu s malym a to uz o 10h..A ja som stastna, ze to takto klape, keby som ich mala ukladat v rozdielne casy,bolo by to narocnejsie.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Aug 2012, 16:45

norika teš sa :D náš spí tiež min. 2 hodiny, moj najobľúbenejší čas :mrgreen: škoda že si to možem užiť len cez víkendy. ja dúfam, že mu to vydrží až do školského veku ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 08 Aug 2012, 17:39

Moj zase nespi vôbec cez den. Ráno budicek o 5:50 a je schopny ťahať do 19tej. Takze ja len zavidim :-)
keby mne teraz začal spávať cez den 2-3hod tak normalne beží k dr či mu niečo nie je :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Aug 2012, 17:54

Buď rada, moja Naďa začala bojkotovať denný spánok v 18 mesiacoch ... :mrgreen: to boli nervy, proste ledva zaspala o tretej poobede, potom spala do piatej, zobudila sa a potom večer vyvádzala do jedenástej, nie a nie spať .. no na nervy, tak som s tým radikálne sekla a denný spánok som zrušila, išla spať o večer o šiestej a spala do rána o ôsmej... takže nakoniec to bolo super, konečne som mala po dlhšej dobe voľný večer... :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Aug 2012, 19:56

no ved preto na mna prisli pochybnosti, lebo niektoriu jeho rovesnici uz nespavaju...ja viem,kazde dieta je jedinecne...len neviem,no co je norma.... :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 09 Aug 2012, 13:27

Norika, moja spáva skoro presne ako tvoj malý. Len to má trošku posunuté na neskor - chodí spať o 22, vstáva pred 9 a cez obed spí tak od 2 do 5tej. Ale v poslednej dobe sa nám stalo (spolu tak 5-6x), že nechcela poobede spať a vydržala hore až do večera (do deviatej), ale vačšinou spí tak ako ty píšeš , aj 3 hodiny.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Aug 2012, 19:11

Norika, čo by som dala za to, keby to bolo u nás rovnako. Ja mám budíček medzi 5.00-6.00, spať chodí o 17.00-18.00 až do rána, samozrejme asi každú 1,5-2 hod. je hore alebo zaspí o 16.00, ešte vstane a v noci zaspí o 22.00, prebudenie okolo 6.00-7.00,takže úplná katastrofa...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Aug 2012, 21:20

ja vieeem, ja mam v tomto zlate dieta...od 2m mame super noci, co nam mnohi zavidia...

ale ked kinsi pise,ze su na tom rovnako, tak je fajn D: nie sme jedinii
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Anna » 10 Aug 2012, 11:30

Norika, určite nie ste, aj na plávaní mi mamičky rozprávajú,že majú cez obed a v noci pokoj, to len nám sa nedarí dajak so spaním.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod behulka » 10 Aug 2012, 14:28

Norika, aj u nás sa spáva 2-3 hodinky poobede a to máme o trištvrte roka staršie dieťatko. Niektoré si proste radi pospia až do školského veku, a možno by aj dlhšie, no už sa nedá. A niektorým to naopak nechýba. S jedením ja nečakám, dám si keď spí a potom ešte raz ale menej.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Aug 2012, 16:29

aj ja tak, jem ked spí. to je pri ňom v podstate jediná možnosť, kedy sa dá v pokoji najesť. potom kŕmim resp. naháňam jeho :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Aug 2012, 20:10

hm, a ako to potom byva vo skolke?? si to neviem predstavit,ze doteraz dokaze len s dojcenim a v skolke ako zaspi bez dojcenia?? a zobudi sa opäť potrebuje dojcenie....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Aug 2012, 22:42

náš malý vstáva o pol deviatej, prvá spánok má o 12.30 a spí aj 3,5 hodky.. a predvčerom 4. Hodinu so mnou. Takto mi spáva už od 7-8 mesiaca. Ale večer nechce zaspať v poslednom čase pred 22. 00 hotový horor.. nemám žiaden večer. :-(
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Aug 2012, 17:57

Norika píše:hm, a ako to potom byva vo skolke?? si to neviem predstavit,ze doteraz dokaze len s dojcenim a v skolke ako zaspi bez dojcenia?? a zobudi sa opäť potrebuje dojcenie....

normálne, ved nebude donekonečna zaspávať na prsníku. nebude potrebovať dojčenie tolko čo doteraz. ja už chodím z domu aj na celý deň a pohoda, obedný spánok máva bez dojčenia už dávno. žiadne vyplakávanie pred spaním sme nikdy nemali.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Aug 2012, 18:04

Presne tak, naučí sa, ja tiež niekedy odídem na celý deň a ani ma nespomenie, nezaspí síce, ale dojčenia sa cez deň nedožaduje.Aj keď prídem domov, už to nie je nálet na prsník, má svoje starosti...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Aug 2012, 18:19

no nehnevajte sa, ale vy uz mate nejaky ten "trening" za sebou :D moj maly bol bezo mna hodinu max...a mali sme aj pauzu v dojceni, dokaze vydrzat bez, ale nie obedny spanok,to som este radsej neskusala byt v tom case od neho...aj ked sme spolu,on je proste unaveny, potrebuje oddych...ale chapem, tri roky su ine, ako dva roky,..no nas caka skolka asi od septembra...no na obed ho tam davat nechcem
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Aug 2012, 08:38

Ide do škôlky alebo do jaslí ? A kde - v Ľubici alebo v KK?
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Aug 2012, 14:32

jejda ako skoro..náš pojde až o rok, ale teda niekedy mám sto chutí ho dať okamžite niekde :D tu nie sú nijaké možnosti, žiadne jasličky, žiadne "extra" škôlky, súkromné, nič, ani opatrovateľka.. akurát o jednej viem, ale tá berie len 1 dieťa a to vždy nejaké má. takže neviem, kam by sme dali dieťa, keby sme museli ísť obaja do roboty. inak ja mám už teraz pocit, že malému chýba detská spoločnosť. väčšinu času trávi iba s jedným z nás rodičov. včera sme boli v nákupnom centre v detskom kútiku a tam bol medzi deťmi úplne šťastný. doma sa dosť nudí, potom robí zlobu. tak isto nemá nijaké nové podnety, čo sa týka vývoja, hlavne nijaká reč sa nerysuje, točí dokola asi 5 jednoslabičných slov, viac menej citosloviec, z normálnych slov povie len mama, a tým sa myslí aj tata :-| my sa s ním normálne rozprávame, aby to tak zase nevyznelo, že nie, ale akosi tie deti dokážu viac motivovať, myslím si...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Aug 2012, 14:45

inak nám sa dlhý denný spánok javí ako veľmi výhodný, konečne spí normálne aj v noci. cez den potiahne tie 2-3hod niekedy to má posunuté na popoludnie takže sa budí okolo 16.niekedy až 17. potom je ešte po 22.00 hore ale to ideme spať približne naraz a malý spí dobre, preberá sa až nad ránom alebo ráno, napapá mliečka a spí dalej, budí sa medzi 7-8 takže mne to veľmi vyhovuje. konečne spím a aj dojčenie sa "znormalizovalo" chce iba na zaspatie a ked ho niečo bolí, takže ma stále neotravuje :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Aug 2012, 17:52

shira, kebyze nemusim,tak by som ostala na materskej aj s dalsim babom :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Aug 2012, 06:42

Norika píše:no ved preto na mna prisli pochybnosti, lebo niektoriu jeho rovesnici uz nespavaju...ja viem,kazde dieta je jedinecne...len neviem,no co je norma.... :mrgreen:


je to uplne normalne, kazde dieta je ine, mam neter, kt. spavala tak ako popisujes Ty svoje dieta, teraz je uz skolacka, pojde do 3. triedy a veru este v 1. triede si rada cez vikend poobede pospala.

Nas najstarsi spaval do 5 rokov a mladsie len do dvoch (potom vsak spiat v kuse cez noc tych cca 12 hodin, spanok je dobry, dieta potrebuje aj fazu utlmu cez den, ako sa vravi spanok lieci... osobne by som bola rada, keby deti cez obed este spali.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Aug 2012, 13:21

Ja teraz neviem povedať, ako spávame my, lebo je to trochu rozchaosené. Hanka už dlhšie akoby prechádzala na 1 denný spánok, ale zároveň s tým ešte nie je asi úplne vyrovnaná, lebo tak ako doteraz, hneď ráno krátko po zobudení začne zívať, je mrzutá, evidentne unavená, ale nezaspí. Zaspí až okolo obeda, resp. niekedy až dosť po a obvykle pospí tak 1,5-2 hodky často aj nejakým ucuckaním, ak sa začne po chvíli preberať. Ale do toho boli 2 týždne dovolenky, to sme boli na cestách a spávala obvykle 2 spánky v aute - cestou niekam a potom späť, tak sme to časovali, aby bola oddýchnutá. V aute prespala dokonca aj takmer 4 hodiny cesty a podobné rekordy. Dúfam, že sa to opäť nejako utrasie a bude spávať aspoň ten jeden spánok, ale, že bude dostatočne dlhý, lebo je na ňu hrozný pohľad, keď nespí. Zíva, žmolí si oči, ale zaspať nijakým spôsobom zrazu. Naopak,keď vystihnem ten správny čas, tak zapsí v pohodke na posteli pri dojčení. Len ťažko, keď je to každý deň inak ;) No ale teda zatiaľ sa dá, len taká otázka: odvšadiaľ z rodiny a od známych staršej generácie počúvam, že my ako deti, resp. všetky deti v tej dobe spávali až do vysokého veku 2x a dlhé spánky a dlhý nočný a pod. Každý je prekvapený, že Hanka spáva len raz a to mám práve pocit, že na jeden spánok prechádza pomerne neskoro v porovnaní s deťmi okolo. Tak teraz neviem, bola to súčasť "tréningu" ako všetko ostatné vtedy okolo detí a spali viac-menej nedobrovoľne, alebo boli deti iné, ako sú teraz? Čo myslíte?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 13 Aug 2012, 13:54

jeminenko... luciole.. neviem si predstaviť deti tak staré ako naše a ešte staršie, že by mali 2 spánky.. a nepoznám ani jedno také dieťatk.. čo by spávalo 2 spánky. Veď kedy by potom išli spať večer.. ? :-))) Možno 2 spánky ale akurát tak polhodinkové.. lebo náš malý spí min. 3 hodiny.. a to si neviem predstaviť, že by mal 2 spánky. Však by v noci hádam ani nespal.. xixixi.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Poobedný spánok

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Aug 2012, 14:12

tiez mi to pride nerealne dva spanky.... sestra mi vravela, ze jej maly sa v skolke nudil,lebo uz davno nespal poobede a v skolke deti musia povinne....malo by sa k tomu pristupovat individi..a nie nasilu...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron