Aromaterapia

debata o všetkom a pre všetkých

Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod babiola » 01 Aug 2012, 13:12

Mate niekto skusenosti? Sem s nimi :)

Co je vhodne pre babatko, na co davat pozor.....

Pred porodom som bola velmi namotana na parfumy, no po porode mi to nejak nedalo, neviem si predstavit, ze by David nuchal namiesto mna Versaceho :D
Teraz mi velmi chybaju vone, viem, ze su aj prirodne parfumy, no neche sa mi do auparku kvoli tomu.

Esencialne oleje by mohli byt dobrou alternativou, ako si vniest trosku vone do zivota :goodjob: Neviem ako vy, ale ja citim vsade len mlieko nech prezliekam a periem kolko chcem :D

An borime sa so zubkami, mohli by byt dokonca uzitocne....
babiola
 

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Aug 2012, 15:33

ano ja som prestala po narodení malého používať parfumy, vonné sviečky, vone do zásuvky a do wc. teraz už znova požívam parfum (versaceho) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale len v poslednej dobe, asi mesiac.. zaujímalo by ma, čo je na dobrý spánok ;) pani v stánku mi poradila materinu dúšku (nepomohlo), mandarinku (nepomohlo) mám aj levandulu. ked mal sople, dávala som mätovú silicu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod babiola » 01 Aug 2012, 18:31

zeleny versace?? toho ja milujem :D ale take esencilane oleje asi nie su :D zlty je tiez dobry - ale to je novinka, toho asi nemas, kedze si mala abstinenciu :D

a pouzivala si shira vonne olejceky - umele vone, alebo esencialne bio olejceky?
ja som sa zatial docitala, ze harmancek a levandula su pre deti fain, tiez to chcem vyskusat...sa spolieham, ze ak david zdedil cuch po mne, tak pustim aromalampu a bude sa citit ako na dovolenke :D
babiola
 

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 01 Aug 2012, 22:03

teraz mi kamoška objednala kokosový olej.. z iherb.com.. dá sa aj papať je dobrý na plesne a tiež som sa s ním hneď natrela.. a som v smiedmom nebi. Inak.. Hanka Zemanová tiež odporúča nejaké bio voňačky. musím kuk do knihy florame.cz
ja sa momentálne striekam takou telovou vodou z DM Alverde melonový puch. Zatiaľ ma ale ešte nechcela žiadna osa. Hm. divné. :-D asi to nebude až také čisté.. hehe
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 01 Aug 2012, 22:05

http://florame.cz/kategorie/prirodni-parfemy-1/

kupovali ste niekto už takto na slepo :-o
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod babiola » 04 Aug 2012, 09:30

ja som ten kokos olej pouzivala z DM na zaciatku tehu a manzel aj susedia sa stazovali ze dost bolo kokosu :)) ale vraj je dobry aj na suche konceky vlasov
praveze parfumy som naslepo nekupovala a velmi ma lakaju tieto prirodne. loocitane musi mat napr super parfumy, lebo aj kazde mydlo, ktore som od nich mala vonalo uzasne.
a pozerala som to florame - tam su teda super vecicky. gabi objednavala si odtial? maju aj svk ucet? a nestoji to postovne majetok?
babiola
 

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod magdal » 04 Aug 2012, 09:56

ahojte, silice si kupujem od Hanusu
http://www.hanus.sk/new/eshop.php?akcia=xxx&kategoria=4

posielaju aj letacik v kt. je dost podrobne rozpisane na co sa da kt. pouzit a ako...

a dezodoranty z Weledy, mala som salviovy a citrusovy dezodorant, inak dobry je aj saloos http://www.saloos.cz/
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 05 Aug 2012, 22:50

babiola píše:ja som ten kokos olej pouzivala z DM na zaciatku tehu a manzel aj susedia sa stazovali ze dost bolo kokosu :)) ale vraj je dobry aj na suche konceky vlasov
praveze parfumy som naslepo nekupovala a velmi ma lakaju tieto prirodne. loocitane musi mat napr super parfumy, lebo aj kazde mydlo, ktore som od nich mala vonalo uzasne.
a pozerala som to florame - tam su teda super vecicky. gabi objednavala si odtial? maju aj svk ucet? a nestoji to postovne majetok?


ešte nie... ale stále sa okolo toho točím.. že čo :-D
to poštovné som ešte nepozerala. Koľko je..? pozerala si to? Teraz akosi nestíham.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Aug 2012, 17:26

Mne velmi voni detska weleda kozmetika.
Tiez som narodenim Sary prestala vone pouzivat. Teraz na seba obcas nieco streknem, ale uz minimalne, kedze som tehu.
Kupila som si bio kokosovy olej za studena lisovany a milujem ho.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 08 Aug 2012, 00:08

didulka píše:Mne velmi voni detska weleda kozmetika.
Tiez som narodenim Sary prestala vone pouzivat. Teraz na seba obcas nieco streknem, ale uz minimalne, kedze som tehu.
Kupila som si bio kokosovy olej za studena lisovany a milujem ho.



tak sme dve. :-) ja som si polku preliala.. tou sa natieram a druhú polku mám v chladničke a tá hlcem (pomocník na kandidu) :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Aromaterapia

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2012, 16:11

weleda je úžasná, čo sa vône týka, nie len detská ;) nuž ja keby som si v tehotenstve dala parfum, asi sa dovraciam, a potom mi to nejako zostalo.. takže teraz už len ľahké svieže vône. Teraz mám alverde limete salbei- je to mechanický rozprašovač,veľmi osviežujúci a chladivý na leto. na príležitosti mám aj parfum, ale ľahký, tak isto (versace ružový, nejaký crystal či čo, ten mi dokonca voňal aj v tehotenstve)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron