Vlasy po porode

debata o všetkom a pre všetkých

Vlasy po porode

Neprečítaný príspevokod miriam » 02 Jún 2012, 11:15

Ahojte,
tema o padani vlasov po porode, tu uz je, ja by som sa ale rada opytala na Vase skusenosti ohladom zmeny kvality a typu vlasov- od prirody som mala vlasy kucerave, hned po prvom porode mi ale zacali vyrastat rovne vlasy, pricom toto stale trva..Viem, niekto si povie, ta ma ale problemy :), ale skutocne by som bola zvedava, ci moze mat dojcenie ( koli hormonalnym zmenam) vplyv na kvalitu vlasov, ci sa tieto zmeny vratia do povodneho stavu a podobne.. Dakujem
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 7 dní

Re: Vlasy po porode

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Jún 2012, 18:50

dobra tema,
mne padanie prestalo okolo roku. Ale zial mi prestali rast horne vlasy a ofina :? uz dvakrat som bola u kadernicky, vzdy mi zostriha len vlasy vzadu a predok mi proste nenarostol ani o centimeter. Stretli ste sa s tym niekto???
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: Vlasy po porode

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2012, 21:49

mne zacali vlasy rapidne vypadat asi okolo 4m po porode...po dvoch mesiacoch to prestalo a vypadnute vlasy vypadli...teraz mam taku klasicku kvalitu, ktora kolisa iba vzhladom na cyklus...

a co sa tyka dojcenia, stale ho treba vnimat ako normu, nieco normalne , prirodzene, pre zenske telo dokonca kvoli vyvoju pohl. organov potrebne, takze tym chcem povedat, ze nemyslim, zeby dojcenie mohlo byt nejako "skodlive" pre kvalitu vlasov....

ale eeste som sa teda nestretla u nikoho znameho,komu by sa zmenili kucerave na rovne........iba u deti, ktorym prve vlasky narastli kucerave, ale po ostrihani uz len rovne :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: Vlasy po porode

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Jún 2012, 22:16

Vplyv na vypadavanie vlasov a ine zmeny v tele ma tehotenstvo, porod a postupny navrat do normalneho stavu. Dojcenie s tym ma spolocne len tolko, ze po porode sa obvykle i dojci :D a preto to mozno niektori spajaju prave s tym (na porod sa zabudlo, ale dojcenie predsa pretrvava). Rovnake zmeny maju i zeny, ktore nedojcia, akurat v niecom to maju komplikovanejsie (zavinovanie maternice, navrat do normalnej hmotnosti...)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vlasy po porode

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Jún 2012, 09:28

JankaMich píše:Vplyv na vypadavanie vlasov a ine zmeny v tele ma tehotenstvo, porod a postupny navrat do normalneho stavu. Dojcenie s tym ma spolocne len tolko, ze po porode sa obvykle i dojci :D a preto to mozno niektori spajaju prave s tym (na porod sa zabudlo, ale dojcenie predsa pretrvava). Rovnake zmeny maju i zeny, ktore nedojcia, akurat v niecom to maju komplikovanejsie (zavinovanie maternice, navrat do normalnej hmotnosti...)

zavinovanie maternice predsa vyriesilo pichanie injekcie :-/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron